Sevgisizlik ve dışlanmak

Betul ceten

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2022
44
19
24
Merhaba hanımlar,
5 yıllık evliyim,eşimle birbirimizi seviyoruz,ama sorun şu ki,ailesi tarafından sevilmiyorum ve beni dışlıyorlar.Ben görümcem ve eltimle aynı aile apartmanında yaşıyorum,eşimin aileside hemen yan dairede oturuyo,eşimin ailesi maddi olarak çok iyi durumdalar ve cömert insanlar,oturduğumuz evi,ev eşyalarını,altınlarımı hatta giyeceğim kıyafetlere kadar eşimin ailesi aldı,maddi olarak hep destekçiler bugün bile ama gel gör ki beni benimseyip sevemediler.Çocuklarına çok düşkün insanlar oldukları için beni,görümcemi ve eltimi hergün evlerine çağırıyolar,bi gün gitmesem kaynanam hemen arıyo neden gelmedin diye,kayınvalidem çok iyi birisi,ama evde iki bekar görümcem var,evli olanda gelince üç,onlarla iyi anlaşabilmek adına herşey yaptım,sabah erken gider kahvaltılarını hazırlardım,onlar yer gider diğer odada muhabbet ederlerdi eltimle bense bulaşıkları yıkardım,evlerini temizler akşam yemeklerine kadar hep yardımcı olurdum,hep imalı alttan alttan laf sokarlar,bense susardım,bugün bile susarım,çaylarını kahvelerini yapıp önlerine kadar götürürdüm, belki benimserler de bu soğukluk aradan kalkar diye ama ne yaptıysam nafile,çok ağlayarak eve geri döndüm,kayınvalidem kızlarına laf anlatamayan bi kadın,durumu eşime anlatınca da kötü ben olurdum,kaç defa büyük kavgalar yaşandı bu durumdan dolayı,en son biz seni benimseyemiyoruz,sevemiyoruz dediler,eltimle çok iyi anlaşırlar,evlerine gittiğimde hep bir araya gelir sohbetler ederler bense bi köşede oturur ya izlerim ya da başka bi odada tek başıma otururum,başka bi şehirde yaşıyordum,eşimin yaşadığı şehirde kimim kimsem yok,o kadar yalnızım ki,psikolojim bozuldu,başta bana karşı böyle değillerdi,eltimi de hiç sevmezler di,birden anlamadığım şekilde hepsi bana düşman kesildi, ALLAH vere ağzımdan yanlış bir kelime çıksın,hepsi nefret kusuyo,burdan gitme imkanımız yok,akşama kadar o evde kimseyle iki kelam etmeden geliyorum çoğu zaman,stresten sıkıntıdan yalnızlıktan ölüyorum,eşim beni teskin etmeye çalışıyo takma diyo ama ben bekarken çok sosyal bi hayatım vardı burdaki kimsesizlik beni günden güne kemiriyo,şimdi bir aylık oğlum var bana teselli oldu biraz,bu insanlara karşı nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum,kimi zaman yapmacık bir sevgi tablosu oluşuyo,sonra birden kayboluyo,dengesiz tavırları beni hasta etti iyice,lütfen bi akıl verin

Niye kendinizi sevdirmek için bu kadar uğraştınız ki? Bu çaba ters tepmiştir belki.

Yani o şehirdeki tek yaşayan insanlar eşinizin ailesi değildir heralde. Konu komşu ile tanışılır, bir kursa gidilir sosyalleşilir, hatta iş bulup çalışılır bu kadar sevgi dilenmektense.

Bebeğiniz ile ilgilenin ve onları takmayın. Kimse ile iyi olmak zorunda değilsiniz.. sizde onları sevmiyorsunuz zaten o yüzden böyle çıkarcı sahte bir ilişki yerine mesafesini bilen bir ilişki içinde olun..
Çayını önüne götürdüğünüz sizden küçük kimse size saygı duymaz sizi ezikler aşağı görür zaten... kendinizin değerini bilin önce.. siz lohusasinjz oblar size hizmet etsin.. kimsenin hizmetçisi değilsiniz..

Eşinize zaten hiç açmayın konuyu.. bebek arabasına koyun yavrunuzu yürüyün. Bir yerlerde çay kahve için.. onlar koşsun peşinizde..

Eltiniz yalan yanlış laf taşımış ondan böyleler gibi geldi bana.

Ama sizde yaranmaya çalışmayın kim kendini sevdirmek istemiş de sevdirmiş ?

