Sevgilim aynı evde yaşamayı teklif etti ama evlenmek istemiyor, nasıl ikna edebilirim?

Ben 21 sevgilim 22 yaşında. 3 aydır çıkıyoruz. Dün bana aynı eve taşınmayı teklif etti ben de evlenmeden olmaz diyince gerek var mı gibi şeyler söyledi. Evlilik konusunu asla açmıyor, ben veya başkası açarsa da anında kapatıyor. Bir yandan ikimiz de çok genç olduğumuz ve ayaklarımızın üstünde duramadığımız için ona hak veriyorum. Bir yandan o böyle davranınca kalbim acıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim böyle bir erkekle?
Ben 3 ayda, birini arkadaş olarak bile tam tanıyamam.

Ben 21 sevgilim 22 yaşında. 3 aydır çıkıyoruz. Dün bana aynı eve taşınmayı teklif etti ben de evlenmeden olmaz diyince gerek var mı gibi şeyler söyledi. Evlilik konusunu asla açmıyor, ben veya başkası açarsa da anında kapatıyor. Bir yandan ikimiz de çok genç olduğumuz ve ayaklarımızın üstünde duramadığımız için ona hak veriyorum. Bir yandan o böyle davranınca kalbim acıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim böyle bir erkekle?
Yaşınız çok genç zaten ne evlenmesi? Daha özgür ekonominiz bile yok. Ve sevgili hayatı yaşayın ama onun evine gidip yaşama :) biraz da bekar hayatı yaşamaya bak

21 yaş evlilik için de beraber yaşamak için de küçük. Böyle genç yaşlarda beraber yaşama hevesini zaten hiç anlamam. Daha 3 aylık bir ilişkiymiş üstelik. Gençlik çağında ve ilişkinin en tatlı zamanlarında insan neden monotonlaşmak ister ki. Özenli datelere çıkılacak dönemdesin. Evde sevgilinin kirli iç çamaşırlarıyla karşılama döneminde değilsin.

3 aylık erkek için bunlar dert edilmez 3 ayda adam sizle evlenmek isterse asıl sıkıntı olur zaten

Evliliğe ikna edileb insandan hayır gelmez. Ayrıca çok gençsiniz hayatınızı yaşamaya bakın, hedeflerinize odaklanın.

Sevgilimle dün bu konuyu açık açık konuşmaya karar verdim. Okul bitene kadar bu konuyu askıya almak istediğimi söyledim o da saygı duydu. Bir süre kariyerime ve eğitimime odaklanacağım.

Sevgilimle dün bu konuyu açık açık konuşmaya karar verdim. Okul bitene kadar bu konuyu askıya almak istediğimi söyledim o da saygı duydu. Bir süre kariyerime ve eğitimime odaklanacağım.
Ben üniversitedeyken ev arkadaşımın yurttan bir arkadaşı vardı. Kız 4 yıl boyunca oğlanla yaşamış. Yurtta kalmaya devam etmiş ama sık sık çocuğun evinde kalmış. Mezun olduklarında ne oldu biliyor musun? Oğlan kızı bıraktı. Ailem için rahat bir kızsın demiş. Ve ailenin bulduğu mutaassıp bir kızla sözlenmiş. Kız 4 yıl sex ve ev işi için kullanıldığıyla kaldı. Türk erkeği modern istekleriyle modern numarası yapan ortadoğu beyinli bireydir. Kullandırma kendini. Gitsin parayla tutsun çok isterse. Bu kadar ortalığa düşmeyin ya. Kendi değerini fark et canım. Seni isteyen ve seven adamla her şey akar gider. Kimse kimseyi ikna etmek zorunda kalmaz. "Hayır" demeyi alışkanlık haline getir. Prensiplerin olsun. Kimse için de onları değiştirme.

Türk erkeği modern istekleriyle modern numarası yapan ortadoğu beyinli bireydir.

Konunun özeti bu cümle.

Konu sahibi okulunu bitir kendi ayakların üzerinde dur, bu adamı da şutla, daha kirasını kendin karşılamadığın evde erkek besleme.

Kimseyi bir şeye ikna etmeye çalışma.

Önce iş sonra eş, sıralamayı değiştirme

Ben üniversitedeyken ev arkadaşımın yurttan bir arkadaşı vardı. Kız 4 yıl boyunca oğlanla yaşamış. Yurtta kalmaya devam etmiş ama sık sık çocuğun evinde kalmış. Mezun olduklarında ne oldu biliyor musun? Oğlan kızı bıraktı. Ailem için rahat bir kızsın demiş. Ve ailenin bulduğu mutaassıp bir kızla sözlenmiş. Kız 4 yıl sex ve ev işi için kullanıldığıyla kaldı. Türk erkeği modern istekleriyle modern numarası yapan ortadoğu beyinli bireydir. Kullandırma kendini. Gitsin parayla tutsun çok isterse. Bu kadar ortalığa düşmeyin ya. Kendi değerini fark et canım. Seni isteyen ve seven adamla her şey akar gider. Kimse kimseyi ikna etmek zorunda kalmaz. "Hayır" demeyi alışkanlık haline getir. Prensiplerin olsun. Kimse için de onları değiştirme.
inanılmaz üzüldüm ben üniversitedeyken de böyle kızlar vardı yurda bazı geceler gelmezlerdi okul bittiğinde de sormuştum o da ayrıldık diyip kısa kesmişti sonra diğer ortak arkadaşlarımızdan öğrendik ki aynen sizin dediğiniz gibi benim aileme uygun değilsin demiş çocuk ve terk etmiş, gerçekten çok fena. bu yaşlar çok kritik hele üniversite ortamı aileden uzak duygusal boşlukta yararlanıyor bazı erkekler dikkat etmek gerekiyor başkasının mendilini atmadığı heriflere gereğinden fazla değer veriyor bazı kızlarımız

O kadar katılıyorum ki bu yoruma
Türk erkeği modern istekleriyle modern numarası yapan ortadoğu beyinli bireydir

Genç kızlar kendini kullandirtmasın lütfen
Bir erkeğin heleki eşin olmayan erkeğin evini çekip çevirmek ona bedava cinselliği vermek
Cidden yazık oluyo
Sonrada o herseyini yaptiginiz erkekler gidip ailelerinin bulduğu kızla evleniyor malesef🤦🏻‍♀️

Kalbinin acıması için daha cokkkk erken değil mi ?
3 yıl değil 3 aylık bir ilişki..
Evlilik konuşmak için de çok çok erken

X