Sınıfta dalga geçiliyorum,yardım edin lütfen!

kıyamam ben sana ya bunun için niye üzüyorsun ki sen kendini. hem hayat böyle birşey özgüvenini dahada çok geliştiricekler aslında farkında olmadan. sen duymamazlıktan gel. sinirlendiğini belli edersen üstüne yapışır o şarkı dahada çok uğraşmak isterler. gül geç onlara.

Merhaba arkadaşlar o kadar çok üzgünüm ki şuan ağlayarak yazıyorum bu satırları yalvarıyorum beni rahatlatın.

Önceki konularımdan biliyorsunuzdur belki,ben küçük yaşta babamı kaybettim.Babam benim okumamı çok istediği için bende kendimi bildim bileli ders çalışırım.Bu sene lise 1'e geçtim ve gerçekten o kadar kötü zamanlar geçirdim ki ölmeyi bile istedim öyle söyleyeyim.

Sınıfta,sınıfı yöneten,resmen zorbalık yapan iğrenç bir kız grubu var.Ben bu tür haksızlıklara susamam,ama inanın sınıftakiler öyle çekiniyorlar ki eğer biri laf ederse hemen onu dışlayacaklar,eminim.

Benim ismimle dalga geçtiler bugün,dalga geçilecek bir isim değil.En önemlisi ben kendi ismimi seviyorum,hem güzel hem de herkeste bulunmadığı için hoşuma gidiyor.

Adımı bir şarkıya uyarlayıp,sınıfta söylediler bu bahsettiğim grup.Çevresindeki yalakalarda hemen güldü.Ben kızsam mı,umursamasam mı diye düşünemedim bile.Hiç birşey diyemedim,bu ismi bana babam koyduğu için konuşursam ağlayacaktım.

Zaten eve geldiğimden beri ağlıyorum,annem bilmiyor,bilirse üzülecek çünkü.Küçük bir kardeşim var birde abim var onlarında haberi yok.Hep kendi içimde yaşıyorum.

Okul veya sınıf değiştiremem,onları takmamam lazım nasıl başaracağım bunu?Ve en önemlisi,sevdiğim çocuk bütün bu olanları duydu,eminim şuan bana acıyordur.Ben ne yapabilirim?Lütfen yardım edin bana.
ay aklıma geldi benimde lise yıllarım o yaşlarda acımazsızlık bvar biraz bende onlardan kiloluydum biraz ha öyle çok değil ama mesela 40 bedendim işte öyle düşün ders çalışıyorum falan bende senin gibi bizim sınıftada öyle bir grup var işte bir ara bacaklarıma takmışlardı futbolcu bacağı gibi bacağı var diye birde erkeklerin yanında falan çok sinirlenmiş utanmıştım bende sonra takılmayacak insanlar olduğuna karar verdim ben sallamadıkça onları zamanla vazgeçtiler hatta bende onlara gülüp laf sokmaya başladım mesela evet futbolcu olsam iyi olurdu seninde kafan büyükmiş daha önce söyleyen oldu mu gibisi misillemelerle devam ederek liseyi bitirdim hatta o kadarki son senelerde erkekleri kendi tarafıma çekmiştim ben laf soktukça öyle yani hiç üzülme üzüldüğünü belli etme ama öyle altta da kalma geçiyor bunlar ya sen ideallerinden vazgeçme yeter :KK66:

Merhaba arkadaşlar o kadar çok üzgünüm ki şuan ağlayarak yazıyorum bu satırları yalvarıyorum beni rahatlatın.

Önceki konularımdan biliyorsunuzdur belki,ben küçük yaşta babamı kaybettim.Babam benim okumamı çok istediği için bende kendimi bildim bileli ders çalışırım.Bu sene lise 1'e geçtim ve gerçekten o kadar kötü zamanlar geçirdim ki ölmeyi bile istedim öyle söyleyeyim.

Sınıfta,sınıfı yöneten,resmen zorbalık yapan iğrenç bir kız grubu var.Ben bu tür haksızlıklara susamam,ama inanın sınıftakiler öyle çekiniyorlar ki eğer biri laf ederse hemen onu dışlayacaklar,eminim.

Benim ismimle dalga geçtiler bugün,dalga geçilecek bir isim değil.En önemlisi ben kendi ismimi seviyorum,hem güzel hem de herkeste bulunmadığı için hoşuma gidiyor.

Adımı bir şarkıya uyarlayıp,sınıfta söylediler bu bahsettiğim grup.Çevresindeki yalakalarda hemen güldü.Ben kızsam mı,umursamasam mı diye düşünemedim bile.Hiç birşey diyemedim,bu ismi bana babam koyduğu için konuşursam ağlayacaktım.

