Sıkılaşmak

bal kxoxpxuxxgxxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2008
37
0
40
Arkadaşlar sıkılaşmak tam olarak ne demek? uzun süredir yürüyüş yapıyorum ama tartıda fark göremiyorum ama inceldiğimi yani sıkılaştığımı farkediyorum. Görenler sen ne kadar zayıflamışsın diyolar ama ben hala aynı kilodayım anlamıyorum. Tartıda da fark görmek istiyorum yerimseniben

tartıdaki önemli değil ki nasıl göründüğün önemli. sıkılaşmışsın diğer anlamı yani daralmışsın. tartıdaki fark değil mezuradaki fark önemlidir. örnegin 70 kilo iki ayrı insanı koysan biri daha kilolu biri daha zayıf durur. bunun nedeni birinde yağ fazladır birinde kas. yağ fazla olan daha kilolu gösterir. spor yapıncada yağ yakıyosun kasa dönüyo toparlanıyor vucudun. tabi spor eğitmeni arkadaşlar daha ii bilir bu benim görüşüm :)

Sıkılaşmak kasların,vücudun toparlanmasıdır..
Mesela düzenli spor yapılmadığında kollarınızı uzatıp sallayın Biseps kasınızın olduğu bölümün altında derinizin sallandığını görürsünüz.
Fakat egzersizlere başladığınızda(kol kasları için) belli bir süre sonra aynı hareketi yaptığınızda kol kaslarınız gelişip-sıkılaştığı için deriniz sarkık durmaz..
İşte tam olarak sıkılaşmak buduryerimseniben
a.s.

X