Sevgilinin maailesine tanışmaya gitme

Lütfen bizi yanlış anlamayın ilerde bu tanışmadan dolayı çok laf yersiniz . Size önerim direkt anneleri tanistirin siz de ilk o gün görün . Kendi başınıza gitmenizi karşı taraf hoş karşılamaz , bunun iyi günü var kötü günü var . Ve sevgilinize çok açık vermeyin ilk tartışmada yüzünüze vurulur her şey
Öncelikle üslubunuz için çok teşekkür ederim. Çok naziksiniz . Ama anneme tanışmak ister misin dediğimde arkasını döndü . Yani açıkçası önden ben de görmek istiyorum kültür yapısı vs annemin burun kıvırmaları… bilmiyorum ailevi konuları sevgilime asla anlatmıyorum zaten. Arkamda bir ailem oldugunu bilsin diye

Rusla ortadoğulu bir değil ki. Yabancı kız, kültürü farklı diye normal görülmüş, Türk kızı olsa anneniz bu kadar normalleştirmeyecekti. Allah bilir ne kusuru var, koşa koşa geliyor diyecekti içten içe, ay zamk gibi yapıştı pırlanta oğlumu kapacak diye kurulacaktı. Erkekler de bekaret konusunda ne var ki onların kültürü deyip geçiyor, ama Türk kızının ilkokuldaki sıra arkadaşına kadar sorguluyor.
Yabancı gelin alan bu geleneksel ailelerin bakireliği hiç sorun etmemelerini hayretle karşılıyorum. Dediğin gibi katip kanlı çarşaf diye ortalığa dökülmeleri gerekirdi normalde

O höt zöt babanız bununduyunca ben eşek başı mıyım ne demek istemeyebgelecek hele Bi dursunlar bakalım kimmiş neymiş araştıralım ne demek hop diye istemeye gelmek! demeyecek yani.

Ben şunu anladım ki sevgili arkadaşım siz ailenizi hiç tanımıyorsunuz.
Babam elbette araştıracaktır annem bunu söylediğinde. Hani aralarında ne konuşacaklar bilmiyorum bana yansıtılmaz onu biliyorum.
Ailemi tanıyorum nesini tanımıyorum?
Bildiğiniz kız annesinin kızının düğüne gitmesi ayıp. Yetişme tarzına bakınca neden söylenmediği anlaşılıyor bence

Yabancı gelin alan bu geleneksel ailelerin bakireliği hiç sorun etmemelerini hayretle karşılıyorum. Dediğin gibi katip kanlı çarşaf diye ortalığa dökülmeleri gerekirdi normalde
Abim alıyor abim seviyor. Bakireliğine neden müdahale edelim? Kaldı ki her seyi yasayıp bakire kalan kızlarımız da var. Yengelerimin durumlarını bilmemekle beraber konuşuyorum

Öncelikle üslubunuz için çok teşekkür ederim. Çok naziksiniz . Ama anneme tanışmak ister misin dediğimde arkasını döndü . Yani açıkçası önden ben de görmek istiyorum kültür yapısı vs annemin burun kıvırmaları… bilmiyorum ailevi konuları sevgilime asla anlatmıyorum zaten. Arkamda bir ailem oldugunu bilsin diye
Sizi o kadar zor durumda bırakıyor ki aileniz , çok üzülüyorum sizin adınıza . Şu saatten sonra iptal etmek oldukça zor ama şansınız varsa rahatsizlandim diyip iptal edin, annelerle birlikte tanışın. Varsa bı teyzenizden, komşu ablanizdan rica edin annenizle konuşsun. Kızın yaşı geldi tarzında biraz kaygilandirsin ki anneniz daha yapıcı olsun . Geleneksel arkadaş annemlerimde hep şunu gördüm bu kismette giderse kız evde kalır korkusuna daha yapıcı oldular

Bazı bölgelerde kız aileleri kendilerini böyle horluyor artık gitti onların benim değil kafasında. Ev yerleştirmesine doğumuna falan kendini değil kayınvalizeyi uygun görüyorlar.
Annem düğünüme gelmeyecek değil. Bunları yapacak da değil ama kafası bu ben müdahale etsem de olmadı

Abim alıyor abim seviyor. Bakireliğine neden müdahale edelim? Kaldı ki her seyi yasayıp bakire kalan kızlarımız da var. Yengelerimin durumlarını bilmemekle beraber konuşuyorum
Yok yok sizin için demedim , bazı ikiyüzlülük için dedim. Tamamen sizden bagimsizdi .

