Sevgilim için ben yaptım =)

E

EU3

Ziyaretçi
geçen sene sevgilimin doğumgünü için yaptığım şeyi paylaşmak istedm..aslında ben abajur olarak yapmayı planlıyordum ama vaktim kısıtlıydı ve gerekli malzemeleri bulamam düşüncesiyle böyle bişey yaptım..sanırım yine burdan esinlenmiştim tam hatırlamıyorum ama...hep farklı şeyler hediye etmeyi,emek harcamayı severim opuyorumnanaktan

umarım beğenirsiniz..dört tarafında da beraber çekindiğimiz farklı fotoğraflar var hihoyyytfarklı bir hediye düşünenlere alternatif olabilir..valla benm sevgilimin ağzı açık kalmıştı..o kadar profesyonelce yaptımkii alkisalkisalkis

3 yada 4.sayfaya bi foto daha ekledim..şeritlerin bağlanış şeklini daha iyi görün diye :)

Son düzenleyen: Moderatör:
harikaa kk bayanlarının el becerilerine hayranımm zatennn

bende çok beğendim nası yaptığını anlatırsan çok iyi olur?zemuszemus

kızlar daha yeni açabildim neti..başlıyorum anlatmaya..
1. kullanacağınız fotoğrafları bi flaş belleğe atıyosunuzopuyorumnanaktan

2. kırtasiyeye gidip bu fotoları asetat kağıdına bastırıyosunuz.

3.kırtasiyede asetat kağıtlarının birbirine yapışmaması için ince kağıtlar oluyo,bi ismi vardı o kağıtların ama hatırlayamadım ,( resim defterlerinin arasında da oluyoya) o kağıtlardan da alıyosunuz(kaç asetat kağıdı kullanacaksanız o kadar)

4.siyah bant,şeffaf bant,şerit,şeritlerin uçları için de ne istiyorsanız onu alıyosunuz.gördüğünüz gibi ben nazar boncuğu kullandım..

yapılışına gelince :
önce asetat kağıtlarının arkasına o ince kağıtları şeffaf bantla yapıştırıyoruz.bu işlem asetatın ampul sıcaklığından etkilenmemesi için gereklia.s.

daha sonra siyah banta asetatları çerçeveliyoruz.(hoş bir görüntü için) bunun yerine gümüş ya da altın rengi filan da yapılabilir..isteğe bağlı yine..

hepsini bantladıktan sonra sıra geldi delgeçle o siyah bantla bantladığımız kısımları delmeye..bu işlemi dikkatli yapmak gerekiyor.bütün asetatlardaki deliklerin aynı hizada olması gerekiyor..

delgeçle de işimiz bittikten sonra,şeritlerle( ben sanırım bir kenar için 1 metre şerit kullanmıştım) asetatları birleştiriyoruz..birleştirirk enampule bağlanacak kısmını bırakmayı unutmayın yerimseniben

son olarak da şeritlerin uçları çirkin durmasın diye boncukları takıyoruz.

bu kadar iştekaydirigubbakcemile2.

harika bir şey gerçekten
emek verilerek yapılmış harika bir armağan
ellerine sağlık canım

bayıldım ya ellerine sağlik canım

parayla aldığım hediye ne kadar güzel olursa olsun kendi yaptığım,kafa yorup emek harcadığım hediye kadar huzur vermiyo illa kendim de bişeyler yapıcam zemuszemus

teşekkür ederim kızlar beğendiğiniz için a.s.

X