Sigortasız bir eş ve para sorunsalı

Kızlar merhaba uzun zamandır yoktum her şey yolunda gidiyor gibiydi ama sadece gibiydi aslında düşünüyorum da yolunda giden bir şey yokmuş.

Eşimle birlikte çalışıyoruz bildiğiniz üzere farklı bir dükkan açtık kendimize, değiştirdik yerimizi. Ama sorunlar sistem hep aynı. Hala borç ödüyoruz, ve hayatımız ve muhabbetimiz hep paradan ibaret. Eşimin muhabbeti hep para hep para. Hangi işi yapsam nasıl yapsam daha fazla para kazanırım vs. Önceden pazar günleri ben tatil yapıyordum. Artık yoğun olduğu için beni de alıyor dükkana. Gerçekten cok yoruldum. Ve bana her zamanki gibi çok nadiren az bir para veriyor.

Mesela 4 ayda bir kere falan 4 milyar para veriyorsa, 4 ay onun hesabını soruyor bana ağzımdan laf almaya çalışıyor. Senin paran vardır ya falan gibilerinde. Çok bir paraymış gibi.

Ne bir tatil planı ne bir gezmek hiçbir şey yok. Konumuz sadece para.. evden işe işten eve bir hayat. Çok bunaldım çok. Beni önemsemiyor yani önemseyen bir insan böyle davranmaz. İlgileniyor gibi davranıyor diğer konularda, her istediğim şeyi yedirir içirir. Asla bu konuda kısmaz. Ama sadece yemek yemek için evlenmedim ben neticede. Benim karnımı annem babam da güzel doyuruyordu. Tek olumlu yönü bu. Çünkü o da yemek yemeyi çok seviyor . Buna bağlıyorum ben, sadece ben sevsem belki bunu da yapmazdı.

Benim her şeyimden faydalanıyor, kullanıyor beni gibi geliyor. Yüzüme gülmesi de bu yüzden.. sigortam da yok biliyorsunuz ki eşimin de yok sigortası. Yine çok çıkmazdayım. Haftada bir gün bile tatilim yok. Ev işlerini bile yapamaz haldeyim bende saldım evle de ilgilenmiyorum . Çok istiyorsa kendi yapsın
Hak edene hak ettiği gibi davranıyor eşiniz. Sizin sorununuz hak ettiğiniz hayatı şikayet etmeniz. Kabullenip susup oturmanız gerekiyor. Haaaa ben bu hayatı istemiyorum diyorsanız buyrun boşanın bize ne.

Iki kisi dukkan isletip nasil ikinizde sigortasiz olabiliyorsunuz? Sahis sirketi bile kursaniz en aZ.biriniz bagkurlu olmak zorunda. Kaçak dukkan mi işletiyorsunuz?

Ya neden engellendi ki, soruma cevap alamamistim, dukkan varsa en azindan bir kisiye bagkur primi yatirmak zorunda degil misiniz? Nasil ikiniz de sigortasiz oluyorsunuz? Kacak mi isyeri?
Aklin yolu bir. Ayni seyi sordum. Yada koca aslinda catir catir oduyor bagkuru kendine. Kadinin da etinden sutunden..

Kızlar merhaba uzun zamandır yoktum her şey yolunda gidiyor gibiydi ama sadece gibiydi aslında düşünüyorum da yolunda giden bir şey yokmuş.

Eşimle birlikte çalışıyoruz bildiğiniz üzere farklı bir dükkan açtık kendimize, değiştirdik yerimizi. Ama sorunlar sistem hep aynı. Hala borç ödüyoruz, ve hayatımız ve muhabbetimiz hep paradan ibaret. Eşimin muhabbeti hep para hep para. Hangi işi yapsam nasıl yapsam daha fazla para kazanırım vs. Önceden pazar günleri ben tatil yapıyordum. Artık yoğun olduğu için beni de alıyor dükkana. Gerçekten cok yoruldum. Ve bana her zamanki gibi çok nadiren az bir para veriyor.

Mesela 4 ayda bir kere falan 4 milyar para veriyorsa, 4 ay onun hesabını soruyor bana ağzımdan laf almaya çalışıyor. Senin paran vardır ya falan gibilerinde. Çok bir paraymış gibi.

Ne bir tatil planı ne bir gezmek hiçbir şey yok. Konumuz sadece para.. evden işe işten eve bir hayat. Çok bunaldım çok. Beni önemsemiyor yani önemseyen bir insan böyle davranmaz. İlgileniyor gibi davranıyor diğer konularda, her istediğim şeyi yedirir içirir. Asla bu konuda kısmaz. Ama sadece yemek yemek için evlenmedim ben neticede. Benim karnımı annem babam da güzel doyuruyordu. Tek olumlu yönü bu. Çünkü o da yemek yemeyi çok seviyor . Buna bağlıyorum ben, sadece ben sevsem belki bunu da yapmazdı.

