Sifonu dahi çekmeyen ev arkadaşı sorunu

sizinki gorucu usuluyle, hic gorusup tanismadan evlenmek gibi olmus..
yurt odalari bu gibi konular acisindan daha iyi oluyor, en azindan sikayet eder yahut odanizin degisimini talep edersiniz.
evde boyle 1 sansiniz da yok. yeni doneme kadar idare edip, sonra 1 caresine bakacaksiniz artik.. o zamana dek kolayiklar

o sifon çekilmediğinde temizlemeden fotograf-videosunu çekin diğer odaları da çekin ev sahibine yollayın
eviniz bu halde diye

Sifonu çekmeyen arkadaşın WhatsApp sınıf grubuna atmayı dene bir de :KK53: belki utançtan okulu bırakır gider kurtulursunuz. İnsan yaptığıyla yüzleşmeli.

Merhaba bir konuda bana yardımcı olacak şeyler yazmanızı çok istiyorum. Öğrenci evinde kalıyorum 6 kişiyle bir iki kişi haricinde diğer kişilerle anlaşmada sorun yaşıyorum. Ev sahibine sorunu belirtsemde yine her şey olduğu gibi kalıyor. Normalde şikayet etmeyi sevmeyen biriyim ama artık alttan ala ala yoruldum. Artık kolayca öfkelenen birine dönüşmeye başladım çok yoruldum bazen kendimi tanıyamıyorum. Öğrenci evinde X,Y,Z diyelim isimlerine, bu x,y,z kişisi asla temizlik kurallarına özen göstermiyor. Grupta ne kadar yazsakta maalesef umursamıyorlar. Hele X kişisi var afedersiniz evimde sifon yok benim diyip sifon çekmiyor ve tuvaleti sürekli ben yıkıyorum bu olay konusunda onu uyardığım için (ilk uyaran ben değildim çok alttan aldığım için bana kinlendi) beni hor gören bir tavırla dolaşıyor etrafta evin sahibi gibi. Ve bunların hepsi kız. 50 kere ikaz edilmesine rağmen kendi kafalarına göre temizlik yapmıyorlar, banyo, mutfak, salon rezalet halde ve yoruldum. Bu konuda ne yapmalıyım? hayır çok kez uyardım çok kez ikaz ettim ama nafile görülmüyorum diğer arkadaşlarımda uyarmalarına rağmen umursanmıyor. Sizce tek yolu temizlik yapmamaktan mı geçiyor? gerçekten tükendim midem almıyor banyoya girmeye. Lütfen yardımcı olun :KK43: teşekkür ederim okuduğunuz için
Evini değiştir onlar asla değişmez...

Sifona basmayı bilmiyen biri nasıl üniversite kazanıp okuyor ona şaşıyorum ama bizim yurtta da alaturka tuvalette kullandığı terliklerle içerde şıpıdık şıpıdık gezen yaratıklar vardı🤢.Ben asla katlanamam bunlara,siz bir de temizlikçi görevini üstlenmişsiniz.
Barajı bile kaldırdılar, şuan elini kolunu sallayan üniversite okuyor. Üniversite okumak belirli bölümler disinda bir şey ifade etmiyor artık 😂

neyi tutsan elinde kalıyomuş
ev sahibinin umrunda değilmiş parasını aldığı sürece
kız da bizim evde sifon yok diyomuş :KK70: :KK70: :KK70: tam sinirleri oynatmalık

Ev sahibine ayar verip hemen başka ev bulurum pısırık insan sevmem. O kıza da gel sana medeniyeti öğreteyim ateş yakmakla 2 kelime konuşmakla bu çağda seni yerler yavrum derim 😓😆😆😆😆
Yalancı yelloz dışarda da mı öyle hiç sanmıyorum. Orta çağ Avrupalı gibi yaşamasın not yazmak iyidir yapıştırıp. 😀😀

