Sezeryan doğum

alinaatrkr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2023
17
3
28
Kızlar 33 haftalık hamileyim.İlk hamileliğim.Hayatımda hiç ameliyat olmadım.Panik atak var.Spinal anestezi ile doğum yapanlar tecrübeleriniz neler.Ameliyat ortamı beni korkutuyor.Çok mu acıtıyor.Ya hissedersem diye korkuyorum.Kabusa döndü gecelerim😞

Kızlar 33 haftalık hamileyim.İlk hamileliğim.Hayatımda hiç ameliyat olmadım.Panik atak var.Spinal anestezi ile doğum yapanlar tecrübeleriniz neler.Ameliyat ortamı beni korkutuyor.Çok mu acıtıyor.Ya hissedersem diye korkuyorum.Kabusa döndü gecelerim😞
Normal doğum yaptım ama küçük bir epizyotomi dikişi atıldı. Doğum esnasında o bölgeye enjektör ile iğne yaptı doktor. Dikiş veya kesiyi hiç hissetmedim. Sadece dikişin atılasını hissettim ama acı, sızı yoktu. Uyuşma etkisi geçince acı ve batma hissi oluyor tabi bir süre. Parol dışında ağrı kesici içemiyorsun emzirme olduğu için. 1gün kaldım hastanede 2 veya 3 kez dikloren ağrı kesici iğne yapıldı. Kesi olduğundan antibiyotik iğne yapıldı enfeksiyon riskine karşı. Sonra da evde 10 gün antibiyotik içtim.. Sezaryende de verirler gibime geliyor. Doğum esnasında korkma sonrası önemli çıkınca
Sağlıkla kavuşun birbirinize 🌸

X