Sınıfta dalga geçiliyorum,yardım edin lütfen!

Gül geç. Hayat bütün gerizekalı davrananlara cevap verecek kadar uzun değil.

Güzelim hepimizin böyle dönemleri olmuştur. Ki ben dışa dönük ve popüler bir insan olmama rağmen ortaokulda ufak zorbalıklar yapan kıza şans eseri lisede de aynı düşünce ben okulu dar ettim. Geçti o devirler diye bağırdım koridorlarda kız korktu bu sefer :halay: ama noldu boşuna bunlar hep. Lise mise geçiyor liseye dair kimse bişey hatırlamıyor aslında tadı tuzu bile diyebiliriz.

Boşver sen güzel yerlere gel dersine bak oluversin sık dişini. Normalde diş göster pişman et derim de ortada bi olay yok tipik lise zorbalığı. Hiç zaman harcama. Bi kaç yıl sonra belki o kızlarla bir araya gelip beraber gülersiniz. Denendi emin ol böyle.

yaa kıyamam. sana şu kadar söyleyeyim onlar dalga geçtiğinde üzülüp belli edersen istediklerini verirsin. biraz eğlenceden zarar gelmez diyorsan en iyi savunma saldırıdır, sen de onların giyimiyle, takısıyla vs bişey bulup yüzlerine karşı dalganı geç. Bir diğer alternatif, sınıf hocanızla konuş rahatsızlıgını dile getir. Bir diğer alternatif de seviyelerine inme ve dalga geçerlerse ne diyo la bu değişikler bakışı at kulaklığını tak kitap oku kendi kendine takıl. Her zaman ama her zaman özgüvenini yükksek tut.

Ben de lise 2 deyim geçen yıl senin yaşadıklarına çok benzer şeyler yaşadım hatta konum bile vardı sanırım bununla ilgili.takmamayı denedim ses çıkarmadım şimdi pişmanım.sakın sen de yapma aynını.
O kızlar çok mu güzel? Çok mu zengin? Ne vasıfları var?
Kavga çıkar demiyorum.Onlar isminle dalga geçtiklerinde "siz kurban olun benim ismime" de ve alay edermiş gibi gül ve kendini beğenmiş bir bakış at.En ufak bir hareketi,lafı bile ciddiye al ve mutlaka karşılığını ver sen de laf söyle.Takmamaya çalışma ciddiye al karşılık ver.Hiç laf bulamıyorsan "kes lan"veya "boş beleşlikte nirvanaya ulaşmışsınız" tarzı şeyler söyle.Ama küfür falan etme sakın çok abartma da yoksa haklıyken haksız duruma düşersin.Sesin de yüksek çıksın hep.Alçak sesle sakin sesle karşılık verme hiçbir şeye.Atarlı giderli ol.Bu şekilde birkaç kez bozarsan susacaklardır.
Diyelim kavgaya yöneldiler.Sakın geri adım atma onlar 1 bağırıyorsa sen 2 bağır.Çok ciddileşirse elini masaya falan vur.Okulda kavga edemezsiniz zaten direk ayırırlar sonra da çok büyük bir olaysa disiplin.Merak etme hiçbir şey yapamazlar okul orası bir fiske bile vuramazlar.Hem altta kalmazsan o yalaka arkadaşların da sana saygı duymaya başlar bu sefer ama işte dediğim gibi bir kaç kez bozup susturman lazım onları
Tecrübe konuşuyor ben de senin gibiydim geçen yıl.
Altta kalmazsan seneye havaları söner onların,oluyor bazı çömezlerde o tür ergenlikler takma :)
Dertleşmek,konuşmak istediğin zaman hep buradayım bana mesaj atabilirsin soracağın varsa sorabilirsin her konuda arkadaşlıklar,dersler vs. tavsiye veririm dertleşiriz iyi olur

bende lise 1 de osman diye bir çocuğa aşık olmuştum :KK53:
osman aşağı, osman yukarııı..:KK70:

sırf ona güzel görünmek için gözlüklerimi takmıyordum
onun yüzünden kör oldumm :sus:
taksaydım belki şuan hd kalitesinde görüyor olabilirdim :KK67:
:KK30:
Hahaha bende kocamla tanışınca bıraktım hala takmıyorum:sus: Lenste gözümde yırtıldı
:KK35:Suan kör olmadığıma şükretmeliyim:confused:

