Severken Ayrılmak

BalikKraker

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2014
370
70
34
Selam kizlar,

8 ay once evlendim. 2 aydir baba evindeyim. Esim, ailesiyle ilgili sacma sapan seyleri bana kabul ettirmek icin gerizekalica bir blof yapip bosanma oyunu oynamaya kalkti, olan yuvama oldu.

6 ay beraber paylastigimiz o kucucuk yasamin icine hep kotu seyler sigdi. Ilk gece vajinismus oldugumu fark etmemle basladi her sey. 8.5 sene flort ettigim adamin olamadim. Tedavimiz suruyordu ki bu defa da esimin ailesinin dukkanimiz uzerinden elini cekmemesi, bizi rahat birakmamalari, evli olan kardesinin ve esinin bizi kiskanmalari filan da eklendi. Mesele buyudu ve esimin blofuyle ayrim noktasina geldi.

Oyle sıkı sarildi ki bu blofe gecenin bir yarisi hastalandim, tek basima gittim hastaneye.

Tabii ailem de bunu duyunca kizdi, aldilar beni esimin yanindan.

Onun ailesi geldi. Evime yerlestiler eltime kadar. Sozde esime destek... Tam 3 hafta bekledik, bir kisi bile aramadi.

Annem de bunca rencide edilmeyi kaldiramadi ve esimin ona olan borcunu icraya verdi.

Her insanin sabrinin da bir sonu oluyor cunku.

Bir ay kadar oldu olmadi, esimle gorusmeye basladik biz. Lakin bu durumdan ailelere bahsedemedik. Onun ailesi beni ve ozellikle annemi icra yuzunden dusman bellemis durumda. Benim ailem esimin bana sahip cikmayacagindan emin.

Ama esim bu 2 ayda yaptigi hatayi anladi ve gozumun onunde defalarca aglayarak ozur diledi benden.

Fakat ailelere bunu anlatmanin imkani yok. Ne o ne de ben bencilce davranip birlikte olmak ugruna ailelerimizi ezip gecemiyoruz.

Bugun son kez gorustuk. Ve bir daha gorusmeme karari aldik. Kpss'nin gecmesini bekliyorum, davayi da acacagim sinavdan sonra.

Fakat bu karari alirken ikimiz de oyle cok agladik, oyle zor ayrildik ve oyle caresizdik ki... Gordum ki severek ayrilmak diye bir sey gercekten varmis.

Esim yaptigi blofun ve hatalarinin bedelini malesef agir odedi ama ayni zamanda ben de odedim onunla birlikte.

Aileleri iknanin imkani yok. Onlari hice saymamizsa mumkun degil.

Birbirimizin olmadan daha, evlilikten bir sey anlamadan... 9 senemizi bir cirpida ve aglayarak noktaladik.

Akil verin desem, soylenecek pek bir sey yok biliyorum.

Ama bu durumu paylasmzsam daha da aciyacak kalbim.

Su hayirli mubarek Ramazan gecesinde bana da dua edin. Hakkimda hayirlisi olmasi icin...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Cok zor bir durum Allah yardimciniz olsun fakat birbirinizi bu kadar cok seviyorsaniz hemen vazgecmeyin mucadele edin bence.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kesinlikle katiliyorum o 9 sene icinde ne kadar zorluk yasamissinizdir. Oturun dogrunuzu yanlisinizi anlatin konusun. Sakince sinirlenmeden. O 9 sene bir cirpida silinmemeli. Hayallerini kurdugunuz gunleri iki uc insan icin silmeyin aksine mucadele edin. Sizi ayirmaya calisanlari Allaha havale edin en buyuk ceza bu onlara. evliligi sil bastan yasayin.

bence o dilekçeyi vermek için acele etme. aileleriniz istemiyor diye aglaya aglaya ayrılmak da neymiş? koskoca insanlar yuva yıkılmasn diye uğrasacaklarına kendi inatları yüzünden sizi harcıyorlar resmen.

