sevgili ailesi

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.657
1.082
30
Merhaba arkadaşlar,

Sevgilimin annesi bir türlü benimle tanışmak istemiyor. üniversiteden beri birlikteyiz. 2. sınıftayken staj için bir firmadan kabul aldım. Erkek arkadaşım benim başka bir yerde o yanımda olmadan çalışmama pek sıcak bakmıyordu, stajın boş geçeceğini ve birşey öğrenmeyeceğimi düşünüyordu. İkimizde yazılımcıyız. Bana naylon staj yapmamı söyledi. Yani gitme projeyi uzaktan yaparız dedi. Bende bunun benim için iyi bir deneyim olmayacağını şirket ortamlarını görüp işlerin nasıl yürüdüğünü görmek istediğimi söyledim. Kenidisi abisi ile ortak bir şirket kurdu ve küçük işler alarak proje yürütüyor. Öyleyse gel yazın bizim yanımıza burda projeni beraber yapalım dedi. Bende orta yol bulmak için tamam dedim. Yazın onun şehrine gittim. kyk da kaldım 2 hafta ve hergün birlikte ofise gittik o kendi işlerini yaptı bende projemi yapıp defteri doldurdum. Gelmişken annene söyle tanışayım dedim. Annesi küplere binmiş. Bu kızın nasıl bir ailesi varda yazın ordan buraya gelmiş kalıyor nasıl izin vermişler falan filan. Kendiside benim başka br yerde çalışmamı istemediği için staj için geldiğimi ve birlikte çalıştığımızı belirtmiş. Bunun üzerine annesi yine istemedi ve ben geri döndüm işim bitince. Sonra mezun olduk mezuniyete geldiklerindede herhangi bir tanışma isteğinde bulunmadılar. Okul bitti ben kendi şehrimde bir işe başladım. Aileme bakıyorum. onlar yazın benim şehrime geldiklerinde annesi yine bahane buldu. Hatta arada daha erken sanki olacakmı kesin tarzında konuşuyordu. Abisininde 10 senelik ilişkisi varmış tanışmamışlar falan. o dururken daha sen dur falan dedi. bir kaç sefer daha böyle fırsatlar oldu ama yanaşmadı tanışmaya. geçtiğimiz sene abisi evlendi onun sevgilisiylede aileyle tanışmaya gittiğinde tanıştılar. Pek fazla sevmemiş kızı soğuk falan demiş. sevgilimin teyzeside beni görmüştü yazboz07 ile tanış onu seversin dedi. Buraya geldiler sünnet için kadın yine yanaşmadı tanışmaya. Sonra annem hastalandı ben evleneceksek sen buraya gel ben sizinkilerden bir yakınlık göremedim annemede ben bakıyorum bırakmak istemiyorum dedim. Abisiyle olan işi bahane etti. Bende işinizi uzaktan yapıyorsunuz benim işten çıkmam falan sıkıntı olur annem benim sigortamdan faydalanıyor dedim. Açıkçası daha önce çalışmama müsade etmeme durumu gözümü korkuttu. Onun şehrinde işe girmeme laf yaparsa diye. Bizimle çalış sanada sigorta yaparız dedi. Ama ben kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum. İleride annesininde aileme bakıyor oluşumla ilgili lafını çekmek istemedim. Sonra ona benim şehrime gelmesi için direttim annesine konuyu açmış annesi hakkımı helal etmem, hanımköylü olacaksın o kız seni kandırıyor vs tarzı konuştu. Babasıda aynı şekilde çocuklarımı dizimin dibinde istiyorum dedi. Ben bu konuyu biraz rafa kaldırdım. Askere gitti geldi falan. annem hastalandı. Ben onu tatile götürdüm iyi gelsin diye. orda giydiğim bir elbiseli fotomu görüp sen böyle mi giydiriyorsun demiş. erkek kız tarafına gitmez önce o gelsin 1-2 sene burada yaşayın sonra gidin falan dediler. ben ikna olmadım pek. annemi kaybettim sonra. beni hiç aramadılar başsağlığı dilemediler. wp durumdan yazlık elbisemi görüp gösterip böyle mi giydiriyosun diyen kadın anneciğimle olan durumları görüp bi kızım başınsağolsun demedi bana. annesinin bu tavırlarını erkek arkadaşımdan çıkarmam doğru mu bilmiyorum ama oda onlara saygısından birşey diyemiyor. farkında onların hatalarının ancak bişeyde diyemiyor. ayrılmalı mıyım bu sürece nasıl devam etmeliyim sizce? onun şehrine gidersem beni ezerler diye korkuyorum. Babasıda abisi evlenirken kızın gelinliği açık olmasın sen karını millete servis mi edeceksin demiş. İstediğim gelinliği bile giyemeyeceğim en mutlu günümde. Bir yandanda bu kadar yıl var yaşanmışlıklar anılar var ne yacağım ben?