Zaten eve geldiğimden beri ağlıyorum,annem bilmiyor,bilirse üzülecek çünkü.Küçük bir kardeşim var birde abim var onlarında haberi yok.Hep kendi içimde yaşıyorum.

Okul veya sınıf değiştiremem,onları takmamam lazım nasıl başaracağım bunu?Ve en önemlisi,sevdiğim çocuk bütün bu olanları duydu,eminim şuan bana acıyordur.Ben ne yapabilirim?Lütfen yardım edin bana.
Benlede cok dalga gecerlerdi ufak tefek bir kiz cocuguydum ve hepsi benden buyuk gorunuyordu bazi sebeplerden kilo alamiyordum 36 kgdim ve adetimi bile 16 yasinda gordum arkadaslarim kisirmisin sen derlerdi. Inanirmisin bilmem ama bir anda degistim o aglayip uzulen ben bir anda musmutlu bir kiz cocuguna donustum niye mi onlari takmadim ve takmadikca kendilerine baska ugras buldular ellerini cektiler ne desem bos biliyorum ama ergenlik caglari hep boyle atlatiliyor sen ilk degilsin sonda olmicaksin. Baban sende psikolojik bir uzuntu uyandiriyor basin sagolsun. Onlari takmak yerine derslerine odaklan ve ilerde guzel bir kariyerin olsun babana layik bir evlat ol. Sevgilerimle

Hepinize tek tek cevap yazmayı çok isterdim ancak o kadar çok yanıt gelmiş gibi hepsine geri dönüt yapmam oldukça zor :KK48:
Yorumlarınız o kadar güzel ki,çok teşekkür ederim.Dünyada o kadar büyük sorunlar varken benim bu soruna takılmam en basitinden bencillik:KK43:
Yaşım gereği biraz sorun yapıyorum ama sayenizde yarın çok daha güçlý olacağım.Bende kendime güleceğim ve onlara istediklerini vermeyeceğim.Çok teşekkür ederim hepinize,yarın neler olduğunu buraya yazarım:KK200:

Profil resminden kendini gelistirmis ve zeki bir kiz oldugun da belli. O kizlara bu resmi gostersen kim ki o derler o kadar da eminim bundan. Cok oku cok gelistirirsin kendini. Ben lisede boyle zorbaliklar yasamasaydim su an herseyi takmaya devam edecektim. Bunlar asla ozguvenini zedelemesin sadece sevdigin seylere yogunlas sevmedigin seuler yokmus gibi davran. Hatta simifta yoklarmis gibi davran bisey derse komiksin cidden de kahkaha at

hayatta hiçbir zaman hiçbir yere gelemeyecek, muhtemelen birinin soyadının arkasına saklanarak yaşantısını bir asalak gibi geçirecek insanları ciddiye alma ablacığım.. sen yükselirken gün gelecek onlar ufalarak yok olacaklar, o yüzden lütfen sen derslerindeki konsantrasyonu kaybetme.. sen laf atarsan üzerine daha çok gelebilirler ya da korkarlar ama bu tipler genelde arkasında kimsenin olmadığı kişileri seçtiklerinden bir gün okula abinin ya da kuzeninin seninle birlikte gitmesi ve kızlara görünmesi faydalı olabilir.. bu durum 10 kişiden 9 unun başına gelmiştir inan bana..

kendine bir arkadaş grubu yap, onlarla dolaş, onlarla birlikte takıl zaman içinde cevap vermeyince karşılık verecek birini bulmak için seninle uğraşmayı bırakırlar.. hayat böyle bir şey ne yazık ki, okulda bitecek iş hayatında başlayacak böylece sen de hayata karşı gardını almış olacaksın..

Lise 1de sınıfın en çalışkanı okulun en çok çıkma teklifi alan kızıydım:KK16: bunun için okuldaki çoğu kız benden nefret ederdi.koridorda omuz atanınımı dersin, sevdiği çocuk bana çıkma teklifi edince tehdit edeninimi herşeyi gördüm yani.hiç birini umursamazdım.tüm bunlara rağmen çok güzel yıllardı.bence tadını çıkar canım bu güzel yaşların.ilerde bu günleri hatırlayıp gülceksin.

