Sevgilim ailesine benden bahsetmiyor

O anlamıştır anlayacağını üzgünüm. Ortada teklif yok bir şey yok beraber süpürge almışsınız. Ben olsam höst orda dur bakalım ben öderim kendi paramı, ortada fol yok yumurta yok derim. Böyle durumundan rahatsız olduğunu sevgilisine belli etmeyen bir arkadaş var, kaç yıl geçti 34 yaşına geldi daha evlenecek…evlenmek istemiyor olsa sorun yok da biliyorum çok istediğini
Evet olay ailesine bahsetmeside değil aslında ortada hiçbir şey olmaması gelecek göremiyorum ayrılmak istiyorum diyorım ben kesin kararlı duramıyorum o da iki güzel laf söylüyor unutuyorum

Annesine babasına söylemeyebilir tamam ama erkek kardeşi var mesela yaşları yakın sürekli de konuşurlar ama ondan da gizliyor neden diyorum özel hayatımı anlatmam ki ben ona diyor bende o yüzden gizliyomuş gibi hissediyorum
Yoo söylemesine gerek yok. Doğru demiş sevgiliniz
Adam çok mantıklı geldi bana ama siz daha duygusal bakıyorsunuz.

Sevgilimle 10 ay oldu birlikteyiz ve sevgisini gerçekten çok hissediyorum. Birlikteliğimizin ilk zamanları evlilikten bahsetmezdi gelecek planı yapmazdı benimle ama son 3-4 aydır kendisi sürekli evlilik düğün konularından bahsediyor hayal kuruyor. Eskiden tek kelime dahi etmezdi bu konular hakkında. İş yeri benim evime yarım saat mesafede ailesinin evine 50 dk . Bir gün benim yanıma geliyor diğer gün kendi evine gidiyor ailesine de iş yeri kalacak yer ayarladı vs diyor. Benim aklıma takılan hala ailesine hayatında biri olduğundan bahsetmiyor. Arkadaşları vs biliyor tanıştık ama ailesine asla bahsetmiyor . Söylücem diyor ama ne zaman nasıl ortada bir şey yok. Bu durumu kafaya takıyorum evlilikten bahsediyor tamam ama ortada bir adım yok işe yeni başladı otursun para biriktirelim kolay değil vs diyor ama yaşlarımız da küçük değil bu durum normal mi
çok erken değil mı evlilik planları yapmak için? daha 10 aydır hayatınızda olan birisiyle evlilik planları yapmanız doğru değil iyice tanışın. kaç yaşındasınız bilmiyorum ama evlilik için gerçekten ciddi düşünmek iyi tanımak gerekiyor. belki maddi olarak da hazır değil malüm ekonomi şuan çok iyi değil ve çoğu kişinin durumu gerçekten sadece geçinmeye yetiyor. e çocuk da bütün yükü alabilecek durumda değilse ailesine söylememesi gayet normal.

Birde mesela ben ilerde kullanmak için eşya aldığım oldu mesela dyson süpürge almak istiyordum tamam al bende yardım ederim ödemelerine dedi ilerde kullancaz dedi birlikte aldık. İstemese almazdı da diyorım
Aman diyim süpürge falan aldırmayın. Sonra siz evde yokken gelip söküp götürür

Benim annem ciddi bir ilişkim olsa kimseye söyleme dememe rağmen gidip teyzelerimle konferans görüşmesi yapar😂🤷🏻‍♀️ Ayrılsam niye ayrıldın? diye darlar.Bana 27 yıl öncenin aşk,ilişki tavsiyelerini verir. Kısacası normalde de baskın bir tip ,böyle durumlarda iyice çekilmez oluyor. O yüzden ben şimdiye kadar hiç sevgilimi onunla tanıştırmadım. Birileriyle görüştüğümü biliyordu. 2 yıllık ilişkim de oldu ama yine de emin olmadan tanıştırmadım. Başıma geleceği biliyorum çünkü. Ne zaman maddi,manevi hazır olurum, bir karar veririm ancak o zaman ailemle tanıştırırım. Karşı tarafın ailesiyle de işler ciddileşmeden tanışmak istemem. O yüzden sevgilinizin tavrı bana garip gelmedi. Erkenden tanışmak da iyi değil zaten. İsteme töreni veya nişan töreninden önce iki ailenin yemek yemesi, ev ziyaretleri yapması daha uygun olacaktır.

