Sevgilim,aile tanışması,karışık aklım

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.598
4.044
Merhaba bayanlar.

Burayı kullanan bir arkadaşımdan öğrendim.

Yaklaşık 5-6 aydır görüştüğüm erkek arkadaşım var.

Ben çağrı merkezinde çalışıyorum, o hava trafik kontrolörü.

Ben 25 o 26 yaşında, bazı bilgileri baştan vereyim çünkü biraz uzun yazı bir yazı olacak gibi.

Görüştüğümüzü iki ailede biliyor ama henüz ciddi bir tanışma filan olmadı sayılır.

İzin günlerimiz denk geldi sabah kahvaltı için bir mekan bulmuş gidelim dedi yedik içtik laf lafı açtı evlilik ve ailesi hakkında konuşmaya başladık meğerse ben adamın %25 ini anca tanıyormuşum.


Ben seni gerçekten seviyorum ve böyle bir duygusal değişimi ve hayatın güzel yönlerini senden öğrendim dedi. İçimden neler geçti filan ama merakta etmeye başladım,

Dedesinin ve babasının emekli asker olduğunu. Dedesinin mezarının bizim köyde olduğunu biliyordum.

Bana babasını trafik kazasında kaybettiğini söylemişti, ama babası son doğu görevindeyken emekli olmuş, işlemler için ankaraya gitmiş herşeyi bitirip geri dönerken pkk nın pususunda şehit olmuş. Buraları anlatırken gözleri kan çanağına döndü.

babannnesini ,annesini kız kardeşini alıp okuduğu şehire gitmişler.

Neden buraya memleketine gelmedin diye sordum annesi istememiş zamanında babasıyla kaçarak evlenmişler ve 25 sene anne tarafından kimseyle görüşmemişler, birde emekli asker amcası varmış emekli ikramiyesi yüzünden onla tartışmışlar memlekete gelmemiş.


Babasından 1 sene sonra Babaannesi vefaat etmiş. O ara gözlerindeki yaşları tutamadı ilk defa bir erkeğin bu halini gördüm ,2 sene içinde hem babamı gömdüm hem anaatamı (babannesine öyle diyorlarmış). Okulu bitince kpssden iyi bir puanla memleketine atanmış. Babasından kalan parayla 2 katlı ev almışlar. Annesi ve kardeşiyle yaşıyorlar kardeşi de bu sene üniversiteye başladı. Biraz sessizlik oldu ne diyeceğimi bilemedim. Kendini biraz toparladı. Annesinin ve kardeşimin ona babasının emaneti olduğunu evleneceği kişinin de anne babasının ve allahın emaneti olacağını söyledi. Ben bir anda şaşırdım kaldım.


Bana sen neden beni tanımak için neden soru sormadın bu zamana kadar dedi.bunları anlatmak istedim çünki beni tanımıyordun ,bugüne kadar hep günlük sohbet ettik,benim ise ileriye dönük düşüncelerim var dedi.


Eğer kabul edersen bir akşam bize yemeğe gel annemle tanış,sohbet et biraz dedi.

Ben bu olanlar karşısında çok şaşırdım ileriye dönük düşüncesi evlilik büyük ihtimalle zaten de 6 ay kısa bir süre gibime geliyor. Ama içimden de bu yaşa kadar bu kadar acı olaylar yaşamış karakteri sağlam işi elinde özellikle anne ve eş için emanet düşüncesi, hoşumada gitti.

3-4 gün sonra annesi aradı kızım akşama çok güzel sofra kurdum istersen buyur gel bu akşam birlikte yiyelim dedi.en fazla tanışırız muhabbet ederiz diye kabul ettim davetini.


Annesi 50 yaşında filan var,panik atak ve tansiyon sıkıntısı varmış.kız kardeşi 19 yaşında uzuun bir kız :) allah boy vermiş üniverite hazırlığa bu sene başlamış tanışmadan sonra biraz konuştuk burayı sevmediğini filan söyledi bölümüyle ilgili konuştuk.

