Sevgilim ailesine benden bahsetmiyor

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
614
322
Sevgilimle 10 ay oldu birlikteyiz ve sevgisini gerçekten çok hissediyorum. Birlikteliğimizin ilk zamanları evlilikten bahsetmezdi gelecek planı yapmazdı benimle ama son 3-4 aydır kendisi sürekli evlilik düğün konularından bahsediyor hayal kuruyor. Eskiden tek kelime dahi etmezdi bu konular hakkında. İş yeri benim evime yarım saat mesafede ailesinin evine 50 dk . Bir gün benim yanıma geliyor diğer gün kendi evine gidiyor ailesine de iş yeri kalacak yer ayarladı vs diyor. Benim aklıma takılan hala ailesine hayatında biri olduğundan bahsetmiyor. Arkadaşları vs biliyor tanıştık ama ailesine asla bahsetmiyor . Söylücem diyor ama ne zaman nasıl ortada bir şey yok. Bu durumu kafaya takıyorum evlilikten bahsediyor tamam ama ortada bir adım yok işe yeni başladı otursun para biriktirelim kolay değil vs diyor ama yaşlarımız da küçük değil bu durum normal mi

Sevgilimle 10 ay oldu birlikteyiz ve sevgisini gerçekten çok hissediyorum. Birlikteliğimizin ilk zamanları evlilikten bahsetmezdi gelecek planı yapmazdı benimle ama son 3-4 aydır kendisi sürekli evlilik düğün konularından bahsediyor hayal kuruyor. Eskiden tek kelime dahi etmezdi bu konular hakkında. İş yeri benim evime yarım saat mesafede ailesinin evine 50 dk . Bir gün benim yanıma geliyor diğer gün kendi evine gidiyor ailesine de iş yeri kalacak yer ayarladı vs diyor. Benim aklıma takılan hala ailesine hayatında biri olduğundan bahsetmiyor. Arkadaşları vs biliyor tanıştık ama ailesine asla bahsetmiyor . Söylücem diyor ama ne zaman nasıl ortada bir şey yok. Bu durumu kafaya takıyorum evlilikten bahsediyor tamam ama ortada bir adım yok işe yeni başladı otursun para biriktirelim kolay değil vs diyor ama yaşlarımız da küçük değil bu durum normal mi

İşe yeni başlayan, parası olmayan birinden evlilik beklemek sence saçmalık değil mi? Durum normal, siz daha 10 aydır berabersiniz. Belliki birbirinizi ve ailelerinizi dahi tanımıyorsunuz, evlilik bu kadar kolay basit bir şey mi? Sırf kendine göre yaşın geldi diye daha düzgün tanımadığın ailesinin huyuna suyuna bakmadan yapacağın bir şey mi?

Daha iyi böyle olması canım günümüzde adamlar 3 günde seninle evlenirim diye ailesinin içine sokup 3-5 ay sonra sıkılıp ayrılabiliyorlar. Düşünen adam abartmadığı sürece iyidir.Hormon başa vurup hayatımın kadınını buldum diye cümle aleme duyurup sosyal medyadan ayrılık kararını bildirenler de var forumu okuyun.
Aceleye gelmeyen iş daha güven verir.

İlişki dinamiğiniz bu konulara yoğunlaşırsa hayal kurulur. İnsanlar her kurduğu hayali gerçekleştirmek için girişimde bulunmuyor. Bu sizinle evlenmek istiyor/istemiyor cevabını bulabileceğiniz bir şey değil. Ya maddi durumu hazır değildir, veya ailesine erken söyleyince olacaklar kontrolden çıkar diye geç söylemek istiyordur. Ama siz bir yola ailesini de tanımadan çıkmaya karar vermeyin derim. Bazı erkekler aile de işin içine girince değişiyor, bazen aile istemiyor vs vs . Bu durum stabilize gözlem yapmaya devam, belli olur zaten derdi

İşe yeni başlayan, parası olmayan birinden evlilik beklemek sence saçmalık değil mi? Durum normal, siz daha 10 aydır berabersiniz. Belliki birbirinizi ve ailelerinizi dahi tanımıyorsunuz, evlilik bu kadar kolay basit bir şey mi? Sırf kendine göre yaşın geldi diye daha düzgün tanımadığın ailesinin huyuna suyuna bakmadan yapacağın bir şey mi?
İşe yeni başladı dediğim burdaki işe yeni başladı daha önce başka yerdeydi düşük maaş alıyordu şimdi maaşı daha iyi

Kafasında tam oturtamadığı şeyler olabilir. Bu devirde evlilik kolay değil. Maddi yükü çok ağır ve bu maddi yükün çoğu erkeklerde oluyor. Aslında sevgiliniz mantıklı konuşuyor. Sık boğaz ederseniz uzaklaşabilir sizden. Zamanı gelince söyler

İşe yeni başladı dediğim burdaki işe yeni başladı daha önce başka yerdeydi düşük maaş alıyordu şimdi maaşı daha iyi

Kaç kira alıyor, baykar'da çalışan mühendis gibi 80 bin üstünde maaş mı alıyor? Ford'un çalışanı mı, maaş+bir sürü ek imkanı mı var? Yoksa ortalama bir maaş mı alıyor?

