Sevmeyen birisini karşılıksız sevmek

Kesinlikle buraya yazmak çok iyi geldi. Kafamda daha da oturdu. Beni hak etmeyen biri ve ben de daha iyi birini hak ediyorum. Sevgimi hak etmiyor
Birde şöyle birşey derler ya bir ben var içeride benden içeri diye. Bir özümüz var ve yaraları o öz alıyor. Özümüzü çocuk gibi düşünün biz o küçük kızı korudukça o bize hayranlık besliyor bize sarılıyor teşekkür ediyor. İşte özgüven ve özsaygı böyle böyle yükseliyor inanın. Sınır çizmek herşeydir. Hudut namustur diye bir söz varya bizim kendi kendimize olan haddimiz hududumuzda namus cidden. Üzdürmeyelim kendimizi :)

Bu durumu ben de psikoğum da anlamış değil. Bu durum arkadaşımın başına gelse neler neler derdim ama insanın kendi başına gelince öyle olmuyormuş. İnanılmaz cidden.
Bunları yazarken de mantıksız geliyor ama 3 gündür ona attığım mesajı okuyorum cevap verdi mi diye
Acaba o da giderse kimse olmaz, tamamen sevgisiz ve ilgisiz kalırım diye mi düşünüyorsunuz?

Kapılma bu psikoloji masallarına, kendine güven, psikolog anlamadı diye adama paspas mı olacaksın
s..ç sıva koy kapıya
gencecik insansın bundan başka adam mı yok dünyada, canı isteyince kullanıyor seni resmen
özgüvenini geliştirmen ve kendini sevmen gerek, kimsenin sana böyle muamele etmesine izin verme, kim olursa olsun.
Aslında psikolog ne olduğunun farkında ama bunu danışan kesfetmeli şunu yap bunu yap demeyecektir

Kızlar tüm mesajları okudum ve o kadar iyi geldi ki. Psikoloğuma anlattığımda o asla bu şekilde cevap vermiyor. :) Hep benim duygu ve düşüncelerim üzerine yoğunlaşıyoruz ve olayda neden o şekilde tepki verdiğimi, altında yatan sebepleri araştırıyoruz. Kesinlikle iyi geliyor bu arada ama beni yönlendirici hiçbir konuşma yapmadığı için gerçek düşünmeleri ne onu bilmiyorum.
Yazdıklarınız bana çok iyi geldi. Eve geçtiğimde hepinize ayrı ayrı cevap vermek istiyorum
Zaten terapist size yöendirici konuşma yapmaz yapamaz , yapıyorsa sıkıntı büyüktür

Aslında psikolog ne olduğunun farkında ama bunu danışan kesfetmeli şunu yap bunu yap demeyecektir

Orada kast ettiğim psikoloğun kendisi değil
Yaşadığın her şeyi psikoloji bahanesi arkasına saklamaktı aslında
Yoksa tabi ki psikolog yönlendiremez ya da net bir ifade ile şu şudur diyemez
İnsanın ruhsal sorunları olabilir (çok ağır hastalıkları tenzih ederek söylüyorum) ama bu kadar kontrolü kaybetmeyi doğru bulmuyorum, biraz mantık yürütmeli, kendini düşünmeli konu sahibi. Psikolojim bozuk adamın her yaptığına bu yüzden katlanıyorum düşüncesinin altı boş çoğu zaman istisnai durumları saymazsak

bu karşılıksız sevgi dedikleri bir süre sonra hırsa dönüşüyor arkadaşım. beni neden sevmiyor hırsına. yoksa bu karakterde bi insanın sevilesi bi tarafı yok.
sizin hikayenizdeki erkek ilgi orospusu bir erkek ve karşındaki kadının duygularının farkında olmasına rağmen onu kullanmakta bir beis görmüyor. yani vicdan ve merhamet yoksunu.
böyle bir insanın sizi sevmemesi sevmesinden daha evladır.
engelleyin. iletişime geçmeyin.
sevilmekten daha değerli olan bir şey varsa saygı görmektir, en çok da kendine saygı duymak.
bu şekilde kendinize olan saygınızı kaybedersiniz, bu da inanılmaz bir özyıkım olur.
o vampire ruhunuzu emdirmeyin daha fazla. inanın karşılıklı sevip değer göreceğiniz insanlar da var dünyada. ama bu insana emek ve zaman harcayarak onların hayatınıza girmesine engel oluyorsunuz.