Benim her şeyimden faydalanıyor, kullanıyor beni gibi geliyor. Yüzüme gülmesi de bu yüzden.. sigortam da yok biliyorsunuz ki eşimin de yok sigortası. Yine çok çıkmazdayım. Haftada bir gün bile tatilim yok. Ev işlerini bile yapamaz haldeyim bende saldım evle de ilgilenmiyorum . Çok istiyorsa kendi yapsın
Kendin ettin kendin buldun şikayet etme boşuna

Bağkur borçları biriktiyse yararlanamıyorlardır belki
Evet,galiba ondan bahsediyor. Ama toplu odenip emekli olma durumu var yine de, sigortasiz olmuyorlar. Eski konulari okudum biraz, adam daha genc ve yakisikli galiba. Sasifelek cikmazi dizisindeki Murat ve Saadet'in evliligi aklima geldi, onlarin da bakkali vardi. Eskiler bilir o diziyi , adam mahalledeki diger kadinlara bile karisinin onunde yavsiyordu 🤣

Konunu dışarıdan takip ediyorsunuzdur, o zaman şöyle söyleyeyim, kocaman kadinsiniz, evlenmeden once annem babam karnimi doyuruyordu, simdi esim doyuruyor cumlesini kurmak zorunuza gitmiyor mu? Kendi karninizi kendiniz doyurun. Oncelikle bosanin, sonra da hakkinizi alabilceginiz bir işe girin.

Esinizin yaninda evcilik oynar gibi calismayi bırakıp, sigortaniz olan bir is bulun, kendi hayatinizi idare edin.
Gördüğünüz gibi, kimseye guvenemezsiniz bu hayatta.
Kimse icinde, beni gezdiriyor, yediriyor iciriyor gibi konusup kendinizi ezik gostermeyin, ben bunlari köpeğim icin yapıyorum.

Ben hayatımda çok enayi insan gördüm de senin gibisi bilmiyorum ya cidden

Hani seninki yedirip içirip gezdiriyordu kız?
öyle miymiş?

esnaf adam yedirip içirebilir zaten dükkanda yiyip içiyorlardır da
gezdirmek pek esnafın yapacağı iş yok hergün açıktır o dükkan
elemanları da hiç olmadı sanırsam, nasıl gezdircek hele bu kızın kocası hiç gezdirmez...

benim anlamadığım ailesinin durumu kötü filan da değilmiş
bu kızın motivasyonu neydi evlendi acaba?
çocuk desek hemen gebe kalırdı bu kız gebe de kalmadı bildiğim

ne yani bu adamla evlene evlene derdi, neydi
ya da evlendin baktın 7 24 iş para borç
çocuk yapamıyorsun
çalışıyorsun ne sigorta ne bir maaş
daha önemlisi adam başkalarına filan yürüyebiliyor yani maddi sıkıntı belki yarın bir gün geçer desek karakter sıkıntısı öyle bir şey de değil

evlenmekte motivasyon nydi ki devam etmekteki ne çok merak ediyorum...

açık konuşayım bir komşu kızı vardı annemlerin
kızcağız sarışın mavi gözlü kıvırcık saçlı filan nasıl tatlı güzel bir kız
2-3 sene dershaneye gitti olmadı üniversite

--ama bunlar büyükşehirde yaşıyor illa üni olmasa dao lurdu girse bir işe şimdiye emeklisi dolardı--

neyse kız böyle küçük esmnaf biriyle nasıl olduysa tanışmış
nerede nasıl denk gelmiş olabilirler bilmiyoruz
çünkü lojmanda yaşıyorduk arada km'ler var eve gelen gide türde esnaf da değil adam

neyse bunlar birlikte olmuş galiba gebe de kalmış
aile feryat kıyamet evlendiler

ne oldu 2 tane çocuk oldu ama kocası evi doğru düzgün çeviremiyordu, annesi bebelere baktı kız işe girdi (lise bitirmiş evde bekar kızken girilemeyen işe geçinemeyince 2 çocukla giriyorsun böyle işte)
kocası bir kavgada öldürüldü...

evet 25 yaşında 2 çocukla dul şimdi.
şu anda hala evde olabilirdi, düşünüyorum da yani bazı kızlarımız nedne bu kadar meraklı bu işlere çözemiyorum...

Sizi kullandığını ve değersiz hissettirdiğini biliyorsanız buna son vermeniz gerekir biz ne desek boş. Madem para sıkıntısı da çektiriyor. Gidin kendiniz bi işte çalışın kendi kazandığınız paranın hesabını vermeyin sorarsa da ağzının payını verin. Yani demek istediğim kendinizi kullandırtmayın. Şimdi boşan yazsak ona da tepki gösterilecek o yüzden tek çözüm sizin sınırınızı çizmeniz.

Sizi kullandığını ve değersiz hissettirdiğini biliyorsanız buna son vermeniz gerekir biz ne desek boş. Madem para sıkıntısı da çektiriyor. Gidin kendiniz bi işte çalışın kendi kazandığınız paranın hesabını vermeyin sorarsa da ağzının payını verin. Yani demek istediğim kendinizi kullandırtmayın. Şimdi boşan yazsak ona da tepki gösterilecek o yüzden tek çözüm sizin sınırınızı çizmeniz.
Kız kimse tepki göstermez merak etme baksana hepsi bosanmadıgım için linçliyor beni zaten. Çok kolaymış gibi

X