Merhaba bir konuda bana yardımcı olacak şeyler yazmanızı çok istiyorum. Öğrenci evinde kalıyorum 6 kişiyle bir iki kişi haricinde diğer kişilerle anlaşmada sorun yaşıyorum. Ev sahibine sorunu belirtsemde yine her şey olduğu gibi kalıyor. Normalde şikayet etmeyi sevmeyen biriyim ama artık alttan ala ala yoruldum. Artık kolayca öfkelenen birine dönüşmeye başladım çok yoruldum bazen kendimi tanıyamıyorum. Öğrenci evinde X,Y,Z diyelim isimlerine, bu x,y,z kişisi asla temizlik kurallarına özen göstermiyor. Grupta ne kadar yazsakta maalesef umursamıyorlar. Hele X kişisi var afedersiniz evimde sifon yok benim diyip sifon çekmiyor ve tuvaleti sürekli ben yıkıyorum bu olay konusunda onu uyardığım için (ilk uyaran ben değildim çok alttan aldığım için bana kinlendi) beni hor gören bir tavırla dolaşıyor etrafta evin sahibi gibi. Ve bunların hepsi kız. 50 kere ikaz edilmesine rağmen kendi kafalarına göre temizlik yapmıyorlar, banyo, mutfak, salon rezalet halde ve yoruldum. Bu konuda ne yapmalıyım? hayır çok kez uyardım çok kez ikaz ettim ama nafile görülmüyorum diğer arkadaşlarımda uyarmalarına rağmen umursanmıyor. Sizce tek yolu temizlik yapmamaktan mı geçiyor? gerçekten tükendim midem almıyor banyoya girmeye. Lütfen yardımcı olun :KK43: teşekkür ederim okuduğunuz için
aklıma benim oda arkadaşım geldi. Odayı asla temizlemez heryer toz saç olurdu çarşafını bile koskoca yıl hiç değiştirmemişti. Odayı sürekli ben temixliyordum artık erkek arkadaşım saf mısın kendi tarafını yap sadece demişti öyle yaptım . Sonra odaya gelip giden sevdiğim bir kız vardı bana soğuk mesafeli davranıyordu şaşırmıştım ne oldu durduk yere diye sonra bir gün kız geldi dedi ki X kişisi senin çok pis olduğunu asla odayı temizlemediğini vs. Söyleyip duruyordu ama ben ben ne zaman gelsem temizlik yapıyorsun senin tarafın temiz x kişisi yalan söylüyor senin için demişti ben şok olmuştum.
Böyle kişiler ne laftan anlıyor ne uyarmaktan pislikler

Ev sahibiyle konuşun gerekirse bir temizlikci tutun herkes ödesin temizlik yapmayan kullanamasin banyoyu ne bileyim baska yontem gelmedi aklima
Insan pis kokan bir yere de giremez ki
Benim is yerinde uyguladığım şeyi de deneyebilirsiniz
Ben cocuklugumdan beri klozet kullandigimdan alaturkada zorlanirim o yuzden is yerinde de klozet kullaniyorum ama oncesinde iyice dezenfekte ederim o yüzden pandemide de zorlanmadim o kadar.
Dezenfektanli mendillerden buyuk paket aliyorum her wc gidisimde bir tane ondan bir de selpakla giderim tabii evde tuvalet kagidi da vardir. Klozetin oturacaginiz yerini onunla guzelce silin oyle kullanin. İçini de sadece kendi hijyeniniz icin yeteri kadar temizleyin kendinizi çok yormadan.
Banyoya da girerken iciniz almiyorsa üstten temizleyin bunu kendi temizliginiz icin yapin cok detayli dusunmemeye çalışın zaten yeterince yıpranmışsınız. Ev sahibi sorarsa da ben yoruldum artik dersiniz. Tavsiyem apart olur baska ev olur o evden cikmaya bakin. Belki baska ev arkadasi arayanlar da vardir tabii bir iki kisi olan "normal" ev arkadasligindan bahsediyorum. Üniversitelerin gruplari oluyor sosyal platformlarda. Otobüs duraklarına bile ilan asarlardi bundan 15 sene önce.

Bir şişe çamaşır suyu ve büyük paket dezenfektan mendil al kuzum.Odanda dursun wc ye giderken götür.Klozete dök sifonu çek .Mendille oturacağın yeri sil.Odanı temiz tut ve kapını evden çıkarken kilitle.En kısa zamanda da kendine kalacak yer bul hasta olursun.

Ahh ahh üniv. Yıllarım geldi aklıma. Bir kişiyle çıktım eve. Aynen sifonu bile çekmiyordu. Aslında çok becerikli ailesinin evinde her işi yapan bi kızdı. Anca süslensin gezsin.Neyse ki 2 kişiydik.Son sene tek başıma eve çıktım.

