Silikon sonrası nasıl bir süreç

Gecmis olsun canim beni izlemeye almissin ama seni izleyebilmem için albumunun olmasi gerekiyo :KK43:
Çok acemiyim.. dün telefondan önceki hallerine ait iki görsel yükledim , herkes görebilirmiş diye kaldırmak zorunda kaldım.. albüm oluşturacağım ama telefondan dolayı mı yapamıyorum anlamış değilim.. ilerleyen günlerde bakarsın.. mutlaka eklemiş olurum

Çok acemiyim.. dün telefondan önceki hallerine ait iki görsel yükledim , herkes görebilirmiş diye kaldırmak zorunda kaldım.. albüm oluşturacağım ama telefondan dolayı mı yapamıyorum anlamış değilim.. ilerleyen günlerde bakarsın.. mutlaka eklemiş olurum

Evet telefondan olmuyor laptop ile yükledim ben. Telden yapabilenlerde var ama benim telefonda pixeli büyük diye kabul etmiyo. Herneyse album yaparsan gizlilik ayarlarıni takip ettiklerim olarak seç. En azından senin istediklerin dısinda kimse görmez. Haa birde esku takip ettiklerin sayfasındaki arkadaslarınıda ele bence. Yani ben öyle yaptım :)

Evet telefondan olmuyor laptop ile yükledim ben. Telden yapabilenlerde var ama benim telefonda pixeli büyük diye kabul etmiyo. Herneyse album yaparsan gizlilik ayarlarıni takip ettiklerim olarak seç. En azından senin istediklerin dısinda kimse görmez. Haa birde esku takip ettiklerin sayfasındaki arkadaslarınıda ele bence. Yani ben öyle yaptım :)
Sağol fıstık.. çok yardımı oldu bak bunun... :) hala hastanedeyim .. iyi hisseder hissetmez ilgileneceğim

Çok iyi gecti kas zarı altı yontemiyle meme altindan kesi yapıldı. Diren takıldı 375cc mentor yuvarlak. Ben cok memnun kaldim ilk gunden beri agrım sızım hiç yok. Sadece yatıyorsunya uzun bi muddet yataktan kalkarken 10 saniyelik bi batma oluyo o kadar. O da hemencecik geciyor. Bugun 2.gunum ve temizlik yapabiliyorum kollarimi cok kaldirmadan, giyinebiliyorum
:) Gercekten harika!! Cesaret aldim yazdiklarinizdan.. Simdiden hayirli olsun!!! :) Ben onumuzdeki aylarda yaptirmaya karar verdim.. Cok tesekkürler tekrar..

Kızlar korkulacak hiç bişey benim 12. Günüm hiç ağrım olmadı ilk hafta yatıp kalkarken batma gibi ağrı oluyodu şimdi oda YÖK. Hiç stres yapmayın korkmayın ben sadece biraz daha büyük olsun isterdim ama o bizim elimizde değil vücut yapınıza göğüs kafesiniz neyi kaldırıyosa ona göre yapılıyor. Ayrıca ameliyatı yapan doktora kesinlikle bağlı tekniğini iyi bilen birisi olması lazım benimki cok iyiydi

Merhabalar,
Bugun benimde 10.günüm oluyor.
Doktorum Ayşegül Sivri,kas zarı altı yöntemiyle 325 cc mentor marka takıldı. Sürecim çok hızlı bir şekilde kendimi toparladım ağrı sızı hiç yok şuan, ilk 3 gün gibi sadece yatıp kalkarken çok az batma oldu o kadar. Doktorum dan şuan çok memnunum o kadar sıcak kanlı güler yüzlü ki,kontrole gittigimde hemen sarılıp opuyor,gözlemlediğim tek bana değil bu şekil bütün hastalarına bu samimiyetini yansıtıyor. Kendisinin elide çok hafif,bu siteden 1 ay içinde 3 arkadaş kendisine ameliyat olduk,hepimiz memnunuz,sıfır ağrı yöntemi benim araştırmalarım sonucu en ideal yöntem bence.Allah`im bu memnuniyeti bozmasın memislerimize birşey olmasın:dua:
Araba sürme konusuna gelince 15 gün sürme dedi ama bugün sürmek zorunda kaldım hiçbirşey olmadı manuel vites olmasına rağmen kısacası çıkın çıkın gidin:halay::KK73:
Merhaba canım ben de Ayşegül Sivriye ameliyat oldum. Daha 6 gün oldu şimdi durum nasıl? Yumuşamaların ne zaman olmaya başladı