ben esler olarak aranızda bi problem göremedim. aileleriniz bugün var yarın yok yanınızda. onlara bi sey olunca siz bu hayatta yalnız kalacaksınız. üstelik cocuk değilsiniz, evliliğinize karsıysalar bunu bastan söyleyeceklerdi 9 seneyi sakın bu kadar kolay cope atma.

bi süre ayrı kalın bu süre içersinde aileleri ikna etmek için bi seyler yapın.

yaslarınız kaç bu arada?

bence o dilekçeyi vermek için acele etme. aileleriniz istemiyor diye aglaya aglaya ayrılmak da neymiş? koskoca insanlar yuva yıkılmasn diye uğrasacaklarına kendi inatları yüzünden sizi harcıyorlar resmen.

ben esler olarak aranızda bi problem göremedim. aileleriniz bugün var yarın yok yanınızda. onlara bi sey olunca siz bu hayatta yalnız kalacaksınız. üstelik cocuk değilsiniz, evliliğinize karsıysalar bunu bastan söyleyeceklerdi 9 seneyi sakın bu kadar kolay cope atma.

bi süre ayrı kalın bu süre içersinde aileleri ikna etmek için bi seyler yapın.

yaslarınız kaç bu arada?

Ben 28'im, esim 29.

Mucadele kisminda ben daha cesurum ama o ozellikle icra olayindan sonra babasina maddi olarak bagimli oldugu icin onlari ezip gecmekten cekiniyor.

Gecenlerde dr.a gitmisti ve ben de onu merak ettigimi soyledigim bir mesaj atmistim. Sirf ailesinin nabzini olcmek icin benim attigim mesajdan bahsetmis onlara. Aldigim tepki korkunctu diyor.

Gozu korkmus, kesinlikle istemiyorlar artik bir arada olmamizi.

Benim ailem de oyle ama cok istedigimi hissettiklerinde onun ailesi kadar kati olmayacaklardir. Kiyamazlar bana.

Mesele onun ailesi yani.

Bu durumda ben ne yapabilirim ki? Hicbir sey...

Böyle basit sebeblerden bosanilir mi, cok yazik edersiniz birbirinize, geri dönüsü de olmaz. Siz zamana birakin o arada yavastan birlesmek istediginizi anlatin ailenize. Sevgi kolay mi bulunuyor sebebsiz seyler icin vazgeciyorsunuz :/

Ben 28'im, esim 29.

Mucadele kisminda ben daha cesurum ama o ozellikle icra olayindan sonra babasina maddi olarak bagimli oldugu icin onlari ezip gecmekten cekiniyor.

Gecenlerde dr.a gitmisti ve ben de onu merak ettigimi soyledigim bir mesaj atmistim. Sirf ailesinin nabzini olcmek icin benim attigim mesajdan bahsetmis onlara. Aldigim tepki korkunctu diyor.

Gozu korkmus, kesinlikle istemiyorlar artik bir arada olmamizi.

Benim ailem de oyle ama cok istedigimi hissettiklerinde onun ailesi kadar kati olmayacaklardir. Kiyamazlar bana.

Mesele onun ailesi yani.

Bu durumda ben ne yapabilirim ki? Hicbir sey...
sen eşinin bu evlililkten sadece aile yüzünden vazgeçtiğine eminsen sonuna kadar mücadele et. ama bunu bahane olarak gördüğüyle ilgili en ufak suphen varsa orda bi düşün. bana mantıklı gelmiyor seven bir adam ailem istemiyor diyemez/dememeli. biz kadın basımıza neleri göğüslüyoruz bi erkek olarak duruma el koymalı. o benim karım ben onu seviyorum ayrılmıycam diyemiyorsa belki de budur hayırlısı.

sevgili ya da nişanlı olsanız anlarım. neredeyse 30 yasındasınız ve en önemlisi evlisiniz. tek sebep aileyse ayrılmak cok saçma ve onlar adına da bir yuvayı yıkmak cok büyük günah. aldatma yok bi sey yok borc yüzünden yuva mı yıkılırmış. kızma ama oyle aile olmaz

Ben gece yarisi hastaneye tek basiniza gitmenize takildim. Insan dusmani olsa yardim eder. Ne bilim bana garip geldi.

