Sevgilin demek, sahibin demek mi oluyor?

İyi akşamlar kızlar, aslında dert değil ama bi kaç arkadaşımla tartıştık bu konu üzerinde,
ben mi fazla özgür ruhluyum düşüncelerinizi merak ettim.

Bir arkadaşım var 24 yaşında, kendisi ailesi tarafından rahat yetiştirilmiş biri giyimi kuşamı konusunda da özgür bırakılmış. Gezer tozar, bana gelir, ailesine hesap vermez falan. Yani 2 ay öncesine kadar böyleydi.
2 aydır görüştüğü biri var. Ondan bahsetti.

Arkadaşım her yere giderken ( ablası, teyzesi, abisi vs. dahil) annesiyle bile gitmiş olsa görüştüğü kişiye yazıyormuş şuraya gidiyorum, buraya gidiyorum diye.

O da “gidiyorum, yapıyorum” deme artık istersen demiş, terslemiş. Yani “ gidebilir miyim? Yapabilir miyim?” Demesini bekliyormuş. Ben bir şaşırdım. Yazması bile bir şey bana göre. Abartmadığı halde arkadaşımın Kıyafetlerine karışmalar falan.
Okuduğu kitaplara kadar karışıyormuş. :oha:
Arkadaşım da o ne dediyse kabullenmiş görünüyor, uyguluyor.
Üstelik daha aralarında ciddi bi şey yok.

Bunları anlatırken bi arkadaş daha var yanımızda hoşuna giderek dinliyor. “İşte erkek kıskanır, karışır falan” diyor. Anlatan arkadaşım da matah bir şeymiş gibi gülüyor, hoşuna gitmiş belli.

Ben de dayanamadım karışmamam gerekirdi belki ama dedim işte

“kendinizi daha ilk günlerden bu kadar ezdirmeyin kocan mı canım o senin benimsenmek hoş bir şey ama yine de çok abartmamak lazım” gibi şeyler söyledim esprili bir dille (ki koca bile olsa duracağı yerler olmalı bence).

Arkadaşım “sen bilmezsin, bu işlerden ne kadar anlıyorsun acaba” gibi şeyler geveledi. Böyle davranarak sevgilisine ve fikirlerine değer verdiğini göstermiş oluyormuş. Birbirlerini seviyorlarmış çünkü.
Bir anda tavrı değişti.
Bozuldum biraz. benim de düzenli bir ilişkim var. sen ne anlarsın diyerek birlikteliğime ayıp ettiğini düşündüm. :KK12:

Diğer arkadaşım da çok romantik buldu, arkadaşımın her şeye müdahele eden sevgilisini.
“Sen de fazla başına buyruksun. Seninki kıskanmıyor demekki yoksa görürdük seni de.” dedi bana. Neye dayanarak söyledi bunu bilmiyorum; başıma buyruk olduğum kısmını yani. Oysa fazla dışarı bile çıkmam, sevmem. sevgilimle çıkıyoruz genelde.

Ayrıca Sevgilim her şeye karısan biri olmuş olsa bile benim çizgilerimi geçemez halbuki, öyle biriyle yapamam yani.

Öyle bir duruma düşsem sırf izin almayı gururuma yediremediğimden “gidebilir miyim? edebilir miyim?” dememek için evden çıkmam o kadar yani. :olamaz:

Sorun ben de mi sizce?
Her yaptığımı söylemeli miyim ki birlikte olduğum kişiye?
Hatta daha da ilerisi izin almak vs. Benim aklım iradem yok mu? Bu mu erkeklerin istediği?

Şehir dışına falan çıkmadığım sürece izin almıyorum. Çıktığım durumlarda da izin almak değil fikrini soruyorum. gitmemi istemediği zaman mantıklı gerekçeleri varsa üstelemiyorum veya o da bana eşlik ediyor.

gittiğim yeri haber veririm, yada konusuyor olursak gideceğim yeri söylerim sadece. İşte yarın suraya gidicem gibi. Laf arasında konuşuruz geçer yani. Bazen gideceğim yere o bırakırsa söylerim falan.
O da beni kısıtlamaz çünkü onun hoşlanmayacağı ortamlarda olmayacağımı bilir zaten. Ben de aynı şekilde.

