Sigara iip de, tp bebei tutan var m?

bebegem

BEBEĞİMİ VER RABBİM
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
900
6
evet sigara bağımlısıyım ve tüp bebek yaptırıcam

sigara içipte tüp bebeği tutan varmıı

canım benim doktorum tedavim sırasında kesinlikle sigarayı yasakladı hatta pasif içici bile olma dedi. sigara damarları büzerek kullanılan ilaçların etkisini azaltıyor. biraz zor olur ama bırakmaya çalış bence insan tedavi sırasında maddi manevi yeterince yıpranıyor başarısız olursan sonra kendini yersin sigara yüzünden mi oldu diye ve üzülürsün.tabi yine kendin bilirsin. Allah yardımcın olsun

ben sigara ictim 2 yumurta olustu 1i boş 1i de esımın 65milyon spermıyle dollenmedi bile bu sigaraylamı ılgılı emin deilim ama vıcdan azabı yasıorum
karar senın ben sadece paylasmak ıstedım

evet sigara bağımlısıyım ve tüp bebek yaptırıcam

sigara içipte tüp bebeği tutan varmıı

Sigara içmek kadınların menopoz yaşını beş yıl kadar geri çekiyormuş bu da demektir ki yumurtalık rezervini bozuyor, ayrıca erkeklerde de çok büyük zararı var benim bir yakınım düşük olan sperm sayısı ve kalitesini sadece bitkisel ilaçlar ve sigarayı bırakarak yükseltti şimdi bir bebekleri var (hem de doğal bir gebelik) tüp bebek tedavisi çok zahmetli bir süreç ve defalarca uygulanması ve bir sürü ilaç yüklenmesi kadın vücudu için sakıncalı, evet çok zor biliyorum ama şansınızı atırmak için mutlaka bırakmalısınız.

Bende bir sigara bağımlısıyım tüp bebek tedavim boyuncada mümkün olduğunca azaltarak devam ettim sonuç pozitif ama ben yinede seni etkilemek istemiyorum bırakmak en iyisi hiç yoktan bir dene derim bırakmayı

evet çok doğru maddi manevi yıprattığı...

sigaranın bir etkisi oluyorsa tabiki bırakırım....

sadece emin olmak istedim..

çünkü bir sigara bağımlısının ne kadar zor bıraktığını bilirsiniz..

bende malesef içiyorum ama tedavi öncesi bıraktım ama sonuç negatif ve yenisine hazırlanıyorum sıgara içmeyi seviyordum ama çocugum olmasın çok istiyorum ve onun yaşam kalitesin ben etkileyeceksem içmemem gerek anne olmak fedakarlıktır diyerek kendime baskı yapıyorum tedavi çok zor çok stresli bence riske atma inşallah pozitif sonuç alırsın

merhaba banada doktorum sigara konusunda uyarı yapmıştı.Sigara yumurta kalitesinini kalitete embriyonun tutunmasını ve gelişimini engelliyor diye. Tedavi süresince malesef bende sadece azaltabildim cnm çok istediği zaman içiyordum ama transfer olduktan sonra bıçak gibi kestim zaten öyle bir ruh haline giriyorsun ki sendede öyle olucaktır. Biraz meşakkatli bir yol bu pişman olmamak için tedaviden önce bırakmak en iyiysi.

Bende sigara ve kahve tutkunuydum... 3 denemede hem sıgara hem kahveye devam ettım olmadı. 4. tedavımde 2 sınıde bıraktım sonuç posıtıv oldu. Sigara etkılıyomuydu bılmıyorum ama ıcmemeye calış.... ben sıgara yerıne mandarın yedım süreklı... günde 2 3 kılo....

kesinlikle bırakmalısın arkadaşım zordur ama bebeklerimiz için ,ben 32 yaşındayım bende sigara içiyodum fakat doktorum kesinikle bırakmalısın yumurta olgunlaştırma iğnelerinin etkisini bile azaltıyor dedi , ben transfer günü bırakmayı düşünüyordum sigarayı ama ilk iğneme başladığım gün bıraktım ve içim çok rahat.

Bende ıÇtım doktor 2-3 tane ıÇ dedı ÇÜnkÜ bende 1 paket ıÇıyordum ama keŞke ıÇmeseydım sonuÇta pozıtıf oldu ama bebek gelıŞmedı ve aldırmak zorunda kaldım 2 ıncı kesınlıkle karalıyım ıÇmıcem

hangisinin daha önemli olduna karar vermelisin ben bıraktım bırakmalısınız

bende 10 yıldır sürekli sigara içtim hemde severek..hele de yanında çay ve kahve olursa değmeyin keyfime..ancak tüp bebek tedavisine başladığımız gün doktorum kesinlikle yasakladı..ancak ben zorlandığım için günde 2 kez içtim.yemeklerden sonra ..ama mümkün olduğunca içime çekmeden..derken transferden 5 gün önce tamamen bıraktım..ve bugün transferin 19.günü ve hamileyim çok şükür...ve inan şu anda kokusu bile çok kötü geliyor...