Merhaba,
Plastik cerrahi hastalarına bakan bir hemşire olarak hastaları gözlemlediğim kadarıyla size yardımcı olmak istedim.Öncelikle meme protez ameliyatları kas altı ve deri altı olmak üzere değişiyor.Kas altı yapılan amelıyatlarda biz daha fazla ağrı görüyoruz.Tabi ağrıyı etkileyen birçok etken var.Mesela doğum yapmış olmak, ağrı eşiğiniz, koyulan protezin büyüklüğü gibi..Bazı hastalarda aynı büyüklükte ve örneğin damla protez koyuldugunda bile aynı madde olsada doktorları farklı olunca ağrı da farklı olabliyor.Yani anlayacagınız doktorunuzun işini iyi bilmesi de önemli bir faktör.Bazı doktorlar dren koyarken bazıları uygulamayabiliyor.Bana soracak olursanız dren kapsül riskini en aza indiriyor.Dışardaki kanama vs.herhangi bir durumun farkedilmesini sağlıyor ve dışarı atıyor.Bazı doktorlar dren bir gün bazısı üç gün tutabiliyor.Drenler çekilirken damar yolu açtırdıysanız bilirsiniz onun acısı kadar bile olmayan ufak bi hassassiyet hissediyorsunuz.İki saniyelik bi işlem anlayacagınız kayıp çıkıyor zaten.Ve bana kalırsa dren ksinlikle sağlıklı olanı.Ameliyat sonrası ilk iki gün birazcık ağrılı gecebilir.Özellikle genç hastaların ağrı eşiği daha düşük oluyor.Ameliyat oldugu gün kollarını sanki başka birinin koluymus gibi kasılarak kullanıyorlar genelde.Omuzları kasıyorlar.Ama siz ne kadar yürürseniz omuzlarınızı kasmazsanız o derece hızlı alısıyorsunuz protezlere.Bazı doktorlar çeşitli kol egzersizleri verebiliyor.Ya da meme masajları.İlk iki günü geçtiğinizde agrılar azalıyor ve vücudunuz dısarıdan koyulan yabancı madde yani silikonlara alışmaya baslıyor.bir hafta sonunda cok daha iyi hissediyorsunuz.İlk başta çok şiş dik ve sert olan protezler zamanla vucudunuzla uyum saglamaya baslıyor.İlk gün silikon yerleri çok belli gibi gözüken bazı hastalar bir ay sonra muayeneye geldiğinde silikonu dogal memeyle ayırt etmek güç.Üstelik o kadar alısan hastalar var ki normal eti gibi sıkanlar bile var o kadar doğal duruyor çünkü.Konuyla ilgili umarım yardımcı olmuşumdur.Agrı sıfır olmuyor özellikl kas ağrıları oluyor agrı kesıcılerde agrınızı kesmeyebiliyor cunku adı ustunde kas agrısı.Zamanla vucudunuz alısınca ve siz ne kadar hareket ederseni rahatlıyorsunuzz.Bir hafta sonunda şimdiye kadar neden bekledim çok dogal çok güzel diyip özgüveni ciddi anlamda artan kadınlar var ve bu cidden onların adına cok mutlu edici.. :)

Yok canım olmuyor hiç olmadı ağrın var mı nasıl geçiyor ?
Benim asimetri sorunum vardı hem protez takıldı hem de dikleştirme yapıldı. O yüzden Ağrı'm biraz oluyor ödem de topladım biraz. Ama çabuk ayaklandım genel olarak. Ödem için bitkisel bir ilaç buldum onu içiyorum. Bugün son bantlar açılacak daha iyi hissederim sanırım. Dikleştirme gerçekten daha fazla can yakan bir şey yalnız. Bir mememe alttan girildi dikleştirme yapılmadı onda hiç sorun yok mesela. Ağrı'sı sancısı çok az ama dikleştirme yapılan memem daha fazla sızlıyor.

Benim asimetri sorunum vardı hem protez takıldı hem de dikleştirme yapıldı. O yüzden Ağrı'm biraz oluyor ödem de topladım biraz. Ama çabuk ayaklandım genel olarak. Ödem için bitkisel bir ilaç buldum onu içiyorum. Bugün son bantlar açılacak daha iyi hissederim sanırım. Dikleştirme gerçekten daha fazla can yakan bir şey yalnız. Bir mememe alttan girildi dikleştirme yapılmadı onda hiç sorun yok mesela. Ağrı'sı sancısı çok az ama dikleştirme yapılan memem daha fazla sızlıyor.
Olsun sabret 1 ay sonra hepsi azalcak.
Ödem için Sdm14 diye bir ürün var onu kullanabilirsin. Ben de sağlıkçıyım genelde bu ürünü tavsiye ediyorum.
Benim yalnızca silikon olduğu için ödem azaldı ama silikonlar hala çok sert ve füze gibi. Gerçi daha yarın 1 hafta oluyor.

