Yöresel Tarif Şıhıl Mahşi (Dolmaların Şâhı)-Hatay Mutfağından

Yöresel Yemekler
Muğla dayız...😍burada ilk fasulyeyi yogutlu görünce şaşırmıştım ama alışınca hepsi güzel geliyor şimdi.🥰anına bayıldım yalniz 🤣sevgiler ❤️❤️
Muğla yöresine özellikle baktım yemek ararken
Hep ot yemekleri ve yoğurtlama ağırlıklı
Yalnız bir ara çıntar göz kırpmadı değil:super:

Doğu ve Güneydoğu Mutfağı gibi yok🙈Tabi et, baharat, yağ, sos, hamur işi, bulgur sevenler için😁
Bizim yeme kültürümüz tamamen sentez yaa:halay:
Sanırım yemek yemeği sevdiğimiz için ete, hamura da varız, ota, zeytinyağlıya da.:kk77:
Malatya nın etle öne çıkmış bir yemeği var mı:süslü:
Hiç bilmiyorum ama:KK64:

Bizim yeme kültürümüz tamamen sentez yaa:halay:
Sanırım yemek yemeği sevdiğimiz için ete, hamura da varız, ota, zeytinyağlıya da.:kk77:
Malatya nın etle öne çıkmış bir yemeği var mı:süslü:
Hiç bilmiyorum ama:KK64:
Danilo sürekli anlatıyor ya patlıcan tavamız var, kağıt kebabımız var. Her türlü et yemeği yapılır ama bunlar meşhurdur. Kağıt kebabı sade ettir tadı muhteşem🤩

Danilo sürekli anlatıyor ya patlıcan tavamız var, kağıt kebabımız var. Her türlü et yemeği yapılır ama bunlar meşhurdur. Kağıt kebabı sade ettir tadı muhteşem🤩
Hemen google lladım:KK55:
Patlıcan tava yöresini yazmadan adana olarak çıktı.
Kağıt kebabı bildiğimiz kağıt kebabından farklı görünüyor onu çok merak ettim ve acıktım sanırım:kk77:

Doğu ve Güneydoğu Mutfağı gibi yok🙈Tabi et, baharat, yağ, sos, hamur işi, bulgur sevenler için😁
Ben et,hamur işi bağımlısıyımdır ama bu tarafta biraz değiştirdim beslenmemi :spor:
Özellikle Antep i çok görmek ve yemeklerinden yemek istiyorum :KK72::KK72:

X