çok uzun Başını okuyabildim tek diyeceğim iyi okumuşsnz kimse için işlerinizi yarıda bırakmayın evleneceğiniz adam için bile. Bu kadar okuyup iş bulmuşsnz gidebildiginiz yere kadar gidin tecrübe edinin 🌷

Anlatmasa iyiydi evet ama birbirimize herşeyi anlatıyoruz
Sevgilisiniz diye her şeyi birbirinize anlatmak zorunda değilsiniz ya da her şeyi birbirinize anlattığınızda ilişkiniz daha dürüst ilerlemiyor...
Yani biraz bakıldığında da sevgiliniz sizi şekillendirmek istiyor yumuşak şekilde onun istediği gibi olmanızı sağlıyor

Sana bir şey diyeyim mi yas 19 arkadasımın düğünü var esimle yeni sevgiliyiz 2 3 aylik falan damat tarafı da esimin akrabasi, düğünde eşim beni annesiyle tanıştırmak istediginde kayınvalidem herhangi bir yakinlik göstermeden merhaba dedi eini öpmek icin yaklasamadım bile öyle mesafeli öyle sınırli bir merhabaydı yanımızdan ayrilırken iyi akşamlar dememe dahi cevap vermedi kafasıni cevirdi çok kabaydı yüzüme gülmedi bile.Orada piril pırıl bir genc kizim neden gonlumu kiriyorsun ki dimi yalandan gulup sarilmak cok zor olmamali..Daha sonraki nisan soz surecinde yakindı ama ilk etaptaki tavrinı asla unutamam.Gerci hala daha bana bir sorunumuz yokken bile yakın davranmaz damadina oglum canim der bana ismimle hitap eder hadi simdi sorunlar var aramizda yokken de aynıydı 19 yasinda bir genc kiz iken onu ilk gorusumde ne yapmis olabilirim ki bana öyle davrandi hala anlam veremiyorum..Aslinda bazi şeyler ilk etapta belli oluyor ama biz konduramıyoruz o kadar aşık oluyoruz ki gözlerimiz kör oluyor.Belli ki seni istemiyor ailesi istemedikleri gibi çok geri kafalılar bu aileyle yapabilecek misin ?

Son düzenleme:
Çok uzun yazmışım kusura bakmayın bilgisayardan yazarken bu kadar uzun gözükmemişti. Bana herşeyi anlatıyor olması beni soğuttu ailesine karşı ama bir yandanda bana bu kadar açık ve dürüst olmasa yaşayarak görecektim ve başka laflarda var hepsini yazamadım.

Bence evlenirseniz sevgilinjz ailesine yine söz geçiremeyecek ve mutsuz olacaksiniz..
Kadında ki kine bak arkadaş. Anneniz vefat ediyor ve bir başsağlığı dilemiyor.. o kadar ki vicdansız. Bu kadın sizi huzursuz etmek için hiçbir şeyden çekinmez net. Ee sevgiliniz de pasif birine benziyor anlattığıniz kadarıyla. Yarın bir gün evlenirseniz çok sorun yaşayacaksınız gibi..

Bu insanlarla olmaz. Erkek arkadaşının benim olmadığım yerde staj yapma demesinden belliymiş zaten fikir dünyası. Annesi erken olduğunu düşünüyor olabilir ona sözüm yok. Erken tanışmalara ben de taraftar değilim. Bunu üsulünce ifade edebilirdi. bu ne kıyafet demeleri ayrı bir saçmalık. Yazlık yerde mini etek giyerim ama kv evine giderken giymem, çünkü Çeşmede yaşamıyorlar. Her şey her yerde giyilmez, senin aklına fikrine hiç güvenmemişler dur bir görelim kızı dememişler. hemen etiketi vurmaları yanlış, bu kadar çalışıyor beyinleri demek ki. Bu insanların gelini olmanı tavsiye etmem. Çok nadan insanlar

Hevesli olduğunuzu aşırı belli edip değerinizi düşürmüşsünüz kız tarafı olarak onların sizin kapınızı aşındırması gerek. Hiçkimse benim aile düzenimi sorgulayamaz tarzı sevgilinize biraz tripli manevra yapın. Geri vites yapmayın kendinizi baya düşürmüşsünüz. Anlamıyorum mis gibi mesleğin var anasının karşısına çıkaramayan bir çocuk için bu debdebe niye? Unutma erkek gider kariyer kalır. Tenezzül edip başsağlığı dahi dilememiş kontes. Herşeyin affı olsa bunun olmaz. Annesiz diye çok ezerler sizi

