Sevgilim ailesi ve benim giyim tarzım sorun olacak gibi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

glmzyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
888
459
Merhaba herkese. Benzer tecrübeler yaşayan varsa yardım istiyorum öncelikle. 6 aylık bi ilişkim var. Ailesiyle de tanıştım sevgilimin. İlk aylarımızda tatile gitmiştim giyimim ve attığım fotoğraflar nedeniyle kavga ettik ayrılma aşamasına girdik. Sevgilimin 2 ablası var. Biri olaylara objektif bakabilen düşüncelerine önem verdiği bir tipmiş ona danışmış. Ablası da profilimi incelemiş. Teşhirci biri değil açık giyiniyor evet ama yerine göre giyinmiş muğla gibi tatil yerlerinde açık çalıştı yer olan doğuda ve kendi memleketinde daha kapalı giyinmiş demiş. Eşiyle yaşadıkları bazı sorunlardan örnekler vermiş neyse ne konuştularsa sevgilim deli gibi pişman beni aradı özürler diledi ben çok büyük hata yapmışım sorun bendeymiş umarım herşey için artık geç değildir nolur affet bir daha olmayacak olursa gerekeni yaparsın ses etmem dedi. Baya yalvardı yakardı biraz süründürdüm barıştık. Sonra tatilim boyunca bir kere muhabbeti oldu bir fotoğrafımda şortum çok açılmış dikkatimden kaçmış uyardı farketmeden koymuştum rahatsız oldum ben de kaldırdım fotoğrafı başka fotoğraf ekledim aynı şort ama oturuş düzgün. Sonra da çok foto ekledim ama kıyafet muhabbeti hiç geçmedi. Şimdi yanına gelmiştim tatile. Annesi falan beraberiz. Tv izliyoruz bi konular açıldı tv den çok açık giyinmiş kadınlar vardı. annesi muhabbet açtı herşeyin dozu olur çırılçıplak çıkmışlar falan ordan geçti benim kızımın da eşinin tarafı çok açıklar evlenirken öyle çok açık gelinlik alırsan hakkımı helal etmem dedim falan dedi. Ben de hiç cevap vermedim. Benim kuzenim de geçen evlendi çık güzeldi gelinliği dedim onun fotoğrafını gösterdim bizde serbesttir sıkılmaz mesajını verdim yani. Çok net muhabbete de girmek istemiyorum evleneceğiz kesin gibi rahatlık olmasın diye. Anlaşamazsam kesip atacağımı bilsinler istiyorum. Şimdi kafam son derece karışmış durumda şu son gelişimde. Çünkü annesi köyde yaşıyor sevgilim amasyada. İşin ilginci açıklığa karşı olan bu ailede içki olayı var. Bizde de alkol içilmez. Annem bu konuda aşırı katıdır. Sevgilimle konuştuk. Bu işi nasıl yapcaz annem durumu bilse kıyameti koparır yvaş yavaş alıştıralım dedim çok hassas bu konuda dedim. Sevgilim sohbet ederken sen gelin geleceksin sen bize uymalısın tarzında bir laf etti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ailecek içki içiyorlar benim giyimim konusunda karışacak gibi imalar sezdim. Çok gerginim. Dayanamadım Sevgilimle konuştum konuu. Dedim ben çok gerildim bak biz bu kıyafet mevzusunu konuştuk anlaştık eğer evlenince değişir diye düşünüyorsan şimdiden bitsin boşanma sebebi olur benim için takıntı gibi kıyafetime karışılmasını sevmem ben nerde ne giyeceğimi bilirim dedim. Köyde giymediğin sürece sorun yok dedi. Köyde zaten giymem uygun değil ortam ben de rahat olamam. Annesi köyde biz merkezde yaşayacağız. Bu şehirde amasya yani bi tatil beldesinde giyindiğim gibi kısacık şortla göbek açık straplez falan gezmiyorum ama diz üstü elbise giymiştim yazın yemeğe falan çıkmıştık sırtı çapraz sıfır kol giymiştim mesela annesi de gördü sorun olmadı hiç bişe denmedi. Şimdi diyor o elbise kısa amasya için. Burda öyle giyinen yok tatilde giy bişe demiyorum ama o boy kısa. Elbiseyi ekledim. Ben tokatta giyiyorum bence hiç de kısa değil sen kosa görmemişin dedim. Biz bu evlenme işini bi daha düşünelim sen bu konuda ayrılık korkusuyla geri adım attın evlenince ben değiştirirm diye düşünüyorsun. Ben böyleyim bazı konularda uyum sağlamaya çalışırım ama her konuda değil. Bu konu benim için boşanma sebebi olur dedim. Şimdi kendimi geri çektim. Sizde bu aile beni zora sokar mı ilerde. Kafam çok karışık. İşler ciddiye de gidiyor. Bir de korkum var karışmıyorum deyip evlendikten sonra baskı yapar mı diye Sizce yol yakınken dönsem mi ben önerilerinizi bekliyorum var mı benzer şeyler yaşayanlar

