Sevildiğimi hissetmiyorum.. hissedecek miyim?

Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum ve kendi konuma benzer konular okudum hep. Sonunda hislerinin içinden çıkamaz hale geldim, dertleşmek ve fikir almak için yazıyorum. Biraz uzun olabilir, sıkılacaklar ve küçümseyecekler okumak zorunda değil.
Öncelikle aramızda 4 yaş var ve ilk gördüğüm anda onun eşim olacağını anladım. eşim çok sakin, ılımlı, adeta dingin bir liman, fakat asla pısırık değil. Karakterli, kararlı, kafasına koyduğunu yapan, sorumluluk sahibi bir birey. Asla benim gibi fevri hareketleri yoktur, ben bağırır çağırırım o beni öylece dinler, bu huyu bazen beni deli etse de bazen de hayran kalırım.
Tanıştıktan 8 ay sonra nişanlandık. Nişanlılık süresinde ben okuyordum o ise okulu bitirip aile evine dönmüştü ve başka eğitimler alıyordu. Sonra benim okuduğum şehire geldi ve işe başladı. Güzel bir nişanlılık geçirdik, sonra pandemi olduğu için yurdum kapanacaktı benim ya aile evime dönmem ya da evlenmem gerekiyordu ailemiz destek oldu ve evlendik. Pandemiden dolayı basit bir nikahla evlendik. İlk zamanlarımız çok güzeldi, ilklerin verdiği heyecanla bana çok bağlıydı, bana beni sevdiğini söyler güzel cümleler kurardı kadın olduğumu hissettirdi. Bana anlayışlı oldu hep. Ayrıca çok evcil bir insandır. Çok düzenli, temiz, tertipli. Ev işlerinde yardımcı olur, gerekirse yemek yapar, çöpleri değiştirir kedimizin bütün işlerini yapar, bana temizlikte yardım eder vs vs..
Şuan iki senelik evliyim. Sevildiğimi hissedemiyorum, eşim bana çok iyi davranıyor, her istediğimi yapıyor, ev işlerinde yardımcı oluyor anlayışlı sabırlı sakin bir insan. Ama bana karşı sanki onun bebeğiymişim gibi davranıyor. Eskiden güzelim, sevgilim, birtanem derken şimdi bebeğim, minik bebeğim, sarı kafalim falan diyor. Sanki aramızda bir boşluk var ona ulaşamıyorum gibi. Onun en yakını olamıyorum. Bana sevdiğini söylemiyor, ben söylersem de sadece "ben de" veya "sence?" ile gecistiriyor nisanliyken ben "ben de" deyince çok bozulurdu sen de ne? Derdi. neden söylemediğini sorduğumda ne gereği varmış gibi davranıyor. Ben bu konularda zorlanıyorum diyor. Neden zorlanır ki bir insan sevgilisine sevdiğini söylemeye. Bana sarılması ve öpmesi baştan savma gibime geliyor. Bu konuda çok kavga ettik, beni sevdiğini biliyorum, bunu birçok yolla gösteriyor yaptıklarıyla ama benim sevgi dilim fiziksel temas ve sevgi sözcükleri. Ne kadar kendimi avutursam avutayim bunlar olmadığı için mutsuzum. Cinsellik de ayrı bir dert. 3 günde bir genellike fakat hep benim ilk adımı atmamla. bazen de ben ona ilk adımı attığımda tutkuyla yaklaştığımda, masumca sarılıp öpüp sanki beni bastırmaya çalışıyor, veya çok yorgunum, ayy şimdi güzelce uyuyalım falan yapıyordu tabi ben fevri bir şekilde çıkışıyordum anladın ve istemiyorsun böyle numaralar yapmana gerek yok diye, her seferinde anlamadım senin öyle istediğini vs diyor. Belki gerçekten anlamıyordu ama insan birkaç defadan sonra eşini tanımaz mi, neyi ne için yaptığını bilmez mi? Ben mesela onun bir cümlesinden bir hareketinden anlıyorum istemediğini. Bana hep kafasının çok yoğun olduğunu işinin stresinden düşünemediğini ve cok yorgun bitkin oldgunu söylüyordu. Klasik erkek bahanesi.. artık evden çalışıyor ve istediği zaman gidip geliyor.
birlikte olunca çok tutkulu ve duygusal, fiziksel anlamda mutlu oluyoruz ikimiz de. Fakat ben ilk adımı o atsın beni istesin, bunu bana göstersin istiyorum. Mesela bir kere iki hafta ayrı kalmıştık, bana özledim deyip yaklaştığında sanki dünyalar benim olmuştu. O geceyi hiç unutamam. Bazen uzun günler birlikte olmayınca soruyorum beni özledin mi diye. O gecistiriyor. Oysa zor olmamalı eşine mutlu hissettirmek iki çift lafla. Bazı günler akşam için plan yapıyoruz gece oluyor ben bekliyorum heyecanla, bir geliyor yorgunluktan ölmüş, uyumaya ramak kalmış. Tabi ki sinirden oluyorum ve kavga ediyoruz. Benim için ne kadar yorgun olursam olayım her zaman hazırım ve memnunum ama onun için yorgunluk ve uyku. Uykusuna dayanamamasi beni çileden çıkarıyor.