Ya bunlar ne komik anilar olacak neden bu kadar takiyorsun ki, 20 yilda devir cok mu degisti bilmiyorum ama biz lisedeyken hepimiz birbirimizle dalga gecerdik. Lakaplar, geyikler havalarda ucusurdu, beden dersinde erkekler birbirinin esofmanini mi indirmezdi, kizlarin sutyen askilarini mi cekistirmezdi, sinifta birdenbire herkesin elindeki kendine diyip moron gibi gulerdik, cok mu ahlaksizdik, cok mu rahattik bilmiyorum ama regl olup etegime bulastiginda ve bunu butun simif gordugunde bile kendimi rezil olmus hissetmemistim. Hala o 25 kisiyle gorusuyoruz, eşlerimiz, cocuklarimizlq hep birlikte kisa haftasonu tatilleri yapiyoruz, ustelik bambaska sehirlerde hatta ulkelerde oldugumuz halde...
Neyse cok uzattim, lisede rezil olunmaz, bugun bunlara uzulursen ilerde sana kotu anilar olarak kalacaklar, bugun gulersen 20 yil sonra da guleceksin. Kesin bilgi :)

Bunların hepsi ileride güleceğin hikayeler olacak buna emin olabilirsin ama şimdiyi yaşadığın için geleceğe değil şimdiye yönelik konuşacağım. Dalga geçmek isteyen zorba insanların amacı karşı tarafın bozulmasını, utanmasını, hatta bazen ağlamasını sağlamaktır. Bunların hiçbirini sende görmezlerse sana bulaşamazlar. Zevki kalmaz çünkü. Ya tamamen görmezden gel yani onlar hiç yokmuş gibi davran ya da bazen bir laf ederler topluca sınıf sana güler öyle durumlarda sen de gül. Zor oluyor biliyorum ama bozulduğunu, utandığını belli edersen daha çok üstüne gelirler.

Hoşlandığın çocuğun senden soğuduğunu zannetmiyorum. Ama birkaç zorba kızın lafıyla onlardan değil senden soğumayı tercih ediyorsa senin için uygun birisi değildir zaten, vakit kaybetmemiş olursun onunla.

Kiyamam sana ben ya lisedeki bir anı geldi aklima. Lisede biraz kiloluydum ama siniftakilere gore caliskandim. Bi kisi daha vardi başa baş gidiyorduk. Erkeklerden biri bana takti lakap takiyordu kilomdan dolayi. Hatta matematik dersinde hoca tahtaya kaldirdiginda beni bu kisi yine laf atmisti. Bende ona cevap vermistim. Sen kendine bak ayı demistim hatta :))
Lise ikiye gecerken uc ayda cok kilo vermistim ona inat iyi de oldu :) Sonra baska siniflara ayrildik ben sayisaldaydim bu cocuk beni taniyamamis cikma teklif etmisti arkadas araciligi ile :)
Ama o zaman onun laflarini cok takardim lise birde. Uzulurdum falan. Oysa o kadar ergen hareket ler ki bunlar. Simdi diyorum neden kafaya taktim ama tabi o yaşın verdigi duygularla da kafaya takiliyo demekki. İnan simdi olsa ergen misin sen falan derdim baska da muhattap olmazdim herhalde. Universitede insanlarin akli basina geliyor demekki boyle seyler yasanmiyor. Hele ismimle benim sarki bile var bazen erkekler gicikligina onu soylerdi. Sinir olurdum simdi olsa tempo tutarim sanirim.
Kiyamam sana ben ya inan ileride bu gunler aklina gelince neden uzuldum diye kendine kizacaksin.

cocugun sana ilgisini farketmis kiskaniyorlardir.bence takilma.cunku ya cok guclu olacaksin karsilarinda bulasamayacaklar ya da hic bulasmayacaksin.bunlardan buyuyunce de cikacak karsina.vasifsizlardir ama toplu halde birbirlerini kollarlar.bunlarin 35 yasindaki versiyonlarini gordu bu gozlar:)) bence soguk dur onlari onemsemiyormussun gibi bak ve derslerine yogunlas.basarili ol.

Orta okulda bende inek bi ogrenciydim :dondurma: Benim ismimin sonundaki harf silinince erkek ismi oluyor o yuzden dalga geliyorlardı cekemedikleri icin. Yani atıyorum adım Arife ( gercek adim degil bu ornek olarak) Ariiiiif!!! diye sesleniyorlardi :) o zamanlar sinirim bozuluoyrordu ve bnm adimida babam koymus (4 yasinda vefat eden halamin adi) Anneme soylenuyordum hep baska isim bulanadiniz mi diye :)

Şimdi dusunuyorumda keske hayatta tek derdim adimla dalga gecilmesi olsaydi :) benim yaslarima gelince ne kdrda onemsiz bir konuyi kafama takmisim diceksin

Böyle biraraya gelip millete laf atan aslan görünümlü tavuklar, tek başlarına kaldıklarında bir halt olmadıklarını bildikleri için senin gibi tek başına olabilmeyi başarmış kişilere sataşarak beslenirler. Takma kafana canım...Inan bunlara ilerde güleceksin.