Gerçekten fikirler uyuşmuyorsa zorlamamak gerek bence ilişkiyi.
Herkes birbiri ile uyum sağladığı kişilerle beraber olmalı.

Gelin geleceksin bizim tarafa uyacak olan sensin diye bir şey yok, gelin gelme yok artık. İki insanın aşık olup, sevip sevilip, ortak kararla bir araya gelmesi var. Herkes birbirine ve ailelere uyum sağlayamasa bile saygılı olacak.

Yıllardır nasıl giyineceğimi bilmiyordum Allah razı olsun bir erkek kişisi geldi de bana öğretti bu mudur yani? Ben bu konularda çok hassasım. Teşhirci değilseniz, gerçekten aşırı abartmıyorsanız ki fotoğrafta gayet hoşsunuz karışılması gibi bir durum kabul edilemez.

Benim eşimin tarafı kapalı değildir ama yine de hoşlanmazlar öyle, evlenirken istediğim gelinliği giydim kapalı bir gelinlikte değildi aksine mutlu oldular ben mutluyum diye, hiç kimse de tek laf edemedi.

Karar sizindir, aileyi biraz tartın. Sevgiliyi de. Olmuyorsa da zorlamanın, evlenmek için evlenmenin manası yok. Umarım mutlu olursunuz :)

Hmn,
Bilemedim. Ben giyim konusunda daha hic kafa patlatmadim. Anne tarafim aşırı acik giyinir baba tarafi genelde kapalidir. Ben kendim açığım.
Köyde sifir kol veya dar pantalon giymiyorum bana yapay geliyor. Uymuyor o ortama.

Ben olsam bile bile lades demem, bu düşüncedeki (sen gelinsin sen bize uyacaksın) birinin kafası evlendikten sonra fena oluyor. Zaten ne zaman nerde nasıl giyinmesini bilirsin bence konu kıyafet değil karşı tarafın zihniyeti.