Adam seninle fuckbody olmak istiyor ama sen duygusal olarak bağ kurmuşsun
Ve üstelik sana saygı da duymuyor
Arkadaşına bile yazmış

Herkese merhaba, hiçbir arkadaşıma anlatamadığım durumu size açmak, sizden fikir almak istedim. İlk önce kendimi anlatayım arkadaşlarım arasında çok da güzel olmayan biriyim, fiziksel olarak kendimi ben de pek beğenmiyorum. 7 ay önce birisi ile flört etmeye başladım. Başlangıçta çok iyiydi. İyi hissediyordum ama ucu açık ilişki istedi. Yani sevgili değiliz kesinlikle sadece flört ediyoruz. Birlikte vakit geçiriyoruz, bir iki öpüşme, dokunma da oldu başlangıçta daha sonra ilerledi durum. Mutluydum da. Beni güzel hissettiriyordu. Sevgi yoktu diye düşünüyordum ama sonra benim için durum değişti tabi. Ben sevmeye başladım, onu düşünür durur oldum hep. Sevdim, kıskandım. En sonunda geçen haftalarda açıldım. Ben seni seviyorum dedim. Keşke sevmeseydin dedi ama ilişkiye devam etti. Bu ilişki başlangıçta beni daha iyi noktaya getirdi, özgüven verdi, kendimi sevmemi sağladı. Ama şu an tam tersi hissettiriyor. Beni sevmeyen birine karşılıksız ilgi duyuyorum. Mesaj attım mesajıma cevap dahi vermedi. Asla da cevap vermez. Ama o ne zaman buluşmak istese ben hemen atlıyorum, tamam buluşalım diye. Sevdiğimi anladığımdan beri psikoloğa gidiyorum. Beni sevmeyen, değer vermeyen birine neden ilgi duyuyorum diye. Kendisi bir çok kişi ile görüşüyor hatta yanımda arkadaşıma bile yazdı. Sessiz kaldım.
Psikologumun dediği sen onu sevmiyorsun onun yaşattığı duyguları seviyorsun. Büyük ihtimalle bu doğru. İlişkimizi anlattığımda hep yaşadığım güzel hisleri düşünüyorum onu değil. Her şey tamam ama keşke bana mesaj atsa diyorum, beni asla takmıyor. Bunu bile bile hala ona yazmam beni çok üzüyor. Beni asla sevmeyecek, değer vermeyen ve vermeyecek kişiyi düşünüyorum.
Beni kendime getirmeniz lazım, bu acı ne zaman biter, ne zaman kendime gelirim, içinizde karşılıksız seven birileri var mı? Nasıl atlatmam lazım? Bazen her şeyi bu şekilde anlatayım ve biterse bitsin zaten ortada bir ilişki yok diye düşünüyorum ama onu görememe düşüncesi bile beni ağlatıyor.
Bu da benim derdim Allah başka büyük dert vermesin tabi ama lütfen konumu taşımayın. Çok yalnız hissediyorum ve hiçbir arkadaşıma açık ilişki yaşadığımı anlatmadım, anlatamadım.
Cinsellik için biraraya geliyorsunuz sadece.Seks arkadaşlığı.Oda açık açık demiş duygu yok diye .Siz kapılmışsınız seviyorum diye de ona söylemişsiniz.Bu böyle gitmemeli .Gerçekten sevilip seveceğiniz insanlar çıkar karşınıza .Kestirip atın asla telefonlarını açmayın görüşmeyin.

Yas kac? Cidden Z kusagi bi tuhafsiniz.. Allahim
Oyle bir tuketiyorsunuz ki
Herseyi.. asik olmak sevmek artik oyle basit ki.. daha birseyler hissetmeden beraber olmak filan nedir yani? Karsilikli bir his olunca cikma teklif edilirdi eskiden.. elini tutmak heyecan verirdi.. simdi yaninda baskalarina yuruyor yaziyor sen adamla opusup koklasiyorsun, neden? Sen cantada dur ben dusurduklerimi dusureyim, mantigi bu. Bu gerizekalinin yaninda durma daha fazla

Orada kast ettiğim psikoloğun kendisi değil
Yaşadığın her şeyi psikoloji bahanesi arkasına saklamaktı aslında
Yoksa tabi ki psikolog yönlendiremez ya da net bir ifade ile şu şudur diyemez
İnsanın ruhsal sorunları olabilir (çok ağır hastalıkları tenzih ederek söylüyorum) ama bu kadar kontrolü kaybetmeyi doğru bulmuyorum, biraz mantık yürütmeli, kendini düşünmeli konu sahibi. Psikolojim bozuk adamın her yaptığına bu yüzden katlanıyorum düşüncesinin altı boş çoğu zaman istisnai durumları saymazsak
Anlıyorum demek istediğinizi insanlar sorunlar karşısında aslında dik durabilecek psikolojik saglamliklari olmasına rağmen , kötüyüm ayağına dik durmuyor