boşver bebeklerimizi riske atmaya değmez..valla paramda cebimde kalıyor harca harca bitmiyor sanki:))))))

bende sigara tutkunuydum içmeyi çok seviyordum önce aşılama yaptırmıştım azaltarak içtim yumurtalarım çok güzel gelişmişti ama tutmadı daha sonra tüp bebek yaptırdım öncesinde azaltmıştım iğneleri yaptırmaya başlayıınca günde birkaçtane içiyordum transfer sonrasında tamamen bıraktım 9 yumurta toplandı 5 tanesi döllendi ancak 2si transfer edildi ama sonuç negatifti çok ağlamıştım ozaman peşpeşe birsürü sigara içmiştim sinirden ve üzüntüden şimdiyse gündeen fazla 5 tane ,çiyorm etkilediğine eminim 2. tüp bebek için ekimde gideceğiz inşallah içmemeği düşünüyorum bakalım ne olacak sende çok içiyorsan azalt enazından çünkü insan suçluluk duyuyor inşallah hepimizinki tutar

ılk denememe başlamadan 1 ay önce bıraktım sigarayı. Epey bi zorlanmıştım, ama başardım. Transfer oldu, sonuç beklemeye kaldı. 14. günde negatif sonucu aldım elime. Dünyam yıkılmıştı, nasıl olurdu, onca uğraş, emek, sigarayı bile bırakmıştım. ıkinci denememe biraz isyankar başladım. Kendimi üzmeyecektim, rahat olacaktım, olmuyorsa olmuyordu zaten, sigarayı bile bırakmadım. Sonuç bu sefer pozitif çıktı ve hamileliğim devam ediyor. Şimdi elbette bıraktım, içmiyorum. Benim ki belki biraz da şans dı. Kimseye örnek olmasın. Ben hala embrioların neye göre hangi şartlara göre kime göre tutunduklarını anlayabilmiş değilim. Anlamadım, anlayamayacağım. Allahın takdiri diyor herkese bol şans diliyorum.

aslında sigarayı bırakmak benim için zor değil ama kendimce şöyle diyorum sigarayıda bırakırsam stres altında olucam yanlışmı acaba düşüncem..

canım bende uzun süredir sigara kullanıyordum..
bebek düşüncesine iyice sarıldıktan sonra bir anda bıraktım..
benim için hiç zor olmadı..
şimdiye kadar sadece yumurta takibi yapıldı..
bayramdan sonra başlıyacak asıl tedavi..
ama o dönemde de ya bebek olursa o kadar olmasını istiyorum neden kendimi zehirliyeyim diye düşündüm..
nerdeyse 1 sene olucak bırakalı..
sende bırakmayı dene canım..
o kadar ilaç kullanıcaksın..
belki de özel yaptırıcaksın..
o kadar maddi ve manevi emeklerin neden boşa gitsin..
tek sorun sigara mı diyeceksin haklısın..
zamanı gelince her şekilde tutacak ama kendimize göre zararlı olanları da hayatımızdan çıkarsak iyi olur yine de..

Öncelikle şunu yazmak istiyorum ; sigara kullanan ve nasıl bırakacağım diyen bayanlara inanılmaz kızıyorum. Hiç alınmasınlar, darılmasınlar. Biz bu kadar sıkıntılı bir tedaviye neden katlanıyoruz? Hem maddi hem manevi olarak neden yıpranıyoruz? Yumurtaların gelişimini takip ederken "Acaba gelişti mi, kaliteli mi, döllenecek mi" diye neden kendimizi yiyoruz? Herşey kucağımıza almak istediğimiz bebeklerimiz için değil mi? Bayanlar, yumurta kalitesini en çok etkileyen şeylerin başında dengeli beslenme ve sigara içmeme geliyor. Sigaranın içindeki zehirli maddeler, yumurtanın hem gelişmesini, hem kalitesini hem de döllenmesini doğrudan etkiliyor. Bebek oluşsa ve tutunsa bile düşük riskini inanılmaz arttırıyor. O zaman şunu sormak lazım: bu kadar uğraş boşuna mı? Dünya paralar verip, sonu belli olmayan bir maceraya atılıyoruz. Psikolojik baskısı da cabası. Elimizden tek bir şey geliyor, kendimize olabildiğince dikkat etmek. Bunu da yapamayacaksak, bu maceraya atılmayalım bence...:1closedeyes:

aslında sigarayı bırakmak benim için zor değil ama kendimce şöyle diyorum sigarayıda bırakırsam stres altında olucam yanlışmı acaba düşüncem..

Sigarayı bir ay önce değil epeyce bir süre önce bırakmak gerek bence, böylece stresiniz de azalmış olur ve mutlaka eğer içiyorsa eşiniz de bırakmalı.

X