Gerçekten fikirler uyuşmuyorsa zorlamamak gerek bence ilişkiyi.
Herkes birbiri ile uyum sağladığı kişilerle beraber olmalı.
Katılıyorum şimdi beni yolcu etti. Yolcu ederken 15 dakka kalmış aracımın kalkmasına bir konu vardı daha önce problem yaşadığımız haklı olduğu bir konu onu açıyor. Dedim biz 15 dakka sonra ayrılcaz uzun süre görüşemicez farkında mısın son 15 dakkayı sarılıp koklaşarak geçirmek varken taa ne zamanki konuyu açıp tekrar tekrar tartışacak mıyız sırası mı yeri mi? Tamam haklısın dedi özür diledi. Sonra anlaşamadığımız başka konular açıldı ordan bu gelin gelme muhabbetine geldi mevzu malmıyım ben satın mı alıyorsun gelin geleceksin bize uyacaksın nedir diyorum ben öyle demedim diyor çarpıtıyorsun burada yaşayacağımız için bizim aile ile daha içli dışlı olacağın için öyle dedim diyor tartıştık sesi yükseldi bana sokak ortasında bağıramazsın haddini bil dedim. Annesi de uzak da bizi yalnız bıraktı sözde. Döndüm gidicektim kolumu tuttu bırak defol git dedim haklısın özür dilerim dedi koştu peşimden. Özür diledi sarıldı o arada benim otobüs geldi. Bu şekilde ayrıldık. Şak diye bitirmekte istemiyorum ilişkiyi. Geldi 15 gün kaldı yedi içti gezdi onca hediye koyduk gönderdik nankörlük etti denmesin diye. Ama yok galiba yapamayacağım ben bu adamla ilk fırsatta ayrılacağım sanırım

Ben olsam bile bile lades demem, bu düşüncedeki (sen gelinsin sen bize uyacaksın) birinin kafası evlendikten sonra fena oluyor. Zaten ne zaman nerde nasıl giyinmesini bilirsin bence konu kıyafet değil karşı tarafın zihniyeti.

Kesinlikle katılıyorum yürümeyecek gibi görünüyor zaten bana da. Ben bu adamı son derece modern rahat bi insan olarak tanıdım. Aileyi de öyle. Ancak görünen o ki bunlar sadece kendilerine rahat. Kendine geldi mi paşamızın içkisine karışmıcaz kahvesine karışmıcaz annesi öyle diyor serbest yetiştirdim ben oğlumu sıkma öyle.

Ya tv izliyoruz ordan girdi annesi açık seçik giyinmişler ben kızım evlenirken kızıma dedim gelinliğin açık saçık olursa hakkımı helal etmem dedim diyor cevap bile vermedim. Hiç bi şey demedim. Aradan 10 dakka geçti muhabbet arasında kuzenim yeni evlendi bu kuzenimle eşi diye fotoğrafını gösterdim. Gelinliği çok güzeldi çok beğendim diye. Ben de bizde açık da giyilir mesajı verdim yani bilmiyorum nolacak bu işin sonu ama kafam hiç rahat değil

Annesinin laf aralarında sürekli ben oğlumu serbest yetiştirtim dik kafalıdır dediğim dediktir kadınsın azıcık alttan alacaksın imaları beni çıldırttı açıkçası. Gelemem ben öyle şeylere. Ben de dik kafalıyım inatçıyım. Yerine göre ben ayak uyduracağım yerine göre o. Bu işler ancak böyle yürür dedim. Sonra tabii tabii karşılıklı alttan alacaksınız dedi.

Ama ben cidden çok korktum. Kafamda evlilik düşüncesi tamamen yok olmuş durumda. Hatta sırf o kadar kaldı onca hediye ile yolladık gitti ayrıldı denmesin diye susuyorum. Ayrılmak için fırsat kollayacak duruma geldim.

Alla alla kadına bak
Kendisi anada senin anan baban ne
Hic sevmem onu yapma bunu etme sen bize geliyorsub bilmem ne muhabbetlerini
Eş adayın fazlasıyla doldurusa geliyor belliki veya kendi ic dünyası da istemiyor acık giymeni ama evlenince değişir belki diye ses etmiyor
Ya gercekten net tavrını koyucaksın bir kere daha bana kıyafet mevzusu acarsan biter bu iş diye
Veya değişeceksin askın icin istemeye istemeye
Ya o ya sen kararını ver

Alla alla kadına bak
Eş adayın fazlasıyla doldurusa geliyor belliki veya kendi ic dünyası da istemiyor acık giymeni ama evlenince değişir belki diye ses etmiyor
Ya gercekten net tavrını koyucaksın bir kere daha bana kıyafet mevzusu acarsan biter bu iş diye
Ya o ya sen kararını ver