Korkunc degil mi?

9 senenin verdigi guven ve benim asla vazgecmeyecegimden emin olmasi sebebiyle yazik ki bu vr bunun gibi bircok ozensin davranisina maruz kaldim ben esimin. Ama bu cidden cok agir bir seydi. Hicbir kadina yasatmasin Allah'im.

Fakat sevdigimden olsa gerek bunu bile affettim simdi. Belki de aglaya aglaya ozellikle bunun icin benden ozur dilemis olmasinin etkisi de vardir, bilemiyorum.

O aklinca benim burnumun surtmesini saglayacakti. Olmadi.

Aklima kocasindan bosanmak isteyen adamin karisinin evini dozerle yikmasi geldi. Tesbihte hata olmaz. Ama bir adam esinin kadin oldugunu unutmamali. Gece yarisi gondermeler filan...

Esin evliligi cocuk oyuncagi sanmis, blöf yapmakta neymis... Üstelik sürekli bosanma ayrilma kelimesi kullanmak evliligin ciddiyetinin temelini sarsmis... Birde sanki düsmaniymis gibi, hastaneye bile götürmemis seni... Bunlar bence pek yenilir yutulur seyler degil... Kendisi ve aielesi MasAllah yiyip yutmuslar... Onlara hava hos... Olan senin hayallerine, mutluluguna olmus ve ne yazikki esinin sayesinde... Esin seni gercekten geri istiyorsa, birak aielesine karsi kendi mücadele etsin...
Hakkinizida hayirlisi olsun...

sen eşinin bu evlililkten sadece aile yüzünden vazgeçtiğine eminsen sonuna kadar mücadele et. ama bunu bahane olarak gördüğüyle ilgili en ufak suphen varsa orda bi düşün. bana mantıklı gelmiyor seven bir adam ailem istemiyor diyemez/dememeli. biz kadın basımıza neleri göğüslüyoruz bi erkek olarak duruma el koymalı. o benim karım ben onu seviyorum ayrılmıycam diyemiyorsa belki de budur hayırlısı.

sevgili ya da nişanlı olsanız anlarım. neredeyse 30 yasındasınız ve en önemlisi evlisiniz. tek sebep aileyse ayrılmak cok saçma ve onlar adına da bir yuvayı yıkmak cok büyük günah. aldatma yok bi sey yok borc yüzünden yuva mı yıkılırmış. kızma ama oyle aile olmaz

Insan hicbir seyden emin olamiyor su hayatta. Fakat bildigim bir sey var ki ailesi cok ozensiz insanlar. Ne yol yordam biliyorlar, ne orf adet taniyorlar. Bu zamana kadar da ayrilinca yorgan dosek hastalar olan ben oldum hep. Esim bu ozelligimi bildigi icin ne ailesinin ozen gostermesine luzum gordu, ne de kendisi boyle bir sey yapti. Benim ailem de ben fena oluyorum diye icine atti, sabretti. Onlar da sandilar ki ben ve ailem onlarin onunde gucsuz olacagiz hep. Onlar bulunmaz hint kumasiydi cunku.

Bu icra meselesi onlarin bizden yedigi ilk, ani ve okkali ilk tokat. Miktar da epey yuksek.

Benim annem esime is kurmasi icin varini yogunu verirken ve onlar o kadindan alinan paralarla o dukkanda patronluk taslarken problem yoktu.

Annem cikip da "Madem bosanmak istiyorsun kizimdan, ver benim parami." deyince dusman oldu.

Adamlarin derdi bir yuva yikiliyormus filan degil ki... Para.

