Sevgilimin hiç kıskanma davranışı yok, normal mi?

Kıskançlıktan nefret ederim, ben bir erkekle içmeye gidiyorsam sevgilimin söylediği tek şey "iyi eğlenceler hayatim" olur. Bu hep böyleydi, şimdiki sevgilim zaten böyle ama geçmişte de sevgililerim alkollü ortamda takiliyorsam çıkışta gelir, masaya merhaba der, beni alır evime bırakır.
Ya da yanında mesajlasiyorsam göz ucuyla bakmaz bile. Çünkü bilirler ki ben ne yaptığımı bilen biriyim.
O yüzden kıskançlık bana çok saçma geliyor. Giyindigim kıyafet açıksa demek kj güzel fizigimi göstermek istedim. Bir erkekle mesajlaşiyorsam demek ki bir şey konuşuyorum, iş çıkışı buluştuysam demek ki sevdiğim bir arkadaşım.
Bunun mesele olacak nesi var?
Benim sevgilim de ev arkadaşı ve onun kız arkadaşıyla beraber yaşıyor. Ki ev arkadaşı haftanın birkaç günü yatılı çalışıyor. Asla mesele yapmam çünkü ev arkadaşının sevgilisine yan gözle bakmayi yakistirsam öyle bir sapığı yanıma yakıştirmam. O yüzden asla sorun çıkarmadıgim gibi kızın doğal taş sarkaç koleksiyonu yaptığını bildiğim için geçen gelisinde sevgilimi doğal taş mağazasına götürdüm, kıza hediye alsın diye 😂
Beni bicaklasalar yine de birine "şu kizi instadan sil" diyemem.
Bizim gibi insanlar vardır, bence hiç tuhaf degil
Ben magarama döneyim...

Yabancılar kıskanmıyor lafına hiç katılmıyorum, erkek dediğin model her yerde aynı, Avrupalı erkek de kıskanır ama serde cool durmak olduğu için çaktırmaz ama sen anlarsın:) Ex-nişanlım gayet kıskanmış, ben de fark etmemiştim sonra ne işin vardı o herifle diye öküz gibi böğürünce anlamıştım hatta bayağı şaşırmıştım şu Avruplaı erkek kııskanmaz klişesi yüzünden:halay:

Erkek erkektir arkadaş, evrimsel olarak mağara adamından hallicedir, kadınıına başka bir erkek yaklaşınca içten içe kudurur o kadar. Kııskanmıyorsa ya sevmiyordur ya öylece takılıyordur işte. Konu sahibesinin adam da sevgiliyizi diyebilir hatta evlenmek bile isteyebilir ama sevmiyor öylesine bir ilişki işte, bundan biraz hoşlanıyorum ehhh bu olsun şeklinde ilişki Avrupada çok var herkes aşkından ölüp bitmiyor yani.

Kimse kimseyi kıskançlık adı altında ölümüne darlamasın tabi ama bu kadarda değil.

Kıskanmayan erkek de hayır yoktur. Hz. Ali'nin sözü

Erkek arkadaşımla ilişkiye başlamadan önce bana söylemişti, ben kıskanç değilim ve kontrol etmeye yönelik davranışlarım yok diye. Anlattığına göre (ne kadar doğru bilemem) eski eşi çok kontrol etmeye çalışıyormuş ve kıskançmış. O yüzden sevmiyor öyle şeyleri. Benim için çok güzel bir şey bu. Ben kıskanılmaya gelemem. Ama hiç yok yani. Dün arkadaşımlayım dedim hani erkek olduğu belli biliyor ama kim o bile diye sormadı. Ne yaptığımı sordu ama kim olduğunu sormadı. Kim o gidemezsin gibi değil de en azından insan bi sorar gibi geliyor. Mesela ben kıskancım ama çok belli etmem. Mesela bazı kızları instadan çıkarmasını istemiştim, çıkardı. Bazı fotoları silmesini istediğimde, sildi. Sorun çıkarmıyor, dediğimi yapıyor. Ama sizce normal bir durum mu?
Medenice.aliskin olmadığınız için tuhaf geliyor.

Bende kıskanç değilim. Bence bu durum karakter tamamen. Kocamın hala instagram hesabında kim ekli bilmiyorum, ilgilenmiyorum. Aklıma gelmiyor. Bana ne kimi eklemiş. Eşim öyle değil mesela, bilgi veriyorum ona. Ama oda instg kim var sil onu demedi, demesi çok saçma ya.

Erkek arkadaşımla ilişkiye başlamadan önce bana söylemişti, ben kıskanç değilim ve kontrol etmeye yönelik davranışlarım yok diye. Anlattığına göre (ne kadar doğru bilemem) eski eşi çok kontrol etmeye çalışıyormuş ve kıskançmış. O yüzden sevmiyor öyle şeyleri. Benim için çok güzel bir şey bu. Ben kıskanılmaya gelemem. Ama hiç yok yani. Dün arkadaşımlayım dedim hani erkek olduğu belli biliyor ama kim o bile diye sormadı. Ne yaptığımı sordu ama kim olduğunu sormadı. Kim o gidemezsin gibi değil de en azından insan bi sorar gibi geliyor. Mesela ben kıskancım ama çok belli etmem. Mesela bazı kızları instadan çıkarmasını istemiştim, çıkardı. Bazı fotoları silmesini istediğimde, sildi. Sorun çıkarmıyor, dediğimi yapıyor. Ama sizce normal bir durum mu?
normal işte. adam söylemiş kıskanmam diye. daha ne desin. olabilir böyle insnlar var tabii.

Yabancılar kıskanmıyor lafına hiç katılmıyorum, erkek dediğin model her yerde aynı, Avrupalı erkek de kıskanır ama serde cool durmak olduğu için çaktırmaz ama sen anlarsın:) Ex-nişanlım gayet kıskanmış, ben de fark etmemiştim sonra ne işin vardı o herifle diye öküz gibi böğürünce anlamıştım hatta bayağı şaşırmıştım şu Avruplaı erkek kııskanmaz klişesi yüzünden:halay:

Erkek erkektir arkadaş, evrimsel olarak mağara adamından hallicedir, kadınıına başka bir erkek yaklaşınca içten içe kudurur o kadar. Kııskanmıyorsa ya sevmiyordur ya öylece takılıyordur işte. Konu sahibesinin adam da sevgiliyizi diyebilir hatta evlenmek bile isteyebilir ama sevmiyor öylesine bir ilişki işte, bundan biraz hoşlanıyorum ehhh bu olsun şeklinde ilişki Avrupada çok var herkes aşkından ölüp bitmiyor yani.
evet bana sirin geliyor kiskancliklari. Benim erkek arkadasim fransiz, mesela gecen gün metrodayken yan tarafta bir cocuk beni hafiften süzmeye basladi, bunu gören erkek arkadasim bir anda elimi tutup bana sokulmaya basladi. 😃

X