Sezeryan mı yaptılar yoksa normal doğum mu?

41+0’da nişanım geldi, sancılarım ve açılma da başladı ama kendi isteğimle suni sancı verdiler (doğum hızlansın diye, zorum neydi hala anlam veremiyorum 😂).

Benimki tup bebek o yüzden sezeryan planladık ama planlanan tarihten önce geldi 37.haftada sancılarim vardi düzenli hemde ama acilma yoktu sezeryana aldılar.

Arkadaşlar 34 haftalik hamileyim. Doğum belirtileri var ama beni normal doğuma alsınlar istiyorum. Sizleri kaçıncı haftalarda normal doğuma veya sezeryana aldilar? Neye göre aldılar?
Öncelikle inşallah çok güzel bir doğumunuz olur 🤗 ben gestasyonel diyabetliydim bebeğim iri bebekti 38+4 de sezaryen oldum başka şansım yoktu 36.haftada kesinleşti durumum. İğne kullanıyordum zira 38.haftaya girince gün belirledik zaman çok hızlı geçmiş dün gibi 3ay 16 günlüğüz bile 💙

Arkadaşlar 34 haftalik hamileyim. Doğum belirtileri var ama beni normal doğuma alsınlar istiyorum. Sizleri kaçıncı haftalarda normal doğuma veya sezeryana aldilar? Neye göre aldılar?
39+5te kontrole gittiğimde 4 cm açıklık olduğunu öğrendik ve 6 saat sonra normal doğum oldu.

Ben evde sürekli hurma yiyor ve kurbağa yürüyüşü yapıyordum. Pilates hareketlerini de çok yapmıştım topla olanları.

39+5te kontrole gittiğimde 4 cm açıklık olduğunu öğrendik ve 6 saat sonra normal doğum oldu.

Ben evde sürekli hurma yiyor ve kurbağa yürüyüşü yapıyordum. Pilates hareketlerini de çok yapmıştım topla olanları.
kaçıncı haftada başlamıştınız bu hareketlere ve hurmaya

38. haftamda kendi isteğimle sezeryan oldum. Bir sonraki hafta bayramdı bayramda gelme ihtimalini göze alamadım erken alındı öyle olunca.
Bayrama gelmesinin ne açıdan sakıncası var Benimkinin de bayrama gelme ihtimali var galiba da gorunce sormak istedim

37+3 te ikizlerim dünyaya geldi planlı sezaryenle. Doktorum ikizlerde normal doğum riskini almadığını söyledi. Zaten bebeklerde pozisyon olarak Uygun değildi. Sadece biraz daha durabilirdik. Doktorum riske atmadı bende çok daralmıştım. Sıfır açılma, sıfır sancı ile doğuma girdim. Suları yeterli hareketleri son ana kadar vardı.

Bayrama gelmesinin ne açıdan sakıncası var Benimkinin de bayrama gelme ihtimali var galiba da gorunce sormak istedim
Eğer normal bekliyorsanız zaten bayram da olsa yapılacak bişi yok. Ben doğumum gerçekleştiğinde ve orada kaldığım sürede sadece nöbetçilerin değil tüm ekibin hastanede olmasını istedim. Mesela yenidoğan yoğunbakım uzmanı hastanede olsun. İyi ki öyle yapmışım korktuğum başıma geldi ve 3 gün yoğunbakımda kaldı ve ilaçlı görüntüleme tetkiki yapıldı. Yoğunbakım uzmanı ve radyoloji uzmanı hastanedeydi her an kendilerine ulaşıp bilgi alabildim. Ayrıca bir kaç günden dolayı acil olmayan bir ameliyat için tatilde doktorumu da getirtmek istemedim.

Ben ilk iki hamileliğim de erken doğum yaptım biri 16 haftalıktı biri 18 üçüncü hamileliğimde de 12. Hafta da serklaj yapıldı ona rağmen suyum erken geldi 35+5 de doğum yaptım ve doğumum sezeryen oldu. Doktorum sezeryen önermişti serklajın kalması için bence iki doğumun arasın da hiçbir fark yok birinde karnında ki dikis yüzünden ağrın oluyor diğerin de vajina da dikiş olduğu için ve bence sezeryen daha rahat çünkü rahat rahat oturup kalkabiliyor insan tabi bu benim kendi görüşüm

X