Sevgilim erkek arkadaşlarımla görüşmeme izin vermiyor

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.671
1.813
26
Merhaba hanımlar
Yiyebileceğim tüm linçleri göğüsleme cesareti ile konuyu açıyorum ama sizlerden başka danışabileceğim kimse kalmadı. 3.5 senelik bir ilişkim var kendisini flört döneminde çok kıskanç olarak tanıtmadı ama sevgililikte bambaşka bir durumla karşılaştım. Kıyafet mevzularına girmiyorum bile o başka bir zamanın konusu olur sanırım. Bugün derdim en yakın arkadaşımla yaklaşık bir senedir görüşemiyor olmam.

En yakın arkadaşım erkekti, liseden beri çok sağlam bir arkadaşlığımız vardı. İnanın kadın ve erkek yakın arkadaş olabiliyor bunu onunla daha iyi anlamış oldum. Sevgilim hayatıma girdiğinde en yakın erkek arkadaşımla hemen tanışmak istedi ki bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum ama arkadaşım sevgilimle tanışmak istemedi. Fakat sonsuza dek tanışmak istememek değildi bu sadece o buluşmaya özel bir araya gelmek istemedi diye düşündüm çünkü ben şehir dışında okuduğum için uzun zamandır görüşemiyorduk ve konuşacak özel çok konumuz vardı. Daha sonraki tanıştırma tekliflerime direkt hayır demese de çok gönülsüzdü, evleneceğiniz zaman tanışırız vs diyordu. 24 yaşına geldik kimseyi kimseyle zorla tanıştıramam. Erkek arkadaşım bu durumla birlikte kendisine inanılmaz bir cephe aldı ve bana ciddi bir mobbing uygulamaya başladı. Bu konuda gerçekten ciddi bir psikolojik şiddet gördüm. Erkeklerin birlikte olmak istemeyecekleri kadınlarla arkadaş olamayacağını, bana karşı bir hissi olduğunu öne sürüp durdu. Oysaki biz liseden arkadaştık aramızda bir şey olacak olsa eskiden zaten olurdu ama bunu ona anlatamadım. En sonunda da ayarlamaya çalıştığım bir üçlü görüşme için erkek arkadaşım işim var diyerek erteleyince de sevgilim rest çekti "ya o ya ben" meselesine getirdi ve ben sevgilimi seçtim. Sebebine ister aşk diyin ister daddy issues diyin ama sevgilimden kopmak istemedim, her şeyi onunla yaşadım. Hayatımın geri kalanını geçirebileceğim birini bulduysam tahammül göstermeliyim dedim. Ama arkadaşımı çok özlüyorum. Bir senedir görüşmüyoruz ona bu konuda bir açıklama yapamıyorum ne diycem "sevgilim beni senle görüştürmüyor" mu?

Beni sürekli arıyor ki kendisi bu konularda çok nettir vefasızlığa tahammülü yoktur, ben iki üç kez arar sonra bırakır sandım ama durumu açıklayamadığım için endişelendiğini düşünüyorum ve vicdan azabından kıvranıyorum. Her şeyi geçtim bir arkadaş olarak onu gerçekten çok seviyorum en yakın arkadaşımdı. Sevgilim bu konuda kesinlikle geri adım atmıyor sanki bir yere kısıldım çıkamıyor gibiyim.

Sözün özü ben arkadaşıma bir açıklama yapmak istiyorum ama ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Ayrıl diyeceksiniz biliyorum belki de yapılması gereken bu ama şu an bunun için hazır hissetmiyorum. Bir şekilde orta yolu bulmaya çalışacağım. Arkadaşıma onunla görüşemiyor ve telefonlarını açamıyor oluşumu nasıl açıklayabilirim? Her şeyi olduğu gibi anlatırsam benle görüşmez -haklı olarak- o yüzden onu yapamam. Lütfen bir akıl verin bana

Dipnot: başlıkta hata yapmışım sevgilim tüm erkek arkadaşlarımla değil en yakın erkek arkadaşımla görüşmeme izin vermiyor. Sebebi ise erkek arkadaşımın sevgilimle tanışmaması ve tanışmaya da yanaşmaması.

Son düzenleme:
Sevgiliniz olması kişiliğinizden ödün vereceginiz anlamına gelmiyor..
Ayrıca erkek arkadaşlarınızla ne yaptığınızı düşünüyor ki izin vermiyor.
Bu ne demek biliyor musunuz ?
Bundan sonraki süreçte asla bir birey olarak karar alamayacaksiniz.
Şimdiden geçmiş olsun diyorum.