Ben de çok istemediğim zamanlar ona hayır demiyorum, desem de çok dert etmiyor zaten. Bu bile umursamadığını gösteriyor.
Çok kez kavga ettik beni dolaylı yoldan reddeddiği için. Kimi zaman telafi etmeye çalışıyor ama iş işten geciyor. Kimi zaman sinirlenip ayrı yerde yatıyorum uyuyana kadar ağlıyorum. Bir keresinde yemin ettim bana yalvaracaksin diye, çok çirkin fakat o kadar sinirlendim ki. Ama malesef yeminimi bozdum. Çok karar alıyorum o gelene kadar hiç yaklaşma diye. Uzak dur diye, ama ona dayanamıyorum ondan uzak duramıyorum. Kavgadan birkaç gün sonra barışıp birlikte olduğumuzda kendimi çok kötü hissediyorum yine kendimi hiçe saydım diye.
Eskiden bu durumları kabul etmeyip işini stresini bahane ederdi. Ama artık iş stresi yok kadar az, ekonomik sıkıntılarımız yok, sen söz verip tutmuyorsun çoğu şeyi kafanda yasiyorsun beni hayatına dahil etmiyorsun dedim. Her seferinde değişeceğini söyleyip kafandaki streslerinden bir türlü cikamadigini söyledim. Mucizevi bir şekilde anladı ve psikoloğa gitmek istediğini söyledi. Fakat bu olaydan sonra da defalarca kavga ettik. Tabi ki binbir türlü iş çıktığı için gidemedi bir türlü. Gitmek istediğini biliyorum inanıyorum fakat eşim gerçekten kafasında o kadar çok stresli ki yaşamaya fırsatı kalmiyor.
Kavgalarda dile getirdim boşanmak istediğimi (tabi ki lafta sadece). Hatta eşyalarımı topladım, ben artık sevilmedigim bir insanla yaşamak istemiyorum diye. Ama ondan boşanmak istemiyorum. Ona çok aşığım. Ve onun gibi bir insanı asla bulamam. Ben seni çok seviyorum diyor bana göre yaptıklarımla bunu gösteriyorum diyor. Muhtemelen onun sevgi dili hizmet davranışları.. gerçekten bu açıdan bakıldığında öyle. Değişeceğini söylüyor ama artık umudum kalmadı. Baristiktan sonra ben ima ediyorum bazen hemen olumsuz bir şey sezsem bitiyor benim için. Artık onun beni anlamasıni beklemeye tahammülüm kalmadı. Gerçekten çok şey mi istiyorum sizce..
Artık kendi haline bırak soğuk davran diyorum olmuyor.. yine ben gidiyorum yine ben hayal kırıklığına uğruyorum. Gerçekten bu kadar zor olmamalı. Beni gerçekten sevmediğini düşünmeye başladım..
İçten içe biliyorum değişmeyeceğini ama kabul etmek de çok zor. İki senem geçti onu beklemekle. Onun beni istemesini beklemekle. Resmen inanamıyorum iki sene ya dile kolay benim kadın olarak hayatım böyle mi geçecek.yillar sonra geri dönüp baktığımda istemediğimin acısıyla mi sızlayacak kalbim?
Çok mu abartmıyorum. Artık sinirlerim çok bozuldu ağlamaktan harap oldum geçenlerde sinir krizi geçirip bayıldım. Ben de yakında psikoloğa gideceğim. Ama gerçekten çok üzülüyorum.
4 gün önce kavga ettik aynı sebeplerden o gündür soğuk davranıyordum. Bugün istemeden ağlamaya başladım diğer odada yanıma geldi dakikalarca sarıldı öptü, ben karşılık vermedim fakat sonra dayanamayıp karşılık verdim ve yakınlaştık. Hatalarını duzeltmeyecegini bildiğim için yine kendime kızdım, eskisi gibi olmadığını, birlikte olduk diye kavganın verilen sözlerin unutamayacağını söylüyor. Ama inancım kalmadı. En çok kendime kızgınım kendimden nefret ediyorum onu bu kadar sevdiğim için..
Ne bileyim bunca yazıyı yazınca da herşey çok anlamsız geldi.. kimseyle konuşamıyorum anlatamıyorum. Kafayı yemek üzereyim..
Sonuna kadar okumadım ama biz kadınlar la erkeklerin sevgiyi yaşama gösterme şekli farklı önce bunu kabul etmemiz lazım evet cinsellik önemli istenmek arzulanmak çok güzel duygular hangi kadın arzulanmak istemez ki ben bu forumda okuduklarimdan sonra anladimki erkeklerin çoğu gerçekten düz onların çoğunun belki de duygusu yok ben geceleri uyanıp eşimin nefesini dinliyorum ama ona kalırsa ben bı manyağım 🙂 ben onun saçlarımı taramasini o kadar çok istiyordum ki ama bı kere taramaya kalktı saçlarımı yoldu resmen yani bellidir beklentilerimizi azaltmamiz lazım ki lütfen eşinizle yataklarinizi ayirmayin ve onları boşanmayla korkutmasın bı kere iki kere üç kere bı yerden sonra kocanız soğur herşeyden şikayet ediyor olursunuz kıymet bilmiyor olursunuz o sizin kocanız o yanaşmıyor da siz yanasın atlayın üstüne istiyorum diyin erkek bu yok diyemecegi tek şey cinsellik yok desin siz usteleyi.n sonunda isteğiniz olucak