Çok uzun yazmışım kusura bakmayın bilgisayardan yazarken bu kadar uzun gözükmemişti. Bana herşeyi anlatıyor olması beni soğuttu ailesine karşı ama bir yandanda bana bu kadar açık ve dürüst olmasa yaşayarak görecektim ve başka laflarda var hepsini yazamadım.
Taviz vermeye başlarsan bunun devamı gelir bu son dersin bu son dersin daha da gelir

Sana bir şey diyeyim mi yas 19 arkadasımın düğünü var esimle yeni sevgiliyiz 2 3 aylik falan damat tarafı da esimin akrabasi, düğünde eşim beni annesiyle tanıştırmak istediginde kayınvalidem herhangi bir yakinlik göstermeden merhaba dedi eini öpmek icin yaklasamadım bile öyle mesafeli öyle sınırli bir merhabaydı yanımızdan ayrilırken iyi akşamlar dememe dahi cevap vermedi kafasıni cevirdi çok kabaydı yüzüme gülmedi bile.Daha sonraki nisan soz surecinde yakindı ama ilk etaptaki tavrinı asla unutamam...Aslinda bazi şeyler ilk etapta belli oluyor ama biz konduramıyoruz o kadar aşık oluyoruz ki gözlerimiz kör oluyor.Belli ki seni istemiyor ailesi istemedikleri gibi çok geri kafalılar bu aileyle yapabilecek misin ?
Sanırım Bebim rahat olmamdan annesi bana karşı mimlendi. Ailesi nasıl gönderiyor falan diye. Annem ve babam ayrıydı. Benim istediğim bir aile sıcaklığıydı belki ilerde değişir mi bu bilmiyorum ama şuan için görünen hiç öyle değil abisinin eşi içinde başta bu tarz lafları oldu. Sonuçta oğlunu memnun etmek için ben öyle davrandım yoksa teklif aldığım yerde stajımı yapardım kimseye muhtaç olmazdım. Kimi memnun edeceğimi şaşırdım.

Sana bir şey diyeyim mi yas 19 arkadasımın düğünü var esimle yeni sevgiliyiz 2 3 aylik falan damat tarafı da esimin akrabasi, düğünde eşim beni annesiyle tanıştırmak istediginde kayınvalidem herhangi bir yakinlik göstermeden merhaba dedi eini öpmek icin yaklasamadım bile öyle mesafeli öyle sınırli bir merhabaydı yanımızdan ayrilırken iyi akşamlar dememe dahi cevap vermedi kafasıni cevirdi çok kabaydı yüzüme gülmedi bile.Daha sonraki nisan soz surecinde yakindı ama ilk etaptaki tavrinı asla unutamam...Aslinda bazi şeyler ilk etapta belli oluyor ama biz konduramıyoruz o kadar aşık oluyoruz ki gözlerimiz kör oluyor.Belli ki seni istemiyor ailesi istemedikleri gibi çok geri kafalılar bu aileyle yapabilecek misin ?
Sizde sonradan değişti mi ilişkiler