Herkesin dalga geçmesi çok üzdü beni.Yani bu şakasına değildi,beni kırmak için kasıtlı yaptıkları bir hareketti ve sevdiğim çocuğun gözü önünde ağlayacaktım resmen.
Özellikle bu yüzden onlara inat takmamalısın...öyle bir durumda eee sizinle mi uğraşacağım deyip ayrıl yanlarından ortamdan....kırmak istemişler ve başarmışlar...izin verme

ben senin yerinde olsam, öğretmenimden izin ister ve o arkadaşlarına ismimi vefat eden babamın koyduğunu ve bu davranışlarının beni incittiğini biraz empati yapmalarını söylerdim. sevdiğin çocuk da sendeki özgüveni görür sana saygı duyar diğerlerinin terbiyesizliğinin puanını verir...

eğer bunu da yapamıyorsan okul rehber öğretmenine git.

bunu da yapamazsan sakın sessiz kalıp devam etmelerine izin verme.
Kesinlikle bunu yapmalısın.
En olmadı sınıfını değiştirirler.
Veya o terbiyesizleri dağıtırlar.
Dövesim geldi yeminle.:sopa:

Ben ortaokul ve lisedeyken bana zorbalık yapan kızlar hakkında dedikodu yayar iftiralar atardım.
Ayy inanmıyorum. . Konu sahibi sakın bu üyeyi örnek alma.. bence kesin pişman olmuşundur sende dimi E EXXWOMAN ..

Bence bi daha yaptıklarında alay ederek gül.. alkış tut. Vay be başka maharetlerinizde var mı de gülerek. . Sonra dön önüne işine bak. O sırada hoşlandığın çocuğa bi de göz kırp tüm özgüveninle.. :KK66:

Merhaba arkadaşlar o kadar çok üzgünüm ki şuan ağlayarak yazıyorum bu satırları yalvarıyorum beni rahatlatın.

Önceki konularımdan biliyorsunuzdur belki,ben küçük yaşta babamı kaybettim.Babam benim okumamı çok istediği için bende kendimi bildim bileli ders çalışırım.Bu sene lise 1'e geçtim ve gerçekten o kadar kötü zamanlar geçirdim ki ölmeyi bile istedim öyle söyleyeyim.

Sınıfta,sınıfı yöneten,resmen zorbalık yapan iğrenç bir kız grubu var.Ben bu tür haksızlıklara susamam,ama inanın sınıftakiler öyle çekiniyorlar ki eğer biri laf ederse hemen onu dışlayacaklar,eminim.

Benim ismimle dalga geçtiler bugün,dalga geçilecek bir isim değil.En önemlisi ben kendi ismimi seviyorum,hem güzel hem de herkeste bulunmadığı için hoşuma gidiyor.

Adımı bir şarkıya uyarlayıp,sınıfta söylediler bu bahsettiğim grup.Çevresindeki yalakalarda hemen güldü.Ben kızsam mı,umursamasam mı diye düşünemedim bile.Hiç birşey diyemedim,bu ismi bana babam koyduğu için konuşursam ağlayacaktım.

Zaten eve geldiğimden beri ağlıyorum,annem bilmiyor,bilirse üzülecek çünkü.Küçük bir kardeşim var birde abim var onlarında haberi yok.Hep kendi içimde yaşıyorum.

Okul veya sınıf değiştiremem,onları takmamam lazım nasıl başaracağım bunu?Ve en önemlisi,sevdiğim çocuk bütün bu olanları duydu,eminim şuan bana acıyordur.Ben ne yapabilirim?Lütfen yardım edin bana.

Bir tanidigimizin kizi varliktan yokluga dustu babasinin durumu bozuldu anne baba ayrildi neyse bu kiz okula ayni botla gidiyor diye dalga gecerlermis e eskiyor haliyle ust bas hep ayni diye neyse bir dalga iki dalga birgun birine donmus iyi dalga gec gulebildigin kadar gul bundan 7 yil sonra gorusecegiz senle demis ne dershane ne bise bir hirs yapti bogazicini kazandi okudu okurken ders verdi harcligini cikardi yazlari mango da zarada calisti biriktirdi disari cikarken suyunu evden alirdi yazin harcamaz oyle biriktirirdi erasmusla gitti orada bir cocukla tanisti dondu biraz burada calisti ama cocuklada gorusmeye devam etti onla evlendi suan Abd de yasiyor cocuk orali ve iyi bir isi var oradada
Annesi soyledi o dalga gecenlere faceden ulasmis hadi ayakkabilari yaristiralimmi simdi demis Hic birinde ses seda yok
Benden sana abla tavsiyesi bosver onlari kendine faydan dokunacak o hirsa girebiliyorsan gir nasilsa 10 yil sonra ayni yerde olmazsiniz

X