çok erken değil mı evlilik planları yapmak için? daha 10 aydır hayatınızda olan birisiyle evlilik planları yapmanız doğru değil iyice tanışın. kaç yaşındasınız bilmiyorum ama evlilik için gerçekten ciddi düşünmek iyi tanımak gerekiyor. belki maddi olarak da hazır değil malüm ekonomi şuan çok iyi değil ve çoğu kişinin durumu gerçekten sadece geçinmeye yetiyor. e çocuk da bütün yükü alabilecek durumda değilse ailesine söylememesi gayet normal.
Evet haklısınız aslında erken zaten ilk 4-5 ay hiç düşünmüyordu o da ama biz sürekli birlikte kalıyoruz vs artık o da çok bağlandı bunu görüyorum ayrılmak çok zor olacak neden adım atmayalım diyorum bende ne bileyim

Siz ilişkinin geleceğini göremiyorum ayrılmak istiyorum dediğiniz de, size nasıl güzel sözler söylerek ikna ediyor.

Dyson süpürme alması sizinle ayrılma ya da evlenme kararına bi etkisi olmaz ki…
Dyson süpürge de aldım aman ayrılmayayım demez ki.

Sizi durum içerisindeki davranış ve tutumları demek ki evlilik düşünmüyor fikrine itmiş.
Bunu bizler bilemeyiz ilişkiyi yaşayan siz biliyor ve hissediyorsunuz.

10 ay erken diyenler olmuş, bana göre ikinizin olgunluk duruma göre erken değil.
Kendinizi iyi tanıyan olgunluktasınız ne istiyor ne istemiyor biliyorsunuzdur.

Sizi inciten bir gün sizde bir gün ailesinin yanında kalması ise;
Bu konuda da çok haklısınız.

Siz ilişkinin geleceğini göremiyorum ayrılmak istiyorum dediğiniz de, size nasıl güzel sözler söylerek ikna ediyor.

Dyson süpürme alması sizinle ayrılma ya da evlenme kararına bi etkisi olmaz ki…
Dyson süpürge de aldım aman ayrılmayayım demez ki.

Sizi durum içerisindeki davranış ve tutumları demek ki evlilik düşünmüyor fikrine itmiş.
Bunu bizler bilemeyiz ilişkiyi yaşayan siz biliyor ve hissediyorsunuz.

10 ay erken diyenler olmuş, bana göre ikinizin olgunluk duruma göre erken değil.
Kendinizi iyi tanıyan olgunluktasınız ne istiyor ne istemiyor biliyorsunuzdur.

Sizi inciten bir gün sizde bir gün ailesinin yanında kalması ise;
Bu konuda da çok haklısınız.
Bu konularda tartıştığımızda kafamda oturmayan şeyler olduğunu söylüyorum nasıl bi gelecek kurucaz sende bi adım yok diyorum ben seviyorum istiyorum vs diyor sürekli bende kararlı güçlü olamıyorum ayrılık konusunda o da bunun farkında bence. Zaman ver bana her şey bi anda olsun istiyorsun diyo ama kısa bi zaman geçmedi ki bide üstüne çok fedakarlık yaptım onun için ben ayrılıp yenilmiş olmayı da kaldıramıyorum. Süpürge almış olmasının bi önemi yok haklısınız ayrılırsak ben geri veririm zaten parasını . İlk zamanlar beni kırdığı durumlar olmuştu sonra ben tamamen değiştim ona karşı farkında o da hala özür diliyor değişcem maldım o zamanlar diyor gerçekten değişiyorda . Bi yandan diyorum ayrılsam başkası olsa daha kötü biri olacak belki kafam çok karışık yani

Önceden tanışmak dezavantaj. Bunu tecrübe ettim. Evlenmeye karar verdiğiniz zaman yani aileleri tanıştırmaya niyetlendiğiniz zaman tanışmak daha iyi. Çok yüz göz olunmuyor.