Evlilik olarak da gormediler birlikteligimizi. Cunku ben vajinismustum ve esimin karisi olmayi becerememistim onlarin gozunde.

Esimin bugunku hickiriklari yalan degilse cok seviyor beni ve yaptiklarindan oturu pisman.

Fakat anneme o da dusmanlasmis. O da kiziyor icra meselesine. "Mahvetti ailemi." diyor.

Sevdigim adam olsa da bencil iste.

Sen niye bosanacagim blofuyle ciktin piyasaya demezler mi adama?

Esin evliligi cocuk oyuncagi sanmis, blöf yapmakta neymis... Üstelik sürekli bosanma ayrilma kelimesi kullanmak evliligin ciddiyetinin temelini sarsmis... Birde sanki düsmaniymis gibi, hastaneye bile götürmemis seni... Bunlar bence pek yenilir yutulur seyler degil... Kendisi ve aielesi MasAllah yiyip yutmuslar... Onlara hava hos... Olan senin hayallerine, mutluluguna olmus ve ne yazikki esinin sayesinde... Esin seni gercekten geri istiyorsa, birak aielesine karsi kendi mücadele etsin...
Hakkinizida hayirlisi olsun...

Aynen oyle sandi. Evliligin gerektirdigi sorumluluklari alamadi. Blof yapinca burnum surtecek, ben dayanamayip yalvaracagim, o da itiraz ettiklerimi kolayca kabul ettirebilecek sandi. Malesef hayatinin en buyuk yanilgilarindan biri oldu bu.

Simdi gozyasi dokuyor ama... Zamani geri almayi deliler gibi istiyor ama...

Yok iste malesef.

O cikip da ailesine karsi hicbir zaman beni savunan biri olmadi. Hele ki simdi onun gozunde kavusmamiza tek engel onlari icraya veren annem. Bu yuzden hic kirmaz ailesini, uzmez.

Bu hikaye de bu sekilde biter iste.

Benim mucadele edecek bir durumum kalmadi cunku dediginiz gibi.

Birakmadilar...

Aklima kocasindan bosanmak isteyen adamin karisinin evini dozerle yikmasi geldi. Tesbihte hata olmaz. Ama bir adam esinin kadin oldugunu unutmamali. Gece yarisi gondermeler filan...

Oyle malesef. Bunun zerre savunulur bir tarafi yok.

Kendi kendine kiziyormus aklina geldikce. "Yapmamaliydim bunu sana. Ben aslinda oyle bir adam degildim." dedi. Oyle bir adammis demek ki yapti yani.

Isin aci yani ben bunu annesine, bir kadina, bir adamin esi olan kadina anlattigimda bana "E ama bosanmayi kafasina koymus ya, ondan goturmemistir." dedi, ne olursa olsun oglum orada hata yapmis demek yerine.

Aynisi basina gelsin diye dua edesi geliyor insanin su hayirli mubarek gunde.

Tovbe estf...

Insan hicbir seyden emin olamiyor su hayatta. Fakat bildigim bir sey var ki ailesi cok ozensiz insanlar. Ne yol yordam biliyorlar, ne orf adet taniyorlar. Bu zamana kadar da ayrilinca yorgan dosek hastalar olan ben oldum hep. Esim bu ozelligimi bildigi icin ne ailesinin ozen gostermesine luzum gordu, ne de kendisi boyle bir sey yapti. Benim ailem de ben fena oluyorum diye icine atti, sabretti. Onlar da sandilar ki ben ve ailem onlarin onunde gucsuz olacagiz hep. Onlar bulunmaz hint kumasiydi cunku.

Bu icra meselesi onlarin bizden yedigi ilk, ani ve okkali ilk tokat. Miktar da epey yuksek.

Benim annem esime is kurmasi icin varini yogunu verirken ve onlar o kadindan alinan paralarla o dukkanda patronluk taslarken problem yoktu.

Annem cikip da "Madem bosanmak istiyorsun kizimdan, ver benim parami." deyince dusman oldu.