Büfe ve duvarda ki resimler dikkatimi çekti sevgilimin dedesinin ,babasının ve babasının ve sevgilimin asker üniformalı resimleri babaannesinin annesinin dedesinin fotoğraflarını görünce içim biraz buruldu yanyana defnedilen asker babaoğul.


Sevgilim fırına gitti,ben tek kaldım annesi geldi istersen sofradan önce bir sıcak çay içelim dedi.

Oğlumu son 5-6 senedir ilk defa bu kadar şen şakrak sevinçli görüyorum, ve bunu bana gösteren senin gibi bir hanım kızımız dedi.başımızdan geçen olaylardan sonra üniversite hayatı boyunca hiç kız arkadaşı olmadı tek derdi mesleğini eline almak oldu buraya gelince manevi yönden toparladı biraz kendini ve senden bahsetti senin yanındayken çok mutlu olduğunu ama senden hep çekindiğini nasıl konuşacağını bilemediğini zaten farketmişssindir başlarda çok suskun tutuk durur ama neşesi yerine geldimi de susmaz.babasına hayrandı hep asker olmak isterdi ama babası istemedi,yeter babam ve ben,abim askeriz sen sivil çalışan olacaksın yerin yurdun belli olacak karının çocuğunun yanında olacaksın diye hep karşı çıktı.ben çok zorluklar çektim ama sen mutlu olacaksın derdi


eşimle tanışdığımızda daha öğrenciydi ama son senesiydi mezun olup göreve başlar başlamaz istemeye geldi,annem çok karşı çıktı askere kız verip gurbet ellere yollayamam diye annem çok baskın bir kadındı ,ne kadar ağlasamda razı olmadı ve gizli nikah kıydık, o akşam görev yaptığı şehre gittik şu zamana kadar keşke demedim pişman olmadım .ama içimde hem bir burukluk kaldı annem babam abilerim bir kere bile arayıp sormadı.kaynanamı ana bildim bana analık etti bunca olaydan bunca yorgunluktan sonra tek isteğim oğlumu kızımı evlendirip huzurlu ölümü beklemek dedi.


Kendi içimden üzüldüm ama bir yandan da neden hep böyle hüzünlü olaylar içindeyim diyede sordum kendime.


Beni bu yaşa kadar diri tutan tek şey oğlum ve kızımın varlığı onları yetiştirme derdi oldu dedi.


Sevgilim geldi montunu filan çıkarırken boynundaki kolyesi gözüme takıldı çok defa gördüm ama 5-6 dk önce annesinin boynunda da aynı zinciri görmüştüm,sonradan öğrendim babasının ve kendinin asker künyesiymiş.


Sofradan sonra kahve içiyolarmış kız kardeşi kahveyi yengemle yaparız dedi,sevgilimin ters ters bakmasından ben bile ürktüm.


Kahvemizi içerken annesi sevgilimin küçüklüğünden filan bahsetti köyden filan laf açınca aslında aynı köylü olduğumuzu öğrendim.ama köyle alakaları sadece mezar ziyaretleriymiş.


Annesi çalıştığımı biliyormuş ama nerde çalıştığımı bilmiyormuş biraz o konudan sohbet ettik.

Kız kardeşi Fransızca öğreniyor biraz onun hakkında sohbet ettik saat 9 a geliyordu,ben müsaade isteyim dedim,anneside oğlum bıraksın akşam vakti tek gitme dedi .

yolda giderken
Neden sende asker olmak istedin dedim;güldü dedem askerdi babam askerdi ,düşün 21-22 yılın askeri lojmanlar askeri bölgelerde geçmiş çocukluk anılarında hep haki yeşili, askeri araçlar var ve 2 kuşağın asker,bende çok istedim ama babam hep karşı çıktı,çünkü annemin korkularını biliyordu,bizim büyüdüğümüzü göremedi çoğunlukla hep dağlardaydı bizde ise hep bir korku vardı.

Babam bunları bildiği için benim asker olmamı istemedi ama bana çok güzel rehber oldu yolumu aydınlattı. o 2 mezarın yanına 3.sünün gelmesini istemedi.


