Sevgilimle İletişimsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevginizi böyle bir adama layık görüyorsanız, kendinizi epey değersiz buluyorsunuz sanırım.
Ben daha fazla diyecek bir şey bulamadım...
Oda böyle diyor. İnsan önce kendini düşünmeli diyor. Ben tabikide önce kendimi düşüneceğim diyor. Ama bana göre çiftler birbirini düşünmeli. Ama bende kendi değerimi unuttuğumun farkına vardığım için bu konuyu açma gereği duydum.

hiç böyle düşünmemiştim. benden bi menfaati yok ama yinede benimle diye düşünürdüm hep. Gerçi sevdiğini söylemiyorsun diyince, sevmesem niye senle olayım derdi. Ama gözüm körmüş işte.
Karşısında kendisine değer veren biri var, canı sıkılınca istediği gibi davransa da ondan vazgeçmeyen biri var, egosunu okşuyorsunuz. Daha nasıl bir menfaati olmalı ki? Onun dediklerine değil hareketlerine bakın. Seven insan sevdiğine böyle kötü davranmaz.

Seven insan sevdiğine böyle kötü davranmaz.
Bunu söylediğimde de beni sen bu hale getirdin demişti fakat önceden iyi bir halde değildi ki. Hep böyleydi. Yıllar önce ben seni sevemedim, arkadaştan öte göremedim diye ayrılıp tekrar geri döndü bana, kabul ettim. İlk dediği şey, "sana yazmaya çekindim belki hayatına başkası girmiştir" oldu. Aynı soruyu ben ona sordum. "Bu ayrılık boyunca hayatında biri oldu mu?" Aldığım cevap ise: "Ben öyle bir insan mıyım, bana bunu nasıl yakıştırırsın, beni tanımıyor musun?" olmuştu. Tabi tartışma çıkmıştı sonra. Aynısını sen bana sordun güzelce olmadığını söyledim, sen neden tartışıyorsun diyince cevapsız kalmıştı.

Ama bana göre çiftler birbirini düşünmeli. Ama bende kendi değerimi unuttuğumun farkına vardığım için bu konuyu açma gereği duydum.
Hayır. "Çiftler önce birbirini düşünmeli" diye bir şey yok, önce siz iyi olacaksınız.
"Önce can, sonra canan" demişler.
Sizin kendi değerinizin farkına varmanız gerekiyor.

Kendinize sorun:
"Arkamı döndüğüm an başka kızların resimlerinin beğenilmesini hak edecek ne yaptım?"
"Ayrılırsan ayrıl denmesini hak ediyor muyum?"
"Gözü sürekli dışarıda gezinen, beni değersizleştiren biriyle ne işim var?"
"Benim en ufak fikrime önem vermeyen, "ne düşünürsen düşün" diyen biriyle ne işim var?"
"Benimle olmak istemeyen, ben aramazsam yokluğumu hissetmeyen, beni özlemeyen birini mi hak ediyorum, yoksa bana bakarken gözlerinin içi gülen, beni kraliçeler gibi hissettiren, beni kalbinin en derininden büyük aşkla seven birini mi?"

Bütün bunlara cevap verin kendi kendinize, dürüstçe.
Hala "ama ben seviyorum" diyorsanız, gerçekten denecek bir şey kalmıyor geriye.
Siz kendinizi bu kadarına layık görüyorsunuz, fazlasına değil.

hiç böyle düşünmemiştim. benden bi menfaati yok ama yinede benimle diye düşünürdüm hep. Gerçi sevdiğini söylemiyorsun diyince, sevmesem niye senle olayım derdi. Ama gözüm körmüş işte.

Egosunu sizinle tatmin ediyor. istediği kişiyi bulana kadar boş vakitlerini sizle dolduruyor. bu menfaat değilde nedir.
Ona hiçbir açıklama yapmadan direk ayrılın . Siz karşı sevgisiz ve saygısız bu adamı çıkarın hayatınızdan bir an önce.