Olsun sabret 1 ay sonra hepsi azalcak.
Ödem için Sdm14 diye bir ürün var onu kullanabilirsin. Ben de sağlıkçıyım genelde bu ürünü tavsiye ediyorum.
Benim yalnızca silikon olduğu için ödem azaldı ama silikonlar hala çok sert ve füze gibi. Gerçi daha yarın 1 hafta oluyor.
Ay inşallah ya valla benim baya yumuşadı 7. Gün bugün. Arion marka silikon kullanıldı bana onun en kolay adapte olan silikon olduğu söyleniyor. Bende enfla-c içiyorum ödem için. Memnunum şimdilik. Ağrı kesicilerim de bitti bugün kontrolüm vardı doktorum yazdı ama içmedim bugün henüz.

Ay inşallah ya valla benim baya yumuşadı 7. Gün bugün. Arion marka silikon kullanıldı bana onun en kolay adapte olan silikon olduğu söyleniyor. Bende enfla-c içiyorum ödem için. Memnunum şimdilik. Ağrı kesicilerim de bitti bugün kontrolüm vardı doktorum yazdı ama içmedim bugün henüz.
Peki bi şey sorcam ben hala tam vücuduma oturmadığı için biraz da tabi acıyor dik duramıyorum senin de öyle oluyor mu

Peki bi şey sorcam ben hala tam vücuduma oturmadığı için biraz da tabi acıyor dik duramıyorum senin de öyle oluyor mu
Acı hep var ince bir sızı bazen sırtıma vuruyor ama dik durabiliyorum. Sana kaç cc takıldı onlarda önemli sanırım dik durmada falan. Bugün doktorum yan yatabilirsin Dedi en çok ona sevindim ama acım hala var. İncecik sızlıyor özellikle dikleştirme yapılan göğsüm

Acı hep var ince bir sızı bazen sırtıma vuruyor ama dik durabiliyorum. Sana kaç cc takıldı onlarda önemli sanırım dik durmada falan. Bugün doktorum yan yatabilirsin Dedi en çok ona sevindim ama acım hala var. İncecik sızlıyor özellikle dikleştirme yapılan göğsüm
Benim de sızlıyor kontrolüm yarın olcak. Benim 285 cc takıldı ama omuzlarımı öne düşürüyorum tam dik durunca çok geriliyor ağrı oluyor

Siz hangi doktora oldunuz ameliyat? Zaman içerisinde geçeceğine inanıyorum sızılarınızın. Ben doktoruma sesleri sordum çok normal olduğunu protezin çevresi henüz dokuyla dolmadığı için bu tür sesler gelebileceğini iletti. Bugün ağrı kesicisiz ve kas gevşetici içmeden geçirdim. Çok Can'ım yanmadan içmeyi de düşünmüyorum. E vitamini içiyorum 6 ay içeceğim onu bir hafta sonrada krem ve masaja başlayacağız sanırım. Tek sorunum var ben sigara içiyorum. Bu iyileşmeyi yavaşlatabilir. Doktorum yalvarıyor bırakmam için ama nafile :KK43:

Ben Ayşegül Sivriye ameliyat oldum. Aslında ilk 2 gün hariç çok ağrım olmadı. 6. Gün işe başladım bugün 1 hafta oluyor ama tabi sızı ve ağrı var. Benim en çok istediğim silikon varmış hissinden kurtulmak. 1 ayda falan geçer diye düşünüyorum. Sigarayı bırakırsınız umarım bu bi neden olur. Ben 5 sene sigara içtim 1 senedir içmiyorum inanın hayat daha güzel. Siz hangi doktora ameliyat oldunuz ?

Ben Ayşegül Sivriye ameliyat oldum. Aslında ilk 2 gün hariç çok ağrım olmadı. 6. Gün işe başladım bugün 1 hafta oluyor ama tabi sızı ve ağrı var. Benim en çok istediğim silikon varmış hissinden kurtulmak. 1 ayda falan geçer diye düşünüyorum. Sigarayı bırakırsınız umarım bu bi neden olur. Ben 5 sene sigara içtim 1 senedir içmiyorum inanın hayat daha güzel. Siz hangi doktora ameliyat oldunuz ?
Ah keşke bıraksam. Sormayın bende o ağırlık hissi bitsin diye bekliyorum ya sanırım o biraz uzun süreç. Ben Prof. Dr. Necmettin kutluya oldum ameliyat. Çok memnunum kendisinden. Umarım bir an önce iyileşiriz.

Benim bugün 10. Günüm. Kas altı 320 cc takıldı., zayıfım biraz, vücudumun alabileceği en büyük cc buymuş. Sabahları sırt ağrısı oluyor biraz, onun dışında hemen hemen bütün günlük işlerimi yapabiliyorum. Yalnız yaşıyorum zaten... Gerçi zorlayacak şeyler yapmıyorum pek, yerleri süpürmedim örneğin. Şekil olarak da çok oturmadı meme ucundan yukarısı daha hacimli ve büyük duruyor, zamanla aşağı ineceğini söyledi doktorum

Cok gecmis olsun cok yeni daha senin hepsi gececek merak etme yanlizca biraz sabirli olmak gerekiyor Arion markada iyidir ben Mentor yaptirmistim bende memnunum

X