Sonra sevgilim annesini nasıl bulduğumu sordu.annenin psikolağa ihtiyacı var dedim hala eşinin vefatını kabullenememiş . evet annem için çok zor oldu son seneler dedi önce babam sonra babaannemin vefaatı akrabaların akbabalıkları filan çok yıprattı tek dayanağı biz olduk.


İşte bu yüzden annemle tanışmanı ve ileriki adımlarımızı ona göre atmamızı istedim,çünkü benim üzerimde olan bir sorumluluk bu.


Evi gördün koskoca ev ve sadece 3 kişiyiz.evi annem istemedi aslında ben dublex aldım.çünkü onlar bana babamın emaneti onları bırakamam ben onlara bakmak zorundayım babamı defnederken söz verdim emanetlerin bende ölene kadar benim boynumda sorumlulukları diye ama sen değilsin,işte geldin gördün evimi ailemi ve bundan sonra tüm karar senin.evet dersen

Evin ister alt katını ister üst katını ayırırız. 2 ev olur ama kendimize özel evimiz olur. Arabamız var zaten. Sende istersen çalışmaya devam edersin,istersen bıraktığın bölümü okumaya devam edersin.


Annesinin dediği gibi çok zor konuşuyor ama çok anlayışlı ve düşünceli konuşuyor benim ise kafam allak bullak oldu . kariyer olarak çok başarılı hayatının bir bölümü çok sıkıntılı ama bunu tam atlamamışlar gibi. Ama bir yönden annesi ve kardeşiyle aynı evde yaşamak.onun 2 eve birden bakması,kendini annesi ve kardeşine bakmakla yükümlü kılması. Ailesiyle birlikte yaşamanın sıkıntıları,zor zamanlarda ayakta kalıp okuması kariyerine odaklanması aile sadakati filan hep aklımı karıştırıyor.


Akıl verin nasıl devam edeyim evet dersem beni ne sıkıntılar bekliyor hiç bilmiyorum.

Çooook uzun oldu,okuyanlara ve cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim
cocuk kendince iyi olabilir ama bence böyle bi maceraya girme ne olursa olsun kadın sana a dese sana inanmıcak bi es var kendin diyosun psikolok yardım istiyo diye asla bi esle tek hayatın olmaz ne tatil ne balayı bence hıc baslamaa yazık olur sana
 

Battaniye2006

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
130
246
34
Es adayinin psikolojisini çok arabesk buldum. Annesiyle yasayacagin en ufak bir problemde canim anam yadigar anam sen anlamazsin biz cok çektik pozlarina girecegi o kadar belli ki
Bi de anlamıyorum emanet gördüğü insanlarla dip dibe yasamadan birbirlerine destek olamıyorlar mi ? Arkana bile bakmadan kaç, Allah herkesin acisini dindirsin guc versin ama bu hikayenin aci kismini senin mahremiyet hakkınin icine ederek yapmasın
 

Battaniye2006

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
130
246
34
Sen 6 ay boyunca bu adamla ne konuştun?
Bide herkes yaşadıkları cooooook ağır demiş ama babasinin şehit olması ağır evet ama anneye yapışmak neden?
Anne yapistirmis kendine, klasik turk annesi , kocasınin yerine ogulu koyma, oğul evlenirse 3 kişilik yasanti kurma ve bunu en doğal hakki gibi görmek.. Kadın kendisi de kayinvAlide ile yasadigi icin oglusu ile bir arada yasamayi en tabii hakki olarak görüyordur
 

achoi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
434
330
bence annesi kaynanasını anne bilip ondan öyle gördüğü için size sorun çıkarmaz. zaten maaşı var kendisinin. sadece alt üst oturacaksınız sürekli üzgün falan olunacak bir durum yok belki ailesine siz iyi geleceksiniz iki farklı sohbet açılacak belki ileri de çocuğunuz olacak ve siz çalışmaya devam ederken annesi bakacak. erkek arkadaşınız size olanağı anlatmış her şey sana bağlı
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-11-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

inightworld

Black Stones
Pro Üye
20 Şubat 2014
885
217
Ailesini yarı yolda bırakmayan seni de hiç bırakmaz derler..ama ailesini Önde tutup seni ikinci plana atar diyenler de var bilemedim..
 