Sizi o kadar zor durumda bırakıyor ki aileniz , çok üzülüyorum sizin adınıza . Şu saatten sonra iptal etmek oldukça zor ama şansınız varsa rahatsizlandim diyip iptal edin, annelerle birlikte tanışın. Varsa bı teyzenizden, komşu ablanizdan rica edin annenizle konuşsun. Kızın yaşı geldi tarzında biraz kaygilandirsin ki anneniz daha yapıcı olsun . Geleneksel arkadaş annemlerimde hep şunu gördüm bu kismette giderse kız evde kalır korkusuna daha yapıcı oldular
Annem bana artık evlenirsin yasın geldi dedi çok kez. Ama iş bir yere gidince kendini ağırdan sat anlayısına girdi muhtemelen ağırdan satma
Anlayışı da düğüne gitmemek

O höt zöt babanız bunu duyunca ben eşek başı mıyım ne demek istemeyebgelecek hele Bi dursunlar bakalım kimmiş neymiş araştıralım ne demek hop diye istemeye gelmek! demeyecek yani.

Ben şunu anladım ki sevgili arkadaşım siz ailenizi hiç tanımıyorsunuz.
Kız sadece ailesini değil iki tarafı da tanımıyor, analiz edemiyor. Aile de sanki biraz dengesiz davranıyor. Kişiye göre muamele yapılıyor. Bu kızcağıza her şey yasak abiler maşallah rusları toplamışlar.

Diğer taraf zaten enteresan. Anne sık tuvalete gidiyor diye dışarı çıkmıyor. Tanışmaya gelecek mi gelmeyecek mi belli değil, istemeye gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Ama kız evlerine gidiyor ortada bir şey yokken.

Konu sahibi keşke bu organizasyonu yapmadan önce sorsaydınız buraya.

Babam elbette araştıracaktır annem bunu söylediğinde. Hani aralarında ne konuşacaklar bilmiyorum bana yansıtılmaz onu biliyorum.
Ailemi tanıyorum nesini tanımıyorum?

Bildiğiniz kız annesinin kızının düğüne gitmesi ayıp. Yetişme tarzına bakınca neden söylenmediği anlaşılıyor bence
Ailenizi tanımadığınızı şahsen ben düşünmüyorum. Sadece konduramıyorsunuz bi şeyleri, bazı şeyleri de değiştirecek güç bulamayınca normalleştirmişsiniz. Ama bunlar sadece size özel olmuş, diğer aile üyelerine farklı tarife var.

Ailenizi tanımadığınızı şahsen ben düşünmüyorum. Sadece konduramıyorsunuz bi şeyleri, bazı şeyleri de değiştirecek güç bulamayınca normalleştirmişsiniz. Ama bunlar sadece size özel olmuş, diğer aile üyelerine farklı tarife var.
Çünkü kız diğer kardeşler errrrkek :KK43:

Siz nasıl giyiniyor nasıl rahat ediyorsanız öyle gidin ilk nasıl bilir görürlerse öyle kabul ederler bende doğulu birisi ile evliyim gelinler kp ve kb yanında ağızlarını kapatırlar ama ben kapatmam dedim saygıysa her şekilde saygı yani (yani eşim Kürt ben türküm).. tatlı götürmek kafi bence çiçek fazla olur gibi

Kız sadece ailesini değil iki tarafı da tanımıyor, analiz edemiyor. Aile de sanki biraz dengesiz davranıyor. Kişiye göre muamele yapılıyor. Bu kızcağıza her şey yasak abiler maşallah rusları toplamışlar.

Diğer taraf zaten enteresan. Anne sık tuvalete gidiyor diye dışarı çıkmıyor. Tanışmaya gelecek mi gelmeyecek mi belli değil, istemeye gelecek mi gelmeyecek mi belli değil. Ama kız evlerine gidiyor ortada bir şey yokken.

Ben ailesinin konu sahibini evlendirmek istediklerini sanmıyorum. Hiç yoktan uzağa vermezler. Bi arkadaşım vardı böyle, 42 yaşına kadar bekar kalmış, kimseyi beğendirememiş ailesine. Ailesi sen nereye biz oraya diyormuş, abin karı köylü ablan koca köylü oldu sen bize bakcan artık diyormuş.