Merhaba arkadaşlar,

Sevgilimin annesi bir türlü benimle tanışmak istemiyor. üniversiteden beri birlikteyiz. 2. sınıftayken staj için bir firmadan kabul aldım. Erkek arkadaşım benim başka bir yerde o yanımda olmadan çalışmama pek sıcak bakmıyordu, stajın boş geçeceğini ve birşey öğrenmeyeceğimi düşünüyordu. İkimizde yazılımcıyız. Bana naylon staj yapmamı söyledi. Yani gitme projeyi uzaktan yaparız dedi. Bende bunun benim için iyi bir deneyim olmayacağını şirket ortamlarını görüp işlerin nasıl yürüdüğünü görmek istediğimi söyledim. Kenidisi abisi ile ortak bir şirket kurdu ve küçük işler alarak proje yürütüyor. Öyleyse gel yazın bizim yanımıza burda projeni beraber yapalım dedi. Bende orta yol bulmak için tamam dedim. Yazın onun şehrine gittim. kyk da kaldım 2 hafta ve hergün birlikte ofise gittik o kendi işlerini yaptı bende projemi yapıp defteri doldurdum. Gelmişken annene söyle tanışayım dedim. Annesi küplere binmiş. Bu kızın nasıl bir ailesi varda yazın ordan buraya gelmiş kalıyor nasıl izin vermişler falan filan. Kendiside benim başka br yerde çalışmamı istemediği için staj için geldiğimi ve birlikte çalıştığımızı belirtmiş. Bunun üzerine annesi yine istemedi ve ben geri döndüm işim bitince. Sonra mezun olduk mezuniyete geldiklerindede herhangi bir tanışma isteğinde bulunmadılar. Okul bitti ben kendi şehrimde bir işe başladım. Aileme bakıyorum. onlar yazın benim şehrime geldiklerinde annesi yine bahane buldu. Hatta arada daha erken sanki olacakmı kesin tarzında konuşuyordu. Abisininde 10 senelik ilişkisi varmış tanışmamışlar falan. o dururken daha sen dur falan dedi. bir kaç sefer daha böyle fırsatlar oldu ama yanaşmadı tanışmaya. geçtiğimiz sene abisi evlendi onun sevgilisiylede aileyle tanışmaya gittiğinde tanıştılar. Pek fazla sevmemiş kızı soğuk falan demiş. sevgilimin teyzeside beni görmüştü yazboz07 ile tanış onu seversin dedi. Buraya geldiler sünnet için kadın yine yanaşmadı tanışmaya. Sonra annem hastalandı ben evleneceksek sen buraya gel ben sizinkilerden bir yakınlık göremedim annemede ben bakıyorum bırakmak istemiyorum dedim. Abisiyle olan işi bahane etti. Bende işinizi uzaktan yapıyorsunuz benim işten çıkmam falan sıkıntı olur annem benim sigortamdan faydalanıyor dedim. Açıkçası daha önce çalışmama müsade etmeme durumu gözümü korkuttu. Onun şehrinde işe girmeme laf yaparsa diye. Bizimle çalış sanada sigorta yaparız dedi. Ama ben kendi ayaklarım üzerinde durmak istiyorum. İleride annesininde aileme bakıyor oluşumla ilgili lafını çekmek istemedim. Sonra ona benim şehrime gelmesi için direttim annesine konuyu açmış annesi hakkımı helal etmem, hanımköylü olacaksın o kız seni kandırıyor vs tarzı konuştu. Babasıda aynı şekilde çocuklarımı dizimin dibinde istiyorum dedi. Ben bu konuyu biraz rafa kaldırdım. Askere gitti geldi falan. annem hastalandı. Ben onu tatile götürdüm iyi gelsin diye. orda giydiğim bir elbiseli fotomu görüp sen böyle mi giydiriyorsun demiş. erkek kız tarafına gitmez önce o gelsin 1-2 sene burada yaşayın sonra gidin falan dediler. ben ikna olmadım pek. annemi kaybettim sonra. beni hiç aramadılar başsağlığı dilemediler. wp durumdan yazlık elbisemi görüp gösterip böyle mi giydiriyosun diyen kadın anneciğimle olan durumları görüp bi kızım başınsağolsun demedi bana. annesinin bu tavırlarını erkek arkadaşımdan çıkarmam doğru mu bilmiyorum ama oda onlara saygısından birşey diyemiyor. farkında onların hatalarının ancak bişeyde diyemiyor. ayrılmalı mıyım bu sürece nasıl devam etmeliyim sizce? onun şehrine gidersem beni ezerler diye korkuyorum. Babasıda abisi evlenirken kızın gelinliği açık olmasın sen karını millete servis mi edeceksin demiş. İstediğim gelinliği bile giyemeyeceğim en mutlu günümde. Bir yandanda bu kadar yıl var yaşanmışlıklar anılar var ne yacağım ben?
Hadi diyelim ailesi akıl edemedi de kötü günde bit arayıp sormadılar. E çocuk en azından dürtüklerdi ailesini arayıp başsağlıgı dilemesi için. Sevdiği insana ayıp olur diye düşünürdü bir şekilde iletişim kurdururdu diye düşünüyorum demek ki onun da çok umrunda değilmiş size ayıp olup olmaması ya da sizin ailesi hakkında ne düşüneceğiniz. Seven insan umursardı bence. Ayrıca inatla gelin adayları ile tanışmayıp son dk tanışıp soğuktu, şöyleydi böyleydi diye ağız eğen insanlar da bir garip yani. İlk kez gördükleri insandan ne sıcaklık bekliyorlarsa. Ayrıca ne kadar cahil insanlar ki hanımköylü vb. Gibi yersiz adapsız yakıştırmalar yapıyorlar. Ne alaka erkek kadının şehrine gidemezmiş. Bu tarz cahil bir aileden koşarak kaçmazsanız evlenseniz bile sonu boşanma olur gibi duruyor. Harcadığınız zamanlara acıyıp gelecek zamanlarınızı da feda etmeyin

Bu kadar yılı heba etmemek için bütün ömrünüzü heba edeceksiniz yani? Bu ilişkide diretirseniz olacak olan bu. Erkek arkadaşınız da sağlam pabuç değil. Ailesini bir tarafa bırakıp onu bireysel olarak değerlendirdiğimde de yanlışları çok. Sizin staj yerinize bu şekilde müdahale etmesi ve ailesinin ağzından çıkan her cümleyi size taşıması olumsuz yorum için yeterli

X