Benim kararım kesin. Kıyafet mevzusunda ben değişmem. Biz anlaşmıştık bu konuda zaten. Tatilde istediğini giy karışmam. Köyde dikkat et dedi köy yerinde miniyle gezecek değilim zaten dedim. Bu kpnuda anlaşmıştık ablası falan devreye girip bana hak vermişti. Şimdi tutmuş diyor amasyada yemeğe giderken giydiğin elbise de kısa amasya için. Attığım fotoğraf. 6-7 santim uzatırız eteği bişey olmaz dedi. Dellendim Biz bu konuyu konuştuk seni son kez uyarıyorum ben nerde ne giyeceğimi bilirim. He köyde giysem haklısın evet ama zaten orda giymem onun dışında eğerki evlendikten sonra değişir düşüncen varsa ben bu konuda asla ama asla değişmem. Boşanma sebebim dahi olur ona göre kararını ver. İlerde değişir niyetin varsa şimdiden bitsin diye net bi şekilde söyledim

Benim kararım kesin. Kıyafet mevzusunda ben değişmem. Biz anlaşmıştık bu konuda zaten. Tatilde istediğini giy karışmam. Köyde dikkat et dedi köy yerinde miniyle gezecek değilim zaten dedim. Bu kpnuda anlaşmıştık ablası falan devreye girip bana hak vermişti. Şimdi tutmuş diyor amasyada yemeğe giderken giydiğin elbise de kısa amasya için. Attığım fotoğraf. 6-7 santim uzatırız eteği bişey olmaz dedi. Dellendim Biz bu konuyu konuştuk seni son kez uyarıyorum ben nerde ne giyeceğimi bilirim. He köyde giysem haklısın evet ama zaten orda giymem onun dışında eğerki evlendikten sonra değişir düşüncen varsa ben bu konuda asla ama asla değişmem. Boşanma sebebim dahi olur ona göre kararını ver. İlerde değişir niyetin varsa şimdiden bitsin diye net bi şekilde söyledim
Tamam birdaha gittiginde merkezde gezmek icin gene aynı boy giyersin baktın tekrar tepki veriyor seni iki kez uyardım ücüncüsü olmayacak bana sürekli sözler verip sözünü tutmuyorsun demekki karakterin böyle ben elbiselerime devam edicem sende kendine uygun köyden kız bul vs diyip net tavrını koyucaksın
İkinci uyarıyı bile yapmamalıydın bana göre
Bişey ya vardır ya yoktur yani sürekli aynı konuda tartısmak neden yapamıyorsa vaktini almasın seninde

Alla alla kadına bak
Ya o ya sen kararını ver

Dolduruşa gelme olayından ben de korkuyorum açıkçası. Vay benim oğlum benim paşam benim çağım diyerek değişik değişik halleri var. Çocuklarının hepsi uzakta 2 si yurt dışında biri de şehir dışında yanındaki tek çocuğu o. Her işime koşuyor olmasa naparım bilmiyorum diyor. Sanki elinden alacaz yani kahve olayını pek sevmiyorum dedim o ne öyle her dakka köye geldiğimizde sürekli sürekli beni bırakıp gidersen sıkılırım ben köyde dedim en fazla haftada 2 gün köyde oluyorum zaten diyor kahvede durduğum da günde en fazla 2 saat diyor. Annesi de ben oğlumu serbest yetiştirdim bunaltma kız adamı diyip diyip tuhaf tuhaf hareketler yapınca dilimin ucuna geldi senin oğlun evlat da ben değil miyim diye beni de siz bunaltmıcanız o zaman diye de misafirim dedim şimdi ayıp etmeyim. Ortada nişan bile yokken.

