Sevmedigin bir isi degistirmek mi yoksa cocuk mu yapmak?

Yasim 27. Bildigim bir saglik sorunum yok tiroid den baska ama nedense düsüncelerim ikiye ayrildi. Bir yanim kendi meslegimi yapmak istiyor diger yanimda cocugumun olmasini. Normalde kararsiz bir insan degilim ama bu konuda nedense aklim durmus bir vaziyette.

kendi işinizle ilgili pek alan yokmuş dediğinize göre. bir daha bu tip bir iş bulmanız belki seneler alacak. henüz genç ve yeni evlisiniz, iş düzeninizi oturtmak daha mantıklı gibi.
çocuk olduktan sonra çalışacak msınız ? öyleyse sevmediğiniz bir işte çalışmak sizi olumsuz etkileyeceği için daha da zorlanabilirsiniz.

çocuk işi meslekten zor , ve çocuk olduktan sonra iş hayatından dönmek daha da zor
hem kariyer yaparım hem çocuk deyimleri pek öyle değil ,çocuk için epey gönülle olmanız lazım , ben sizi o kafada göremedim
Yani bu yazdiklarimdan cocuk icin gönüllü olmadigimi anladiniz öyle mi? Bana biraz ilginc geldi, tabikide cocukla daha zor ama ben cocugum olduktan sonra zaten 2-3 sene evde kalip daha sonra tam degilde yarim gün calismayi düsünüyorum. Yani her iki secenek de de bunu yapmayi düsünüyorum sadece nedense bu aralar bir cocugumuzun olmasini cok istiyorum, bir bebek görünce eriyip bitiyorum onun icin gözüme bir sene daha beklemek zor geldi

kendi işinizle ilgili pek alan yokmuş dediğinize göre. bir daha bu tip bir iş bulmanız belki seneler alacak. henüz genç ve yeni evlisiniz, iş düzeninizi oturtmak daha mantıklı gibi.
çocuk olduktan sonra çalışacak msınız ? öyleyse sevmediğiniz bir işte çalışmak sizi olumsuz etkileyeceği için daha da zorlanabilirsiniz.
evet calismayi düsünüyorum ama 2-3 sene evde kalip daha sonra yarim gün seklinde calismayi düsünüyorum.

Görüştüğünüz yeni iş yeri kafanıza yatmış gibi hissettim ben koşulları da çok iyi demişsiniz.
Ben olsam oraya başlardım sonra zaten çocuk ha deyince olmuyor belki 5 6 ay sonra olacak e hamilelik süreci de var zaten 7 8 ay orada çalışacaksınız hamile de olsanız.
Yani çocuk düşünseniz bile neredeyse 1 yıl o iş yerinde çalışmış olacaksınız.

Merhaba hanimlar,
sizlerin fikirlerine ihtiyacim var. Öncelikle yurt disinda yasadigimi söylemek istiyorum, bazen türkcem yetmeyebilir cümle kurmak icin.
Iki senedir evliyim, evlenip esimin yanina tasindim ailemi arkadaslarimi isimi birakip. Is bulmam cok uzun sürmesede kendi meslegimi yapamiyorum, bir ofiste is buldum ve ilk zamanlar asiri zorlandim buraya adapte olmakta. Aklimda hep issiz kalma, hem burda parani kazanirsin hemde kendi meslegini yapacabilecegin bir is ararsin diye bir düsünce vardi.

Araya pandemi girince tabi ben oldugum yerde saydim bu zamana kadar ama gelin bide bana sorun neler yasadigimi... Ne is arkadaslarim is arkadaslari gibi (soguk, kimse kimseyle iletisim kurmaz), nede isi sevebildim hatta nefret ediyorum bile diyebiliriz. Buraya basladigimdan beri hep burdan gitme hayali kurdum. Tek iyi yani ofisimiz yeni, rahat bir is ortami.

Bugün bir is görüsmem vardi kendi meslegimle ilgili, calisacagim yeri görünce biraz sasirdim zira cok ama cok eski ama kosullari cok iyi. Orayi görünce biraz duygularim karmakarisik oldu dogrusu...

