Sezeryan izinin üzerinde şişlik

Mds Ant

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
12
2
36
Merhabalar . Bu forumu sürekli takip ediyorum ilk kez konu açacağım yorum yaparak yardımcı olursanız sevinirim. 5 hafta önce Sezeryan doğum yaptım doğum izim biraz aşağıda . Bu sebepten midir bilemiyorum izin üzerinde şişmiş pörtlemiş bir bölüm var . Doktorum ödem olduğunu geçeceğini söyledi ama geçeceği yok . Açıkçası beni oyaladığını dikişlerle ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum.Benimle aynı durumu yaşayan var mı ? Sizce her şey normal mi?

Eklentiler

• 81bdc617-d5a2-433a-8fd8-a7f8c6c6a2ca.jpeg
    81bdc617-d5a2-433a-8fd8-a7f8c6c6a2ca.jpeg
    103,7 KB · Görüntüleme: 82
  • 667569f0-6572-43f9-837b-1811403b6008.jpeg
    667569f0-6572-43f9-837b-1811403b6008.jpeg
    138,9 KB · Görüntüleme: 81
Göbeğiniz sarkmış olabilir mi? Yani bir sıkıntı görünmüyor gibi şuan. Benim de göbeğim dikişin üstünde bu şekilde 6.5 ay oldu sorun yok. Benim dikişim iltihap kapmıştı ona rağmen yok.

Benim böyleydi kilo verince gitti. Göbeğiniz sarkıyor orada dikişle bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Fotoğrafda sorun yok gibi dikişin bitiş yeri biraz daha geç iyileşir ağrı yada sıvı yoksa geçer kısa zamanda
Sağlıkla büyütün bebeğinizi
Ağrı sızı yok . sağlık ocağındaki doğum hemşiresi de daha önce ameliyathanede çalıştığını , dikişin bombeli değil düz olması gerektiğini söyledi , hatta bi kaç tane daha hemşireye de gösterdi onlar da farklı tezler öne sürdüler .Biri dedi ödem diğeri iki dokuyu birleştirirken biri diğerinin üstüne gelmiş kalın dikilmiş dedi . Yani herkes farklı bir şey söyleyince burada yazmak istedim .En iyi yaşayan bilir

Görselde sorun yok hatta benim 3 4 ay boyunca orası kırmızı mor renkteydi, doktorum ten rengin çok beyaz zaman alacak dedi şu anda normale döndü.

Göbeğiniz sarkmış olabilir mi? Yani bir sıkıntı görünmüyor gibi şuan. Benim de göbeğim dikişin üstünde bu şekilde 6.5 ay oldu sorun yok. Benim dikişim iltihap kapmıştı ona rağmen yok.
Yani dikişin üzerinde bombelik olması normal mi ? Benim tanıdığım herkesin genelde daha düz sanki . Acaba ben mi fotoğraflayaladım . Tekrar fotoğraf çekip ayayım olmadı .

Merhabalar . Bu forumu sürekli takip ediyorum ilk kez konu açacağım yorum yaparak yardımcı olursanız sevinirim. 5 hafta önce Sezeryan doğum yaptım doğum izim biraz aşağıda . Bu sebepten midir bilemiyorum izin üzerinde şişmiş pörtlemiş bir bölüm var . Doktorum ödem olduğunu geçeceğini söyledi ama geçeceği yok . Açıkçası beni oyaladığını dikişlerle ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum.Benimle aynı durumu yaşayan var mı ? Sizce her şey normal mi?
Normalde göbekli biri değilim . çok kilo almadım aslında .Şuan doğum öncesi kilomdan sadece 4 kilo fazlayım . Yani kilo ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ama belki hamilelikte deri bollaştığı için orada fazla deri kalmış olabilir . 40’ı dolunca başka bir doktora gidip görüşünü alacağım. Doktorun yorumunu da budada sizinle paylaşırım .Bu konu çok canımı sıkıyordu . Yorumlarınız biraz olsun içimi rahatlattı . Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.🙏

X