Tamam birdaha gittiginde merkezde gezmek icin gene aynı boy giyersin baktın tekrar tepki veriyor seni iki kez uyardım ücüncüsü olmayacak bana sürekli sözler verip sözünü tutmuyorsun demekki karakterin böyle ben elbiselerime devam edicem sende kendine uygun köyden kız bul vs diyip net tavrını koyucaksın
İkinci uyarıyı bile yapmamalıydın bana göre
Bişey ya vardır ya yoktur yani sürekli aynı konuda tartısmak neden yapamıyorsa vaktini almasın seninde

Ya biz bu konuyu çözmüştük zaten giyiyodum da fotolarımdan görüyodu bişe demiyodu yaz boyu. Anlaşmış olduğumuz konu. Bi daha sorun yaşamamıştık aylardır bu konuda. Gene nerden çıktı anlamadım annesi mü öğütlüyo nedir bilmiyorum ben

Dolduruşa gelme olayından ben de korkuyorum açıkçası. Vay benim oğlum benim paşam benim çağım diyerek değişik değişik halleri var. Çocuklarının hepsi uzakta 2 si yurt dışında biri de şehir dışında yanındaki tek çocuğu o. Her işime koşuyor olmasa naparım bilmiyorum diyor. Sanki elinden alacaz yani kahve olayını pek sevmiyorum dedim o ne öyle her dakka köye geldiğimizde sürekli sürekli beni bırakıp gidersen sıkılırım ben köyde dedim en fazla haftada 2 gün köyde oluyorum zaten diyor kahvede durduğum da günde en fazla 2 saat diyor. Annesi de ben oğlumu serbest yetiştirdim bunaltma kız adamı diyip diyip tuhaf tuhaf hareketler yapınca dilimin ucuna geldi senin oğlun evlat da ben değil miyim diye beni de siz bunaltmıcanız o zaman diye de misafirim dedim şimdi ayıp etmeyim. Ortada nişan bile yokken.
O anneyle olmaz
Demedi deme

O anneyle olmaz
Demedi deme

Ya aşırı bi düşkünlük var. Eşi ölmüş kadının. Yaşı da var baya. Benimki En küçük oğlu bi de herşeyine koşan o. Ayrı bi düşkünlük var o yüzden herhalde ama anneyle aramız iyiydi. Gece kollarında uyuttu sarılıp. Annen bize emanet etti köy evinde üşüme diyerek soba yandığı halde. Ben pek becerikli bi insan değilim öyle. Okuma çalışma hep yoğun çalıştığım için öyle aşırı pasta börek yemek becerim yoktur. Karnımı doyurcak kadar yaparım yeter. Onlara gelince elimden geldiğince herşeye yardım etmeye çalıştım bulaşıktır temizliktir vs yemeğe fazla bulaşmadım yemek kültürleri biraz farklı bilmediğim yemekler yapıyorlar bi de annesi o konularda titiz yerinde duramıyo ben yapıyım ben yapıyım sen otur. Bugün bulaşık bile yıkatmadı sen yola gidecen son günün oturun siz diyerek bizi bol bol baş başa bırakmalar düşünceli hareketler bunlar. Bi sürü şey koydu köyden anneme hediyeler bana yemeklik şeyler reçeller bahçelerinden meyve fındık ceviz, sarılıyo kızım diyerek falan sıcak samimi davranıyo yani iyi yönleri de var. Ama bilmiyorum tuhaf huyları var benim alışkın olmadığım şeyler tv de dizi izliyoruz pavyon sahnesi çıktı erkek arkadaşım beni sinir etmeye oo ortama bak falan dedi gülüştüler dalgasına beni kızdırmaya yapıyo güya şakayla ama ben şakasını dahi kaldırmam böyle muhabbetlerin. Çok beğendiysen yanımda ne işin var o ortama gitsene dedim mal gibi kaldı. Üstüne bi tane karakter çıktı yakışıklı adammış dedim bende sinir oldu. Kıskandı da. Sonradan sen beni yanlış anladın galiba ben takıldım seni kıskandırdım sadece kötü niyetim yoktu hayatımda öyle ortama gitmedim gitmem dedi. Git çok heveslendiysen dedim ama öncesinde hayatımdan çıkman gerekiyor dedim. Çok ciddiye aldın özür dilerim gerçekten öyle şaka yaptım sadece dedi düzgün şaka yap kaldıramam ben öyle şakalar. Annen de düzgün konuş o nasıl şaka diyeceği yere gülüyor nasıl insanlarsınız siz dedim.