Bir şişe çamaşır suyu ve büyük paket dezenfektan mendil al kuzum.Odanda dursun wc ye giderken götür.Klozete dök sifonu çek .Mendille oturacağın yeri sil.Odanı temiz tut ve kapını evden çıkarken kilitle.En kısa zamanda da kendine kalacak yer bul hasta olursun.
Sürekli wc temizlerse onlara da ödül olur. Daha çok kirletirler.

Yıllardır çeşitli ev arkadaşı değiştiren biri olarak söylüyorum 6 kişi aynı evde yaşayamaz. Dünya titizi de olsanız olmaz o iş. Başka yer bulun.

Allah yardımcınız olsun.
Pis insanlarla yaşamak bence bi zulüm şekli kesinlikle.
İnsan yorgun geliyor bir de bunun stresini çekiyor.

Arkadaş hiç şaşmaz ilk herseyi alttan alan pislik ne varsa temizleyen biri vardır ve isyan edince ilk o kişiye tavır alınır.
Temizlemeceksin.

Ayrıca bu kadar pis bir insann oturdugu wc ye ya oturmaz ya da hijyen spreyi sıkmadan girmezdim.

Temizleme.
iyi de kendi kendinizle çelişiyorsunuz
hem diyorsunuz temizleme
hem diyorsunuz temizlemeden giremezdim

e ne yapsın kız? temizlenmeden kullanamıyor işte, mecbur temizleyecek.

tek banyo var maalesef :KK43: bakın gerçekten temiz normal yaşayan bir insanım. Normal bir insan ne yapıyorsa onu yapıyorum kendimi gerçekten övmüyorum ya da onları kötülemek amacıyla yazmadım sadece akıl sağlığımı kaybediyorum artık. Gerçekten elimden geleni yaptım ama ne temizliği biliyorlar ne yemek yapmayı bir yumurta kırmaktan bir çöp atmaktan acizler ve onlara yardım etmek istediğimde ben hamal oldum resti çekincede kötü olan ben oldum saygı duymuyorlar sürekli kindar bir şekilde dedikodu yapıyorlar ve bu beni gerçekten tüketti. Sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyorum temizlik yapmıyorum kendi odamla ilgiliyim bir iki arkadaşım dışında yardım eden yok ama o üçü evden geçiyorlar :KK43: tükendim gerçekten tükendim
Tuvalet kısmını anladım da, ortak ve mecburen temizliyorsunuz temiz kullanmak için. Ama başkalarına yemek yapma gibi bi misyonu neden edindiniz anlamadım ben.
Maalesef var böyle pis insanlar ben de üni yıllarımda yurtta kalırken çok karşılaştım. Odamda bir aşko kız vardı, 4 aylık bir eğitim öğretim döneminde bir kere bile çamaşır yıkamamıştı. Ayakkabılarını çıkarınca oda buram buram çitos kokardı. Kaç gece o koku içinde zorla uyudum bilmiyorum.
Bu insanlar değişmez, siz kendinize başka bir alternatif bulmaya bakın. Yurtta boşluk açılır vb. Ya da diğer iyi anlaştığınız arkadaşlarınızla ayrı eve çıkın.

iyi de kendi kendinizle çelişiyorsunuz
hem diyorsunuz temizleme
hem diyorsunuz temizlemeden giremezdim

e ne yapsın kız? temizlenmeden kullanamıyor işte, mecbur temizleyecek.
50 tuvalet fırça darbesi, bol çamaşır suyuyla temizle demedim. Hijyen spreyi sık da gir dedim.
Böyle pis insanlardan mikrop kapar insan…

Boş yogurt kovasına işese, gaitasını yapsa daha iyi bu pis wc ye girmekten…

50 tuvalet fırça darbesi, bol çamaşır suyuyla temizle demedim. Hijyen spreyi sık da gir dedim.
Böyle pis insanlardan mikrop kapar insan…

Boş yogurt kovasına işese, gaitasını yapsa daha iyi bu pis wc ye girmekten…
ya tabi en asgari yapsın da neticede bunlar her yeri böyle bırakıyordur
dahası belki ellerini de yıkamıyorlardır hacet giderdikten sonra
kız yemek yapabilmek için de kullanacağı alanı temizlemek zorunda, ya da kapı kulpları mesela?

yani bunun sonu yok ki, ne kadar temizlemek istemese de eninde sonunda kendi hayatını sürdürmek için temizlemek zorunda kalır...

eğer apart olduğu için senelik senet filan yapmamışsa hemen kaçmaya bakması lazım
böyle insanlarla başa çıkılmaz

X