Sonuna kadar okumadım ama biz kadınlar la erkeklerin sevgiyi yaşama gösterme şekli farklı önce bunu kabul etmemiz lazım evet cinsellik önemli istenmek arzulanmak çok güzel duygular hangi kadın arzulanmak istemez ki ben bu forumda okuduklarimdan sonra anladimki erkeklerin çoğu gerçekten düz onların çoğunun belki de duygusu yok ben geceleri uyanıp eşimin nefesini dinliyorum ama ona kalırsa ben bı manyağım 🙂 ben onun saçlarımı taramasini o kadar çok istiyordum ki ama bı kere taramaya kalktı saçlarımı yoldu resmen yani bellidir beklentilerimizi azaltmamiz lazım ki lütfen eşinizle yataklarinizi ayirmayin ve onları boşanmayla korkutmasın bı kere iki kere üç kere bı yerden sonra kocanız soğur herşeyden şikayet ediyor olursunuz kıymet bilmiyor olursunuz o sizin kocanız o yanaşmıyor da siz yanasın atlayın üstüne istiyorum diyin erkek bu yok diyemecegi tek şey cinsellik yok desin siz usteleyi.n sonunda isteğiniz olucak
Teşekkür ederim cevabınız için 💕

"Bazı günler akşam için plan yapıyoruz gece oluyor ben bekliyorum heyecanla, bir geliyor yorgunluktan ölmüş, uyumaya ramak kalmış. Tabi ki sinirden oluyorum ve kavga ediyoruz. Benim için ne kadar yorgun olursam olayım her zaman hazırım ve memnunum ama onun için yorgunluk ve uyku."

Siz çalışıyor musunuz?
Çalismiyorsaniz, gün sonunda hem zihinsel hem bedensel olarak asla çalışan bir insan kadar yorgun olamazsınız.
Bence siz de mutlaka bir işe girin, böylece hem eşinizi daha iyi anlarsınız hem enerji ve zamanınız eşitlenir hem özgurlesirsiniz hem de her anlamda kendinize iyilik yaparsınız.

Şu halinizle , genel hatlarıyla eşiniz gayet düzgün bir adam siz ise aşırı kaprisli , histerik bir profil çiziyorsunuz.
Aynen katılıyorum adam makina mı sanki. Ne çok şey beklemiş konu sahibi.
Eşinin yerinde olsam, işe girmesini talep ederdim kesinlikle. 🤷

Ben buradaki cevaplari okurken soktan soka girdim. Hepsini okumadim herkes bi sinirli bi dertli bi kompleksli. Siz önce kendinizle sorunlarinizi cözün bence. Kiz normal bir soru sormus. Ne güzel, neyi hak ettigini iyi bilen biriymis. Istediklerini almak icin mücadele eden bir kadin, niye bu kadar göze batti ki? Kocana sükret ne demek ya? Herkes mi kafayi yemis? Siz azla yetiniyorsaniz tamam da, kizin ne sucu var? Internette bu yorumlari yazan insanlarin bence terapiye daha cok ihtiyaci var, cok komiksiniz gercekten. O zaman kankasiyla evlenip evde tavla falan oynasaymis yani. Siz kocanizla iyi gecinemiyorsaniz, kiz da mi iyi gecinmesin? Anlasilan burada ask evliligi yapan da yok.

