Sevgilim jandarma subay, bazi korkularım var. Eşi veya sevgilisi subay olanlar yardimci olabilirlermi

Kocas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2021
9
2
Sevgilim subay. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var anlatabilir misiniz ? Subaylarin çalışma şartları nasıl acaba.

Son düzenleme:
9 senelik Sevgilim jandarma subay eğitiminde suan. 2 sene eğitim olucak. Sonra subay olucak. Yazın nişan yapıp, evlenmeyi düşünüyoruz. Ama subayların nasıl bı evlilik hayatı olur bilemiyorum. İleride operasyonlara gideceği zaman ben nasıl dayancam veya gitcek uzun süre gelemeyecek. Bunu sevgilimle konuştum fakat o geleceğimiz için çocuklarımız icin dayancaz diyor. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var anlatabilir misiniz ?
Canım tercih meselesi ama zorlukları var tabi iyi düşünmek gerekir gün olacak doğumunda yanında olamiycak gün gelecek gebeliğini yalnız gecireceksin vs vs tabi onlar bizim için vatanı koruyor ama her bünye bunu kaldiramayabilir .

zamanında subay erkek arkadasım vardı
Bu nedenle yüzünden istemedim evlenmeyi
Ama seviyorsanız mutluysanız en güzel görevi yapıyorlar.

zamanında subay erkek arkadasım vardı
Bu nedenle yüzünden istemedim evlenmeyi
Ama seviyorsanız mutluysanız en güzel görevi yapıyorlar.
Çok seviyorum, aslında ilk başta bende istiyordum ama işin içine girince, araştırınca zorlukları daha fazla gözüme çarpıyor. Şuan bıraksa gelse başka bı iş yapsa daha mutlu olurum. Açık açık istemedigimi söyledim. Şuan eğitimde bırak gel dedim birakamam ben, Senn daha çok gururlanman, yanımda olman, bana destek olman gerekirken sen beni olumsuz etkiliyorsun dedi. Bidahada bişey soyleyemedim. Ayrılamam çok seviyorum beraber büyüdük biz. Kafam çok karışık yani

Çok seviyorum, aslında ilk başta bende istiyordum ama işin içine girince, araştırınca zorlukları daha fazla gözüme çarpıyor. Şuan bıraksa gelse başka bı iş yapsa daha mutlu olurum. Açık açık istemedigimi söyledim. Şuan eğitimde bırak gel dedim birakamam ben, Senn daha çok gururlanman, yanımda olman, bana destek olman gerekirken sen beni olumsuz etkiliyorsun dedi. Bidahada bişey soyleyemedim. Ayrılamam çok seviyorum beraber büyüdük biz. Kafam çok karışık yani
Kafanı daha çok karıştırmak istemem ama kafana bu sorular geldiğine göre zorlanacağını düşünüyorsun.iyi düşün taşın

Canım tercih meselesi ama zorlukları var tabi iyi düşünmek gerekir gün olacak doğumunda yanında olamiycak gün gelecek gebeliğini yalnız gecireceksin vs vs tabi onlar bizim için vatanı koruyor ama her bünye bunu kaldiramayabilir .
Çalışma şartları nasil peki. Yani mesela operasyona gidiyor 2 hafta yok yada 1 ay yok sonra geliyor izni oluyormu. Yani etrafımda hiç subay yok tanıdığım o yüzden bilmiyorum. Bazı yerlerden Okuduğum kadariyla bazı kişiler 8-5 çalışıyor gibi şeyler söylemişler. Tabi çalışılan yere göre değişir ama. Bilginiz varmı

Çalışma şartları nasil peki. Yani mesela operasyona gidiyor 2 hafta yok yada 1 ay yok sonra geliyor izni oluyormu. Yani etrafımda hiç subay yok tanıdığım o yüzden bilmiyorum. Bazı yerlerden Okuduğum kadariyla bazı kişiler 8-5 çalışıyor gibi şeyler söylemişler. Tabi çalışılan yere göre değişir ama. Bilginiz varmı
Canım benim eşim subay vs değil ben çevremden gözlemlerimden yola çıkarak bunları söyledim birebir tecrubelemedim ama şahit oldum

beraber büyümüş olsaydım ve çok sevdiğim biri olsaydı ayrılmaz destek olurdum sonuna kadar
Benimki öylesine bir şeydi
Zor ama kutsal görev gurur verici toplumsal saygınlığı da yüksek.

beraber büyümüş olsaydım ve çok sevdiğim biri olsaydı ayrılmaz destek olurdum sonuna kadar
Benimki öylesine bir şeydi
Zor ama kutsal görev gurur verici toplumsal saygınlığı da yüksek.
Evet öyle , teşekkür ederim yorumlarınız icin. Tabikide subaylık çok güzel gurur verici bı meslek. Sadece calisma şartları kafamı karıştırdı. Ondan uzun süre ayrı kalmak beni zorlar diye düşündüm ama Bende destek olucam ona inslalah. Sağ olun tekrar

Sevgilim jandarma subay. subayların nasıl bı evlilik hayatı olur bilemiyorum. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var anlatabilir misiniz ? Subaylarin çalışma şartları nasıl acaba
Evlilik hayatı değişir canım. Güçlü bi karaktere sahip olman gerek. Çünkü yoğun ve canla başla çalışıyorlar. Stresli bi hayat. Sevgilin bu tempoyu eve yansıtır mı önce buradan tanımaya çalış.