Arkadaşım yorum bekleyerek anlattı bunları, itaatine alkış tutmamı bekledi sanırım.
Ben de fikrimi söyledim. Sonra da beni terslediler işte. Sanki ilişkisini kıskandığım için böyle şeyler söylemişim gibi sanrılara kapıldılar sanırım. Baktım kırıcı oluyorlar üstelemedim ama içime dert oldu işte. Özellikle de kıskandığımı düşünmesi.:işsiz:

Acaba ben mi anormalim?

Hadi evliler için izin falan neyse ama daha 2 aylık dönemde erkeğe sahibinmiş gibi davranmak ne kadar doğru acaba? Kadınlar bir eşya falan mı yani?
Sonra erkek egemen bi toplum işte.

Sevgilisi olanlar sorum size; hadi parti, gece gezmeleri vs. bi kenara da ablanıza abinize giderken de izin alıyor musunuz sevgilinizden?
Değişik gelmiş ona bi hoşuna gitmiş kısıtlanmak. Fazla özgür birakilanlarda olur böyle tripler. Geçer yakinda

İyi akşamlar kızlar, aslında dert değil ama bi kaç arkadaşımla tartıştık bu konu üzerinde,

Bir arkadaşım var 24 yaşında, kendisi ailesi tarafından rahat yetiştirilmiş biri giyimi kuşamı konusunda da özgür bırakılmış. Gezer tozar, bana gelir, ailesine hesap vermez falan. Yani 2 ay öncesine kadar böyleydi.

Arkadaşım her yere giderken ( ablası, teyzesi, abisi vs. dahil) annesiyle bile gitmiş olsa görüştüğü kişiye yazıyormuş şuraya gidiyorum, buraya gidiyorum diye.

O da “gidiyorum, yapıyorum” deme artık istersen demiş, terslemiş. Yani “ gidebilir miyim? Yapabilir miyim?” Demesini bekliyormuş. Ben bir şaşırdım. Yazması bile bir şey bana göre. Abartmadığı halde arkadaşımın Kıyafetlerine karışmalar falan.

Bunları anlatırken bi arkadaş daha var yanımızda hoşuna giderek dinliyor. “İşte erkek kıskanır, karışır falan” diyor. Anlatan arkadaşım da matah bir şeymiş gibi gülüyor, hoşuna gitmiş belli.

“kendinizi daha ilk günlerden bu kadar ezdirmeyin kocan mı canım o senin benimsenmek hoş bir şey ama yine de çok abartmamak lazım” gibi şeyler söyledim esprili bir dille (ki koca bile olsa duracağı yerler olmalı bence).

Arkadaşım “sen bilmezsin, bu işlerden ne kadar anlıyorsun acaba” gibi şeyler geveledi. Böyle davranarak sevgilisine ve fikirlerine değer verdiğini göstermiş oluyormuş. Birbirlerini seviyorlarmış çünkü.
Bir anda tavrı değişti.
Bozuldum biraz. benim de düzenli bir ilişkim var. sen ne anlarsın diyerek birlikteliğime ayıp ettiğini düşündüm. :KK12:

Diğer arkadaşım da çok romantik buldu, arkadaşımın her şeye müdahele eden sevgilisini.
“Sen de fazla başına buyruksun. Seninki kıskanmıyor demekki yoksa görürdük seni de.” dedi bana. Neye dayanarak söyledi bunu bilmiyorum; başıma buyruk olduğum kısmını yani. Oysa fazla dışarı bile çıkmam, sevmem. sevgilimle çıkıyoruz genelde.