Aslinda bakarsaniz biz cocuk düsünüyorduk ve simdi isimi degistirirsem en az yine 1 sene kadar ertelemem lazim cocuk isini, cünkü yeni bir yere baslayip 6 ay sonra ben hamileyim demek istemiyorum. Ama bir yandanda simdiki isimi hic sevemedigim icin birakmak istiyorum. Esim ne karar verirsem vereyim arkamda.

Inanin aklim cok karisik. Sizlerin düsüncesi ne? Simdiki masa basi isimi birakmayip cocuk mu yapsam yoksa istedigim kendi meslegimi yapabilecegim bir yere gectikten sonra 1 sene sonra mi cocuk isini düsünsem?

Umarim anlatabilmisimdir derdimi, simdiden hepinize cok tesekkür ediyorum.
Yaşınıza bağlı

Bende öyle yapmayi düsünüyordum ama malesef buralarda meslegimi yapabilecegim cok firsat yok. Hazir önüme bu firsat cikmisken degerlendirmem mi gerekli acaba diye düsündüm.

Fırsat yoksa çıkanı değerlendir

Mesleğine 1-2 yıl ara veren sorun olmaz belki ama bir de hamilelik doğum vs derken ara artar, iş bulmak daha zorlaşır

O zaman da ikinciyi de mi yapsam düşüncesi olur

İşinize başlayın alışın düzen kurun sonra güzelce yaparsınız çocuğu

Görüştüğünüz yeni iş yeri kafanıza yatmış gibi hissettim ben koşulları da çok iyi demişsiniz.
Ben olsam oraya başlardım sonra zaten çocuk ha deyince olmuyor belki 5 6 ay sonra olacak e hamilelik süreci de var zaten 7 8 ay orada çalışacaksınız hamile de olsanız.
Yani çocuk düşünseniz bile neredeyse 1 yıl o iş yerinde çalışmış olacaksınız.
Sorun su ki ben kimyagerim ve hamile oldugum gibi is yeri sinirlari icerisinde bana baska bir görev verilecek, laboratuvar da calismam mümkün olmayacak. Onun icin beni biraz düsündürdü bu durum

evet calismayi düsünüyorum ama 2-3 sene evde kalip daha sonra yarim gün seklinde calismayi düsünüyorum.

Yorumu bunu okumadan yapmıştım

Zaten çocuk olunca işi bırakacaksanız neden işi değiştirmeye uğraşacaksınız

Ben çocuğu mesleğinizde yapar haklarınız bitince de geri dönersiniz diye düşünmüştüm

O zaman iş vs aramaya gerek yok gibi, yapın çocuğu, seneye bahar işi bırakır sonra da ne çıkarsa bahtınıza ileride çalışırsınız

Mesleğinizde iş azken mesleğinize uygun iş bulup çocuk oldu diye işten çıkarsanız bir daha bulmanız daha zor olabilir

Hiç olmazsa çoçuğumu büyüttüm sonra döndüm dersiniz

Yorumu bunu okumadan yapmıştım

Zaten çocuk olunca işi bırakacaksanız neden işi değiştirmeye uğraşacaksınız

Ben çocuğu mesleğinizde yapar haklarınız bitince de geri dönersiniz diye düşünmüştüm

O zaman iş vs aramaya gerek yok gibi, yapın çocuğu, seneye bahar işi bırakır sonra da ne çıkarsa bahtınıza ileride çalışırsınız

Mesleğinizde iş azken mesleğinize uygun iş bulup çocuk oldu diye işten çıkarsanız bir daha bulmanız daha zor olabilir

Hiç olmazsa çoçuğumu büyüttüm sonra döndüm dersiniz
Zaten hakkim 3 seneye kadar evde kalmak. Yine ayni is yerine dönecegim cocuktan sonra, almanyada yasadigim icin biraz farkli burda

Yasim 27. Bildigim bir saglik sorunum yok tiroid den baska ama nedense düsüncelerim ikiye ayrildi. Bir yanim kendi meslegimi yapmak istiyor diger yanimda cocugumun olmasini. Normalde kararsiz bir insan degilim ama bu konuda nedense aklim durmus bir vaziyette.

