Sevgilim ve uyku

Bu yorumu ariyordum😂😂 Evdeki kediden bile fazla uyumasi, konu sahibi gibi beni de endiselendirmisti ama doktorlar tarafindan kontrol edilmedik organ, yapilmadik tetkik kalmadi. En son psikiyatriden de birsey cikmadi. Kendisi yemek molasinda bile otoparka inip uyuyan bir boga burcu. Patolojik bir sorun olmadigini anlayinca saldim ben de. Hatta haftasonlari ona uyku saatleri hediye ediyorum, dunyanin en mutlu insani oluyor :))
Boga burcuyum ve uykuya hic ama hicc duskun degilim. Eski esim aynen konu sahibinin erkek arkadasi gibiydi yengec burcuydu. Yani alakasi yok

bu eşimle ben resmen, ben ne kadar enerjik isem onun o kadar içi geçmiş sizin bir şansiniz var bu kadar uykuya düşkün oldugunu evlenmeden ögrenmişsiniz.
ben size kısaca evlilik hayatimdan bahsedeyim. klozet ustunde uyuyabilen, yatakda uyurken (uyuyor dedigime bakmayin adam uyurken ölü oluyor resmen) dünya yıkılsa duymaz sohbet sıfır muhabbet sıfır.
bir yere gideriz aklinda tek bir sey olur eve gitsemde uyusam, cenazeniz düğünunuz olur onda bile uyuyacak bir yer bulur bu uyku konusu zamanla insanin damarlarindaki enerjiyi emiyor inanın.
çocuk emanet ediyorum bakiyorum uyumuş, kısacası gönul rahatligiyla ne bir yere gidebiliyorsunuz nede bir şeyi emanet edebiliyorsunuz yaninizda sürekli horlayan bir insan horlamadiginda da ayilamayan insanin enerjisini cekip icinden alan insan türu bunlar.
şimdi sevgilisiniz sorun olmuyor ama ilerde inanin çok problem yaşarsiniz.

bu eşimle ben resmen, ben ne kadar enerjik isem onun o kadar içi geçmiş sizin bir şansiniz var bu kadar uykuya düşkün oldugunu evlenmeden ögrenmişsiniz.
ben size kısaca evlilik hayatimdan bahsedeyim. klozet ustunde uyuyabilen, yatakda uyurken (uyuyor dedigime bakmayin adam uyurken ölü oluyor resmen) dünya yıkılsa duymaz sohbet sıfır muhabbet sıfır.
bir yere gideriz aklinda tek bir sey olur eve gitsemde uyusam, cenazeniz düğünunuz olur onda bile uyuyacak bir yer bulur bu uyku konusu zamanla insanin damarlarindaki enerjiyi emiyor inanın.
çocuk emanet ediyorum bakiyorum uyumuş, kısacası gönul rahatligiyla ne bir yere gidebiliyorsunuz nede bir şeyi emanet edebiliyorsunuz yaninizda sürekli horlayan bir insan horlamadiginda da ayilamayan insanin enerjisini cekip icinden alan insan türu bunlar.
sevgiliyken de sorun olur yahu

sevgiliyken aynı evde yaşamıyorsan (biz yaşamıyoruz) zaten az saatin /günün oluyor görüşecek, mesela o bana gelse 1-2 gün kalıyor, ya da bir yere gitsek 1-2 gün zamanımız var, e ben gezmek isterim, bu sürede sürekli uyuyan adamla nasıl program yapacaksın?

tamam ben ekstrem bir örneğim uyku sorunum var kolay uyuyamıyorum, düzensizim bu konuda maalesef ama birbirimize uyum sağlıyoruz, deilse olmaz ki?

sevgilim geceyarından sonra uyur, artık dayanamaz ona bile bana kızıyor musun diye üzülüyor, (yav psikopat mıyım neden kızayım, uyku , ama makul saatlerde uyku fizyolojik bir ihtiyaç) mesela o erken kalkar gider kahvaltılık alır gelir, kahvesini içer (kahve içip ayılması lazım yoksa kahvaltı edemiyor, ben uyanır uyanmaz kahvaltı yapan bir tipim)
gece o uyuyunca ben de acele işlerimi hallederim (home office çalışıyorum) vs.
böyle böyle ortak bir düzende buluşuyoruz ama 1 taraf sürekli uyusa diğer tarafa tamamen haksızlık...

sevgiliyken de sorun olur yahu

sevgiliyken aynı evde yaşamıyorsan (biz yaşamıyoruz) zaten az saatin /günün oluyor görüşecek, mesela o bana gelse 1-2 gün kalıyor, ya da bir yere gitsek 1-2 gün zamanımız var, e ben gezmek isterim, bu sürede sürekli uyuyan adamla nasıl program yapacaksın?

tamam ben ekstrem bir örneğim uyku sorunum var kolay uyuyamıyorum, düzensizim bu konuda maalesef ama birbirimize uyum sağlıyoruz, deilse olmaz ki?

sevgilim geceyarından sonra uyur, artık dayanamaz ona bile bana kızıyor musun diye üzülüyor, (yav psikopat mıyım neden kızayım, uyku , ama makul saatlerde uyku fizyolojik bir ihtiyaç) mesela o erken kalkar gider kahvaltılık alır gelir, kahvesini içer (kahve içip ayılması lazım yoksa kahvaltı edemiyor, ben uyanır uyanmaz kahvaltı yapan bir tipim)
gece o uyuyunca ben de acele işlerimi hallederim (home office çalışıyorum) vs.
böyle böyle ortak bir düzende buluşuyoruz ama 1 taraf sürekli uyusa diğer tarafa tamamen haksızlık...
biz esimle bir tatile gittik 🤦 kendisi bodrum gibi canli bir yerde bile uyumayi tercih etti.
ben tek takıldim hep.

