Sığıntı gibi

33 yaşındayım ama sanki 16 yaşındaymışım gibi ev hapsindeyim nerdeydin niye geç kaldın 30dk gecikmişimdir:) kim mesaj yazdı. kimle görüşüyorsun her mesaj yada bikdirim geldıgınde eski eşimle görüştüğümü düşünüyor. Devamlı kaynanamdan, eltimden ,eski kocamın benim yıllarca maaşımı yediğinden, arabamızı sattıgımızdan yani bir insanın dertlerini sıkıntılarını neden unutmasına izin vermeden hatırlatırsınki. onlara olan kinini bana konuşarakmı geçiriyor. 2YILDIR aynı kelime seni kullandı senın gıbısını buldu tabi.. sonraa niye kendine güvenin yok nasıl olsunki durmadan paçandan tutup aşağı çekmeye çalışan bir annen varsa.

Çalışıyormuşsunuz aslında ayrı evi düşünmez misiniz? İnsanın kendi düzeni gibi olmaz bir yaştan sonra aile yanı.

Boşanınca annem babam yanıma taşındı bir süreliğine. Ben kendi evimde yaşıyordum. Hayatımda yaşadığım en zor 6 aydı diyebilirim. Çarşı, market, fatura, aidat, temizlik bende. Hafta içi işe git, çalış, eve alışveriş yap, pişir, topla, işe git fatura öde. Annem de babam da maaşları olmasına rağmen ellerini ceplerine atmadı. O zaman hanyayı Konya’yı anladım. Hemen onları kendi evlerine yolladım ve hayatımı kendi elime aldım. Tek yaptıkları çocuğa bakmaktı çocuk zaten akşama kadar okulda. Neden geç kaldın, arayan kimdi, kime mesaj yazıyorsun, bu saatte neden bunu yiyorsun.. offf bi salın beni dedim ya.

Hiç durma güzel kardeşim. Bir yaştan sonra bu uzun havalar hiç çekilmiyor. 1+1 ev tut ve çık kızınla. Gayet de güzel yaparsın kafan da rahat olur.

Çaktırmadan para biriktirmelisiniz.

Bu ay ödemem vardı deyin market için para isteyin gibi gibi.

Ya da diğer yol harcamaları oturup bölüşün. Faturaları mutfağı .. Geri kalan kısmı ayırın ayrı ev için biriktirin.

kim sığıntı onu bilemedim

borcunuz varsa markete harcamayın

ama ekstra harcamalar yapabiliyorsanız ayrı eve çıkın anneniz de eskiden nasıl geçiniyorsa devam etsin

anneniz bin iyi bir şey dese dahi artık rahatsız eder, ayrı yaşamı tatmış birisi evin küçük çocuğu gibi geri dönemiyor

yolunuz açık olsun

Sırf bu sebeple ikinci evliliğini yapan milyonlarca insan var . Ben de ayrıldım eşimden ve şimdi ikinci evliliğini yaptım . Bunu ailemin yaninda sığıntı olarak hissettiğim için değil çok şükür . Herkes benim kadar şanslı olmayabiliyor. Bence bır an önce doktora gidin . Kendinizi iyi hissettiğinizde herşey daha güzel ve cekilir olucaktir . Umarım hayatınızda herşey istediğiniz gibi olur kimseye annenize bile minnetiniz muhtacliginiz olmadan dimdik ayakta durabileceginiz günleriniz olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…