Olay paraya maaşa gelene kadar, bir sürü şey var, 10 ay çok kısa bir süre, samimi, dürüst bir iletişiminiz yok, eğer olsaydı, bu konuyu rahatça onunla konuşabilirdin.

Kafasında tam oturtamadığı şeyler olabilir. Bu devirde evlilik kolay değil. Maddi yükü çok ağır ve bu maddi yükün çoğu erkeklerde oluyor. Aslında sevgiliniz mantıklı konuşuyor. Sık boğaz ederseniz uzaklaşabilir sizden. Zamanı gelince söyler
Annesine babasına söylemeyebilir tamam ama erkek kardeşi var mesela yaşları yakın sürekli de konuşurlar ama ondan da gizliyor neden diyorum özel hayatımı anlatmam ki ben ona diyor bende o yüzden gizliyomuş gibi hissediyorum

Kaç kira alıyor, baykar'da çalışan mühendis gibi 80 bin üstünde maaş mı alıyor? Ford'un çalışanı mı, maaş+bir sürü ek imkanı mı var? Yoksa ortalama bir maaş mı alıyor?

Olay paraya maaşa gelene kadar, bir sürü şey var, 10 ay çok kısa bir süre, samimi, dürüst bir iletişiminiz yok, eğer olsaydı, bu konuyu rahatça onunla konuşabilirdin.
Konuşuyorum zaten ailevi durumlarında sıkıntıları var abisiyle ilgili vs hep anlatıyor şuan anlatamam diyor ama bana artık oyalıyomuş gibi hissettirmeye başladı çünkü erkek kardeşi var yaşları yakın ona da anlatmıyor neden diyorum ben onla özel hayatımı konuşmuyorum ki diyor . Birde mesela ben ilerde kullanmak için eşya aldığım oldu mesela dyson süpürge almak istiyordum tamam al bende yardım ederim ödemelerine dedi ilerde kullancaz dedi birlikte aldık. İstemese almazdı da diyorım

yeri benim evime yarım saat mesafede ailesinin evine 50 dk . Bir gün benim yanıma geliyor diğer gün kendi evine gidiyor ailesine de iş yeri kalacak yer ayarladı vs diyor.
Ne desin, sevgilimin evinde kalıyorum mu? Aile yapısı buna müsait değil demek ki, bu ülkenin çoğunluğu böyle zaten. Evlilik için adım atmadığı sürece de bahsetmesine gerek yok. Benim eşim de erkenden bahsetmemişti. İstemeye gelmeden önce açtı ailesine konuyu. Abisi ve kardeşiyle de paylaşmamıştı. Sonra tanıştık biz. Bence gayet normal.

Her ailenin dinamiği farklı , benim eşimin ailesi de sadece birisi var diye tahmin ediyordu . Hayatıyla ilgili yorum yaptimayie sevmez , istemeden bir hafta önce söyledi :)
tam aklımdan aynı düşünceler geçerken bu yorumu görmüş olmam pekii :KK45:
dedim ki içimden ya her aile farklıdır kimisi hemen söyler hayatına her gireni anlatır kimisi ketumdur, fazla bahsetmez
aileye bahsetmek herkes için çok önemli bi konu değil
bi kız arkadaşım hayatına giren bütün adamları annesiyle tanıştırdı mesela . takıldıklarını bile
hiçbiriyle de evlenmedi yani hiçbirine aşık da değildi

tamam al bende yardım ederim ödemelerine dedi ilerde kullancaz dedi birlikte aldık. İstemese almazdı da diyorım
Bu ne rahatlık mesela ben sevmem böyle lafları. Sanki ben hazırmışım da onu bekliyormuşum gibi hissettirmekten hep nefret etmişimdir. Senin fazla yüz verdiğini düşünüyorum kendini sağlamda hissediyor

Bu ne rahatlık mesela ben sevmem böyle lafları. Sanki ben hazırmışım da onu bekliyormuşum gibi hissettirmekten hep nefret etmişimdir. Senin fazla yüz verdiğini düşünüyorum kendini sağlamda hissediyor
Evet haklısınız ben çok yüz verdim yalnızım ben burda kimsem yok ondan başka o yüzden kendimi kötü hissediyorum hep ama ona çok belli etmiyorum ilk zamanlar belli ediyordum şimdi öyle değil

Evet haklısınız ben çok yüz verdim yalnızım ben burda kimsem yok ondan başka o yüzden kendimi kötü hissediyorum hep ama ona çok belli etmiyorum ilk zamanlar belli ediyordum şimdi öyle değil
O anlamıştır anlayacağını üzgünüm. Ortada teklif yok bir şey yok beraber süpürge almışsınız. Ben olsam höst orda dur bakalım ben öderim kendi paramı, ortada fol yok yumurta yok derim. Böyle durumundan rahatsız olduğunu sevgilisine belli etmeyen bir arkadaş var, kaç yıl geçti 34 yaşına geldi daha evlenecek…evlenmek istemiyor olsa sorun yok da biliyorum çok istediğini

X