Sınıf buluşması

Sevdiğiniz insanlar değiller zaten. Gitmeyin. Şu dönemde illa buluşacaksam çok sevdiğim bir kaç arkadaşımla görüşürüm. Hiç keyif almama ihtimalim olan bir buluşmaya katılmam.

Ben liseden mezun olalı 19 sene oluyor😁Bunca süre zarfinda da hicbir sınıf arkadaşımı yüzyüze görmedim ve ayy keşke görsem demedim. O yüzden benim için sınıf buluşması hicbisey ifade etmezdi. Kaldı ki aradan sadece 1 sene geçmiş sizin. Gitme konusunda stres yapıyorsanız gitmeyin, çok da elzem bişey değil.

Geçtiğimiz senelerde bizde lise buluşması yapmıştık. Genel olarak herkes birbiriyle konuştu sohbet etti ama öyle biri vardi ki, hayatta hic birşey elde edememiş, meslek sahibi olamamış lisede havasından yanina yaklasilmayan erkek 2 cümle kuramaz olmuş. Yanimizda sıkıldığı o kadar belliydi ki, yemek sonuna kadar zor tuttuk.
Kotu bir durumdu, eğer hala çekingen hissediyorsanız bence gitmeyin

Sevmiyorsan gitme daha iyi. Hem bir sene de çok iyi yerlere geldiklerini düşünmüyorum. Bir senedir evdeyiz. Sevdiğin iyi anlaştığın insanlarla görüş istiyorsan.

Bir yılda en fazla eyeliner çekmeyi filan öğrenmişlerdir evde bol bol makyaj videosu tiktok izlemişlerdir. Buluşma ne zaman bilmiyorum ama önünde şöyle üç dört gün olsun yeter açığı hemen kapatırsın tiktok hesabı açarak bugün işe koyul. Yapabilirsin

21 bin olmuş vaka sayısı, ölüm de 100 e yaklaşıyor 😔 normalleşmeye geçince insanlar corona bitmiş gibi davranıyor.
Corona Türkiye de çıkmadan önce burada demiştim ki inşallah Türkiye de çıkmaz çünkü önünü alamayız. Biz sarılıp öpüşmeyi koklaşmayı severiz sıcakkanlıyız. Tepki almıştım. Bir yıl geçti başka ülkeler Corona konusunda ilerleme kaydettiler biz? Şimdi de normalleşme deyince insanlar tamamen serbestçe istediklerini yapabilecekleri bir döneme geçiş yapıldığını düşünüyorlar. O normal bu normal değil onu düşünmüyorlar. Bunun adı normalleşme olmamalı başka bir şey olmalı

Corona Türkiye de çıkmadan önce burada demiştim ki inşallah Türkiye de çıkmaz çünkü önünü alamayız. Biz sarılıp öpüşmeyi koklaşmayı severiz sıcakkanlıyız. Tepki almıştım. Bir yıl geçti başka ülkeler Corona konusunda ilerleme kaydettiler biz? Şimdi de normalleşme deyince insanlar tamamen serbestçe istediklerini yapabilecekleri bir döneme geçiş yapıldığını düşünüyorlar. O normal bu normal değil onu düşünmüyorlar. Bunun adı normalleşme olmamalı başka bir şey olmalı
Evet o kadar haklısınız ki hala aynı yerimizde sayıyoruz. Vaka sayısı azaldı, dükkân cafe restaurant sahipleri isyan etmeye başlayınca mecburen açtılar heryeri ama sanki virüs yok gibi herkes dışarıya komşuya akrabaya akin etti. Artık o kadar yoruldum bıktım ki evde oturmaktan. Bende çıksam şikayet ettiğim kişilerden bir farkim olmayacak.
Normalleşme konu komşu akraba ziyaretini serbest hale getirmiyor ah bunu bi anlasalar. Birde bizlerde 'ayip olur' kavrami var. Ama gitmezsek ayip olur, ama cağirmazsak ayip olur, ama düğüne gitmeden olmaz. Zor gider bizden bu virüs

Liseden mezun olalı 11 sene oldu. Whatsapp grubu bile kurmadık. Hiçbi yerden görüşmüyorum. Hiçbirinin numarası yok. Çok mutluyum. Kafam rahat. Bu arada sınıfta vs okulda popülerdim buna rağmen umrumda değil. Bence gitme.

Ahh aynı ben.
Ben de birkaç sene önce aynı kaygılarla gitmiştim.
Herkes üniversite falan konuşurken susup oturmak zorunda kalmıştım.
Gerçi benim yakın arkadaşım da yanımdaydı.

Çok umursamayan keyifli vakit geçirmeye bakın.
İllaki vardır sizin de konuşacak bir seyleriniz 😊

Git bence boş ver hiç kasma herkes evdeydi üniversite kazananlar bile okuluna gidemedi şu süreçte..Kimseyi yanıma gelsinde konuşsun diye bekleme sen sor neler yaptınız de kendinede arkadaşlarınada bir şans ver Çok sıkılırsan bir şeyleri bahane eder kaçarsın En azından keşke gitseydim gibi düşünce kalmaz aklında

X