Zaten goruşmeyeceginiz birinin sizinle goruşmemesini niye dert ediyorsunuz anlamadim. Olayi dogruca soyleyin, her seferinde buluşmamak için yalanlar siralamaya başladiginizda da anlayacak zaten.
Benim amacım sonradan orta yolu bulmak. Tatlı dille ya da sevgilimin yaptığı şekilde rest çekerek. Dolayısıyla arkadaşıma durumu olduğu gibi anlatmak istemiyorum

21 yaşında bir kadınsın.

Bilirsin ki hayat seçimlerimizden ibarettir, kim olduğumuzu da bu seçimler belirler. Sen sevgilim dedigin kişinin hayatını, kimlerle görüşeceğini söylemesine müsaade ediyorsan yani bunu seçiyorsan o zaman arkadaşını gözden çikaracaksin. Aslinda matematik bu kadar basit. Kimse degismez çünkü sevgilin de degismez, orta yolu bulamazsin bosuna arama.

Ya da ayrilirsin olman gerektigi gibi kendine saygını kaybetmeden hak ettigin hayatını yaşarsın seçim senin. Ki sana yakışan da bence bu olur:)

Direk söyleyeceksiniz başka yolu yok ki. Hödük ruh hastası bi sevgilim var ve kıskanıyor özür dilerim de başka yol yok :KK70: Kadın ve erkek arkadaş olur. Evet nadir oluyor insan bunu zamanla anlıyor benimde iki tane oldu sadece yıllardır sevgilileri de olsa görüşürüz. Arkadaşlığımızın yıllardırsürmesinin sebebide budur zaten bana karşı yanlışları, farklı bakışları olmaması. Hatta ben diyordum ki eğer kıskançlık yapıyorsa sevgilin asla alınmam her zaman görüşemeyebiliriz bunu anlarım resimlerimiz vardı onları instagramdan silebilirsin diye. Çünkü eskiden sorun eden kız arkadaşları oluyordu ama inatla o kabul edecek kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz ben ona karışıyor muyum derdi. Banada kuzenlerim dahil herkes çok derdi siz sevgili olursunuz senden hoşlanıyor bence ırt zırt diye hayır daha canlı bile görmemişsiniz ne kadar emin konuşuyorsunuz desemde ön yargıları ile yaşadılar ama hala arkadaşız :KK70: Kimi erkek arkadaşlarım yaşadığım şehire ziyarete gelirler sevgilisi olanda var onlarda anlayışla karşılar sanki parti yapıyoruz oturup muhabbet ediyoruz :KK70: Zaten öyle farklı yaklaşımı olan biriyle bende görüşmem sevgiline güvenmemekte var tabi işin içinde. Görüşmesini yasaklayanlarda pişman zaten şuan keşke onu dinlemeseydim zamanında kıskançlık yapınca ayrılsaydım diye o kadar pişman olan var ki.

arkadaşınıza bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz ki. neden böyle bir zorunluluk hissettiğinizi anlamadım. sevgilinizden ayrılmadığınıza göre davranışlarını tarzını onaylıyorsunuz ve evlenmeyi düşünüyorsunuz dolayısıyla zaten arkadaşınızla bir daha ömür boyu görüşemeyeceksiniz bir daha asla görmeyeceğiniz birine açıklama yapma derdine niye düştünüz cidden anlamadım.

21 yaşında bir kadınsın.

Bilirsin ki hayat seçimlerimizden ibarettir, kim olduğumuzu da bu seçimler belirler. Sen sevgilim dedigin kişinin hayatını, kimlerle görüşeceğini söylemesine müsaade ediyorsan yani bunu seçiyorsan o zaman arkadaşını gözden çikaracaksin. Aslinda matematik bu kadar basit. Kimse degismez çünkü sevgilin de degismez, orta yolu bulamazsin bosuna arama.