Ben ailesinin konu sahibini evlendirmek istediklerini sanmıyorum. Hiç yoktan uzağa vermezler. Bi arkadaşım vardı böyle, 42 yaşına kadar bekar kalmış, kimseyi beğendirememiş ailesine. Ailesi sen nereye biz oraya diyormuş, abin karı köylü ablan koca köylü oldu sen bize bakcan artık diyormuş.
Bunlar da Rus gelinlerden hayır gelmez kızı kendimize saklayalım mı diyorlar acaba?

Erkek arkadaşım su an nişan konuşuyor. Ablası falan da detayları sormuş nişanla ilgili kalabalık oluruz biz demiş. Evimiz kucuk bizde olmaz dedim kafamda bir yer var ama anneme danısmalıyım. Yüzük vs konustuk kendi aramızda olur olmaz bilemiyorum. Ben hayatımın şokunu geçen sene yaşadım, o yuzden artık ne kimseye güvenim var ne de baska bir şey.. evlenmeye meraklı da değilim yasım büyüyor toplumsal baskı ve belki ileride çocuk sahibi olma isteği . Karşımdaki insanı tam ev halinde görmeden bilmeden çocuk da istemiyorum o yüzden çok uzatma taraftarı değilim. Hayatım boyunca evliliği bir risk olarak gördüm ve kaçtım . İlk sevgilimden çok sevmeme rağmen evleneceğim diye ayrıldım ben. Gelmeyecekler mi üzülürüm kırılırım aylarıma acırım. Ama o adam bunu yapamıyorsa benım yapacağım bir sey yoktur. Ablasıyla kalabalık nişanımız olur herkes senden bekliyor dediği için niyet emaresi sezdim açıkçası
Evet onlar erkek. Abim yengemle 4 sene konustu. Ben 7-8 ay bile demedim uzun diyecek bana. Normalleştirmektwn baska sansınız yoksa öyle yapıyorsunuz
Çünkü kız diğer kardeşler errrrkek :KK43:

Bunlar da Rus gelinlerden hayır gelmez kızı kendimize saklayalım mı diyorlar acaba?
Olabilir, Rus gelin bakmaz kaynanaya kayınbabaya falan, nazını çekmez, eziyet ettirmez kendine. Anca yakına böyle ayağının dibine verirlerse razı olurlar. Konu sahibi her şeyin farkında. Eski konulara bak, 2-3 ay tanıdığı adamlara yoğun duygular oluşturması, büyük umutlar bağlaması, bitince yıkılması falan, çok şey hakkında fikir veriyor. Kendine çizilen kadere kendi gücü yettiğince karşı çıkıyor.

Siz nasıl giyiniyor nasıl rahat ediyorsanız öyle gidin ilk nasıl bilir görürlerse öyle kabul ederler bende doğulu birisi ile evliyim gelinler kp ve kb yanında ağızlarını kapatırlar ama ben kapatmam dedim saygıysa her şekilde saygı yani (yani eşim Kürt ben türküm).. tatlı götürmek kafi bence çiçek fazla olur gibi
Ben şık olayım diye sordum ama konudan çok çıktık biz, teşekkür ederim Allah mesut etsin:)
Yok ölmeden evlendiğimi görmek istermiş babam, annem de aynı şekilde yaşlar da annem 60ların basında babam ondan 5 yas büyük
Yok herkes evine yuvasına. Ama kızı alırlar oynarlar bırakırlar o yuzden çok görüşmeyeceksin kafası

Olabilir, Rus gelin bakmaz kaynanaya kayınbabaya falan, nazını çekmez, eziyet ettirmez kendine. Anca yakına böyle ayağının dibine verirlerse razı olurlar. Konu sahibi her şeyin farkında. Eski konulara bak, 2-3 ay tanıdığı adamlara yoğun duygular oluşturması, büyük umutlar bağlaması, bitince yıkılması falan, çok şey hakkında fikir veriyor. Kendine çizilen kadere kendi gücü yettiğince karşı çıkıyor.
Ben ılk sevgilimin (1.5 yıl sürdü) üzerine 5 sene bekledim, o da çok eleştirildi önüne bak diye… ben evlenme meraklısı olmadım sadece yaşadığım tramvamın üzerine toparlanmaya çalıştım

X