Sevgilim eski sevgilisine döndü

Aşk her yaşta olur ama yaşınıza göre davranışlarınız oldukça çocukça. Bahsettiğiniz adam da 50'li yaşlarında büyük ihtimalle. O sizden de tuhaf zaten. Bu yaşta yorucu değil mi görüldü attı, yazdı ya da yazmadı diye uğraşmak? Bırakın defolup gitsin, hayatınıza bakın. Yarın dönse, bir daha gider. Böyle karaktersiz birine güvenilir mi?

Aynen herhangi beklenti içerisinde olma.
Beklentiler yıpratır insanı. Arar ya da aramaz.
Ben ilahi adalete inanıyorum. Bir şekilde çıkar bu üzmeleri
Bende inanıyorum.Bazı yorum yapan arkadaşlar hem acımasız yorum yapıyorlar hemde benim barışmak istediğimi düşünenler var.Konu o değil bir ilişki başlar ama bitebilirde bu gayet normal.Önemli olan adam gibi yakışır şekilde bitirmek.Yalanla,aldatmaya değil ben bunu kaldıramıyorum. Yoksa benimle konuşup olmuyor yapamıyorum deseydi bu kadar üzülüp,kırılmazdım. Ama bu kadar aptal yerini konulmak kimin olsa canını yakardı. İnşallah tez zamanda çıkar yaptıkları ki kalp kırmanın nasıl bir şey olduğunu anlasın.

Belkide haklısın belki hep iletişim halindeydiler. Sadece yanıma geldiğinde yada ben onun yanındayken bunu farketmememin imkanı var mı?Geldiği zamanda uzun kalıyordu hep benim yanımda konuşuyordu şüpheli bir hareketi yoktu anlayacağın. Hayır barışmak için arayan kendisi ben sadece 1 şans vermek istedim her ilişkide küslükler,inişler çıkışlar olmuyor mu? Sizin ilişkileriniz hep mi mükemmel di hiç mi sorun yaşamadınız. Ayrılan kendisi aynı şehirde olsak hadi barışmak istemesini anlarım. Eğer değer vermese neden uzakta olmama rağmen barışmak istesin. Her ilişkinin dinamiği farklı insan hisseder sevip sevmediğini değer verip vermediğini
Sevin bence kurtulduğuna bu adam potansiyel olarak sadakatsiz.hasta ederdi seni.kafanı boşalt sana ulaşacağı bütün iletişim araçlarından engelle sen değerlisin nasıl değersizleştiriyorsun kendini.zamanla unutursun tecrübe olmuş oldu sana da.

Abla valla burada sana verilecek akıl yok. Senin zaten hayat tecrübelerin bu durumda ne yapacağını söyler. 🧿
Sağol cevabın için. Yapacağımı biliyorum elbette sadece içimi dökmek istedim. Bazen birini sevmek,güvenmek sonra hayal kırıklığına uğramak yaşa yada tecrübeye bakmıyor. Sonuçta insansın duyguların var taştan değilim ki. İlla kalbimin kırılması için 20 li yaşlarda mi olması gerekiyor bazı arkadaşlar bu şekilde yorum yapmış. Aldatma yaşın kaç olursa olsun ağır ve acıtan bir şey. Bu şekilde yazanlar aynı şeyi yaşasa bu şekilde mi yorum yapacaklardı yada o aldatılmışım ne olacak filan mı diyeceklerdi.Eminim hepsi üzülecekti,hatta karşı tarafa küfürü basacaklardı,hırs yapıp intikam almak isteyeceklerdi.