Cocuk çok büyük bir sorumluluk. Hamileliğin kötü geçebilir, uykusuzluk ve hormonlarda insana ağir geliyor. Sonrada çocuğunj, sevmediğin iş için birakirsan, yikilirsin. Hiç gitmek istemezsin.

Önce kariyerine, huzuruna odaklan. Kariyerin ile bebeğin maddi geleceğini garantilersin. Huzurunuda bebek his eder.

Kesinlikle iş değistir ve o işten sonrada tecrüben sayesinde başka işlerede girersin. Daha çok gençsin üstelik. Önce eşin ile güzel zaman geçirmeye bak.

Sevdiğin ise başla 6 ay sonra hamileyim de ne var bunda hayatın bir rutini...

Kişiye göre değişebilecek bir tercih.
Ben '27 yaşın evlilik için bile erken olduğunu düşünen biriyim. O yaşta çocuk sorumluluğu almak istemezdim, gözüm kapalı iş derdim.
Öte yandan 27 yaşına 2 çocuk sığdıran da var.
Herkesin kendi fikrine göre yorumlayacağı bir konu bu.
Eşiniz çocuk istiyor mu? Yoksa olsa da olur olmasa da diyen biri mi? Eğer tercihi size bıraktıysa onun baba olmaya hazır olup olmadığını gözlemlemenizi öneririm.

Benim eşim deli divane oluyordu çocuk için, ona güvenerek doğurdum. Çok gece ben mışıl mışıl uyurken çocuk baktı. 😊
Çocuk doğurmak kolay, büyütmek zor. Karar verirken eşinizin baba olmaya ne kadar istekli olduğunu da hesaba katmanızı öneririm.

Merhaba hanimlar,
sizlerin fikirlerine ihtiyacim var. Öncelikle yurt disinda yasadigimi söylemek istiyorum, bazen türkcem yetmeyebilir cümle kurmak icin.
Iki senedir evliyim, evlenip esimin yanina tasindim ailemi arkadaslarimi isimi birakip. Is bulmam cok uzun sürmesede kendi meslegimi yapamiyorum, bir ofiste is buldum ve ilk zamanlar asiri zorlandim buraya adapte olmakta. Aklimda hep issiz kalma, hem burda parani kazanirsin hemde kendi meslegini yapacabilecegin bir is ararsin diye bir düsünce vardi.

Araya pandemi girince tabi ben oldugum yerde saydim bu zamana kadar ama gelin bide bana sorun neler yasadigimi... Ne is arkadaslarim is arkadaslari gibi (soguk, kimse kimseyle iletisim kurmaz), nede isi sevebildim hatta nefret ediyorum bile diyebiliriz. Buraya basladigimdan beri hep burdan gitme hayali kurdum. Tek iyi yani ofisimiz yeni, rahat bir is ortami.

Bugün bir is görüsmem vardi kendi meslegimle ilgili, calisacagim yeri görünce biraz sasirdim zira cok ama cok eski ama kosullari cok iyi. Orayi görünce biraz duygularim karmakarisik oldu dogrusu...

Aslinda bakarsaniz biz cocuk düsünüyorduk ve simdi isimi degistirirsem en az yine 1 sene kadar ertelemem lazim cocuk isini, cünkü yeni bir yere baslayip 6 ay sonra ben hamileyim demek istemiyorum. Ama bir yandanda simdiki isimi hic sevemedigim icin birakmak istiyorum. Esim ne karar verirsem vereyim arkamda.

Inanin aklim cok karisik. Sizlerin düsüncesi ne? Simdiki masa basi isimi birakmayip cocuk mu yapsam yoksa istedigim kendi meslegimi yapabilecegim bir yere gectikten sonra 1 sene sonra mi cocuk isini düsünsem?

Umarim anlatabilmisimdir derdimi, simdiden hepinize cok tesekkür ediyorum.
Çocuk zaten öyle isteyince hemen olan birşey değil. 🤷 Mesela 7 aydır deniyoruz, olmadı henüz. Bence istiyorsanız geciktirmeyin.

X