Adamlarin derdi bir yuva yikiliyormus filan degil ki... Para.

Evlilik olarak da gormediler birlikteligimizi. Cunku ben vajinismustum ve esimin karisi olmayi becerememistim onlarin gozunde.

Esimin bugunku hickiriklari yalan degilse cok seviyor beni ve yaptiklarindan oturu pisman.

Fakat anneme o da dusmanlasmis. O da kiziyor icra meselesine. "Mahvetti ailemi." diyor.

Sevdigim adam olsa da bencil iste.

Sen niye bosanacagim blofuyle ciktin piyasaya demezler mi adama?

su durumda annen verdiği tepkide hakli. kadincagiz varini yogunu vermis vaktinde, simdide kizini boşamak isteyen bi damat sözkonusu olunca elbette o parayi almak isteyecek ama yine de durum netlesene kadar bekleseydi keske belki esin pisman olabilirdi simdi sizin sorunlariniz varken bi de bu para mevzusu tuz biber olmus.

anneni anladim tamam peki oteki aileye ne oluyo onu anlamadim. sen ogluna yuvası yıkılmasın diye destek olacagina ne diye yangina korukle gidiyosun. vajinismus olmandan onlara ne yahu? esinin bi şikayeti yoksa onlara mi dusmus sizin yatak mevzunuz?

esinde de bencillik var yani. parayi alip is kurarken iyiymis bosanirken borcu geri isteyince mi mahvoldu ailesi? birinin ona senin de artik onun bir ailesi olduğunu hatırlatması lazim. o henuz evin biricik oglu psikolojisinden çıkamamış.

vajinismus olmanin da evliligin catirdamasinda etkisi buyuktur muhtemelen, ki bu konu ailelere kadar gitmis, senin icin ne kadar uzucu olmali. sen eger esinin daha once timsah gozyaslarina sahit olmamissan muhtemelen seni kaybedeceği icin uzuluyordur. bence biraz zaman taniyin kendinize. sen eger bi tedavi goruyorsan buna devam et, esin icin olmasa bile kendin icin yap.

gercekten seni seviyorsa o da vazgecmeyecektir zaten. bi sure kesinlikle iletisime gecme sen kendini dinle o da dinlesin.hali hazirda zaten bir bosanma karari var bu ayrlik ssürecinde kaybedecek bi seyin olmaz. herseye ragmen bosanma kararinizda ısrar ederseniz en azindan icin rahat eder. yoksa buradan bakinca baski altnda cok acele alinmis bir karara benziyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyle malesef. Bunun zerre savunulur bir tarafi yok.

Kendi kendine kiziyormus aklina geldikce. "Yapmamaliydim bunu sana. Ben aslinda oyle bir adam degildim." dedi. Oyle bir adammis demek ki yapti yani.

Isin aci yani ben bunu annesine, bir kadina, bir adamin esi olan kadina anlattigimda bana "E ama bosanmayi kafasina koymus ya, ondan goturmemistir." dedi, ne olursa olsun oglum orada hata yapmis demek yerine.

Aynisi basina gelsin diye dua edesi geliyor insanin su hayirli mubarek gunde.

Tovbe estf...

bi kac gundur burda oyle konular okuyorum ki, defalarca aldatılan, hakaretler, dayaklar yiyip iki ozurde barisan insanlar görüyorum. senin bu dimdik durusun ve kendinden taviz vermeyen tavrını cok sevdim. yani biz ne dersek diyelim sen zaten dogru olani yapacaksin gibi duruyor. insallah hakkinda hayirlisi olur

su durumda annen verdiği tepkide hakli. kadincagiz varini yogunu vermis vaktinde, simdide kizini boşamak isteyen bi damat sözkonusu olunca elbette o parayi almak isteyecek ama yine de durum netlesene kadar bekleseydi keske belki esin pisman olabilirdi simdi sizin sorunlariniz varken bi de bu para mevzusu tuz biber olmus.

