Sıcak Şarap

aallahım en sevdiğim içki sıcak şarap hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

bahane arıyorum yapmak içn resmen hihoyyyt

ya bi ara toplaşsaakta birlikte içsek yaa süprizzzzz
süper olur funnydam ya :1hug:
funda gel bebeem buluşuyoz biz bir iki hafta içinde şarapları sen al ama :jeyyar:
buluşuyoruz di mi :çok üzgünüm: şarapçılar sizi :teytey:
tuçem sen elma demişsin ya ben portakal suyu katıyorum 1 bardak..
taze sıkılmış..
seninkinide denicim bakalım nasıl ama aklında olsun portakalda güzel oluyo..

canım o da olur, portakal kabuğu da olur, hafif mayhoşluk verecek her türlü meyve olur hihoyyyt:içelim:

Ben de çaktırmadan kendi tarifimi ekleyeyim delikafadulden

2 bardak su, 1 adet portakal, 1 adet elma kabuğu, 1 çubuk tarçın, 4 adet karanfil 1,5-2 yemek kaşığı tozşeker (çoookk şekerli seviyorsanız arttırabilirsiniz, bence şarabın tadını çok şeker alıyor) ve 2-3 tane karabiber..
Portakalı kabuğuyla 4 e bölüyoruz, her bir dilime 1 er karanfil saplıyoruz. Elmanın kabuklarını soyuyoruz, (Sadece kabukları kullanacağız) Bütün malzemeleri 1 taşım kaynatıp üstüne şarabımızı ekliyoruz (ki sıcak şarap kırmızı şaraptan olur bence), kaynatmadan ısınınca ocaktan alıp, süzüyor ve afiyetle içiyoruz.. :içelim:

akasyacım tabi kırmızı şaraptan olur, bu tarif de güzel, ama ne kadar şarap için bu malzemeler cokacimcoook

Canım ben genelde 1 lt. lik şaraplardan ekliyorum , 75 cc ya da 1 lt. olabilir. Fiyat ve kalite açısından sevilen altıntepe tercih edilebilir ya da daha ucuz sofralık şaraplardan da olabilir, içindeki malzemeler aromasını oluşturduğundan şarabın tadı ya da kötü olması hiç önemli değil diye düşünüyorum.. 1 lt. ve 2 sb. su ile birleşince bereketli bir şarap oluyor, mmmmmmm....

evet bence de.
şarabın kalitesi o kadar önemli değil hatta mümkünse 2. - 3. kalte bile olabilir nihayetinde bir çok katıkı maddesiyle şaraba farklı bir tad veriyoruz bu yöntemle..
benim saftrik kankim gidip en pahalı şaraplardan birini alıp helmişti '' olur mu kızım kaliteli şarapla daha lezzetli olur '' diye bide bana fırça atmıştı hihoyyyt hihoyyyt
içtikten sonra anladı ne demek istediğimi
kadınlar .. kadınlar.. :1closedeyes:

benim tarif de 700 cclik , ama sizin tarife göre daha şekerli, böyle de denemeliyim, afiyet olsun, şerefe :içelim:

benim tarif de 700 cclik , ama sizin tarife göre daha şekerli, böyle de denemeliyim, afiyet olsun, şerefe :içelim:

Teşekkür ederim tatlım bir dene bakalım, senin tarifinden pek farkı yok ama sadece portakal aroması, tane karabiber ve şeker miktarı farklı. İlk yaptığımda ben şekerini fazla tutmuştum, o zaman şarabın algılanışı şerbete dönüşüyor bence, az şekerle aroması ve burukluğu daha çok ortaya çıkıyor diye karar kıldım ve böyle yapıyorum artık.. Umarım beğenirsin

denedim tarifini canım, karabiber tuhaf geldi bana açıkçası ama onun dışında aşağı yukarı aynı :içelim:
Emziklilere olma mı aşkım :ecrin_bebek:
Beray sevmez mi acibaaa CADIARZU

yazık ona, büyüsün yapıcam ona ben kendi ellerimle söz -tatlicadiarzu-

hiç duymamıştım sıcak şarap kafamçokkarıştı
ama elmayla tarçınla daha hoş bir hale geliyor olmalı vereliniortak

Buzdolabında saklayıp içeceğin kadarını ısıtabilirsin. Zaten şarap yavaş içildiğinden içtikce ılıtmakta fayda var, hepsini ısıtırsan bir kadehi içene kadar kalanı soğur. Fazla geleni de soğuyunca buzdolabına at. Bir de içeceğin zaman çok kaynar noktaya gelmeden al, yakmayan sıcak olsun.. Afiyet olsun..

Ramezan geçsin de bi deneyelim kızlarla a.s

çookk teşekkürlerrr.. a.s.

denediniz mi canım, umarım sevmişsindir a.s.
peki fazla geldi şarabı bitiremedik kalanı ne yapacaz nasıl saklayacaz

Çöpçü buzdolabında saklayabilirsin ama tavsiyem içeceğin kadar yapman; çünkü her ısıttığında alkolü uçar, tadı kaçar, sıcak şerbet içmiş olursun kaydirigubbakcemile3

mmm denemekte fayda var. evlendiğim zaman yaparım kocamla içeriz. şimdi yaparsam anam alkolik oldu kızım diye cıngar çıkarabilüüü:)

mmm denemekte fayda var. evlendiğim zaman yaparım kocamla içeriz. şimdi yaparsam anam alkolik oldu kızım diye cıngar çıkarabilüüü:)

sen yap annen bile içer canım, çok hafif bir içkidir bu ama çarpabilüüü kaydirigubbakcemile3

şarapın anavatanından aldıgım kac tane var elımde denım bakım...
bozcadada ıcmıstım cok hoş tadı gercekdende...
ama nasıl yapıldıgını sormak gelemısdı aklıma...
teşekkurler tuce...

umarım beğenirsin hayatım, kış da geliyor, güzel gider opuyorumnanaktan

Ahaaa ben burada tarifi olduğunu bilsem daha önce yapardım yahuuu
Sevdalım gelince mutlaka yapıcam tucem öperim seniii olumunekankayizsmile
Bir de hakkaten bir toplansak ta hep beraber içsek
opuyorumnanaktan

Ahaaa ben burada tarifi olduğunu bilsem daha önce yapardım yahuuu
Sevdalım gelince mutlaka yapıcam tucem öperim seniii olumunekankayizsmile
Bir de hakkaten bir toplansak ta hep beraber içsek
opuyorumnanaktan

canım ben seni çok özledim biliyor musun boshayallersmile

mutlaka dene, hele şimdi soğukken hava ne güzel gider, tam bir kış içkisidir bu, sevdalıylayken de tadına doyum olmaz :kedi:

keşke toplansak valla hayır demem kaydirigubbakcemile3