Şikayet etmeli miyim?

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
2.764
5.196
34
Merhaba hanımlar. Bir konu da fikrinize ihtiyacım var.

Oğlum 4 yaşında. Özel bir okulun kresine gidiyor. Geçen yıl da gitti ve çok memnundum, öğretmen ve idaresinden yana. Ama öğretmenimiz doğum iznine ayrıldi.

Oğlum biraz hareketli, geçen yıl öğretmenine bunu söylediğim de "ben hareketli çocukları çok severim" demişti. Ve oğlumla aralarında çok farklı bir bağ vardı. Bu senenin başında yeni öğretmene bunu söylediğim de " sizi anlıyorum. Benim de kızım küçükken çok hareketliydi sinirimden aglardim" dedi. Bu durum beni biraz rahatsız etti ama sınıfta iyi olurlar umarim dedim.

Şimdi iki ay geçti. Ama durum iyice garip oldu. Dün oğlum brans öğretmenine su sicratmis. Sınıf oğretmeni,eşim oglumu almaya gittiğinde, eşime hemen şikayet etmiş. Ben oğlumla konuştum. Ben de öğretmenim kendimden ve kendi hislerimden örnek verdim oğluma. Branş öğretmenine de mesaj yazdım kusura bakmayın filan dedim. Oğlum da sabah özür dilemiş.

Bugün de sınıf öğretmenini aradım, oğlumu anneannesi alacak diye. Ama ve daha lafımı söyleyemeden kadın bana "xxx bu su işini alışkanlık haline getirdi artık. Bugün de başka bir öğretmene ellerini yıkayıp suyunu sicratmis" dedi. Ya tamam hoş bir durum değil de böyle iki de bir bunu bu şekilde şikayet etmek normal mi? Çocuk yani bu. Ben konuşurum oglumla, tekrar ederse rehberlik servisiyle görüşürüz dedim. Ama oğlumla konuşmadım çünkü iki gün üst üste aynı meseleyi anlatsam daha da pekiştirecek davranisi. İyi değil kötü olacak.
Bugün anneme oğlum "ben öğretmenimi seviyorum ama o bence beni sevmiyor" demiş. Çok üzüldüm.
Çocuklarla ilgili resim yollamaz, bilgivermez sormasak. Geçen haftalarda oğlum hep yaralı geldi, bir çocuk yapmış ama engel olan yok. (Bu koniyu öğretmen, müdür, rehberlikci birlikte konuştuk, bitti bu yaralanma durumu, demek ki engel olunabiliyormus) Okula etkinlik yapmaya gittim tüm çocukların burnu sümüklü, ablalari var silmemisler bile. Yani içim rahat değil.
Ogretmenlerinin yaşı çok büyük ama ben 50 yasinda da kreş öğretmeni tanidim, çocuklarla eğlenerek oynuyordu. Bu öğretmen de bunu göremiyorum . Geçen yıl ki öğretmenimiz çok genç çok hevesliydi . Acaba öyle mi olmalı diyorum.

Şimdi bu kreşde başka oğlumun yaş grubu sınıfı yok ama benim iş yerime yakın yeni bir şubesi daha var. Oğlumun yakın arkadaşlarından o şubeye geçenlerde oldu . Şimdi gittiği yer ise evimin yani,diğeri iş yerimin yani.

Sorun şu ki, ben bu öğretmeni önce müdüre anlatıp sonra mı gideyim diğer tarafa nasıl acaba ortamı diye bakayim? Yoksa bir dönem geçireyim mi? Özel okul bura. Herkes daha öz verili olmamalı miydi? Çalıştığım okul devlet okulu bir anaokulu var (oğlumun yaşı tutmuyor buraya henuz ve yarim gun) ama ona rağmen ozverili, ilgili herkes.

Önce yeni şubeye bakıp öyle mi müdüre anlatayım bu durumları, yoksa müdüre söyleyip mi gideyim bilemedim.

Çok uzun oldu kusura bakmayın ama içim hiç rahat değil. Çok üzüldüm bugün :KK43:(

Bir öğretmen onca çocuğa eğitim veriyor.
Burada abarti birşey yok.
Çocuğunuzu alacaksanız sessizce alın.
Sonuç itibarı ile ciddi ceza, darp, aşağılama yok.
Öyle bir durum olsa tüm veliler ayaklanır.
Çocuğunuzla konuşmayı deneyin.
SEVGİLER

4 yaşındaki çocuğu şikayet ediyor üstelik kreş öğretmeni. Yerinizde olsam önce öğretmenle sonra müdürle konuşurdum. Tabi önce diğer kreşe bakıp bi an önce oğlumu ordan almaya bakardım. Çocuğun dilinden anlayıp öyle yaklaşsa o çocuk o hareketi tekrarlamaz. 4 yaşında daha ya pess diyorum.