burcak86

hiçbişe değişmesin
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2011
6.057
19.227
Melankolik takılan insanlardan çok hoşlanmıyorum,depresyonda olan insanları da sevmem benim gülmem lazım mesela,mizaçım öyle,eşimle başbaşa kaldığımda onun için tek kadın olduğumu da bilmem lazım,bu ailede sanki bunların hiçbiri yok,yahu tamam şehit olmuş da sanki bu acı onlara zevk veriyor gibi geldi,kocasını kaybetmiş işte kv,emanet ne Allah aşkına,bence en az yarım saatlik mesafe olacaksa arada ayda max iki defa görüşmeyi kabul edecekse evlenin,herşeyi netleştirin yoksa bu aile içinizi çürütür bayık bayık.
 

gelecekvizyon

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2017
627
725
Evlilik işin yaşın biraz erken değil mi çalışıyormuşsun biraz daha gez toz paranı harca ya. 6 ay da çok erken zaten bu tarz kararlar için. Ya olumsuz konuşmak istemiyorum ama tamam dürüst de davranmış da resmen senden hayatın boyunca fedakarlık yapmanı istemiş.
Annemi herkesin önünde tutucam gibi bi izlenim aldım ben.
Sen bilirsin hakkında hayırlısı
 

limoncu28

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2013
6.598
4.044
Es adayinin psikolojisini çok arabesk buldum. Annesiyle yasayacagin en ufak bir problemde canim anam yadigar anam sen anlamazsin biz cok çektik pozlarina girecegi o kadar belli ki
Bi de anlamıyorum emanet gördüğü insanlarla dip dibe yasamadan birbirlerine destek olamıyorlar mi ? Arkana bile bakmadan kaç, Allah herkesin acisini dindirsin guc versin ama bu hikayenin aci kismini senin mahremiyet hakkınin icine ederek yapmasın
aynı fikirdeyim hic dramatize edemicem allah herkezin gönlüne göre versin ama tatlım kac o cocuktan ran ran ran
 

Kleomantis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
2.068
2.470
Prensip olarak birlikte yaşamaya karşıyım, isterse dünyanın en iyi insanları olsun. Babamın emaneti ne demek? Babası vefat etmiş de bir sürü insan var sonuç olarak olan şey aynı şehit olsanız da olmasanız da...Allah mekanlarını cennet etsin ancak bu konunun bence sizin evliliğiniz ile bir alakası olmamalı...
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 812 gün geçti.

photodiary2017

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
581
809
Fazla duygusal abartı. Herkes neler yaşıyor herkes gelinine mi yerleşsin? Erkek annesinin hakkını koruyorsa eşininkini de koruyacak. Ama çocuğa aferim sana baştan açık açık anlatmış. Ben olsam bu ailede kafayı yerdim çünkü sizde tüm yollar kayınvalideye çıkacak. İki kadın melek olsa kanatları çarparmış aynı evin içinde.
 

nirra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2016
2.145
4.241
Çocuk kendine ve ailesine güvenmiş seni onlara götürmüş, eğer sende kendine güveniyorsan onu olduğu gibi kabul ediyorsan neden olmasın.
Eğer annesi anlayışlı bir kadınsa sana anne olur, kendisi zaten kv sinden öyle görmüş. Eğer ben yapamam diyorsan hiç huzurlarını düzenlerini bozma, usulca hayatlarından çık.
 

Teceer

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2018
3
2
Tekrardan cevaplar için teşekkür ederim gün içinde okudum cevaplarınızı ama yazacak fırsatım olmadı.

Çok detaylı yazdığımı biliyorum ön bilgileri eksik vermemeye gayret ediyorum buda konuyu çok uzatıyor biliyorum. Kolye ve resim detayı benim için çok şey düşündürdü. Öğleden sonra aradı sesi çok şen geliyordu iş arkadaşının bebeği olmuş onu tebrik etmek hemde hediye almak istemiş bana soruyor ne alayım diye bende çeyrek al dedim.