Adam bunları söylerken siz n'apıyorsunuz? Yani bu şekilde sevildiğinizi hissettiğinizi sanmıyorum. Muhtemel neden bilmem ama size bir sebepten tahammül ettiğini falan düşünüyor. Ya yalnız, ya sizden bir çıkarı var. Ya sizin sevginizi sömürmek istiyor ama var. O saygısız, manipülatif, şımarık bir çocuk.
Peki siz? Bu ilişkiden kaçın bence. Ayrıca siz ayrılırsanız yediremeyip kovalayacal da bi tip. Gelmeyin bu oyunlara. Engelleyin, uzak durun

Bunu söylediğimde de beni sen bu hale getirdin demişti fakat önceden iyi bir halde değildi ki. Hep böyleydi. Yıllar önce ben seni sevemedim, arkadaştan öte göremedim diye ayrılıp tekrar geri döndü bana, kabul ettim. İlk dediği şey, "sana yazmaya çekindim belki hayatına başkası girmiştir" oldu. Aynı soruyu ben ona sordum. "Bu ayrılık boyunca hayatında biri oldu mu?" Aldığım cevap ise: "Ben öyle bir insan mıyım, bana bunu nasıl yakıştırırsın, beni tanımıyor musun?" olmuştu. Tabi tartışma çıkmıştı sonra. Aynısını sen bana sordun güzelce olmadığını söyledim, sen neden tartışıyorsun diyince cevapsız kalmıştı.
Onu siz bu hale getirmediniz, kendi karakterinde bu varmış. Sinirlenince sen sinirlendirdin olur, küfür etse sen çok uzattın der. Rahatsız olduğunuz bir şeyi söyleyince kafanda kuruyorsun, beni rahat bırak der. Der de der yani. Değmez inanın değmez. Zamanla var olan özgüveniniz de azalır, öz değeriniz kalmaz. Zaten muhtemelen şu an özgüvenli hissetmiyorsunuzdur.
Onun sözlerinin bir anlamı olmamalı sizin için. Ayrılın, hiçbir şekilde iletişim kurmayın. Onu özlediğiniz zaman geçin duvara karşı içinizden geçen ne varsa söyleyin, ağlayın ama bu kişiden uzak durun yeter ki. Bu geçen zaman bir daha geri gelmeyecek. Zaten bu kişiyle iletişimi bir daha kurmamak üzere sonlandırsanız kısa bir süre sonra kendinize kızacaksınız böyle biri için neden bu kadar kendimi yıprattım diye.

Oda böyle diyor. İnsan önce kendini düşünmeli diyor. Ben tabikide önce kendimi düşüneceğim diyor. Ama bana göre çiftler birbirini düşünmeli. Ama bende kendi değerimi unuttuğumun farkına vardığım için bu konuyu açma gereği duydum.

Sözde sevgiliniz kendini fazla düşünüyor hemde bencillik derecesinde. Tam bir pislik.

Aradaki kisimi yazmasaniz da olurmus.
Sizin iliskiniz yok, siz bir adamın pervanesi olmussunuz.

Cok mu asiksiniz bilemiyorum ama saglam manipule edildiginizi soyleyebilirim.

Ne yapmam gerek?

Ayrilmak.

Niye böyle biriyle devam etmek için ısrar ediyosunuz? Ay içim şişti sal ipini gitsin ömür törpüsü resmen.

Sizi üzmek istemem ama bu adam sizi sevmiyor...
"Önceliğim değilsin, kimse vazgeçilmez değildir, ayrılırsan ayrıl"... Bunlar sizi seven birinin edeceği sözler değil.
Ve sanırım master derecede manipülatör.