Ayrıca Sevgilim her şeye karısan biri olmuş olsa bile benim çizgilerimi geçemez halbuki, öyle biriyle yapamam yani.

Öyle bir duruma düşsem sırf izin almayı gururuma yediremediğimden “gidebilir miyim? edebilir miyim?” dememek için evden çıkmam o kadar yani. :olamaz:

Sorun ben de mi sizce?
Hatta daha da ilerisi izin almak vs. Benim aklım iradem yok mu? Bu mu erkeklerin istediği?

Şehir dışına falan çıkmadığım sürece izin almıyorum. Çıktığım durumlarda da izin almak değil fikrini soruyorum. gitmemi istemediği zaman mantıklı gerekçeleri varsa üstelemiyorum veya o da bana eşlik ediyor.

gittiğim yeri haber veririm, yada konusuyor olursak gideceğim yeri söylerim sadece. İşte yarın suraya gidicem gibi. Laf arasında konuşuruz geçer yani. Bazen gideceğim yere o bırakırsa söylerim falan.
O da beni kısıtlamaz çünkü onun hoşlanmayacağı ortamlarda olmayacağımı bilir zaten. Ben de aynı şekilde.

Arkadaşım yorum bekleyerek anlattı bunları, itaatine alkış tutmamı bekledi sanırım.
Ben de fikrimi söyledim. Sonra da beni terslediler işte. Sanki ilişkisini kıskandığım için böyle şeyler söylemişim gibi sanrılara kapıldılar sanırım. Baktım kırıcı oluyorlar üstelemedim ama içime dert oldu işte. Özellikle de kıskandığımı düşünmesi.:işsiz:

Acaba ben mi anormalim?

Hadi evliler için izin falan neyse ama daha 2 aylık dönemde erkeğe sahibinmiş gibi davranmak ne kadar doğru acaba? Kadınlar bir eşya falan mı yani?

Sevgilisi olanlar sorum size; hadi parti, gece gezmeleri vs. bi kenara da ablanıza abinize giderken de izin alıyor musunuz sevgilinizden?
10 yillik esime 1 kere bile gidebilir miyim ,yapabilir miyim demedim kaldiki sevgilime diyecegim.arkadaslarla bulusacagiz ben cikiyorum derim o da yanimdaysa o an.yanimda degilse cikar giderim zaten.tesadufen tel acarsa ogrenir arkadaslarla bulustugumu.telde konusmamissak eve gelince naptin diye sorarsa derim arkadaslarla bulustuk sormazsa soylemem bile.ayni sekilde esimde disari cikarken ben cikiyorum bi hava alayim der cikar.kiskanilmaktan nefrer ederim.en ufacigina bile dayanamam.oyleki cinnet gecirebilirim o an.o derece

Seven erkek kiskanir kafasiyla bu tarz kompleksli davranislari "sahiplenme", "değer verme"olarak goren kafalar var, pırıl pırıl, tertemiz!
Babama karsi cok saygiliyizdir ve bizi hic sıkmamıştır bugüne dek.. Kafamiza gore takılmayız, bi disiplin vardir mutlaka ama bi yere giderken herkes bildirir, "şuraya gidiyorum, haberiniz olsun" gibi.. Nezaketen ve saygidan.. Herkes bir birey bizim evde, "benden izin alacaksiniz ulan, izin aldınız mı"durumu yok..
Ama ortada fol yok yumurta yokken "gidebilir miyim diyeceksin" neyin kompleksi ve dayatmasidir? Bi de bu durumdan hoslanmak neyin kafasidir?