7 aydır iyi giden bir ilişkim vardı.Ayrı şehirlerde yaşıyorduk iletişimimiz gayet iyiydi her gün bir kaç defa telefonla konuşurduk ve mesajlaşırdık.O beni görmeye kaç defa onca yoldan geldi,bende bir kaç defa onun yanına gittim.Sevgilim karakter olarak zor bir insan.Hep öncelikli olmayı ,ilgiyi çok sever,pohpohlanmak ister.Bir kaç defa çok ufak şeylerden onu önemsemediğimi düşünüp bana küstüğü olmuştur.1 kere kendi ayrılmak istedi ve 2 hafta sonra aradı barıştık.Sonrasında herşey güzel gidiyirdu.Maddi,manevi bana destek olurdu.Son bir ayda hemen hemen her haftsonu arkadaşlarımla ya balığa gidiyirdu yada onlarla bir programı vardı.Aradığımda telefonunu açmıyordu sadece msjlarima cevap veriyordu.Benim içime bir kurt düşmüştü.Yılbaşı için yanına gittim ve bazı yalanlarını yakaladım.Birde WhatsApptan bir kadın buna emojiler atmış ve bi tanesi kalpli surattı.Bi akşam yemek hazırlıyorken telefon geldi aldı ve salona gitti bende bir kaç dakika sonra peşinden gittim ve o telefonu kapatırken göz ucuyla kim aradı diye baktım.Bunu farkedince biz tartıştık.Ertesi gün ben geri döndüm oda buna izin verdi. Döndükten sonra beni hiç aramadı bende biraz sakinleşelim öyle konuşalım diye 10 gün sonra müsait olduğunda bana 2 dak.ayırabilirmisin diye mesaj attım.Mavi tık bile yaptırmadı ve 23 gün oldu sesi çıkmıyor. 10 sene önceki sevgilisiyle görüşüyor ve ikimizi aynı anda idare etmiş.Eski sevgilisiyle hep sosyal medyadan arkadaşlarmış ama yorumları hep arkadaşca.Onu unutamadı demeyin çünkü ondan sonra 9 senelik çok sevdiği hatta nişanlandığı biri vardı.Ben 20 gündür o kadar mutsuzum ki anlatamam.Kalbim çok acıyor bunu haketmedim.Neden 10 sene sonra eski sevgilisiyle görüştü aradan onca yıl geçmiş anlamıyorum.Madem onunla olmak istiyordun neden benim duygularımla oynadın.Ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.Lutfen fikirlerinize çok ihtiyacım var.Benim mutsuzluğum üzerine eski sevgilisiyle ilişkisi sürermi mutlu olurlar mı?Kadının bir günahı yok ama eski sevgilin benim çektiğim acıları çeksin pişman olsun çok istiyorum.Şu an ağır bir depresyondayım nasıl atlatacağım bilmiyorum.Lütfen klasik şeyler demeyin değmezmiş filan diye biliyorum bende değmeyeceğini ama bu kalbimin acısını dindirmiyor.
Ondan ona ondan ona atlamış boş kalmayı sevmiyor ilgi meraklısı zayıf bir insan hemen kalbinin acısı maalesef dinemez bu bir süreç ve bunu sadece sen yaşamıyorsun emin ol çoğu insan hayatının belli dönemlerinde böyle acı bir ayrılık yaşıyor ihanete uğruyor ama bir şekilde hayatımıza bakmak zorundayız.

İnsan basta çok üzülüyor çok cani açıyor.
Benim de canım yandı ben de kandırıldım. Çok da fedakar ve saf biriyimdir. Bu güne kadar kimse beni aldatmamisti ama ilk defa böyle bir durum yaşadım aldatıldım. Ama yaşamam insanları tanımam gerekiyormuş

Bir özür bekledim bir utanma bekledim. Ama bu tarz insanlar hep reddeder .yüzsüz yüzsüz sizi suçlarlar. Pişman olsun sürünsün istedim, heryerren engelledim
.
Sonra geri döndü ama affetmedim.

Ağlayın yaşayın acınızı.. İlk defa ihanete uğrayan hassas insanlar kolay anlatamayabiliyor.
Ama zamanla geciyor..
Bubaci da geçecek.. siz kendi hayatınıza bakmayı başaracaksıniz eski sevgilinize gelince ,o belki hala başkalarıyla görüşen sevgilisini aldatan bir erkek olarak kalabilir. Bir kez yapan yine yapar cunku