anneni anladim tamam peki oteki aileye ne oluyo onu anlamadim. sen ogluna yuvası yıkılmasın diye destek olacagina ne diye yangina korukle gidiyosun. vajinismus olmandan onlara ne yahu? esinin bi şikayeti yoksa onlara mi dusmus sizin yatak mevzunuz?

esinde de bencillik var yani. parayi alip is kurarken iyiymis bosanirken borcu geri isteyince mi mahvoldu ailesi? birinin ona senin de artik onun bir ailesi olduğunu hatırlatması lazim. o henuz evin biricik oglu psikolojisinden çıkamamış.

vajinismus olmanin da evliligin catirdamasinda etkisi buyuktur muhtemelen, ki bu konu ailelere kadar gitmis, senin icin ne kadar uzucu olmali. sen eger esinin daha once timsah gozyaslarina sahit olmamissan muhtemelen seni kaybedeceği icin uzuluyordur. bence biraz zaman taniyin kendinize. sen eger bi tedavi goruyorsan buna devam et, esin icin olmasa bile kendin icin yap.

gercekten seni seviyorsa o da vazgecmeyecektir zaten. bi sure kesinlikle iletisime gecme sen kendini dinle o da dinlesin.hali hazirda zaten bir bosanma karari var bu ayrlik ssürecinde kaybedecek bi seyin olmaz. herseye ragmen bosanma kararinizda ısrar ederseniz en azindan icin rahat eder. yoksa burada bakinca baski altnda cok acele alan nmis bir karara benziyor.

Annem korktu acikcasi. Dusunsenize; bosanacagim diye tutturmus bir damat, akabinde hemen kizinin evine eltisine kadar yerlesmis yuzsuz insanlar, 3 hafta boyunca arayip sormadiklari gibi mutlu pozlarini orada burada paylasmalar... Hani biri de cikip istemiyoruz kizini, senin de paran var bizde, soyle soyle yapalim bile demiyor.

Kayinpederimin sirketi mali bazi nedenlerden oturu esimin ustune. Annemin endisesi de, sirketi baskasina devrederlerse elimdeki senetleri kime odetecegimdi. E adamlar guven vermemis ki. Sacma sapan davranmislar yikilmakta olan bir yuvanin ardindan. O yuzden acele etti annem. Sirketi baskasina devretmeden parami kurtarayim hesabi yapti. Yapma diyemedim. Kime guvenip diyeydim?

Ki yine de 3 hafta bekledi kadin, biri olsun arar mi ki diye...

Vajinismusu dillendiren, herkese anlatan da benim okuz kocam malesef. Belli bir tahsili var, belli bir kultur seviyesi var sanirdim ama bunun bir rahatsizlik oldugunu aylarca anlatamadim ona. O da benim simarikligim olarak gorup -babam da dahil- herkese -aklinca- sikayet etti beni. Gerizekali.

Onun kilinin kipirdayacagini sanmiyorum. Boylu poslu yapisinin altinda yonetilmeye acik bir korkak var. Keske benim yarim kadar cesur olup "Bu kiz benim hatalarim yuzunden bu hale geldi. Onu suclamayin." diyebilseydi mesela. Bunu bana basbasayken soylemek degil asil meziyet...

Hayirlisi bundan sonra. Rabb'im inşaallah koymustur bir yoluna.

N'olur, bol bol dua edin bana...

bi kac gundur burda oyle konular okuyorum ki, defalarca aldatılan, hakaretler, dayaklar yiyip iki ozurde barisan insanlar görüyorum. senin bu dimdik durusun ve kendinden taviz vermeyen tavrını cok sevdim. yani biz ne dersek diyelim sen zaten dogru olani yapacaksin gibi duruyor. insallah hakkinda hayirlisi olur

Ben de 9 sene boyunca cok fazla seyi gormezden geldim, ustelik ozur filan da dilenmedi benden hicbirinde. Ama insan bir yerden sonra kendine acimaya basliyor. Cekilir gibi degil iste o his.