Ben de hic cekemem herseyime karisan adami. Ama bazi kadinlar seviyorlar iste.. tercih meselesi. Dogru yanlis yok eger alan razi, satan raziysa

Haber veririsin de izin almak nedir? Hele ki sevgiliden. Neyse onlar o kafadaymış kendilerine göre de birilerini bulmuşlar. Bana göre de değil böyle izin alma etme muhabbetleri. Eşim de takılmaz. Şuraya gidiyorum diye haber veririm sadece

8 yıllık evliyiz, birbirimize haber veririz.İki yıllık sevgililik döneminde ise haber vermiyordu.
Şimdi üç çocuğumuz var bir yere gidecekse söz vermeden bana sorar yardıma ihtiyacım var mı diye ha ben onun sahibi değilim hayat arkadaşıyız birbrimizin.Olması gereken şu anda bu

valla bu konunun gerçekten “sorun bende mi? ben anormal miyim?” demek için açıldığına hiç inanmıyorum.
anormal olanın sen olmadığını çok iyi biliyorsun.
kk’daki klasik “benim güzel ilişkim vaar, uf diğer kadınlardaki eziklik!” konularından birisi olduğunu düşünüyorum.
gereksiz.

Bir anda tavrı değişti.

Sorun ben de mi sizce?

Acaba ben mi anormalim?

Elbette normal olan senin düşüncelerin. Haber vermek ayrı izin almak ayrı. Bu izin alma muhabbetleri 17 18 yaşlarında gençlere hoş geliyor tecrübesizliklerinden heveslerinden dolayı ki artık o yaş ortalamasinin bile çoğu bilinçli davranıyor artık. Kadında erkekte bi birey dolayısıyla izin almak değil haber vermek uygun olan. Örnegin sehir disina kizkiza tatile gitmek icin fikrini alırsın eger onsuz gitmenden hoşlanmayacaksa zaten sevdiğin insanı mutsuz edip gidip eğlenemeyeceğin için gitmezsin bu karşı taraf içinde geçerli kadını erkeği yok bunun.

Şey, yanlış hatirlamiyorsam sahip diye, kedi köpeği, tavşanı, papağanı falan sahiplenenlere koruyan, bakanlara deniyordu. Başka manası olduğunu bilmiyordum. Sevgili manası oldugunu da şimdi duydum :KK17:

Erkeklerin totosunu boyle kaldiriyoruz iste. Kendi aklimiz yokmus da onlar herseyi bilir misali. Kendi kendini kolelestirmek icin arkadasin vize cikariyor.

Ben anneme babama dahi gidebilirmiyim? Yapabilirmiyim? Diye sormadım.

Bugün bu planım var şu saatte gider bu saatte de evde olurum derdim hep eşime de öyle yarın şuraya gidicem haberin olsun derim. Eşimde öyle.

Haber vermek yeterli nerede olduğumu bilsin yeter izin almak nedir?

Hele birde sevgilisi bu şahıs, şimdiden bu kadar yüz vermesin.

O egosunu tatmin edecek diye ben tasmayla gezicem oldu başka bir isteğin var mı? diye sorarlar adama.

Siz gayet normalsiniz. Arkadaşınızı da bu durum belli bir süre sonra sıkacaktır. Oldu olacak tasma taksın sevgilisi daha rahat eder. Kıskanmanın da bir adabı olmalı. bu anlatılanlar kıskanılmaktan ötürü değil, erkeğin ego tatmini çabası ya da karşısındakine güvensizliğindendir olsa olsa...

Bu kizlarin cekecegi var. Evlensinler de gorsunler dunya kac bucak. Bu kadar odun verirlerse adamlar da gelir tepelerine cikar sonra bu foruma konu acarlar.

Kendi akli melekelerine guvenmeyen kole ruhlu kezban vakasi...

YAŞLAR 12-15 HERALDE...
Bunlar birazdaha ergen oluyor ya sanki dünya sadece bunların etrafında dönüp ayaklarını yerden kesiyor bu erkek milleti.
Neyse böyle kıskansın sevgilileri,yarın bir gün burada konu açarlar evlenirlerse.
''YArdım edin kocam çok kıskanç ANNEME BİLE BENİ GÖNDERMİYOR'' !!!
Tabi neresi kıskançlıksa bunun te ALLAHIM.....

X