Mesain kaçta bitiyor gelip alayım soğukta dolmuş bekleme dedi. İş çıkışıma gelmişti. Bugün neden bu kadar sevinçlisin dedim. Bende bilmiyorum ama hayat enerjimin arttığını hissediyorum dedi.


Kırmızı ışıkta dururken broşür dağıtan bir genç geldi yeni Cafe açılmış onun broşürüymüş. İstersen gidelim sıcak sıcak bişeyler içeriz dedi. Gittik oturduk etraf kalabalık ama mekan güzel filan diye konuşurken biranda dondu bişey söylemedi. Mekanda ki müzisyen gruba gözü takılmış tanıdık filan herhalde dedim.

Sen ne tür dinlersin dedim çok karışık dedi rusça metal kazakça kırgızca ,Türkçe metal, sürekli takip ettiği 1-2 podcast yayınından bahsetti.

İstersen daha sakin bir yere gidelim dedi iyi olur dedim. Yolda annesi için psikolog baktığını söyledi benim ona söylemem hoşuna gitmiş. Anneminde hayatına devam etmesi lazım dedi.

Konuşmayı fazla ilerletmemesi için istersen sakin Bi yerde konuşalım dedim.

Bir yere oturduk fırsat vermeden ben daldım lafa

Bak sen çok samimisin, netsin ama hayatın çok karışık ve seni evlenebilecek kadar tanımıyorum. Birgün hüzünlüsün birgün neşelisin annene kardeşine bağlılığını çok takdir ettim ama benim bunları Anlayabilmem ve teklifine evet yada hayır diyebilmen için zamana ihtiyacım var.


Temelde evin araban iyi bir maaşın birikimin var ama bunlar hep maddi imkanlar senin ruhen ne yapıda olduğunu bilemiyorum geçmişte yaşadığın olaylar aile büyüklerinele yaşadığın sıkıntılar seni yormuş ,sadece annenin değil senin ve kardeşininde psikolojik desteğe ihtiyacı var ,hani psikoljik destekteği sen ve ailen sorunlu tiplersiniz bi gidin görünün diye değil gerçekten yaşadığınız olaylar kolay şeyler değil ve sizi yormuş en azından uzman biriyle konuşursanız hem zihni bulanıklığınız dağılır hemde hayata bakış açınız tazelenir ,dedim


O sadece dinleyip çay içiyordu


Evin var ama annen ve kardeşinle yaşıyorsun, dublex de olsa hayatımız içiçe olacak ilk olarak ev işini kesin bir şekilde çözmen gerekecek bu aşamada banada annen ve kardeşini tanıma ortamları fırsatları oluşturman gerekiyor ki bizde biribirimze alışalım.

Gelir durumunu borç durumunu bilmiyorum. Eğer babandan kalan maaşı ile kendi maaşını birleştirip havuz olarak ayarladıysan bütçeni, gözden geçirip ayarlaman gerekiyor tek bütçe 2 ev olmaz benim nezdimde


Son olarak eğer gerçekten evlenip kendi yuvanı kendi aileni kurmak istiyorsan hayatına bazı sınırlar koymalısın ben kesinlikle anneni kardeşini boşla onları kendi hallerine bırak demiyorum ama bizimde aile olduğumuzun bilincinde ol.


iki tarafıda memnun etmek zor olacak biliyorum ama sen bu dengeleri kurabilecek ve sorunların üstesinden gelebilecek bir yapıdasın bu söylediklerimi yapabilirsen ve kendini geçmişinden ayırabilirsen senle devam edebilirim dedim kolye olayı içime oturmuştu


Adam ağzını açmadan 4 bardak çayı içerek dinledi beni yaa


Bana karşı isteklerini net ve anlayışlı bir üslupla belirttiğin için çok teşekkür ederim ben bu kadar anlayışla karşılayacağını tahmin etmemiştim ,