Normal davranın gidince öyle aşırı hizmetler etmeyin beklentiye girmeyin

Kitap film video spor evde yapılacak hobiler bulun sürekli toto totoya sıkılırsınız zaten.

Sizi seven insan her şekilde sever. Sevmeyen insana da ses tonunuz batar, jest ve mimikleriniz batar kısacası yaranamazsınız. O yüzden bebeğinizle ilgilenin zaten yaz mevsimi gelecek o zaman bebek arabasına bebeğinizi koyarsınız,gezersiniz.

Neden onlar odalarina cekilince siz hizmetci gibi islerini yapmaya devam ediyorsunuz.. siz onlara hizmetci gibi davraninca girdugunuz deger se bundan daha fazlasi olmayacak. Maddi olarak herseyi aldilar diye bu duruma katlanmak zorunlulugunuz yok. Gerekirse verin aldiklarini, cikin o daireden. Ha hediyeyse zaten borclu hisseder gibi hizmetlerini yapmayin. Kendinize deger verdin, dik durun. Evlat yetistireceksiniz belki de, bu psikolojide ve kafayla olmamali. Ben mukemmelim demiyorum, benzer hatalari yaptigim icin sana tecrubeyle yaziyorum. Kendine deger ver ve hosuna gitmeyen ortamda dakika durma, seni sevmelerini bekleme. Sen onlarin sevgisine muhtac degilsin. Orada harcadigin hu vakitle kurslara gruplara katilip sosyalles. Ne imkan varsa yapmani tavsiye ederim, kahvelerine kadar yapman falan cidden cok gereksiz bir ozen. Koca insanlar kendi islerini yapaniyor mu, o rve bu yasananlardan sonra tekrar giderken biraz sorgulayin kendinize bunu hak gorusunuzu, nedenini, silkelenin kendinize gelin lutfen

Hizmetçilik yapmayı acilen bırakmalısınız. Siz kendinize değer vermezseniz, kimse size değer vermez.

Siz onların hizmetçisimisiniz? Sevmezseler sevmesinler ya. Gitmeyin onlara eşiniz bir şey derse de boşayın. Bu nedir ya tamam her şeyi yapmışlar da karşılığında da hizmetçi olarak görmüşler sizi acısını çıkartıyorlar heralde.

Ayyy sinir oldum bakın siz kendi çekirdek ailenizle ilgilenin bebek zaten sizi gayet meşgul edecek sosyal çevre icin kütüphane cafe park vs takılın onları bu igrenc halleriyle basbasa bırakın ne demek sabah kahvaltı hazırlamak onlara yada onlar muhabbet ederken boş boş oturmak bu enerjinizi nie bu salak insanlara harcıyorsunuz ayy sinir
Oldum lütfen lütfen cocugum uyuyo ilgilenmem
Lazim diyip sinirlarinizi çizip kapınızı kapatın bu merhametsiz insanlardan ne bekliyorsunuz

Bu anlattıklarınızdan ben gelinleri değilim o evin hizmetçisiyim diye bağırıyorsunuz resmen. Görümcenin önüne yemek götürmek nedir Allah aşkına? O kadar görümcem var asla yapmadım. Kv evinde bekar görümceler bizim önümüze getirirler. Biraz değerinizi bilin. Siz de yaranma hissi had safhalara çıkmış.

cömert insanlar,oturduğumuz evi,ev eşyalarını,altınlarımı hatta giyeceğim kıyafetlere kadar eşimin ailesi aldı,maddi olarak hep destekçiler
Bunun sebebi cömert olmaları değil ki. O altınlar zaten eşinin arabasini yenilemesine, yeni iş kurmasına falan yarayacak. Sen kendinin sanıyorsun ama lütfen bugün bir bilezik satıp dolabını güzel elbiseler ve ayakkabılarla doldur. Bak bakalım tepkilerine. O zaman anlarsın o altınlar senin miymiş. Ayrıca ev zaten onların birikimi. Oğulları otursun diye vermiş. Herhangi bir hakkın yok o evde. Oğulları uzağa gitmesin, hep elinin altında , biraz da ona muhtaç olsun diye parasını böyle değerlendirmis insanlar. Bunun adı cömertlik degil
sabah erken gider kahvaltılarını hazırlardım,onlar yer gider diğer odada muhabbet ederlerdi eltimle bense bulaşıkları yıkardım,evlerini temizler akşam yemeklerine kadar hep yardımcı olurdum,hep imalı alttan alttan laf sokarlar,bense susardım,bugün bile susarım,çaylarını kahvelerini yapıp önlerine kadar götürürdüm,
İşte iki mobilya almışlar, bir ömürlük bedava hizmetçiyi kapmislar. Bugün bir tam zamanlı ev hizmetlisi asgari ücret+sigortasıyla 20 bin TL. Her geçen gün de fiyatı artacak. Oysa sen öyle misin? Bir kere almışlar, ömürlük hizmetçi.
Akıllı bir yatırım olmuş