Konu sahibi üyeliğini kapatmış gerçi ama yazayım yine de, konu sahibi, bana uyum sağlayamaya çalışıyor erkek arkadaşım,gözü artık iyice kapanana kadar yanımda duruyor ne yapıyorsak demiş de, siz enerjik iken, karşınızdaki kişinin sürekli uykulu ve enerjisiz olması sizin de enerjinizi düşürür bir süre sonra. Konu sahibi, buraları yine de dışardan misafir olarak girip okursan, evlenmeden önce imkanınız varsa bir süre birlikte yaşayın ancak o zaman anlarsın.

Bununla nasil bas ediyorsunuz ? Ben 4 yillik evliligimde bunu yeni yeni idrak ediyorum. Esim uyandiktan sonra gununu; islerini yapmasi gerekenleri yapsada biraz kestirse diye yasiyor ve bu durum artik beni cok yormaya basladi ben de tam tersi cok konuskan ve enerjigim. Daha 30 yasindayiz 😭

Bununla nasil bas ediyorsunuz ? Ben 4 yillik evliligimde bunu yeni yeni idrak ediyorum. Esim uyandiktan sonra gununu; islerini yapmasi gerekenleri yapsada biraz kestirse diye yasiyor ve bu durum artik beni cok yormaya basladi ben de tam tersi cok konuskan ve enerjigim. Daha 30 yasindayiz 😭
bende öyle idim sohbet muhabbet edeyim, güleyim, gezeyim tarzı bir insandım.
şimdi benimde ağzımdan lafı kerpeten ile alıyo, bir konu olmadıgi surece konusmuyoruz pek.
benim çocuğum var şuan onun sohbeti yetiyoda artıyo bile eşimin sessizligi çok gözume batmasada aramızda çok fazla duygusal bağ kalmadığını düşünüyorum aşk yok yani.
kısacası gece yarısına kadar horlama modunda olan insanin yatakda aklına gelmek kötü bir şey ve maesef bu huyu cinsel hayatimizida etkiledi.

bende öyle idim sohbet muhabbet edeyim, güleyim, gezeyim tarzı bir insandım.
şimdi benimde ağzımdan lafı kerpeten ile alıyo, bir konu olmadıgi surece konusmuyoruz pek.
benim çocuğum var şuan onun sohbeti yetiyoda artıyo bile eşimin sessizligi çok gözume batmasada aramızda çok fazla duygusal bağ kalmadığını düşünüyorum aşk yok yani.
kısacası gece yarısına kadar horlama modunda olan insanin yatakda aklına gelmek kötü bir şey ve maesef bu huyu cinsel hayatimizida etkiledi.
Cok uzuldum gercekten . Cift terapisine gittiniz mi ? Biz haftaya gidecegiz randevu akldik ozellikle bu konuyu acacagim

Bence dusunmeniz gereken sey su;
Suan ask var gozardi etmek kolay, ama bes on yil sonra cocugunuz varken adam uyumak isterse, herseye kendiniz kosarsaniz vs bu zaman ciddi bir problem yaratir.
Olayi cok uyuyor diye ayrilayim mi kadar basit konusmayin. Cocuk demek gunde kac saat uykuya izin veriyor? İsten cikip, cocuklarla vakit gecirmek, esin gonlunu hos tutmak bekarken tamam da cocuk hastalandiginda bu kadar kolay evet diyemezsiniz

Cok uzuldum gercekten . Cift terapisine gittiniz mi ? Biz haftaya gidecegiz randevu akldik ozellikle bu konuyu acacagim
valla bizimkine degil cıft terapisi sülale terapisi yapsan yine işlemez.
adamın hayattaki tek amacı uyumak terapist ne yapsın ki ona uyuma mı diyecek.
gecen hafta hastaydim kiza bir iki saat sen bakta ben bi yatıp terleyeyim dedim 45 dk sonra kalktım içerde horluyo.
ne çocuk emanet edebiliyorum, ne de bir şey olsa güvenebiliyorum.
bir gece deprem oldu yaşadıgımiz yerde deprem oluyo diyip kalkip kizin odasina firladim adam yatakta sagdan sola bile dönmedi,
oleceksemde uyurken öleyim kafasinda resmen.
evde karımı var kızmı var ne oldu uyuduğu andan itibaren öldü sayıyorum ben onu.

Benim eski esim de oyleydi, her firsatta uyumak istiyordu. Aksam 9da yatiyordu dusunun, hava aydinlik oluyordu yazin uyudugunda daha. Sabah 7bucuk gibi kalkiyordu is icin ama 9da yatilmaz ya! Haftasonlari kalkar kahvalti ederiz, kahvaltidan sinra gidip 2 saat daha uyurdu. Hele hasta olsa hic uyanmazdi. Tatile gittgimizde, gun icinde mutlaka uyumak istiyordu ogleden sonra. Ben de tam tersi uykuya hic duskun degilim. Enerjimi acayip dusuruyordu. Iyi ki bosandik, tuylerim diken diken oluyor onun herseyini hatirladikca

X