7 aydır iyi giden bir ilişkim vardı.Ayrı şehirlerde yaşıyorduk iletişimimiz gayet iyiydi her gün bir kaç defa telefonla konuşurduk ve mesajlaşırdık.O beni görmeye kaç defa onca yoldan geldi,bende bir kaç defa onun yanına gittim.Sevgilim karakter olarak zor bir insan.Hep öncelikli olmayı ,ilgiyi çok sever,pohpohlanmak ister.Bir kaç defa çok ufak şeylerden onu önemsemediğimi düşünüp bana küstüğü olmuştur.1 kere kendi ayrılmak istedi ve 2 hafta sonra aradı barıştık.Sonrasında herşey güzel gidiyirdu.Maddi,manevi bana destek olurdu.Son bir ayda hemen hemen her haftsonu arkadaşlarımla ya balığa gidiyirdu yada onlarla bir programı vardı.Aradığımda telefonunu açmıyordu sadece msjlarima cevap veriyordu.Benim içime bir kurt düşmüştü.Yılbaşı için yanına gittim ve bazı yalanlarını yakaladım.Birde WhatsApptan bir kadın buna emojiler atmış ve bi tanesi kalpli surattı.Bi akşam yemek hazırlıyorken telefon geldi aldı ve salona gitti bende bir kaç dakika sonra peşinden gittim ve o telefonu kapatırken göz ucuyla kim aradı diye baktım.Bunu farkedince biz tartıştık.Ertesi gün ben geri döndüm oda buna izin verdi. Döndükten sonra beni hiç aramadı bende biraz sakinleşelim öyle konuşalım diye 10 gün sonra müsait olduğunda bana 2 dak.ayırabilirmisin diye mesaj attım.Mavi tık bile yaptırmadı ve 23 gün oldu sesi çıkmıyor. 10 sene önceki sevgilisiyle görüşüyor ve ikimizi aynı anda idare etmiş.Eski sevgilisiyle hep sosyal medyadan arkadaşlarmış ama yorumları hep arkadaşca.Onu unutamadı demeyin çünkü ondan sonra 9 senelik çok sevdiği hatta nişanlandığı biri vardı.Ben 20 gündür o kadar mutsuzum ki anlatamam.Kalbim çok acıyor bunu haketmedim.Neden 10 sene sonra eski sevgilisiyle görüştü aradan onca yıl geçmiş anlamıyorum.Madem onunla olmak istiyordun neden benim duygularımla oynadın.Ağlamaktan gözümde yaş kalmadı.Lutfen fikirlerinize çok ihtiyacım var.Benim mutsuzluğum üzerine eski sevgilisiyle ilişkisi sürermi mutlu olurlar mı?Kadının bir günahı yok ama eski sevgilin benim çektiğim acıları çeksin pişman olsun çok istiyorum.Şu an ağır bir depresyondayım nasıl atlatacağım bilmiyorum.Lütfen klasik şeyler demeyin değmezmiş filan diye biliyorum bende değmeyeceğini ama bu kalbimin acısını dindirmiyor.
Geçecek. Kimseye bu kadar bağlanmayı öğrenmiş oldun. Mutlu olur mu bilinmez ama karakteri aldatmaya yatkinsa patlak verir.

9 yıl nişanlılık mı olur yahu adamın evlenmeyeceği burdan belliymiş zaten.
Benimle nişanlı değildi. Biri şöyle yorumda bulunmuştu 10 sene önce ki sevgilisini unutmamış demek ki diye. 10 sene önceki sevgilisi yani şu an görüştüğü kişiden sonra 9 yıllık bir ilişkisi olmuş. Onunla 9 yıl nişanlı kalmamış. İlişki 9 sene sürmüş son 2 yılında nişanlandılar ve sonra ayrıldılar.

klasik bir durum aslında uzak mesafe ilişkisi mi ? sen geldin o geldi falan ben öyle anladım. Her acı bir tecrübe aldatma olayının seninle bi ilgisi yok adam fütursuzmuş bırak iyiki öğrenmişsin senınde 10 yılın bu şekilde geçse öğrensen daha mı iyiydi ? Kurtulmuşsun