İlk başta ev ve aile hayatı hakkında düşüncelerimi söyleyim gerisine sen karar verirsin,

Ev için dediğim gibi otururuz konuşuruz istersen evi böleriz yok dersen aynı mahallede olmak şartıyla 2 ev bakarız dediğim gibi anneme bakmak benim derdim ama senin değil,sana böyle birşeyi dayatamam

babamın maaşı zaten annemin üstüne sadece bütçe yönetimini ben yapıyorum babamdan kalan maaş artı kendi maaşım 8 binliradan biraz fazla kardeşimin eğitimi ve çeyizi için babamın ikramiyesinden belli meblağ ayırdım ,kendi maaşımdan evin geçimi hariç kenarda da 50 binlara ya yakın birikmiş param var

evlenirsekte babamın maaşını ve kendi maaşımı yine ben yönetirim ama bütçeleri bölerim sende çalışmak istersen kendi maaşın tamamen senin tasarrufunda olur.benim öyle şu araba olsun şu ev olsun diye bir gayem bir çabam yok elimdeki ile geçinirim.

Seninde dediğin gibi 2 aile de benim ailem ve 2 aileyide mağdur etmemek benim elimde ha her evde her evlilikte olduğu gibi bizimde zor zamanlarımız olur,ama daima tek kural olacak saygı,annem ile kardeşim ile sorunlarınız olur elbette ama bunları 2 medeni insan olarak onların ve kendi durumumuzu gözeterek çözebiliriz ama tek şart dediğim gibi saygı ve net cevaplar.


Annem ve kardeşim babamın emaneti sende bana allahın emaneti olacaksın bende bu emanetler için elimde gelen herşeyi yapacam.


Doğru söylüyorsun ailemde bende psikoljik vak”ayız ve artık ben bu durumu atlatmak ve normal hayata dönmek istiyorum ve bana bu değişimi gerektiren sen oldun eğer senle tanışmasaydık sen bana bu denli anlayışlı bu denli yardımsever olmasaydın ben bu düşüncelere kapılmazdım

Bana hayatın hala devam ettiğini hatırlattın ve bende bu yüzden seni kaybetmemek adına herşeye razıyım.


Aile ve ilişki sınırları içinde tabiiki ben sana annemi annen bil diyemem herkesin değer yargıları kavramları farklıdır,ama şunuda bilmeni isterim annemle biraz vakit geçirsen onun ne kadar hoş sohbet olduğunu ne kadar sevgi dolu olduğunu anlarsın kardeşim içinde yaşı daha küçük sayılır,yaşıtlarının aksine öyle dışarıda gezme alışkanlığı yoktur,eskişehirde benim okulum bitti onun lisesi bitti ordaki çevresinden ayrılıp geldiği için alışamadı buraya haa ama alışır elbette bu durumda elbette bana çok iş düşüyor senin onun ablası olduğunu benim eşim olacağını kavraması için konuşmam ve ara yöntemler bulmam gerekecek ama tüm zorlukların üstesinden gelmeye çaba göstermek zorundayım


Zaman konusunda da 5-6 ay doğal olarak kısa bir süre senin beni tanıman ailemi tanıman,benim hayatıma uyup uyamama konusunda düşüncelerin için vakit lazım.ama bu sürecin sağlıklı yürümesi içinde benimde senin ailenle tanışmam en azından ailenin benim hakkımda ön bilgi edinmesini sağlamamız lazım,bunlarda aile yemekleri olur dışarıda etkinlikler olur bir şekilde çözülür,yeterki konuşmayı bilelim.


Dedi.


Ve bu konuşma 2 saate yakın sürdü.

Bana içinde bana karşı soru işaretleri olacaktır aklını bulandırmadan ne öğrenmek istiyorsan veya çekincen ne ise açık açık söylemeni isterim yeterki hakkımda yanlış zannlara kapılma .


Bende bu kadar açık ve net konuştuğu ve fikirlerime değer verip tek tek açıkladığı için teşekkür ettim .

Yemeğimizi yiyip beni eve bırakmasını rica ettim