Her yönden eksi puanları aldılar yani. Artı yönler var evet iyi insanlar iyi niyetli iyi kalpli insanlar ama hayatımda hiç görmediğim şeyler var onlarda tuhaf geldi. Bi ara hastalandım annesi ne kadar üzüldüyse o da hasta oldu üzüntüden sevgilim rahatsızlığımdan dolayı yorulmayım diye her şeyi kendi yapar çok bişe yaptırmaz bana yorulma sen ben yaparım yormaz beni yani kötü insanlar değiller ama ilte bazı noktalarda maalesef büyük anlaşmazlıklar oldu ve kafam cidden çok karışık

Annesi ikide bir bu alkol konusunda oğlunu rahat yetiştirdiğini söyleyip durduysa,oğlunun alkol alışkanlığı ile ilgili bir sorun var ve anne bunun üstünü örtmeye,basite indirgemeye çalışıyor olabilir.Dikkat edin.İyi düşünün.

Yok hayır alkolu hiç fazla kaçırdığı olmadı bu zamana kadar da ben karşıyım hiç sevmiyordum onu ifade etmiştim ondan sanırım zaten alkol konusunda ragat yetiştirdiğini söylemedi. Kahve muhabbeti geçti. Ne var bu kahvede dedim sevmem ben öyle şeyleri dakka başı beni bırakıp kahveye gitmeni istemem dedim her gün değil zaten arkadaşlarla sohbet ortamı hafta sonları 1-2 saat gidiyorum sadece dedi. O konuda annesi dedi bu lafı ben oğlumu rahat yetiştirdim sıkma bu kadar ne var kahvede gitsin nolacak tarzında içkiyle alakalı bi konu değildi mevzu. Bu güne kadar hiç alkolü fazla kaçırdığı olmadı. Dozunda içiyordu benden sonra daha da azalttı zaten ben sevmiyorum pek diye. Alkol problemi olsa fark ederdim herhalde hiç öyle aşırı içip saçmalayacak kıvama geldiğini görmedim

Annesi ikide bir bu alkol konusunda oğlunu rahat yetiştirdiğini söyleyip durduysa,oğlunun alkol alışkanlığı ile ilgili bir sorun var ve anne bunun üstünü örtmeye,basite indirgemeye çalışıyor olabilir.Dikkat edin.İyi düşünün.

Ben yanlış anlamışım konuyu o zaman.Siz değer gördüğünüzü hissediyorsanız,diğer konularda konuşup anlaşabilirsiniz.Evlerinde sizi oldukça güzel ağırlamaya çalışmışlar anladığım kadarıyla.

Ben yanlış anlamışım konuyu o zaman.Siz değer gördüğünüzü hissediyorsanız,diğer konularda konuşup anlaşabilirsiniz.Evlerinde sizi oldukça güzel ağırlamaya çalışmışlar anladığım kadarıyla.

O konuda hiç sıkıntı yok 2 hafta kaldım ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Hem Misafirperver hem de eli bol insanlar. Bu konularda sorun yok. Sorun bazı farklılıklar. Kültürel mi deyim ne deyim bilmiyorum düşünce yapıları yaşam tarzları farklı benden biraz

Sen ne kadar anlatsanda ağlasanda küssende bu adam değişmez kafa yapısı bu

Bence ailesi tutarsız hem içki içsinler hem de açık giymene karışsınlar. Tuhaf geldi bana. Bence yol verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X