Birisi sizi gercekten sevdiginde ve deger verdiğinde bu yasadiginizin ne kadar sacma ve gereksiz olduğunun farkina varirsiniz. Simdi ise iletisim kurmayi kesin bence. Sizi aradığında gitmeden duramiyorsaniz engelleyin arayamasin. Her sey sizin elinizde. Degersiz hissettiginiz bir yerde durmayin. Kendi degerinizi kendiniz belirlersiniz ancak. Dis görünüşünuz hakkinda cok da guzel degilim gibi soylemlerde bulunmayin. Bilinçaltınizi bu sekilde siz bizzat kendiniz yonlendiriyorsunuz. Guzellik gorecelidir. Her kadın guzeldir. Kendinizi sevin lutfen 💕

Yas kac? Cidden Z kusagi bi tuhafsiniz.. Allahim
Oyle bir tuketiyorsunuz ki
Herseyi.. asik olmak sevmek artik oyle basit ki.. daha birseyler hissetmeden beraber olmak filan nedir yani? Karsilikli bir his olunca cikma teklif edilirdi eskiden.. elini tutmak heyecan verirdi.. simdi yaninda baskalarina yuruyor yaziyor sen adamla opusup koklasiyorsun, neden? Sen cantada dur ben dusurduklerimi dusureyim, mantigi bu. Bu gerizekalinin yaninda durma daha fazla
25 yaşındayım ve dediklerinizde haklısınız. Kendime gelmem gerekiyordu. Teşekkür ederim 💜

Benden nefret etmiyor, sadece onu sevdiğim kadar o beni sevmiyor. Buluştuğumuzda gayet ilgili ama başka kızlara da aynı şekilde ilgili. Ellerimi tutar, saçımı okşar, iltifat eder. Birlikte vakit geçirdiğimizde iyi hissettirir. Tam platonik değil.
Başkalarına da sana davrandığı gibi davranıyorsa onun için hissi şeyler ifade etmiyorsun demektir. Sonuçta siz başka erkeklere ona davrandığınız gibi davranmıyorsunuz.

Benden nefret etmiyor, sadece onu sevdiğim kadar o beni sevmiyor. Buluştuğumuzda gayet ilgili ama başka kızlara da aynı şekilde ilgili. Ellerimi tutar, saçımı okşar, iltifat eder. Birlikte vakit geçirdiğimizde iyi hissettirir. Tam platonik değil.
İlgili olması sevdiği anlamına gelmiyor ki. Cinsellik, birlikte vakit geçirip eğlenmek, bunlar sevgi olmadan da yapılabilen şeyler. Seni sevseydi en başta sana saygılı olurdu, böyle tahakküm altına almazdı.

Burdaki mesele açık ilişki filan değil, alakasız şeyleri eleştirmeyin. Konu sahibi açık ilişki yaşamıyor. Açık ilişki olabilmesi için onun da başkalarıyla görüşüyor olması lazım. Bu olaydaki erkek çok eşli ama kız çok eşli değil. Kızın sevgi eksikliğinden yararlanarak tahakkümü altına almış ve kullanıyor.

Açık ilişki zaten bildiğimiz anlamda ilişki tarzını kabul etmeyen ve kendini tanıyıp kimseyi kandırmak istemeyen insanlar tarafından eşit koşullarda gerçekleşiyor, onun da kuralları oluyor gördüğüm kadarıyla. Bir kere bir tarafın duygusu varsa ve karşı tarafın yoksa artık diyalog yoktur, çünkü eşit düzlemde değilsiniz. Bu bildiğin özgürlükmüş gibi yapıp manipüle ederek istismar etmek. Onun oyununda onun oyuncaklarıyla oynamaya çalışıyorsunuz.Karşınızdaki size saygı duymuyor bir kere. Kendinize saygı duyun, duymasanız da kesin, gitsin. Önce davranış sonra düşünce gelir bazen.

Teoman aşk kırıntısı şarkısını size yollamak isterdim ama orada kırıntı var en azından. Sizinki kendisine saygısı olmayan bir insanın yapacağı şey

Beraber olduğunuz adamların analarına bakın gayet sıradan, sadece normal tipler. Sürekli sosyal medyada gördüğünüz filtreli insanlar gerçek değil. Bakımlı, temiz görünmek yeterli. En önemlisi kendine güven.

Ben gittiğim her ortamda inanılmaz dikkat çeken biriydim ama farkında değildim bunun hep eksikliklerime bakardım. Kendimi beğenmezdim. En önemlisi güzellik değil bakım ve güven.

Sanki Türkiye’de Finlandiya tipi adamlar var, geneli sıradan çirkin denebilecek tipteler ama güveniyorlar kendilerine

X