Bir öğretmen onca çocuğa eğitim veriyor.
Burada abarti birşey yok.
Çocuğunuzu alacaksanız sessizce alın.
Sonuç itibarı ile ciddi ceza, darp, aşağılama yok.
Öyle bir durum olsa tüm veliler ayaklanır.
Çocuğunuzla konuşmayı deneyin.
SEVGİLER

Okuldan alıp sorunları anlatmak için illa darp filan mı olmalı :) ilginç

Sevgisiz öğretmenleri sevmiyorum. Bebek o ya. Su sıçratmış yerim ben onu. Sıçratsın güzelce söylese izah etse yapmaz eminim. Yapsa ne olur ki. Öpün ufaklığı benim için. Bence de öğretmeni onu sevmiyor. Ben sevdim.:KK200:

Başka sınıf yada başka kreşe alın mümkünse. Şikayet etseniz öğretmeni, daha sevgisiz olacak. Almayacaksanız şikayet yerine öğretmenle konuşun derim. Çocuklar hissediyor sevgiyi. İnşallah yoluna girer herşey.

Başka sınıf yada başka kreşe alın mümkünse. Şikayet etseniz öğretmeni, daha sevgisiz olacak. Almayacaksanız şikayet yerine öğretmenle konuşun derim. Çocuklar hissediyor sevgiyi. İnşallah yoluna girer herşey.

Galiba önce diğer tarafa bakıp eğer ora buradan daha iyi gelirse bu öğretmenle yaşadığımız sorunların anlatıp oraya alacağım.

Öğretmenin sınıfında kac öğrenci var bilmiyorum ama her öğretmenin tarzı farklıdır tıpkı her öğrencinin davranışlarının farklı olması gibi. Öğretmeni uyarsanız yada idareye söyleseniz hiçbir şey değişmez üstüne bir de trip yada sözlü gerginlik yaşayabilirsiniz. O yüzden memnun değilseniz kreşini değiştirmek en mantıklısı.

Ben de devlette anasinifi ogretemniyim.oncelikle sunu soyleyeyim.burda nasil davraniyorsam ozel okulda da calissam ayni sekilde davranirdim.ozel okulda daha ozverili olmak lazim diye birsey yok.bu yanlis bir dusunce .ben ozel okullardaki bazi ogretmenlerin sirf veliler memnun olsun diye cocuklarin hatalarini gormezden gelip duzeltme cabasina girmeden veliler memnun olsun diye oylece devam ettirmesine cok kiziyorum.
sizin konunuza gelirsek bence bu ogretmen veliyle nasil konusulacagini bilmiyor.size o sekilde soylerse siz tabiki kizmakta haklisiniz.dusuncesi ne acaba o hareketi duzeltmek mi istiyor yoksa o yaramazliga tahammulu mu yok.yani tahammulsuz bir ogretmen mi ki boyle size yanlis bir uslupla soyluyor bunu .tahammulsuzse o kreste dogru bir egitim alamaz cocugunuz.gercekten olmadik yaramazliklar yapan cok yanlis davranan cocuklar oluyor.amacim o davranislari duzeltmek oldugundan veliyle oyle bir konuşuyorum ki hic kirmadigima velinin canini sikmadigima eminim.ama asla soylemeyim idare edeyim de veli de bozulmasin gecsin gitsin boyle demiyorum asla.o da sizin ogretmenin yaptigi kadar yanlis bir davranis.iste herseyi ayarlamak lazim bu sekilde olmaz tabi.bir de orda ablalar vardi burunlari sumukluydu demissiniz ,evet bu aralar hep hasta cocuklar dediginiz gibi burunlari hep sumuklu :)ben surekli cocuklara pecete verip burunlarini silmelerini soyluyorum siliyorlar 4 yasindaki cocuk da siler.ablalar silmek zorunda degil bence.ama silseler de bence yine akiyordur.ne kadar silinse bir turlu o sumukler durmuyor :)

Öğretmenin sınıfında kac öğrenci var bilmiyorum ama her öğretmenin tarzı farklıdır tıpkı her öğrencinin davranışlarının farklı olması gibi. Öğretmeni uyarsanız yada idareye söyleseniz hiçbir şey değişmez üstüne bir de trip yada sözlü gerginlik yaşayabilirsiniz. O yüzden memnun değilseniz kreşini değiştirmek en mantıklısı.