Şunu da ekleyeyim:
Burada sizin gibi sevgilisi veya eşi tarafından hor görülen, hırpalanan, ezilen, kötü davranılan kadınları gördükçe diyorum ki umarım karşısına gerçekten seven bir adam çıkar, bir erkek tarafından gerçekten sevilmek nedir farkına varırlar çünkü bu yaşadığınız o değil. Gerçekten dışarıda mesela öyle bir ruh eşiniz var ki, gözünüzün içine bakıp sizi tanrıça gibi sevecek, sizi görmek için can atacak, kirpiğinizin hareketinden bile incindiğinizi anlayacak, gönlünüzü hoş tutmak için kendini paralayacak...
Bunları inanın abartmıyorum, seven erkek böyle seviyor. Ve siz şu an bu pislikle vakit kaybediyorsunuz, ruh eşinizle tanışacağınız vakti geciktiriyorsunuz...

Sevgiliyken böyle uzun konular yazdıran adamlarla ilişki yürütmeyin.

Hayatınızdaki kişi gidene yollar otoban modunda takılan bir insan. Yani onun için siz olsanız da olur olmasanız da.
Bana böyle bir muamele yapılsa ben hiç kimseye sormazdım bile ne yapayım diye. Küçük değilsiniz yapmanız gereken böyle biriyle 1 saat daha kaybetmemeniz yoksa hem kendinize olan saygınızı yitirirsiniz hem de çok mutsuz olursunuz.
Bir insan neyse o değişmez hiç kendinizi kandırmayın.

Onun ne olduğu ortada da, ben sizi anlayamadım. Onunla ilgili yazdığınız her şey olumsuzken neden devam ediyorsunuz bu ilişkiye? Bulunmaz hint kumaşı mı?

Biri bu herif ile neden beraber oldugunu anladi mi?!

Yazdığınız her bir paragrafın her cümlesi tek başına ayrılmak için yeterli sebep neredeyse. Yani ilişkide olmaması gerekenler listesi gibi bir konu. Mantıklı olan tek şey tabii ki böyle birinden ayrılmak. Neden ayrılmıyorsunuz, bu ilişkiyi sürdürme nedeniniz var mı?

Bak adam sana yolu göstermiş. Kendinizi şu kadar düşürmeyin artık yaa

Etrafımda da kızlar erkeklerin etrafında pervane. Adamlar artık b.k ladar değer vermiyor. İyice totoları kalkmış durumda. Böyle olsa benim de kalkardı.

Bırakın şu adamları allah aşkına yaa. Köküne kıran girmedi

Iğrenç biri, çok itici, küçücük beyniyle doktora seviyesinde manipülatif, çünkü nasılsa manipüle oluyorsun.
Hayt huyt haller, değersiz hissettirmek için özel bi çaba, sürekli bi ben böyleyim ben şöyleyim tripleri, aşırı ezik ya, ayrıca iyi bi insan da değil.
Sen şimdi bu herifle düzgün bi ilişki yaşanabileceğine mi inanıyorsun, napmam gerek dediğine göre inanıyorsun.

Nerden bulursunuz bu adamları Allah aşkına. Okurken ben çıldırdım. Konu sahibi Ortada bir ilişki yok. Size saygısı yok, sevgisi zaten hiç yok. Gözü dışarda. sizinle boş vakitlerini dolduruyor. Siz onu bırakmanız da o sizi bırakacak zaten. Boşa vakit kaybetmeden ayrılın.

28yasindasin bunla daha ne kadar zaman kaybetmek istiyorsun gercek bi iliski yasamak icin baskalarina şans verme zamanin gelmedi mi sence de ? Seni seven adam baska kizlarin muhabbeti yapaptirmayi takip bile etmezdi aç gözleriniiiiii😴

Adam bunları söylerken siz n'apıyorsunuz? Yani bu şekilde sevildiğinizi hissettiğinizi sanmıyorum. Muhtemel neden bilmem ama size bir sebepten tahammül ettiğini falan düşünüyor. Ya yalnız, ya sizden bir çıkarı var. Ya sizin sevginizi sömürmek istiyor ama var. O saygısız, manipülatif, şımarık bir çocuk.
Peki siz? Bu ilişkiden kaçın bence. Ayrıca siz ayrılırsanız yediremeyip kovalayacal da bi tip. Gelmeyin bu oyunlara. Engelleyin, uzak durun