Ya da ayrilirsin olman gerektigi gibi kendine saygını kaybetmeden hak ettigin hayatını yaşarsın seçim senin. Ki sana yakışan da bence bu olur:)
24 yaşındayım bu arada onu düzelteyim hemen. Ayrılık şu an neden bu kadar korkutucu geliyor peki..

arkadaşınıza bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz ki. neden böyle bir zorunluluk hissettiğinizi anlamadım. sevgilinizden ayrılmadığınıza göre davranışlarını tarzını onaylıyorsunuz ve evlenmeyi düşünüyorsunuz dolayısıyla zaten arkadaşınızla bir daha ömür boyu görüşemeyeceksiniz bir daha asla görmeyeceğiniz birine açıklama yapma derdine niye düştünüz cidden anlamadım.
Sürekli aradığı için bir açıklama yapma gereği duyuyorum

Kendi de böyle düşündüğu ıçin bütün erkekleri kendi gibi sanıyor. Kıyafetinizi kısıtlıyorsa eğer yine aynı şekilde. Böyle erkeklere güvenmemek gerek hayatı size dar eder ama kendi hayatını yaşamaya devam eder. Sizi bu adama bağlayan şey ne bilmiyorum.

Arkadaşınıza anlatın bilsin madem.

Su dunyada en nefret ettigim insan tipi sizsiniz biliyor musunuz. Bi adam icin bu vefasizligi yapmaya iciniz elveriyosa cikarin hayatinizdan arkadasinizi tabi. O da sizin karakteriniz. Dunyada baska adam yok cunku.
Hakaretleriniz pek ilgimi çekmiyor ama teşekkürler

Sizde biliyorsunuz içten içe o çok kıymetli sevgilinizin birgün size tekma atma ihtimalinin çok yüksek olduğunu o yüzden o terk ettiğinde ağlayacak kapınız olsun diye arkadaşınızı küstürmeden uzaklaşmak istiyorsunuz. Aklınızı başınıza alın, böyle bir konuda size çok kolay rest çekip kapıyı gösterebilen bir adam sizce hayat arkadaşı olmak için ideal biri mi?

24 yaşındayım bu arada onu düzelteyim hemen. Ayrılık şu an neden bu kadar korkutucu geliyor peki..
Alışkanlık sanırım.

Bir karar alman gerektiğinde otur avanatajları ne dezavantajları ne hesapla , hangisi daha ağır basıyor mesela?

Hadi arkadaşını hayatindan cikardin. Bununla yetinecek mi? İleride ne olacak mesela? Kiyafetlerime karışıyor diyorsun örneğin. Ya tahammül edemeyecegin noktaya gelirse bu baskilar, ya o sirada çoktan evlenmis olursan? Her sey daha da zor olamayacak mı?

Ne bileyim kendine deger veren bir insan bunları kendine reva görmez

Sizde biliyorsunuz içten içe o çok kıymetli sevgilinizin birgün size tekma atma ihtimalinin çok yüksek olduğunu o yüzden o terk ettiğinde ağlayacak kapınız olsun diye arkadaşınızı küstürmeden uzaklaşmak istiyorsunuz. Aklınızı başınıza alın, böyle bir konuda size çok kolay rest çekip kapıyı gösterebilen bir adam sizce hayat arkadaşı olmak için ideal biri mi?
Mesele aslında size aşırı hak veriyor olsam. Yaptığım şeyi ya da düştüğüm durumu kafamda aklayabilsem zaten bunun sıkıntısını çekiyor olmam. Nasıl ezikçe bir konumda olduğumu sizden daha iyi biliyorum. Ama cesaret edemiyorum, 24 yaşındayım 3.5 senedir onunlayım gerçekten ailem oldu. Sevgilim sadece anlattığım kötü özelliklerden ibaret biri değil. Ayrılmak son çare ve gerek kalmaması için uğraşıyorum sadece

Alışkanlık sanırım.

Bir karar alman gerektiğinde otur avanatajları ne dezavantajları ne hesapla , hangisi daha ağır basıyor mesela?

Hadi arkadaşını hayatindan cikardin. Bununla yetinecek mi? İleride ne olacak mesela? Kiyafetlerime karışıyor diyorsun örneğin. Ya tahammül edemeyecegin noktaya gelirse bu baskilar, ya o sirada çoktan evlenmis olursan? Her sey daha da zor olamayacak mı?

Alışkanlık sanırım.

Psikoloğa mı gitsem acaba

Bence, çoktan ilişkideki gücünüzü kaybetmişsiniz.
Eski erkek arkadaşım bunu denedi, hayır kabul etmiyorum dedim. Beni seçim yapmaya zorlayınca “özgüvensiz erkekle” işim olmaz dedim. Ayrıldı ve sonra tıpış tıpış geri döndü. Sonra ilişkimiz yürümedi ama erkeklere bu konularda bir şey kaptırmamak önemli.

X