Sıfır araba almanın yolu varmi?

Şuan ikinci eller sıfır araç fiyatından daha yüksek uzun zamandır bizde bakıyorduk sıfır araç en son 2 hafta önce bir tanıdık denk geldi km düşük ikinci el aldık 1 sene sonra felan satıp sıfır almaya çalışmayı düşünüyoruz

birkaç ay önce sıfır araç
aldım. ama bu iş pisleşmiş. iğrenç oyunlar dönüyor.

Arabalar galeride.Ve 700 binlik aracı 900 bine yakın satıyorlar mesela.Gereksiz fazladan borca gireceksiniz.Biz o yüzden peşin ikinci el araç aldık.Kalan paraya da ev aldık.Cunku.kredi çıkıyor aracı satmaktan vazgeçiyorlar.

Kaç defadır arabamızı sıfır alıyoruz fakat Trabzonda yaşayıp Orduya gidiyoruz mecburen çünkü arada inanılmaz fiyat farkı oluyor aracımız zaten belli bir marka başka marka tercihimiz olmadı ... Bayi olarak güvendiğimiz bir yer , sonrasında sizinle ilgilenebilecek insanları tercih edin derim... Muayene sigorta kasko biz unutsakta hatırlatıyorlar...

Bende hyundai i10 veya i20 için gittim..güya listeye ad yazdirdik. Oradaki satış temsilcisi beyefendi bu listede sıra size en az 2 yıla gelir. Zaten o zamanda bu fiyatlar asla olmaz dedi. Yani artık otomatik araba almak hayal. Araba lüks oldu artık. Keşke zamanında düz vites demeden iyi kötü bir araba alsaydım. Çok pişmanım. En azından ayağımı yerden keserdi..
Arada bende acaba 10 15 yıllık otomatik araba alsam mı diyorum. Sadece otomatik veya yarı otomatik olsa yeter. Ama çok bozulur 15 yıllık arabayı rahat kullanamazsın diyorlar. Bekle bekle ömür geçiyor.Yabancı ülkelerde insanlar artık elektrikli araç almaya başladılar. Biz bir tane orta segment otomatik araba bile alamıyoruz:KK43:
Ben yaris 2004 model aldım. Yarıs in en iyi serisinin bu olduğu söyleniyor. Küçük araba. Öğrenmesi kolay. İç hacmi cussesine göre fena değil. Şehir dışına giderken biraz bagaj zorluyor o kadar. Bir de makyaj açısından kötü tabi. Koltuk kılıfı, direksiyon simidi vs gibi şeyler. Ama yine de memnunum. Ben de pandemi çıkmadan önce alma niyetim vardı. Önce taşınmayı bekledim..baya da para biriktirmistim ama TL de tutuyordum yakın zamanda bozdurmam gerekir diye. Sonra dolar 4 den 8 oldu pandemi oldu arabalar uçtu derken. Herkes bekle bekle dedi. Gözümün onunde 50 -60 dan 80 lere cikti arabalar. 82 ye aldım. Şimdi onlarda 300-400 olmuş galiba. Sözün özü alınmış alınmıştır. Ben gözümü kararttim inat ettim öyle aldım. Herkes çok dedi ama ne yapayım. 2-3 yıldır kullanıyorum. Zararım bir tek dolar ve altın borclanmaktan oldu. Onun dışında bir zararım yok şimdilik. Satma zamanı belli olur artık. Borcunu da yeni bitirdim. Eskiden alacak olsam borçsuz alabileceğim arabayı iki-iki buçuk yılda borcunu ödeyecek şekilde almış oldum.

kendi aracınız var mı? varsa onu verip sıraya girebilirsiniz. Aslında var tabi de işte insanımız böyle çok kötü😞

Beni anca delinin öpmesi lazım ki 600 bin lirayı götürüp kripto para alayım.
Yarın umarım bilindik borsalardan almışsınızdır diyecegim ama ftx bile battı yahu :)
Fişini çektiler yarın birgün cz'de milleti ya öperse ?
600 bin bu.
Bari 60 bin koyup 10 katı bekleseydiniz.
Kendinize de 500 binlik bir araç alıp keyfini sürseydiniz
ajkakddD
60 bin 600 bin olunca da altınızdaki arabayı zaten yüksek fiyattan satıp üstüne ekler yine iyi kötü bir araba alırdınız
Dünyanın en büyük ve en sağlam borsası Binance üzerinden aldım coinlerimi, sadece 18 bin lira yatırarak 800 bin lira alan arkadaşım vardı ve parayı beraber çekmiştik aynı böyle düşük bir dönemde alıp yükselişte satmıştı ve o paraya 3 yıl önce 2 katlı bir ev orta bir araba aldı, bende 600 bin liraya düştüğü bir dönemde aldım ve yükselene kadar da satmaya niyetim yok.

Merhabalar hanımlar.ben uzun zamandan beridir otomatik vites bir araba almak istiyorum ikinci el fiyatlar uçmuş durumda.bende fiyatı en uygun olan araçlar için bayi aradım ve gittim aynı zamanda.hic arac olmadığını söylüyorlar. Ben sıraya girmek istedim onada olmaz dediler.sizce ne yapabilirim?sıfır daha mantıklı ama araba yok diyorlar...
Sıfır araba bulmak imkansıza yakın son yıllarda

X