Sevgilimin ailesi...

Az sonra lcw den ayakkabı alacağım bir 5 yıl giyerim. İlerdeki gelinim için para biriktirmem lazımmış. Mutfaktan da kısmaya karar verdik. Tatil de yok arabamı da satıp gelin için altın alayım bari de ilerde arkamdan konuşmasın ben tabana kuvvet yürürüm ne olacak😅

Üzmeyin kendinizi geçen geçti artık bundan sonra biz ne yapabiliriz diye düşünmeliyiz. Benim eşimin ailesi de ne yaptılarsa söylene söylene, isteksizce yaptı. Sağolsun benim ailem bana ne ihtiyacın varsa bize söyle kimseden bir şey isteme dedi zaten istemek gibi bir huyum da yok Allah a şükür.

İnsanlar âdetler diye tutturmasa, aileler gençlere destek olsa bu düğün işlerini zorlaştırmak yerine kolaylastirsalar gereksiz alınganlıklar kırgınlıklar olmaz. İnsan bu mutlu günlerinde yaşadıkları üzüntüleri yıllar geçse de unutmuyor maalesef.
Son cümleniz o kadar dogru ki.
Artik dediginiz gibi cocuklarimiz icin cabalama vakti. Onlarin yüzünü güldürme vakti. Yasamadiklarimi yaşatırsam anca içim rahatlayacak sanirim. Tesekkur ederim destek olan yorumlariniz icin. 💙

Gelinle yarışmak değil, kendi kazandığını kendine harcamadan başkası için saklamak bahsedilen. Neden ben kendime de harcamayayım deniyor burad

gelinden bahsetmedim, ben insan imkanı dahilinde evladı için birikim yapmalı, savurganlık yapmamalı yazdım. En başta öyle yazdım.

Evlat sahibi olanların, harcamalarına dikkat etmelerinden kastım, yoksa kimse kimsenin cebine hazır para koymasın tabi..

gelinden bahsetmedim, ben insan imkanı dahilinde evladı için birikim yapmalı, savurganlık yapmamalı yazdım. En başta öyle yazdım.

Evlat sahibi olanların, harcamalarına dikkat etmelerinden kastım, yoksa kimse kimsenin cebine hazır para koymasın tabi..
Ama kime göre neye göre tasarruf edecek. Benim de oğlum var, marka severim. Oğluma da kendime de eşime de marka almaya devam ediyoruz. 30 sene sonra evlenecek diye şimdiden neden alıştığım standartları düşüreyim. Doğru bir bakış açısı değil bana göre

Ama kime göre neye göre tasarruf edecek. Benim de oğlum var, marka severim. Oğluma da kendime de eşime de marka almaya devam ediyoruz. 30 sene sonra evlenecek diye şimdiden neden alıştığım standartları düşüreyim. Doğru bir bakış açısı değil bana göre

haklısınız ..

Güncelleme yapayım: Sorunu hallettik, erkek arkadaşımla uzun ve ciddi bir konuşma yaptım, gereken her şeyi söyledim, konuştuk, gerçekçi planlar yaptık. Yüksek lisans derslerimin yoğunluğundan dolayı burada haber veremedim sizlere kusura bakmayın. O yüzden şimdilik sorun yok, yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler. :)

Güncelleme yapayım: Sorunu hallettik, erkek arkadaşımla uzun ve ciddi bir konuşma yaptım, gereken her şeyi söyledim, konuştuk, gerçekçi planlar yaptık. Yüksek lisans derslerimin yoğunluğundan dolayı burada haber veremedim sizlere kusura bakmayın. O yüzden şimdilik sorun yok, yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler. :)
Nasil hallettiniz merak ettim

Bu insanların elde avuçta olmadan ev almaya çalışmasını anlamıyorum. Durumun ne kadara yetiyorsa o kadarını al, neden gencecik çocuğun maaşına el koyuyorsun. İnsan kıyamaz evladına yazık günah ya. Mecbur bekleyeceksiniz artık sevgiliniz o borcun altına girdiyse yapacak bir şey yok malesef.

Yorum bile yapamıyorum kuzum ağzım açık kaldı resmen😅kendi kazancımızın hesabı soruluyor çatır çatır pesss😞

Aslında konuştu maaşının tamamını istiyorlardı ama o kadarını veremeyeceğini beni düşünmesi gerektiğini vs söyledi. İnşallah teşekkür ederim 😓
EH YANİ MAAŞIN TAMAMI NEDİR YAHU.
kaldı ki bu çocuk gezmeyecek mi yiyip içmeyecek gibi koca adam!
baba bana cigara parası ver mi diyecek? (MİSAL)

bu sevgilinin gerçek işte

anasına babasına hayır diyemeyen biri ,

1 ay buradaki konuları okursan bizim sana birşey demeize gerek kalmaz senın aklın başına gelir ,

atanmadan böyle birşeye kalkma , inan bana dünyada ki son erkek o değil , daha büyümesi lazım o babasının oğlunun

Nasil hallettiniz merak ettim
Başta yapması gereken şeyi yaptı... Net bir tavır ortaya koydum ve bir daha böyle bir durumla karşılaşırsam tavrımın aynı olmayacağını açık açık söyledim. O da ailesi ile ciddi bir konuşma yaptı maaşının düşük bir kısmını verecek çoğu ona kalacak yani ailesi başka bir alternatif bulmuş zor duruma düşmeyecekler yani. Zaten akademik olarakta ilerlediği için maaşında güzel bir artış olacak, para biriktirmesi kolaylaşacak aynı zamanda. Özet geçmem gerekirse bu şekilde oldu.

Başta yapması gereken şeyi yaptı... Net bir tavır ortaya koydum ve bir daha böyle bir durumla karşılaşırsam tavrımın aynı olmayacağını açık açık söyledim. O da ailesi ile ciddi bir konuşma yaptı maaşının düşük bir kısmını verecek çoğu ona kalacak yani ailesi başka bir alternatif bulmuş zor duruma düşmeyecekler yani. Zaten akademik olarakta ilerlediği için maaşında güzel bir artış olacak, para biriktirmesi kolaylaşacak aynı zamanda. Özet geçmem gerekirse bu şekilde oldu.
bence bu konusmayi simdiden yapmaniz iyi olmus. tabi simdi sevgili oldugunuz icin bunu senin icin degil aslinda kendisi icin yapmali bence. nisanli ya da evli olsaniz durum daha farkli olurdu. neyse. kendi hakkini korumasi iyi, bugun kendiniz koruyamayan yarin sizi de koruyamaz.

bence bu konusmayi simdiden yapmaniz iyi olmus. tabi simdi sevgili oldugunuz icin bunu senin icin degil aslinda kendisi icin yapmali bence. nisanli ya da evli olsaniz durum daha farkli olurdu. neyse. kendi hakkini korumasi iyi, bugun kendiniz koruyamayan yarin sizi de koruyamaz.
Evet kendisi için yapması gerektiğini söyledim ben de

X