Sezeryan mı yaptılar yoksa normal doğum mu?

Yasimm

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
11
3
32
Arkadaşlar 34 haftalik hamileyim. Doğum belirtileri var ama beni normal doğuma alsınlar istiyorum. Sizleri kaçıncı haftalarda normal doğuma veya sezeryana aldilar? Neye göre aldılar?

Arkadaşlar 34 haftalik hamileyim. Doğum belirtileri var ama beni normal doğuma alsınlar istiyorum. Sizleri kaçıncı haftalarda normal doğuma veya sezeryana aldilar? Neye göre aldılar?
Bebeğin durumuna göre doğum belirleniyor sancınız mı var belirti olarak

38. haftamda kendi isteğimle sezeryan oldum. Bir sonraki hafta bayramdı bayramda gelme ihtimalini göze alamadım erken alındı öyle olunca.

doktorum basindan beri normal dogumcuydu bana fikrimi sormadi bile.
bende teslim oldum.
38. haftam doldu dogumum gerceklesti

Ben 34.haftada sezaryen doğum yaptım. Ikizlerden biri hiç hareket etmedi diye nst çektirmeye gittim ertesi gün suyu az diye aldılar.

35+5 ‘te aniden suyum geldi sancılarım başladı normal doğum yaptım. Bebeğin pozisyonu ve benim sağlığım normal doğum yapmaya müsaitti.

39+4 te 4 cm açılmam vardı bebeğin boynunda da kordonu . Nst de sancım vardı ben hiç hissetmedim. Doktor yatış yaptı çok az suni sancı bağladı 6 cm de suyumu kendi patlattı ağrılarım 7 cm den sonra başladı his olarak normal doğum yaptım

41haftada sancım olmadığı için suni sancı verildi açılma olmadığı için 48 saat sancı dan sonra sezeryane alındım

41 haftada bebek asagi inmedigi icin zorunlu sezeryan

Nst de sanci 2 cm de aciklik oldugu icin yatis verdiler
Dr kontrol sirasinda kanama oldu sezeryana alindim
3 gun vardi normal dogum tarihine

Keske kontrole gitmeseydim belki 40 haftayi tamamlardik
5 gun kuvezde yatti
Cigerleri yeterince temizlenmemis

Benim doğumlar normal doğum 1 de suyum geldi 2 hafta erken geldi kızım oğlum da tam 40 haftalıktı ultrasona göre sat'z göre 42 haftayı bile doldurmustu onda da sancım geldi 1 gün boyunca sancimi evde çektim gittiğim de 5 santim açılma vardı suniyede bağladı verdi coşkuyu 2 doğumda da suni sancı taktılar hayırlı doğumlar sağ salim kucağına alırsın inşallah

Bir aksilik çıkmazsa 39+0 da sezaryen olur demisti öylede oldu. Planlı sezaryende bebek erken gelmeye kalkmazsa doktor 38. Hafta bitince bir tarih veriyor

X