Sevgilim iddia bağımlısı tedavi yolu arıyorum

Merhaba değerli üyeler 3 senelik bir lişkim var ilişkinin başlarında sevgilim çok iyi bir insandı çevresine karşı hem bana karşı daha sonra iddia oynamaya başladı ve Meblalarda azımsanacak seviyede değil. Paraya çok kolay ulaşabilen birisi ve ailesinde iddia oynayan insanlar var iddia oynadığını gittiği marketçi bile biliyor. Kaç kere yalvardım bırakması İÇİN bırakmıyor 3 sende 50 bin kaybetmiştir. Bırakacağım oynamayacağım diyor eline bir para geçsin hemen oynuyor bir kerede dğeil 12 saat kaybedene kadar oynadığı oluyor. Çok kötü bir insan oldı artık kaybedince deliriyor şiddete meyilli birisi haline geldi.iyileşmesini çok isriyorum.Özellikle büyüklerimden rica ediyorum böyle bir durum yaşayan çevresinde tedavisi nasıl iyileşen var MK doktor klinik önerisi istiyorm
Bu yolu siz değil, o aramadıkça düzelmez. Kumar en zor bağımlılık. Niye elin oğlunu düzeltmek için uğraşasınız

Merhaba değerli üyeler 3 senelik bir lişkim var ilişkinin başlarında sevgilim çok iyi bir insandı çevresine karşı hem bana karşı daha sonra iddia oynamaya başladı ve Meblalarda azımsanacak seviyede değil. Paraya çok kolay ulaşabilen birisi ve ailesinde iddia oynayan insanlar var iddia oynadığını gittiği marketçi bile biliyor. Kaç kere yalvardım bırakması İÇİN bırakmıyor 3 sende 50 bin kaybetmiştir. Bırakacağım oynamayacağım diyor eline bir para geçsin hemen oynuyor bir kerede dğeil 12 saat kaybedene kadar oynadığı oluyor. Çok kötü bir insan oldı artık kaybedince deliriyor şiddete meyilli birisi haline geldi.iyileşmesini çok isriyorum.Özellikle büyüklerimden rica ediyorum böyle bir durum yaşayan çevresinde tedavisi nasıl iyileşen var MK doktor klinik önerisi istiyorm
Öneri yerine yol yakınken ayrılsanız? Daha ne olmasını bekliyorsunuz, sizi dövmesini mi?

Annesi misiniz? Size ne. Evli çocuklu olsanız bile neyse de sevgilisiniz ayrılın gitsin. Ömür boyu çile çekmeye ne meraklısınız. Neden ayrılmıyorsunuz ?

Kaç kere o insanlarla da ilişkisini kesmesini istedim engelle dedim olmayınca olmuyor cidden. Ailesinin de yakından tanıdığı birisi var adam altınları babasının evini bile verdi. Devam ederse bizim sonumuz da zaten böyle olur. Para geldikçe böyle insanlarla bir arada oldukça yüz kere tedavi olsun bir işe yaramaz. Tedavilerde çok pahalı diyor ama kumara gelince 3-4 katını veriyor artık kendisine de bir şey yapacak bu yüzden korkuyorum
Korkacak olan kendi annesi babası. 3 sene dile kolay anlıyorum verilen bir sürü emek aşk sevgi... Ama hiç biri senden senin hayatından önemli değil. Bak ben 6 yaşında cocugumla 8 yıllık evliliğimi bitirdim geldim babaevine adam düzeldim diyor ama hala kumar oynadığını biliyorum. Düşün evladını ve karısını kaybetme pahasına hala devam ediyor.

Gençliğin heveslerin akıl ve beden sağlığın hepsi gider. Evlenirsiniz çocuk olur çocuğa yazık. Bile bile lades deme.