Ben kesinlikle istekler konusunda bir yanlislik görmüyorum. Tek yanlisin davranislarin. Baski ile bu durumu cözemezsin hatta belki onu daha fazla uzaklastirirsin, belki sen de bir psikolog ile konussan sana iyi gelebilir. Ama senin yanlisin yok, istedigin seyler cok normal. Belki kocanda bilmedigin travmalar var, belki baska bir sey var, belki de gercekten libidosu düsük bir adam. Onunla konusurken onu asla suclama, daha cok nasil hissettigini anlat. "Sen bana bunu yapiyorsun, bunu yapmiyorsun, niye yapmiyorsun?" degil de "Ben kendimi böyle hissediyorum, sen ne düsünüyorsun bu konu hakkinda?" gibi. Ve lütfen sakin kal, kendine hakim ol bu seni daha cekici yapar.

Ben buradaki cevaplari okurken soktan soka girdim. Hepsini okumadim herkes bi sinirli bi dertli bi kompleksli. Siz önce kendinizle sorunlarinizi cözün bence. Kiz normal bir soru sormus. Ne güzel, neyi hak ettigini iyi bilen biriymis. Istediklerini almak icin mücadele eden bir kadin, niye bu kadar göze batti ki? Kocana sükret ne demek ya? Herkes mi kafayi yemis? Siz azla yetiniyorsaniz tamam da, kizin ne sucu var? Internette bu yorumlari yazan insanlarin bence terapiye daha cok ihtiyaci var, cok komiksiniz gercekten. O zaman kankasiyla evlenip evde tavla falan oynasaymis yani. Siz kocanizla iyi gecinemiyorsaniz, kiz da mi iyi gecinmesin? Anlasilan burada ask evliligi yapan da yok.

Ben kesinlikle istekler konusunda bir yanlislik görmüyorum. Tek yanlisin davranislarin. Baski ile bu durumu cözemezsin hatta belki onu daha fazla uzaklastirirsin, belki sen de bir psikolog ile konussan sana iyi gelebilir. Ama senin yanlisin yok, istedigin seyler cok normal. Belki kocanda bilmedigin travmalar var, belki baska bir sey var, belki de gercekten libidosu düsük bir adam. Onunla konusurken onu asla suclama, daha cok nasil hissettigini anlat. "Sen bana bunu yapiyorsun, bunu yapmiyorsun, niye yapmiyorsun?" degil de "Ben kendimi böyle hissediyorum, sen ne düsünüyorsun bu konu hakkinda?" gibi. Ve lütfen sakin kal, kendine hakim ol bu seni daha cekici yapar.
Çok teşekkür ederim güzel cevabınız için. Bence de bazı huyları alışkanlıklari çok güzel diye diğer isteklerimi bastirmamaliyim. Sonuçta biz evlendik bir hayat süreceğiz ikimizin de isteklerini ve birbirinden taleplerini tabi ki ölçülü bir şekilde, karsilamaliyiz. Bir şeyler var ki hissediyorum, bu hisleri yok sayıp görmezden gelmek daha da derinlere iter sadece ilerde daha da büyümüş olarak karşıma çıkar.

Konu sahibi arkadaşım yaşadıklarını bire bir yaşamış biri olarak burdaki bazı arkadaşların dediği gibi eşini biraz rahat bırak o sana gelsin sıkmayin fazla. günlük yaşantınızda inatlaşmayin boşama lafını ağızda sakız etmeyin siz başka onaylanacak şeyler bulun bunlar fazlaca boş vakitten kaynaklanıyor eş sogudumu sizi bir kalemde silip atabilir bunu unutmayın sonra beni neden nasıl bıraktı diye hayiflanirsiniz

Nefrett ederim boyle mic mic her an sevgi her an ilgi bekleyen miz miz insanlardan.

Partnerlerine yasama alani birakmayan tipler bunlar.

