Sevişmediğim için çıldıran ama ayrılmayı kabul etmeyen sevgili

yalnizkus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
567
478
Merhabalar, 1 yıllık bir ilişkim var evlilik öncesi sevişmeye karşıyım. Sevgilimde bunu biliyor ve anlayışla karşılıyordu fakat son zamanlarda bekaretimi bozmadan birşeyler yaşamak istiyor. Ona da karşı olduğumu, birşeyler yaşanacaksa hakkının verilmesi ya da hiç yapılmaması gerektiğini dile getirdiğimde de bağıra çağıra tartışmalar, çoluk çocuk hareketler falan. Ayrılmak istediğimi söyleyince de ben seni seviyorum diye yalvarmalar. Ne yapacağımı şaşırdım şaka gibi her şey. Siz olsanız ne düşünürsünüz?

Merhabalar, 1 yıllık bir ilişkim var evlilik öncesi sevişmeye karşıyım. Sevgilimde bunu biliyor ve anlayışla karşılıyordu fakat son zamanlarda bekaretimi bozmadan birşeyler yaşamak istiyor. Ona da karşı olduğumu, birşeyler yaşanacaksa hakkının verilmesi ya da hiç yapılmaması gerektiğini dile getirdiğimde de bağıra çağıra tartışmalar, çoluk çocuk hareketler falan. Ayrılmak istediğimi söyleyince de ben seni seviyorum diye yalvarmalar. Ne yapacağımı şaşırdım şaka gibi her şey. Siz olsanız ne düşünürsünüz?

Sen sevgili değil arkadaş istiyorsun.
Normal arkadaştan sevgiliyi ayıran şey birşeyler paylaşmak.

Herkes sevgilisiyle bir şeyler yaşamak zorunda değil ki. Dini hassasiyetleri vardır,yetiştirilme tarzı öyledir vs. vs.
Kimse kimseyi bu konularda zorlamamalı. Uymuyorsa ayrılırsın.

Sevgiliyi arkadaştan ayıran şey seks değil, ona duyduğun sevgi biçimi ve sadakatin.

"Evlilik öncesi sevişen namussuzdur" diyen de bu tür "sevgiliysen seks yapmak zorundasın" yorumları da aynı derecede itici.

Ben sizinle aynı düşünce yapısında olsam bu davranışı beni soğuturdu. Bir de her istediği olmadığında demek ki böyle çocukça tavırlara girecek diye düşünürdüm. Zaten 1 yıllık bir birliktelik cicim zamanlarında böyleyse ilerisi daha zor olabilir

Adam yanlış orasında hemfikiriz.
Ama sizin ilk konunuz değil bu, daha önce de olmuştu aynı temalı.
Siz sadece el ele tutuşalım istiyorsunuz, hatta yanlış hatırlamıyorsam dini hassasiyetim yok, sadece isteğim yok demiştiniz. Yani cinsel isteğiniz yoksa evlenseniz de sevişmek istemeyeceksiniz.
İnanın bana bunu da hiçbir sağlıklı erkek kabul etmez. Bu durumu çözmeden kimseyle ciddi ilişkiye başlamayın derim.
Ya da sizin gibi cinsel isteksizlik duyan birini bulmanız gerek.
Yaşınız kaç bilmiyorum ama çok küçük değilsiniz sanırım. Bir de belli bir yaştan sonra insanlar artık el ele tutuşup kafe gezerek ilişki yaşamıyor. Muhafazakar insanlar var tabi ama onlar da fazla uzatmadan evleniyor. Siz evliliğe hazır mısınız ki?

Bu adamdan ayrılmayıp evlendiğinizi ve biçok kadının yaşama ihtimali olan vajinismusu yaşadığınızı ve cinsel ilişkiye giremediğinizi düşündümde.. Size nasıl baskı uygulayabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Daha sevgiliyken bağırıp çağırıp hakaret etme haddini nasıl verebiliyorsunuz?

Ben sizinle aynı düşünce yapısında olsam bu davranışı beni soğuturdu. Bir de her istediği olmadığında demek ki böyle çocukça tavırlara girecek diye düşünürdüm. Zaten 1 yıllık bir birliktelik cicim zamanlarında böyleyse ilerisi daha zor olabilir
Ya ben bu tür konularda çift taraflı düşünüyorum eğer kısa süreli ilişki olsaydı (1-2 ay gibi) konu sahibi haklı derdim ama şu konuda erkeğe hak verdiğim tek konu 1 sene birlikteler arzulaması ve bir şeyler yaşamak istemesi normal ama karşı taraf istemediği halde bu israrını devam ettiriyorsa direkt ayrılık sebebi benim açımdan. Bu evlilik öncesi cinsellik herkese göre değişiyor mesela ben ciddi düşünüyorsam önce ten uyumuna bakarım ki bu benim için önemlidir. Konu sahibinin arkadaşı da zaten manipulator birine benziyor... İki tarafta beklentilerini karşılayamıyorsa ilişkinin sonlanması daha iyi

Siz bu adama aseksüel olduğunuzu söylediniz mi?

İstemediginiz bir seyi kesinlikle yapmayin sonra pisman olursunuz.Bu olay siz razi olana kadar gider gibi duruyor.Dusuncenize saygi duymayan adam sizi zaten yeterince sevmiyordur.Bu arada yaşiniz kaç?

Ya ben bu tür konularda çift taraflı düşünüyorum eğer kısa süreli ilişki olsaydı (1-2 ay gibi) konu sahibi haklı derdim ama şu konuda erkeğe hak verdiğim tek konu 1 sene birlikteler arzulaması ve bir şeyler yaşamak istemesi normal ama karşı taraf istemediği halde bu israrını devam ettiriyorsa direkt ayrılık sebebi benim açımdan. Bu evlilik öncesi cinsellik herkese göre değişiyor mesela ben ciddi düşünüyorsam önce ten uyumuna bakarım ki bu benim için önemlidir. Konu sahibinin arkadaşı da zaten manipulator birine benziyor...
Hayır erkek haksız, kızın istemediğini bilerek sevgili olmuş. Şimdide zorla kıza istediğini yaptırmaya çalışıyor. Erkek kızla çıkmadan önce kendi dürtülerinin ve isteklerinin ne olduğunu bilerek davranacaktı. Muhtemelen ya nolucak ileride yaşarız birşeyler kafasıyla bu ilişkiye yatırım yaptı şimdi de şekeri eline verilmeyen çocuk gibi ağlıyor

X