Yanlis bir sey yapmadigimdan, ailemi onun ailesinin sacmaliklarindan koruma arzumdan, o sacma ailenin burnundan kil aldirmamasindan biktigimdan ve yazik ki esime guvenmedigimden biraz daha oluruna birakacak gucu edindim galiba.

Yine de bir mucize olmasi icin nelerimi vermezdim.

Dua edin benim icin olur mu?

Birinin bir digerine ettigi dua daha kolay kabul olurmus...

Annem korktu acikcasi. Dusunsenize; bosanacagim diye tutturmus bir damat, akabinde hemen kizinin evine eltisine kadar yerlesmis yuzsuz insanlar, 3 hafta boyunca arayip sormadiklari gibi mutlu pozlarini orada burada paylasmalar... Hani biri de cikip istemiyoruz kizini, senin de paran var bizde, soyle soyle yapalim bile demiyor.

Kayinpederimin sirketi mali bazi nedenlerden oturu esimin ustune. Annemin endisesi de, sirketi baskasina devrederlerse elimdeki senetleri kime odetecegimdi. E adamlar guven vermemis ki. Sacma sapan davranmislar yikilmakta olan bir yuvanin ardindan. O yuzden acele etti annem. Sirketi baskasina devretmeden parami kurtarayim hesabi yapti. Yapma diyemedim. Kime guvenip diyeydim?

Ki yine de 3 hafta bekledi kadını, biri olsun arar mi ki diye...

Vajinismusu dillendiren, herkese anlatan da benim okuz kocam malesef. Belli bir tahsili var, belli bir kultur seviyesi var sanirdim ama bunun bir rahatsizlik oldugunu aylarca anlatamadim ona. O da benim simarikligim olarak gorup -babam da dahil- herkese -aklinca- sikayet etti beni. Gerizekali.

Onun kilinin kipirdayacagini sanmiyorum. Boylu poslu yapisinin altinda yonetilmeye acik bir korkak var. Keske benim yarim kadar cesur olup "Bu kiz benim hatalarim yuzunden bu hale geldi. Onu suclamayin." diyebilseydi mesela. Bunu bana basbasayken soylemek degil asil meziyet...

Hayirlisi bundan sonra. Rabb'im inşaallah koymustur bir yoluna.

N'olur, bol bol dua edin bana...

amin canim belki de hayirlisi bosanmandir bunu yasadikca anlarsin. oyle olursa da hic uzulme aklina bu yasadiklarini getir.

yalniz inanilmaz sabirliymissin anlattikca baska seyler cikiyor. esinin senin o kadar ozel bir durumunu baskalarina anlatmasi bile benim icin basli basina bir boşanma sebebidir. afedersin ama kendisi iktidarsiz olsaydi ve sen bunu butun sulelane anlatsaydin acaba insan icine cikabilir miydi?

senin yasadigin sey asilmayacak bir sey zaten degil burda kizlar o başlıkta birbirlerine destek olarak bile yenmisler okuyorum arada. esin demek ki sana nasil yaklasacagini bilmiyormus iyice uzaklaştırmış seni biraz da dursun kendi hatasıni sorgulasin, dedigim gibi cok bencil birine benziyor.

annenin bu durumda hiç sucu yok. kadin iki anlamda da magdur onu sakinleştirmek icin bi sey de yapmamislar. esin gelip ben blof yapmıstim anne boşanmak istemiyorum aslinda diyeydi kadin da icra micra ugrasmazdi herhalde. hem kizi bosanacak hem parasindan olacak az buz da para degil diyorsun.

yani ne dese bilemiyor insan. karsinda esin de dahil oyle zor insanlar var ki. ilk mesajindaki yilginlik da bundan. karsindakileri mucadele etmeye deger bulmuyorsun artik bu yuzden de durumu kabullenme asamasina geçmişsin.