Değişmez. Arkadaşım bu sebepten nişan attı. Uzun zaman sakladı ailesinden sevgilisinin iddia oynadığını. düzeltirim sandı, bıraktı sandı inandı nisanlandilar. Bi süre sonra öğrendi ki sağa sola epey borç yapmış markete bakkala iddia bayisine bile. Nişanda taktıkları bileziğin birini kolundan çıkarıp bozdurdu borçları kapatmak için. 2 ay sonra öğrendi ki borçları kapatmamis o bilezik parasıyla da iddia oynayıp kaybetmiş. Ailesi duydu vs. Sonuç nişan bozuldu ayrıldı. Onunda devam edip evlenseydi herhalde kanser filan olurdu dertten

İddia bağımlısı için uğraşmaya değmez diye düşünüyorum. Kendisinin iyiliğini düşünmeyen insanın sen niye iyiliğini düşünüyorsun olan sana da olacak. Ayrıl, hiç uğraşma bence. Bırakmak için kendisi uğraşmamış, Ailesi uğraşmamış, sana mı kaldı. Yarın seni de kandırır senin paranla iddia oynat kaybeder üzülen heep sen olursun.

Benim profilime girip son yaşadığım şeyi okuyabilirsiniz.. Benim erkek arkadaşım da iddia çok oynardı. Ama ben ona kumar gözüyle bakmazdim. Meğer o zamandan sinyalleri vermiş. Bu yaz düğünümüz vardı kumar bağımlısı olduğunu öğrendim. Binlerce lira borç yapmış. Beyaz eşya alacağımız para kumar borcuna gidiyor. Bizden geriye bir şey kalmadı. Kaçın kurtarin kendinizi
Korkacak olan kendi annesi babası. 3 sene dile kolay anlıyorum verilen bir sürü emek aşk sevgi... Ama hiç biri senden senin hayatından önemli değil. Bak ben 6 yaşında cocugumla 8 yıllık evliliğimi bitirdim geldim babaevine adam düzeldim diyor ama hala kumar oynadığını biliyorum. Düşün evladını ve karısını kaybetme pahasına hala devam ediyor.

Gençliğin heveslerin akıl ve beden sağlığın hepsi gider. Evlenirsiniz çocuk olur çocuğa

Gençliğin heveslerin akıl ve beden sağlığın hepsi gider. Evlenirsiniz çocuk olur çocuğa yazık. Bile bile lades deme.

Doğru söylüyorsunuz kaç gündür böyle çok hikaye dinledim daha önce duyduklarımda var ama bir şeyi bitirmekte bu kadar kolay olmuyor maalesef. Görünen köy kılavuz istemiyor. Yakın çevresinden destek almayı kabul etti ailesinin de durumu iyi umarım bir sonuç gösterir.

3 senede 50000 büyük bir para değil adam ya kumarbaz değil ya da kazanıyor her neyse kumar bağımlılığı geçmez bitmez bitti dense de inanma kumar bağımlısı olarak söylüyorum senelerce oynamam tek bir denk gelmesine bakar öyle bitti gitti bilmem ne böyle bir şey yok genelde de kimse tedaviye yaklaşmaz kendini sakın kandırma

Doğru söylüyorsunuz kaç gündür böyle çok hikaye dinledim daha önce duyduklarımda var ama bir şeyi bitirmekte bu kadar kolay olmuyor maalesef. Görünen köy kılavuz istemiyor. Yakın çevresinden destek almayı kabul etti ailesinin de durumu iyi umarım bir sonuç gösterir.

Bu forumda ağır madde bağımlılığını bırakanı gördük de kumarı bırakabilen daha göremedik. Sorunun ciddiyetini anlamanız açısından söylüyorum, insanlar düzelmez diyorsa bir nedeni var.

Buradaki sıkıntı uyuşturucudan sosyal ortamı değiştirerek kaçılabilirken parayla devamlı temas edecek olması.

Ya parası bitecek ya da tüm parasını başkası yönetecek. Onda bile halen tefeciden kumar için para almaya çalışanlar var.

3 yılınız gitmiş gerçekten düzelmeyecek bir durum için daha da vaktinizi harcayacak mısınız? Bu kadar kolay mı gençliğinizi harcamak?

Daha kendisi doktor aramıyor siz buralarda doktor soruyorsunuz ki kendisi çevresinde nelerin kaybedilebileceğini görmüş. Yardım için doktorun kapısında nöbet tutan hastalarda bile düzelme şansı az bir de siz ikna etmeye çalışıyorsunuz şaka gibi.

