Sıkıcı biri miyim? Benim gibi olan var mı merak ediyorum.

Bu tamamen tercih meselesi bence.
Ben de sizin gibi tepkiler alıyorum şu dönemde.
Az çeyizim varmış, misafir için ayrı yemek takımım olması gerekiyormuş vs.
O kadar az çeyizim var ki gören şaşırıyor ve ayıplıyor neredeyse.
İnanın umrumda değil. Kendi oturacağım ev için kimsenin karışmaya hakkı yok bence.

Bunun eglenceli olmakla ilgisi ne ki? Benim deneyimlerime göre tam tersi hatta bu domestic seylere cok kafa yoran kadinlar cok sıkıcı oluo asil kaşık düşmanlari :) ben seni takdir ettim. Bana göre islevselligi ön planda tutabilen bi insan asla sıkıcı olamaz. Kafasi calisiodur bi kere.

Arkadaşlarım tarafından eleştirildiğim bir huyum var. Whatsapp grubunda konuşurken birisi kek kalıbı attı nasıl diye sordu evde de belki besten fazla cesit kek kalıbı var bu kisinin. Bende zaten evde bir sürü var napcan dedim aman seninde içinde geçmiş dediler bana.
Şöyle detaylandırayım. Evde kalabalık olacak gözümü yoracak herşeyden nefret ediyorum. Öyle yemek salonum vitrinim falan yoktur ev olabilecek en minimum eşya düzeyinde. Mesela oturma odamda koltuklar orta büyüklükte yemek masası ve duvarda tv var. Bunun dışında ortada sehpaymış çiçeklermiş şamdanlarmış biblolarmış sevmiyorum istemiyorum. Yatak odamda yatak ve küçük bir şifonyerim var. Ayrı bir giysi odası yaptım orda da sadece gardrop var. Mutfağımda çok sade. Evlenirken bile şu bilmem kaçlı yemek takımlarından incık cıncık ev aletlerinden almadım. Öyle çeşit çeşit bardak takımlarım yok. Perdelerimde düz tül ve düz renk fon olarak seçtim. Annem bile çok sade diyor şunu al bunu yap. Benimse tek isteğim renk uyumu olsun göz yormasın temiz olsun temizlemesi kolay olsun. En son iş yerinde kızlar nevresim takımı bakıyordu çeyizlerine bir tanesi abartmıyorum 6 takım almış hala alacakmış. Üstüne yatak örtüsü seti vs de aldı. Düşününce ben onuda almamışım. Pike seriyorum sadece. Nevresimde en fazla 3 tanedir ve düz renkler. Emekli gibisin diyolar bana bu eşya konuları açılınca.
İnstagramda bakıyorum herkesin evi çok renkli çok şık. Kahve storysi atıyorlar mesela her seferinde farklı fincanlar var. Çocukları ek gıdaya geçiyor çeyiz düzer gibi bardak çanak alıyorlar. Bense çocuğuma bi buharlı pişiriciyle suluk aldım evdeki tabak çatalla yiyor çocum.

çok uzattım ama söylesin bana dostlar benim içim mi geçmiş? Çok mu zevksiz bir insanım? Zaten var olan eskimemiş birşeyin fazla fazlasını yedeklemek almak zorunda mıyım? Gerçekten soruyorum sıkıcı biri miyim ben?
Sorun sende değil bence bende senin gibiyim geçenlerde cam caydanlik aldım evde bı tane vardı oda buyuktu neyse ben aldıktan 2 hafta sonra gorumcem caydanligin videosunu atmadin dedi bende niye atacakmiydim daha kullanmadım bile dedim bana da aynı size denilen gibi aman senin için geçmiş dedi cam sonuçta insan merak eder fln dedi yahu dedim ne alaka 😄 takılmayın bosverin

X