Asker eşiyim. Çok seviyorsan ortak bir geçmişiniz olduysa zaten sadece mesleğinden dolayı vazgeçmek kolay olmaz. Jandarmanın çalışma şartlarını bilmiyorum kendi adımıza konuşayım pandemiden önce hayatımız çok daha kolay çok daha güzeldi. Elbette eskiye bir gün döneceğiz bizim için normal hayat çok daha kolaydı. Ama aile yaşantısını çok büyük ölçüde etkiliyor. Sağlam bir psikoloji gerekiyor. Herhangi bir psikolojik rahatsızlık varsa depresyona eğilim, panik atak, anksiyete vs bünyen kolay kolay kaldırmaz. Kimi zaman başına bir şey geldi mi diye anksiyete yaşarsın kimi zaman yalnız başına uyuyup uyanmak, yemek yemek, evin tüm sorumluluğu vs derken depresyon yaşarsın. Tek tavsiyem gerçekten bu fedakarlığı yapmaya değecek biriyse, çok seviyorsan onunla olmazsa kimseyle evlenmek istemiyorum dersen ve her anlamda güçlüyüm tek başıma da zorlukların üstesinden gelirim dersen evlen ama birinden biri eksikse sakın evlenme

Sevgilim jandarma subay. subayların nasıl bı evlilik hayatı olur bilemiyorum. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var anlatabilir misiniz ? Subaylarin çalışma şartları nasıl acaba
Evet zorluklar olur ama herkes nasıl yapıyorsa sizde halledebilirsiniz

Sağ olun yorumlarınız için 🙂 Sevgilimi seviyorum. Ve evet Een güzel görevi yapıyor. Çok kutsal bi meslek subaylik. Onunla gurur duyuyorum. Sonuna kadar destek olucam ona. Ayrılmayı hiç bi zaman düşünmedim sadece Etrafimda subay kimse yok tanıdığım, subayların Çalışma şartlarını bilmediğim için onu merak ettim. Sağlığı yerinde olsun herşeye değecek hayalindeki bı mesleği olucak. Hepinize teşekkür ederim 🙂

Sağ olun yorumlarınız için 🙂 Sevgilimi seviyorum. Ve evet Een güzel görevi yapıyor. Çok kutsal bi meslek subaylik. Onunla gurur duyuyorum. Sonuna kadar destek olucam ona. Ayrılmayı hiç bi zaman düşünmedim sadece Etrafimda subay kimse yok tanıdığım, subayların Çalışma şartlarını bilmediğim için onu merak ettim. Sağlığı yerinde olsun herşeye değecek hayalindeki bı mesleği olucak. Hepinize teşekkür ederim 🙂
Subay ama karacı mı, jandarma mı, havacı mı?
Hepsinin çalışma şartları farklıdır.

Jandarma subay esiyim.Çalışma şartları yerine gore değişiyor.örnek cezaevi koruma işinde 8-5 çalışırken.ilce jandarma da gece gündüz her an elinde telsizle çağrılınca gidiyor.yılda 1ay izni var.ayni memlekettenseniz avantaj yoksa iki tarafa giderken izin yollarda geçer.Adam genelde gergin stresli ve evden uzak oluyor.sabırlı ve kendi isini görebilen biri olmalısın.is adamı daha bir gergin aşık suratli yapıyor.yani ben yıllar içinde onu gözlemledim.Diğer branşlara göre jandarma sorumluluğu en agir olanlar.Eşleri de kendileri de çok yipraniyor.Çocuğa çok güveniyorsan evlen.yoksa en sık tayin olan bu kadar yoğun çalışan.bir süre sonra kabalık düzeyi artıp hat zat olan adamla geçinmek hic kolay değil ablacim

Benim nişanlımda uzman çavuş komando eğitimine gitti En Büyük TÜRKİYEAllah nasip ederse 5 ay sonra İnşallah gelecek düğün yapacağız. :KK36:

Sevgilim subay. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var
Sevgilim subay. Lütfen eşi subay olanlar nasıl bir evlilik hayatları var anlatabilir misiniz ? Subaylarin çalışma şartları nasıl acaba.
Canım çok zor bir durum ben de 1 senelik ilişkimi sırf bu durumdan dolayı bitirmek zorunda kaldım çünkü ilk zamanlar her şey güzel gidiyordu sonradan bana göreve gittiğini itiraf etti tabi benim bünyem bu durumu kaldırmadı ve bitirme kararı aldım Çünkü bu duruma hazır olduğumu ve üstesinden gelemeyeceğimi düşündüm başlarda her gün ağlıyordum ancak daha sonra verdiğim kararın doğru olduğunu anlamış oldum Rabbim öncelikle her şeyin hayırlısını versin unutma ki bu senin yaşamın ve senin kararın kendini düşünerek hareket etmek zorundasın ileride pişman olmaktansa erken davranmak mantıklı olan

Sürekli tasınıyorsun
Eşler hayatının coğununda olmuyor
Hele doğuda dağ baslarında yasadıgın oluyor. Bazen cok güzel. Evlerde yasıyor bazen çatısı akan mutfaklar. Milattan kalma yerlerde yazıyorsun ani bir telefonla eşin ıkıp göreve gidebiliyor senin bebekli yada hamile yada hasta olman gibi Bi önceliğin. Yok yollar yollar hayatın yollarda geciyor maddi olarak cok rahat edersin çok gala yer geet cok guzrl arkadaslıklat kurarsın ama hep geçersin. Şehir şwhşr Cocukların Bi suru okul değiştiriri
İşleri dolayısıyla stresli olurlar emir vermeyi. Severler alışkanlık oluyor cünkü memleketler ayrı iise izinler sıkıntı oluyor bayramlar sıkıntı oluyor herkes kendi. Memleketine gitmek istiyor

X