Geçecek. Kimseye bu kadar bağlanmayı öğrenmiş oldun. Mutlu olur mu bilinmez ama karakteri aldatmaya yatkinsa patlak verir.
Geçecek biliyorum ama şu an benim için zaman geçmiyor durdu gibi.Bu kadar bağlanmaktan ziyade her şey güzel giderken birden herşey yıkıldı koca bir kör düğüme dönüştü. Hiç bu şekilde bir şey beklemiyordum.Tabiki bazen istemesekte ilişkiler bitebilir buda hayata ilişkilere dahil.Sadece bu şekilde aldatılarak bitmesi çok acı veriyor.Zihninde bir sürü nedenlerle,niçinlerle yada ne eksikti,ben bunu haketmedim düşünceleriyle baş başa kalıyorsun. Hiç mi sevmedi hiçmi değer vermedi vs vs. Aslında aldatacak bir karakter yapısı hiç sergilemedi. Herkes mutlu olsun isterim elbette ama beni bu durumda bıraktığı için böyle bir şeyi hiç haketmediğim için mutlu olmasını istemek içimden gelmiyor.Yaptığına pişman olmasını o kadar çok istiyorum ki

Geçecek biliyorum ama şu an benim için zaman geçmiyor durdu gibi.Bu kadar bağlanmaktan ziyade her şey güzel giderken birden herşey yıkıldı koca bir kör düğüme dönüştü. Hiç bu şekilde bir şey beklemiyordum.Tabiki bazen istemesekte ilişkiler bitebilir buda hayata ilişkilere dahil.Sadece bu şekilde aldatılarak bitmesi çok acı veriyor.Zihninde bir sürü nedenlerle,niçinlerle yada ne eksikti,ben bunu haketmedim düşünceleriyle baş başa kalıyorsun. Hiç mi sevmedi hiçmi değer vermedi vs vs. Aslında aldatacak bir karakter yapısı hiç sergilemedi. Herkes mutlu olsun isterim elbette ama beni bu durumda bıraktığı için böyle bir şeyi hiç haketmediğim için mutlu olmasını istemek içimden gelmiyor.Yaptığına pişman olmasını o kadar çok istiyorum ki
Seninle bir alakası yok durumun. Karakteri böyle senden daha güzel diye gitmedi ona. Onun pişmanlığıni bekleyip neden hayatı kendine zor hale getiriyorsun ki ? O mutlu olmayı hak etmiyor peki ya sen ? Bu yaptığın kendine ihanet.

İstese zaten yapar ama neden istesin ki? Biliyor suçlu olduğunu. Asla zaten şu an dönmez geri.
Belki aylar sonra yoklamak için bir mesaj atar. Zaten şu an yeni hayatının ilk sayfalarını yazıyor
Aynen öyle suçlu olduğunu ve yalan söylediğini anladığımı biliyor. Dönmez biliyorum ayrıca mesela dönmek istesede inadından dönmez.Oğluna bile kızınca 3 gün telefonlarını açmayan biri. Aylar sonra atsa ne olacak bir önemi kalmaz artık. Allahtan dilerim ki o yeni hayatının o sayfalarından öyle bir kazık yesin ki kendine gelemesin inşallah. Rabbim bana o günleride gösterir inşallah

Seninle bir alakası yok durumun. Karakteri böyle senden daha güzel diye gitmedi ona. Onun pişmanlığıni bekleyip neden hayatı kendine zor hale getiriyorsun ki ? O mutlu olmayı hak etmiyor peki ya sen ? Bu yaptığın kendine ihanet.
Biliyorum benimle alakası yok. Benden güzel değil hatta ben o kişiden daha genç,havalı ve güzelim. Daha o kadar her şey yeni ve taze ki ister istemez kıyaslama yapıyorum. Şu an için içimden hiç birşey yapmak gelmiyor çok incinmiş hissediyorum. Beynim kalbime söz geçiremiyor. Ben hak ediyorum mutlu olmayı o ise hiç etmiyor. Benim mutsuzluğum üzerine mutlu olsun istemiyorum.

Biz sanıyoruz ki kötülük yapan mutlu olamayacak ama işler öyle yürümüyor bu dünyada.Gayet mutlu oluyorlar giderken bile yerini ayarlayıp öyle gidiyorlar.Bağlanma stilinizi araştırıp çözüm bulmaya çalışınanız bundan sonrası için iyi olur.Aslında bunu yapacak insan mutlaka sinyalleri vermiştir ama bizim algımız kapalı olduğu için göremiyoruz.Yoksa bunlar seven insanın yapacağı işler değil

X