Ailesinin durumunun iyi olup onun kumar borçlarını kapatması dahi ona çok büyük kötülük. Çünkü hep onlara güvenip yine oynayacak. Şuan yüklü miktar oynamamış olabilir ama ileride mutlaka oynayacak.
Nolur bi din kardeşin olarak söylüyorum kendine yazık etme. Ayrılmalısın.

Ayrılmak bosanmak benim için hiç kolay değildi hem de hiççç. Inan ki bu kumar insana nefes aldırmıyor. Nefeslerimi yarım alır olmuştum. 1 tane çocuğum vardı üstelik. Senin şuan ayrilman ne kadar zor gozukse de cok kolay aslında. Başarabilirsin.

kimsenin bağımlılığıyla uğraşamam şahsen. siz neden tedavi yolu arıyorsunuz ki? durumundan memnun değilse kendi arasın bir zahmet tedavi yolunu

Evet aradığımı biliyor kaybetmediği oynamadığı zamanlar normal düşünüyor bunun ne kadar kötü olduğu hakkında konuşuyor kumardan kazanılmaz diyor ama eline para geçsin 3 saat sonra hemen oynamaya başlıyor kendinden geçiyor. Normal zamanlarda tedavi olmaya o da olumlu bakıyor ama kaybedince başka birisine dönüşüyor. Bizi çıkmaz bir sokağa soktu adeta çevresinde de kumazbaz insan eksik olmuyor. Dediğiniz gibi tedavi olan iyileşen birisini daha önce duymadım keşke olsa bir umut olurdu benim içimde. Benden çok ailesinin desteklemesi gerekiyor BELKİ de
Adı üstünde kumar "bağımlılığı". Yasaklı madde bağımlıları da kriz anında değillerken ne kadar kötü durumda olduklarının ve bu maddenin hayatlarından neler götürdüğünün gayet farkında oluyor ama iş kullanmaya geldiğinde mantıktan eser kalmıyor ve kumar bağımlılığının da aşağı kalır yanı yok. Youtubeda kumar bağımlılarıyla ya da yakınlarıyla yapılan röportajlar var, biraz izlerseniz neyle karşı karşıya olduğunuzu anlarsınız. Erkek arkadaşınızın değişmesi değil tedavi olması gerekiyor ki tekrar başlamayacağının garantisini kimse veremez. İşin tuhafı bu adamdan ayrılmayarak asıl kumarı siz oynuyorsunuz. Umarım kaybeden taraf olmazsınız.

Cok safsin bu bir bagimlilik asla duzelmez neden evli bile olmadigin biri icin bukadar uzulup dertleniyorsun? Aklindan zorunmu var bosuna cabalama ayril bak burda herkes bu durumu biliyor idda kumar bagimlililari asla duzelmiyor

Kumarın küçük büyük tedavisi yok aklım varsa kaç kurtul. Bak çok çok net söylüyorum. 1 tane bulamazsın kumar bağımlılığımı yendim diyen. Kurtar kendini demişlerdi dersin

Müge Anlı'da izleyip çok üzüldüğüm bir olay vardı.Senelerdir beraber olmuş 8 9 aylık evli bir çift,adam kumar bağımlısı.Kadin çok mücadele etmiş bıraksın diye.Borclarini hep kapatmışlar ailesi,karısı. Bi türlü bırakmamış. Kadın her yolu denemiş.en son demiş ki bir daha oynarsan ayrılırım.Adam yine oynamış. Burda bize yakın bir parka gidip hayatına son verdi.Not bırakmış hepinize zarar veriyorum artık size zararım olmayacak diye.En çok geride kalan gencecik karısına üzüldüm.Kolay kolay düzelmezler.Eşiniz olsa mücadele edin derim ama değil,belli ki ayrılmayacaksınız da gözünü dört açın bu kadar insan aynı şeyi söylüyor yazık etmeyin hayatınıza.Bekar kalın hiç evlenmeyin ama öyle biriyle kesinlikle evlenmeyin.

X