Aslinda özel bir okula göre sınıfta kalabalık malesef. 23 kişiler ve bolunmedi. Tarz farklıdır anlarım, hatta çocuk farklı insanlar tanısın diye bunu iyi de bulurum ama çocuk öğretmeninin onu sevmediğini düşünüyor. :KK43: Ben de bazı konularda fazla ilgisiz buluyorum. :KK43: Bu öğretmen dışında okulun müdürünü, diğer branş öğretmenlerini, rehberlik servisini cok beğeniyorum ve evimize oolan yakınlığından yana da çok memnunum. Şimdi bir öğretmen yüzünden hepsinden vazgeçmem gerekecek. Bu da canımı sıkıyor :KK43:

Ben de devlette anasinifi ogretemniyim.oncelikle sunu soyleyeyim.burda nasil davraniyorsam ozel okulda da calissam ayni sekilde davranirdim.ozel okulda daha ozverili olmak lazim diye birsey yok.bu yanlis bir dusunce .ben ozel okullardaki bazi ogretmenlerin sirf veliler memnun olsun diye cocuklarin hatalarini gormezden gelip duzeltme cabasina girmeden veliler memnun olsun diye oylece devam ettirmesine cok kiziyorum.
sizin konunuza gelirsek bence bu ogretmen veliyle nasil konusulacagini bilmiyor.size o sekilde soylerse siz tabiki kizmakta haklisiniz.dusuncesi ne acaba o hareketi duzeltmek mi istiyor yoksa o yaramazliga tahammulu mu yok.yani tahammulsuz bir ogretmen mi ki boyle size yanlis bir uslupla soyluyor bunu .tahammulsuzse o kreste dogru bir egitim alamaz cocugunuz.gercekten olmadik yaramazliklar yapan cok yanlis davranan cocuklar oluyor.amacim o davranislari duzeltmek oldugundan veliyle oyle bir konuşuyorum ki hic kirmadigima velinin canini sikmadigima eminim.ama asla soylemeyim idare edeyim de veli de bozulmasin gecsin gitsin boyle demiyorum asla.o da sizin ogretmenin yaptigi kadar yanlis bir davranis.iste herseyi ayarlamak lazim bu sekilde olmaz tabi.bir de orda ablalar vardi burunlari sumukluydu demissiniz ,evet bu aralar hep hasta cocuklar dediginiz gibi burunlari hep sumuklu :)ben surekli cocuklara pecete verip burunlarini silmelerini soyluyorum siliyorlar 4 yasindaki cocuk da siler.ablalar silmek zorunda degil bence.ama silseler de bence yine akiyordur.ne kadar silinse bir turlu o sumukler durmuyor :)
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Özverili olmak insanda bitiyor bunu biliyorum. Ben de devlette çalışıyorum ve ilerde oğlumun devlet okullarında okuması tercihim çünkü gerçekten çevremde harika öğretmenler var başka yerde bulunmaz .Devlet okullarına bir güvensizliğim yok ama özelde özverili olmayanı tutmazlar. Bu öğretmen 4 yıldır bu kurumdaymis.
Ben hep dedim eski ogretmenine de bu öğretmene de rehberliği de mudurumuze de, eğer bir problem varsa tek başınıza halletmeye çalışmayın haberdar olayım birlikte çözüm arayalım diye. Ama elini yikadi öğretmenine sicratmis, niye yaptın x diye sorduk canım istedi dedi şeklinde şikayet olur mu aklım almıyor. Ben lisedeyim herşeyi sorun etmek de absürt geliyor bana .ben cozemedim durumu ya :KK43:
Sınıfta öyle gidip öğrenci sevmez, sevecen konuşmaz hep ciddi bir ses tonu ama bu benim gördüğüm süre için de tabi mutlaka her an böyle değildir . Canım çok sıkıldı bu duruma ya :KK43:( sorunu kimle konuşmalı yım peki?

Bir de oğlum öğretmeninin kendisini sevmediğini düşünüyor .eski öğretmenini ozlemle anlatiyor.

Burun sınıfı konusunda da hiç silinmemiş ve kuruyup kalmış çok afedersiniz ama :) yani çocuklara hiç sil bile denmemiş.

çocukarı sevmeyen, tahammülü olmayan rahat diye ana sınıfı öğretmeni olmaya kalkışırsa olacağı bu..

Aslinda özel bir okula göre sınıfta kalabalık malesef. 23 kişiler ve bolunmedi. Tarz farklıdır anlarım, hatta çocuk farklı insanlar tanısın diye bunu iyi de bulurum ama çocuk öğretmeninin onu sevmediğini düşünüyor. :KK43: Ben de bazı konularda fazla ilgisiz buluyorum. :KK43: Bu öğretmen dışında okulun müdürünü, diğer branş öğretmenlerini, rehberlik servisini cok beğeniyorum ve evimize oolan yakınlığından yana da çok memnunum. Şimdi bir öğretmen yüzünden hepsinden vazgeçmem gerekecek. Bu da canımı sıkıyor :KK43:

Bence öğretmen ile görüşün. Yukarıda bir ana okulu öğretmeni arkadaşın yorumu varm gayet bilgilendirici. Belki tahammülsüz veya sadece sizinle düzgün konuşmadı. Siz öğretmen ile konuşun ki sebebini anlayin.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Özverili olmak insanda bitiyor bunu biliyorum. Ben de devlette çalışıyorum ve ilerde oğlumun devlet okullarında okuması tercihim çünkü gerçekten çevremde harika öğretmenler var başka yerde bulunmaz .Devlet okullarına bir güvensizliğim yok ama özelde özverili olmayanı tutmazlar. Bu öğretmen 4 yıldır bu kurumdaymis.
Ben hep dedim eski ogretmenine de bu öğretmene de rehberliği de mudurumuze de, eğer bir problem varsa tek başınıza halletmeye çalışmayın haberdar olayım birlikte çözüm arayalım diye. Ama elini yikadi öğretmenine sicratmis, niye yaptın x diye sorduk canım istedi dedi şeklinde şikayet olur mu aklım almıyor. Ben lisedeyim herşeyi sorun etmek de absürt geliyor bana .ben cozemedim durumu ya :KK43:
Sınıfta öyle gidip öğrenci sevmez, sevecen konuşmaz hep ciddi bir ses tonu ama bu benim gördüğüm süre için de tabi mutlaka her an böyle değildir . Canım çok sıkıldı bu duruma ya :KK43:( sorunu kimle konuşmalı yım peki?

Bir de oğlum öğretmeninin kendisini sevmediğini düşünüyor .eski öğretmenini ozlemle anlatiyor.

Burun sınıfı konusunda da hiç silinmemiş ve kuruyup kalmış çok afedersiniz ama :) yani çocuklara hiç sil bile denmemiş.
malesef umutsuz bir konusma yapicam ama ogretmenle konusmaniz cok faydali olmaz cunku siz boyle dediniz diye kendini degistirecegini sanmiyorum.hatta bu konuşmanın hic hosuna gitmeyecegini dusunuyorum.mudure gidip soyleyince de iki ihtimal var .ya mudur ogretmene bundan hic bahsetmeyecek ya da soylerse de ogretmeni sikayet etmis olacaksiniz ogretmen bundan da hic hoslanmayacak.kisacasi faydasi olmayacak.basta soyledim de baya umutsuz bir konusma oldu farkindayim :).aslinda su cok uzucu bir anasinifi cocugu ogretmenim beni sevmiyor diyebiliyorsa bu cok onemli bir ayrinti aslinda .ben mesela cok kizdigim da olur cocuklara hicbir cocugun boyle dusunmedigini biliyorum cunku velilerden cok guzel seyler duyuyorum.sevdigini hissettirmek cok farkli bir olay .yeri gelir kizilir anne de cocuguna kizar.onemli olan kalp kirmamak.size bir cozum sunamadim kusura bakmayin cunku okulunu degistirin de diyemiyorum cocuk icin bu da cok iyi birsey degil.seneye de anasinifina gidecek zaten iyi arastirma yapin seneye dogru secim yaparsiniz insallah.hem belki cocugunuz daha bu ogretmene alisamamis da olabilir .belki eski ogretmenini ariyordur.bir sure daha gecsin bakalim insallah daha iyi olur hersey

Benim boncugum 23 aylik , 1 aydir krese gidiyor , sabah ogretmeni kapiya geliyor almak icin , kucagimdan onun kucagina bir atlayisi var , atladiktan sonra da birbirlerine bir sarilislari var ki bence tum kres ogretmenleri gormeli o sevgiyi
Kreste sevgi ve bag cok onemli , o ogretmen onlarin herseyi , o yuzden bence once ogretmenle sonra mudurle konusun , bir degisim olmazsa kresi degistirin

Bu arada oglum su anda 10 yasinda , 3.5 yasinda baslamisti krese , basladiktan 10 gun sonra ben ogretmenime aşik oldum diye geziyordu ortalikta , aradan kac sene gecti hala ismi gectiginde gozleri isildar

Bir an durup çocuk olup onun gibi düşündüğümde, küçük bir çocukken etrafımızda arkadaşlarımızada su sıçratırdık.Bunu oyun oynamak amaçlı yada bazen sevmediklerimize sataşmak amaçlı yapardık.Çocuğunuz öğretmenini sevdiğini ama öğretmeninin onu sevmediğini söylemiş.Bu durumda çocuk bu eylemi onunla iletişim kurmak için yapıyor ama aldığı geri dönüş ona sevilmediğini düşündürtüyorsa öğretmende sıkıntı olabilir.Bence öğretmenle konuşacaksanız çocuğunuzun söylediklerini aynen öğretmene iletmelisiniz çocukla bağ kuramamış olabilir.

X