esine bence bir muddet hicbir sey düşünmek istemediğini soyle. cok yilgin oldugunu boşanma prosedurleriyle dahi ugrasacak mecalin kalmadigini, eger cok acelesi yoksa biraz kafani dinlemek istedigini sonra ilk fırsatta islemleri başlayabileceğinzi söyleyebilirsin. o surecte sensiz kaldiginda/onsuz kaldiginda duygular netlesir daha saglikli bir karar alinabilr

Son düzenleyen: Moderatör:
amin canim belki de hayirlisi bosanmandir bunu yasadikca anlarsin. oyle olursa da hic uzulme aklina bu yasadiklarini getir.

yalniz inanilmaz sabirliymissin anlattikca baska seyler cikiyor. esinin senin o kadar ozel bir durumunu baskalarina anlatmasi bile benim icin basli basina bir boşanma sebebidir. afedersin ama kendisi iktidarsiz olsaydi ve sen bunu butun sulelane anlatsaydin acaba insan icine cikabilir miydi?

senin yasadigin sey asilmayacak bir sey zaten degil burda kizlar o başlıkta birbirlerine destek olarak bile yenmisler okuyorum arada. esin demek ki sana nasil yaklasacagini bilmiyormus iyice uzaklaştırmış seni biraz da dursun kendi hatasıni sorgulasin, dedigim gibi cok bencil birine benziyor.

annenin bu durumda hiç sucu yok. kadin iki anlamda da magdur onu sakinleştirmek icin bi sey de yapmamislar. esin gelip ben blof yapmıstim anne boşanmak istemiyorum aslinda diyeydi kadin da icra micra ugrasmazdi herhalde. hem kizi bosanacak hem parasindan olacak az buz da para degil diyorsun.

yani ne dese bilemiyor insan. karsinda esin de dahil oyle zor insanlar var ki. ilk mesajindaki yilginlik da bundan. karsindakileri mucadele etmeye deger bulmuyorsun artik bu yuzden de durumu kabullenme asamasina geçmişsin.

esine bence bur muddet hicbir sey düşünmek istemediğini soyle. cok yilgin oldugunu boşanma presedurleriyle dahi ugrasacak mecalin kalmadigini, eger cok acelesi yoksa biraz kafani dinlemek istedigini sonra ilk fırsatta islemleri başlayabileceğinzi söyleyebilirsin. o surecte sensiz kaldiginda/onsuz kaldiginda duygular netlesir daha saglikli bir karar alinabilr

Tabii, hayirlisini bilemiyoruz. Belki de bitmesidir. Kismet.

Aslinda alabildigine sabirsiz biriyimdir ama esimle olabilmek icin kisiligimi torpuledim yillarca. Bambaska biri oldum, degmedi malesef. Vajinismusta bile magdur olarak lanse edilen o oldu. Ailecek yasa oturdular cocugumuz doya doya yasayamiyor malum durumu diye. :) Cok sukur ki ailem var da bana uzulecek birileri oldu hayatimda.

Yilginlik dogru tespit evet yildim artik. 9 sene suren zorlu mucadelemden pes ederek ayriliyorum. Keske ailesi olmasa bile esim degseydi hala, mucadele etmeye.

Bosanma isine gelince... Esim adim atmiyor o anlamda. Bir an once bosanmak isteyen benim. Boyle dul muyum evli miyim belli degil. Ister istemez acaba yeniden bir araya gelir miyiz umudu da oluyor insanin icinde. Ama bosansak yasimi tutar yeni bir hayata baslarim, yapabildigim olcude.

Zaten evliligimiz henuz 1 yilini doldurmadigi icin zor olurmus bosanmamiz. Ekim'e kadar bekkeyip 1 seneyi doldurmamizi salik vermisti avukatim. Tek celsede bitmesi icin...

Olmazsa ekime dek beklerim.

Ilginiz icin cok tesekkur ederim. Hic olmadik saatlerde derdime ortak oldunuz, Allah razi olsun...

X