Sigarayı Bırakma Günlüğüm

13 temmuz | 2.gün

Sabah ilacımı aldım, henüz akşam ilacımı içemedim. Ama normal sigaradan soguttu ilginç bir şekilde, içmek istiyorsunuz ama içemiyorsunuz, tıkıyor sizi. Ağız kuruluğu da oldu dünden beri. Sürekli su tüketiyorum bu iyi bişey 🥰

Reglim de 3 gün erken geldi bu sefer geciktirme yapmadı, tam tersi etki yaptı 🤷🏼‍♀️ Zaten 10 gün kadar kullanmayı ve sonra yine bırakmayı planlıyorum. Sigarayı bırakıp ilacı da bırakıcam. Sonrası psikolojik devam edicek. İçenlerin yanında bulunmamaya çalışıcam, bir fırt alsam mı acaba bakayım hala canım çekiyor mu diye denemeler yapmayacağım 😁

bu arada bugün kendimi zorlaya zorlaya yine sigara içmeyi başardım 🙈 yarıda kestim bir kaç dalı.

Sigara gerçekten irade meselesi, ben dün sadece 2 tane içtim ve hiç bir şekilde eksikliğini hissetmedim, 14 yıldır içiciyim bu arada :) bu hafta 4, 3, 4, 2, 2 olarak gidiyor bakalım :)

22 ocak 2021 / cuma

bugün bu serüvenin 18.günü 🥰 sigarayı bırakalı ise 13 gün oldu. özlüyorum arada ama sigarayı değil, o aldığım tadı. şuan içsem eminim ki o lezzeti asla alamıcam. sadece nikotin alışkanlığı arada insanın aklına geliyor. dün ilaca kaldıgım yerden devam edeyim dedim ama bugün yine hormonal lekelenme yaşayınca anladım ki zorlamanın bir anlamı yok. İlaçsız da iyi gidiyorum zaten, böyle devam eder inşallah 🧡
Tebrikler

Bu arada "SİGARASIZ TAM TAMINA 20 GÜN" 🥰🧡 her şey ama her şey mümkün. canım sigaranın s'sini bile aramıyor. Sigara kokusuna dumanına asla tahammül edemiyorum. Benimkini balkonda içirtiyorum. O hala bırakamadı ilacın şuan 20 küsuruncu gününde olmasına rağmen. Ama çok azalttı. 15 yıllık bağımlıyla 5 yıllık içicinin aynı olmadıgını buradan sizlere de sunmuş olayım böylece. En kısa sürede azmedip, irade edip, ilaçtan da destek alıp bırakmasını dilerim herkesin
Darısı başıma

X