Beni seviyor musunnn
Bir daha soyleee
Bir dahaaa
vallaha billaha şöyle şöyle der dururlar bıktık artık burdan sikti
Bırakın şu adamlarin peşini yaa
Allah aşkına bir yerleri pofpoflaniyor simariyorlar.
Konu sahibi siz evliliği ne sandınız allah aşkına.yedi yirmidort sevgi sözcüğü söylemekmi.ilk dönem bunlar isteniyor evet sonra akışa bırak

Yorumlar üzücü.. aşk evliliği yapan yok mu?? bişeyler iyi diye neden bişeylerden feragat etmesini uygun buluyorsunuz? Kendisi bulmuyor demek ki. Vasat evliliklerinizle kıyaslayıp şükret diyorsunuz da ona yetmiyor demek ki. Yok hayal dünyası yok mıç mıç.. sadece tavır yanlışlığı var… çalışsanız veya kendinize ondan başka meşgaleler edinip azck kendinizi soyutlsrsanız düzeltme şansınız var

Arkadaşım istersen sen biraz geri dur , duramıyorsan da kendini tut, yemin filan et , kendine söz ver bilmiyorum.. ama bu kadar beni sev ,benle ilgilen ,bana gel vs her insanı biraz boğar .. sen geri çekilip kendi işinde ,gücünde, hayatında ;kendi işleriyle meşgul bir insan olduğunda emin ol daha çekici olacaksın hem de kafan dağılacak.bi dene derim..

Tam bir ömür törpüsüsün.
Senin gibi safi naz yapıp boşanma lafını ağzına pelesenk edip blof yapanlar sonunda ne oldugunu anlamadan boşanma celbini elinde görüyorlar. Gezdiysen KKda bunu da gormussundur
Evet aynısını benim kocam yapmıştı. Boşanma celbini eline aldı...2 sene boyunca ayrılma derdinde idi. Güle güle dedim.

Boşanmam demesine kanıp da ısrarla söylersen öyle de bir boşanıyorlar ki
Ayneeeen. Benim eşim de öyle çok güveniyordu.. Onu çok sevdiğimi biliyordu. Sen yapamazsın diyordu. Davayı sen açacaksın diyordu. Blof yapıyordu. Boşanma celbi eline gitti. Nikahın sakasi olmaz. Hele ki en ufak sorunda bu dile getirilmez. Dile getirilirse elinizde patlar. O çok seven insan birden buz gibi olur. İsterse çok iyi bir insan olsun eşi. Benim eşim de kötü biri değildi. Ama konu sahibi gibi takıntılı ve zırt birt boşanma dediği için ona yol verdim. İnsanların sevgisini sinamayin. Konu sahibi resmen eşinin sevgisini sınıyor. İstediği kalıba girsin istiyor.

Artık karar aldım zaten lafını bile etmeyeceğim..
O zor ablacım. O dil alıştı mi birakmaz. Çünkü zihnindeki dile dökülüyor. Benimki de sürekli ağzında diyordu. Gerçeğini yaşadı benim tarafımdan. Aklı başında olan insan eşini nikâhla tehdit etmez.

Kaçan kovalanır kocanın peşinde koşmayı bırak evladım, biraz kendine odaklan.
Beş Sevgi Dili adında bir kitap var onu da altını çize çize oku.
Kadınlar Mars’tan Erkekler Venüs’ten adlı kitabı da tavsiye ederim.
Psikiyatrist Dr. Gülcan Özer’inde ilişkilere dair güzel kitapları var.
İnstagram hesabında da faydalı paylaşımlar yapıyor Gülcan hoca.
Psikolog Tülay Kök’ün YouTube videolarını izleyebilirsiniz.
Mutluluklar diliyorum eşinizle.

Hissetmiyceksin o oyle gidecek sende gecen zamanina yanacaksın ayni seyleri yasıyorum icim icimi yiyor mutsuzluktan çocuğun yoksa bosan derim baktin hala ayni gidiyor. Ha bide o yemek yapiyor ideal es oo utu yapıyor ideal es gozu ile bakiliyor, bana şehriye corbasi yapmakla dunyanin en mutlu insani edemez bir erkek beni.

Asıl problem nerede biliyor musunuz? Bu herkesin yaşadığı bir sorun. Evlenmeden önce her şeyi detaylı konuşmamaktan geçiyor. Ancak yaşayınca anlaşılıyor. Cinsellik sizin için çok önemli idiyse evlenmeden önce söylenmeli. İnsanlar kartlarını açık oynamadığı için bu sorunlar yaşanıyor.

Kesinlikle harika bir cevap.İnsanlar mutsuzluğa o kadar alışmış ki. Kocan var otur şükret moduna girmiş.Kadın en doğal olan şeyi kocasının ilgisini bekliyor bunun neresi yanlış. Sizler evde oturup kocanızın işlerini yapmak için mi evlendiniz? Konu sahibi siz elinizden geleni yapmışsınız daha da yeni evli sayılırsınız bence de bu normal değil. Bir çift terapisi alsanız size iyi gelebilir.

X