Hepinize teşekkür ederim. O kadar yılımı verdim, çok sevdim. Belki hata bendedir, belki anlayamadığım bir durum vardır diyerek bu forumda siz değerli bacılarıma, ablalarıma sormak istedim. Her ne kadar böyle bir adam için değmez deseniz de doğrusu böyle bir kadın için değmez olacak. Yasak olmasına rağmen bir erkek olarak yine de hata bende olabilir düşüncesiyle üye oldum ve sordum. Ama sevginin kadını erkeği olmuyor sanırım. Evet doğru anladınız. Karşımda ki bir kadın ve haliyle bende bir erkeğim. Gönül rahatlığıyla ayrılabilirim. Sorun bende değil onu net olarak anladım. Sizde beni banlatabilirsiniz, sizi kandırmış oldum. Kusura bakmayın.

Hepinize teşekkür ederim. O kadar yılımı verdim, çok sevdim. Belki hata bendedir, belki anlayamadığım bir durum vardır diyerek bu forumda siz değerli bacılarıma, ablalarıma sormak istedim. Her ne kadar böyle bir adam için değmez deseniz de doğrusu böyle bir kadın için değmez olacak. Yasak olmasına rağmen bir erkek olarak yine de hata bende olabilir düşüncesiyle üye oldum ve sordum. Ama sevginin kadını erkeği olmuyor sanırım. Evet doğru anladınız. Karşımda ki bir kadın ve haliyle bende bir erkeğim. Gönül rahatlığıyla ayrılabilirim. Sorun bende değil onu net olarak anladım. Sizde beni banlatabilirsiniz, sizi kandırmış oldum. Kusura bakmayın.

Nasıl yani sen erkekmisin.?

Anlatım tarzından başka birini anlatıyor gibiydin zaten çünkü buraya konu açan kadınlar işin içine beni çok sevdiğine eminim ama cümlesini mutlaka sıkıştırır senin gibi direk en kötü yönlerini dökmez 😂

Anlatım tarzından başka birini anlatıyor gibiydin zaten çünkü buraya konu açan kadınlar işin içine beni çok sevdiğine eminim ama cümlesini mutlaka sıkıştırır senin gibi direk en kötü yönlerini dökmez 😂
İyi yönü yok işte ablacım. Ben ömrümü kendimi suçlayarak geçirdim. Her durumda yok ya seviyor diye avuttum. Ve son çare belki farkedemediğim bir özelliği vardır diye buraya sordum. Yani sandığın gibi ben onu kötü anlatmadım. Neyse o.

Yani şimdi hemcinsini savunmaya geçmek yerine gerçekten işin ucunda iki insanın hayatı olduğuna dikkat ederek, objektif bir cevap verir misin? Böyle bir ilişkide kızda olsa erkekte olsa durulur mu?

Eh degmez. Kac kurtar kendini. Ama erkek üye yasak bro.

Sevgi. Ne yazık ki. Bazen diyorum sevgi değil, takıntı bu ama acısından sevgi olduğu sonucuna varıyorum.
Daha yeni bu durumdan çıktım inan ki.listelesen benim de böyle olacak.olay şu.zamanında o kadar çok sevmiş oluyorsun ki bu davranışlar sevgini yavaş yavaş eritiyor.sevginin ve saygının günden güne eriyerek bittiğini göre göre içini garip bir hırs kaplıyor.yaptığı şeylerin intikamını almak istiyorsun içten içe.kafanda kurduğun ilişkinin bedelini ona ödetmeye çalışıyorsun.kafandaki profile evrilmedikçe ve hayallerin suya düştükçe daha çok hırslanıyorsun.dediğin gibi sevgiyi bitirip, takıntı gibi bir şey oluyor.diyorsun ki düzgün olsaydın herşey ne kadar güzel olacaktı benim sevgimle.bu durumu kaldıramıyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X