Sıfır araba almanın yolu varmi?

Tayinnnnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
696
637
42
Merhabalar hanımlar.ben uzun zamandan beridir otomatik vites bir araba almak istiyorum ikinci el fiyatlar uçmuş durumda.bende fiyatı en uygun olan araçlar için bayi aradım ve gittim aynı zamanda.hic arac olmadığını söylüyorlar. Ben sıraya girmek istedim onada olmaz dediler.sizce ne yapabilirim?sıfır daha mantıklı ama araba yok diyorlar...

Merhabalar hanımlar.ben uzun zamandan beridir otomatik vites bir araba almak istiyorum ikinci el fiyatlar uçmuş durumda.bende fiyatı en uygun olan araçlar için bayi aradım ve gittim aynı zamanda.hic arac olmadığını söylüyorlar. Ben sıraya girmek istedim onada olmaz dediler.sizce ne yapabilirim?sıfır daha mantıklı ama araba yok diyorlar...

Sık sık dolasacaksiniz model aramayacaksiniz
Biz 1 saat önce bayiye inmiş arabayı almıştık

Bende hyundai i10 veya i20 için gittim..güya listeye ad yazdirdik. Oradaki satış temsilcisi beyefendi bu listede sıra size en az 2 yıla gelir. Zaten o zamanda bu fiyatlar asla olmaz dedi. Yani artık otomatik araba almak hayal. Araba lüks oldu artık. Keşke zamanında düz vites demeden iyi kötü bir araba alsaydım. Çok pişmanım. En azından ayağımı yerden keserdi..
Arada bende acaba 10 15 yıllık otomatik araba alsam mı diyorum. Sadece otomatik veya yarı otomatik olsa yeter. Ama çok bozulur 15 yıllık arabayı rahat kullanamazsın diyorlar. Bekle bekle ömür geçiyor.Yabancı ülkelerde insanlar artık elektrikli araç almaya başladılar. Biz bir tane orta segment otomatik araba bile alamıyoruz:KK43:

Son düzenleme:
Kilometresi az arabalar var onlara ne dersiniz? geçen yıl biz galeriden aldık, çok temizdi nerdeyse sıfırdı.

1.el gelmiyor artık Türkiyeye bulamazsınız.
geliyor
geliyor da sadece bayilerden belli galerilere, simsarlara filan gidiyor. --birini biliyorum araçlar daha yoldayken üstüne 100 200 koyup satıyor 0 aracı. hiç 0 araç gelmese bayiler neden var?
ama normal vatandaş alamıyor

Mercedes-Benz online satış yapacağını açıkladı mesela, togg gibi
diğer markalar da bu sisteme geçip aynı isimle ancak tek sipariş yapılmasını filan sağlamadıkça maalesef 0 almak imkansız oldu. çünkü devletimiz sağolsun bayilere siz napıyonuz ağa demiyor...anca markalar kendileri bize acırsa diye bekliyoruz.

Eskiden araç için bayiye girdiğimizde hemen kalkar ilgilenirlerdi şimdi umurlarında bile değil bulmuşlar yolunu nasil olsa
Sıfır araç zor artıkbir takim işler dönüyor

Ben iki ay önce araba aldım. Bayileri aradım araç yoktu. Tesadüfen bilinen sitede sıfır 2023 hiç kullanılmamış aracı bulup aldım. 0 kilometredeydi. Aracı almış adam ev işleri çıkınca satmak zorunda kalmış. Bayisinde daha pahalı fiyat vermişlerdi ben uyguna aldım. Sizde ilanlara bakın sık sık böyle uyguna satanlar oluyor.

Ben iki ay önce araba aldım. Bayileri aradım araç yoktu. Tesadüfen bilinen sitede sıfır 2023 hiç kullanılmamış aracı bulup aldım. 0 kilometredeydi. Aracı almış adam ev işleri çıkınca satmak zorunda kalmış. Bayisinde daha pahalı fiyat vermişlerdi ben uyguna aldım. Sizde ilanlara bakın sık sık böyle uyguna satanlar oluyor.
Galiba en doğrusu bu

Bende hyundai i10 veya i20 için gittim..güya listeye ad yazdirdik. Oradaki satış temsilcisi beyefendi bu listede sıra size en az 2 yıla gelir. Zaten o zamanda bu fiyatlar asla olmaz dedi. Yani artık otomatik araba almak hayal. Araba lüks oldu artık. Keşke zamanında düz vites demeden iyi kötü bir araba alsaydım. Çok pişmanım. En azından ayağımı yerden keserdi..
Arada bende acaba 10 15 yıllık otomatik araba alsam mı diyorum. Sadece otomatik veya yarı otomatik olsa yeter. Ama çok bozulur 15 yıllık arabayı rahat kullanamazsın diyorlar. Bekle bekle ömür geçiyor.Yabancı ülkelerde insanlar artık elektrikli araç almaya başladılar. Biz bir tane orta segment otomatik araba bile alamıyoruz:KK43:
Sıfır araç alabilecek durumdaysanız ikinci el birkaç yıllık arabalara da bakabilirsiniz aslında.
Şimdilik krediler kapalı ama sonrasında krediyle birlikte kolay ödenebilir belki.

Galerisi olan bir komşum var. Otoparka koymuş sıfır arabaları, satmıyor. İnsanlar kötü oldukça hiçbir şey düzelmez.

Sıfır araç alabilecek durumdaysanız ikinci el birkaç yıllık arabalara da bakabilirsiniz aslında.
Şimdilik krediler kapalı ama sonrasında krediyle birlikte kolay ödenebilir belki.
Otomatik vites en uygun arabalara bakıyorum Ondan i10 veya i20 bakmıştım. En ucuz onlar diye:)
Evet sarı siteye bakıyorum ama birkaç yıllık arabalar sıfırlarından pahalı. Veya ben hep pahalı gördüm. Şu an krediler tamamen kısılmış durumda. Biraz kredi çekmek lazım. Bankalar taksitli avansi bile kapattı hiç kredi vermiyor diyorlar. Dolar tahminen seçimden sonra artarsa araba fiyatları da artar. Ne yapacağız hiç bilmiyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yine de arada siteye bakayım..

biz aldık 2011 model otomatik gayet de iyi bence kullanılıyor yani yeni aldık gerçi ama daha önceki yıllarda da aynı aracın daha düşük modelini kullanmıştık öyle büyük sorunlar yaşamadık en azından paranız değerini korur ya şu an doğanların bile bi alıcısı var bayağı 100 bine gidiyor hatta daha fazla

X