Burada hayatım yok, çevrem yok diyene kadar çevre edin, kendini dinleyip kafayı yemeden önce. Ya bir işe basla iyi kötü,hem ayağın kesilir. Ya da kurslara git. İstanbuldaysan ismekler var. Her şehrin belediyesi kendince kurslar açıyor, ben küçük şehirde de yaşadım orada bile vardı. araştır, sorustur, git basla..çevre değiştirmek,meşgale edinmek sana her şeyden iyi gelir

Niye kendinizi sevdirmek için bu kadar uğraştınız ki? Bu çaba ters tepmiştir belki.

Yani o şehirdeki tek yaşayan insanlar eşinizin ailesi değildir heralde. Konu komşu ile tanışılır, bir kursa gidilir sosyalleşilir, hatta iş bulup çalışılır bu kadar sevgi dilenmektense.
Aile olalım istedim ,ama boşuna bi çabaymış

Eltiniz yalan yanlış laf taşımış ondan böyleler gibi geldi bana.

Ama sizde yaranmaya çalışmayın kim kendini sevdirmek istemiş de sevdirmiş ?

Normal davranın gidince öyle aşırı hizmetler etmeyin beklentiye girmeyin

Kitap film video spor evde yapılacak hobiler bulun sürekli toto totoya sıkılırsınız zaten.
Şu an yapmıyorum zaten,sadece durumu baştan anlayabilmeniz adına olanları yazdım,evde hobilerde bi yere kadar,insan sohbet,nuhabbet arıyo,insan arıyo😢

Şu an yapmıyorum zaten,sadece durumu baştan anlayabilmeniz adına olanları yazdım,evde hobilerde bi yere kadar,insan sohbet,nuhabbet arıyo,insan arıyo😢
Dogru diyorsunuz ama gorumcelerden zaten arkadas olmazmis. Bebisi gezdirin soguk diye eve tikilmayin. Etraftaki yeni annelerle tanisirsiniz varsa

Bunun sebebi cömert olmaları değil ki. O altınlar zaten eşinin arabasini yenilemesine, yeni iş kurmasına falan yarayacak. Sen kendinin sanıyorsun ama lütfen bugün bir bilezik satıp dolabını güzel elbiseler ve ayakkabılarla doldur. Bak bakalım tepkilerine. O zaman anlarsın o altınlar senin miymiş. Ayrıca ev zaten onların birikimi. Oğulları otursun diye vermiş. Herhangi bir hakkın yok o evde. Oğulları uzağa gitmesin, hep elinin altında , biraz da ona muhtaç olsun diye parasını böyle değerlendirmis insanlar. Bunun adı cömertlik degil

İşte iki mobilya almışlar, bir ömürlük bedava hizmetçiyi kapmislar. Bugün bir tam zamanlı ev hizmetlisi asgari ücret+sigortasıyla 20 bin TL. Her geçen gün de fiyatı artacak. Oysa sen öyle misin? Bir kere almışlar, ömürlük hizmetçi.
Akıllı bir yatırım olmuş

Burada hayatım yok, çevrem yok diyene kadar çevre edin, kendini dinleyip kafayı yemeden önce. Ya bir işe basla iyi kötü,hem ayağın kesilir. Ya da kurslara git. İstanbuldaysan ismekler var. Her şehrin belediyesi kendince kurslar açıyor, ben küçük şehirde de yaşadım orada bile vardı. araştır, sorustur, git basla..çevre değiştirmek,meşgale edinmek sana her şeyden iyi gelir
Eşim iyi kazanıyo,zaten çalışmama da asla izin vericek biri değil,çevre edinmek istiyorum ama şehir içinde yaşamıyoruz,konu komşu yok bu çevrede pek,kurslara gitmek istedim, maalesef buna da imkan oluşmadı bazı sebeplerden,yani kapana kısılmış gibiyim,başka bir yol aklıma gelmiyo,akıl almak için yazdım buraya

X