Evet olay ailesine bahsetmeside değil aslında ortada hiçbir şey olmaması gelecek göremiyorum ayrılmak istiyorum diyorım ben kesin kararlı duramıyorum o da iki güzel laf söylüyor unutuyorum
Ortada evlilik adımının A'sı yokken ailesine söylemiyor diye ayrılmayı düşünüyorsanız bence de ayrılın. Adam kurtulur.

Evet haklısınız ben çok yüz verdim yalnızım ben burda kimsem yok ondan başka o yüzden kendimi kötü hissediyorum hep ama ona çok belli etmiyorum ilk zamanlar belli ediyordum şimdi öyle değil
Bana hiç güven vermedi,evinizde kalıyor aileye ev tuttum diyor,sizin ağzınıza bir parmak bal çalıyor oyalıyor.Siz de çok fazla feragat ediyorsunuz o bir adım atıyor ilişkide ,siz depar atıyorsunuz.Sizinle evlensin diye her şeyine Okey derseniz , (yalnızlıktan,tek kalmaktan vb bahaneler sıralamayın) En kolay gözden çıkarılan siz olursunuz, körün gözü açılınca önce bastonunu atar.

Sevgilimle 10 ay oldu birlikteyiz ve sevgisini gerçekten çok hissediyorum. Birlikteliğimizin ilk zamanları evlilikten bahsetmezdi gelecek planı yapmazdı benimle ama son 3-4 aydır kendisi sürekli evlilik düğün konularından bahsediyor hayal kuruyor. Eskiden tek kelime dahi etmezdi bu konular hakkında. İş yeri benim evime yarım saat mesafede ailesinin evine 50 dk . Bir gün benim yanıma geliyor diğer gün kendi evine gidiyor ailesine de iş yeri kalacak yer ayarladı vs diyor. Benim aklıma takılan hala ailesine hayatında biri olduğundan bahsetmiyor. Arkadaşları vs biliyor tanıştık ama ailesine asla bahsetmiyor . Söylücem diyor ama ne zaman nasıl ortada bir şey yok. Bu durumu kafaya takıyorum evlilikten bahsediyor tamam ama ortada bir adım yok işe yeni başladı otursun para biriktirelim kolay değil vs diyor ama yaşlarımız da küçük değil bu durum normal mi
zorlama doğru zamanı bekliyordur zorlarsan fıkırlerı değişir erkekler evlilik konusunda baskı sevmiyorlar tecrübe etttım

Evlilik adımının a sı mı yok bu konu hakkında konuşup plan yapmakta bir adım değil mi ben kendi kendime gelin güvey olmuyorum kendisi istiyor zaten
Konuşmakla peynir gemisi yürümüyor. Tanıştırmak istediği zaman söyler. Önce söyleyen erkekler de var ama demek ki bu arkadaş temkinli ilerliyor. Bir seyler kesinleşmeden ortalığa dökülmek istemiyordur. Bence de en iyisi bu. Sonra aileler perişan ediyor insanı.

Evet haklısınız ben çok yüz verdim yalnızım ben burda kimsem yok ondan başka o yüzden kendimi kötü hissediyorum hep ama ona çok belli etmiyorum ilk zamanlar belli ediyordum şimdi öyle değil
Ondan baska kimseler edinmeye bakin bence, hayatinizi bir erkege endekslemeyin. 10 ay evlilik karari icin erken, bu konuda baski yapmayin cok merakliymissiniz gibi. Herkesin aile yapisi farkli ben de konusmam asla hayatimdaki kisileri ailemle, ancak evlilik yoluna girersem o konu acilir.

X