Hepinize tek tek cevap yazmayı çok isterdim ancak o kadar çok yanıt gelmiş gibi hepsine geri dönüt yapmam oldukça zor :KK48:
Yorumlarınız o kadar güzel ki,çok teşekkür ederim.Dünyada o kadar büyük sorunlar varken benim bu soruna takılmam en basitinden bencillik:KK43:
Yaşım gereği biraz sorun yapıyorum ama sayenizde yarın çok daha güçlý olacağım.Bende kendime güleceğim ve onlara istediklerini vermeyeceğim.Çok teşekkür ederim hepinize,yarın neler olduğunu buraya yazarım:KK200:
Ayrıca çok tatlisin Virginia Woolf falan, söylemeden edemedim. :KK19:

Tatlım seni anlıyorum inan hepimiz yaşadık bunları. Orta okul lise yıllarımda hep canımı sıkan alay eden sevimsiz tipler olurdu. Hem de 1 değil 2 değil. Mahallede ayrı olur, serviste ayrı olur, sınıftakiler ayrı. Başlarda ben de ağlardım sonra baktım hepsi aslinda ezik aciz tipler, sessiz bulduklarına yükleniyorlar. Her laflarina karsilik verdim, ben de (hiç istemesem de) alayci konustum, pesimi biraktilar. O yüzden taviz verme güzelim. Zaten eminim bunlar sınıfın en tembel, en boş beleş tipleridir. İnadına sınıfın en yüksek notlarını sen al. Sonra da onları hiç kaale alma, senle uğraşırlarsa; ben sizin gibi tembel değilim kusura bakmayın çalışmam gereken sinavlar var de, dersine bak :KK66: şimdi kimin ağladığı önemli değil canım, gelecekte sen güleceksin ve babana layık bir evlat olacaksın buna eminim. Yoluna çıkan boyle ufak tefek engellere takılma olur mu? Güçlü ol. Eminim ki çok da güzel bir ismin var. Anca başkalarının adıyla soyadıyla alay edebilecek kapasitedeki insanlara pabuç bırakma. Yolun uzun :) bu arada canım sevdiğin bu sebepten sana acıyacaksa boşver onu zaten öyle erkek seni mutsuz eder. Sen dik dur ve hep sınıfın çalışkanı ol. O erkek dahil sana herkes saygı duyar.

Son düzenleme:
Canım benim, inan zavallı durumda olan sen değilsin, onlar. İleride bir baltaya sap olamayacak tipler. Eskiden benim sınıfımda da vardı bu tiplerden, ne doğru düzgün bi üniversite kazandılar ne de topluma yararlı birer birey oldular. Bence sen hiç cevap verme, sınıftaki iyi yürekli insanlar zaten içlerinden hep senin yanında olacaklar. Kötü yürekliler zaten uzak dursun hiiç düşünme onları:)

Bende benzerlerini yaşadım kendimi soyutladim şimdi çok pismanim keşke onlara aldırmayip diğerleriyle muhabbetime baksaydim. O yaşlarda zor. Ama kayitsiz hatta kırıcı olmaya çalış gitsin yav he he de gec sizin yaşlarda cool olanlar öyle yapıyor :) sevdiğin çocuk denk gelirse yine onu da dahil et ne boş ınsanlar dimi gibi ama cevap bekleme dön git. Tabi o onlarla cok yakinsa bu imkansız... sakin ağlayarak bu ismi bana babam koydu demeyi düşünme kaç ogrencim böyle kriz geçirdi anlık duruldular. Dik durmadigın sürece duzelmezler aileleri de aynı zihniyete sahip yada çocuklarıyla çok çok ilgisizlik muhtemelen. En onemlisi derslerine calismaya devam et pes etme lütfen.

Bunlar hep ergenlikten, şimdi sen büyüyorsun çocuktun genç oluyorsun böyle duygusal olman duygularının karışık olması çok normal , boşver dalga geçen geçsin , kimse sen izin vermediğin sürece seni üzemez ne kadar takarsan o kadar büyür önemseme biliyorum senin yaşlarında zor bu işler ama önemsememeye çalış en azından

Inan susman sesini cikarmaman daha olgunca bir davranış.Bence sende dalgaya al onlarin yaptığına sende gül.Kendinle dalga gec..Kendini sev...O zaman bak bakalim seninle ugrasiyorlar mi.Suan sen kafana taktiğin icin sinirlendigini uzuldugunu ve ezik durdugunu gordukleri icin uzerine gelebiliyorlar.Halbuki cogumuzun babasi yok.Ayaklarin her zaman yere sağlam bassın..Kesinlikle kavga etme bu seni dusurur onlarin istedigini yapmis olursun zararina olur.Ya da yav he he cok komik de alay edercesine gül..Bak bakalim bir daha ugrasiyorlar mi..Babanin mekani cennet olsun eminim senin gibi bir kizi oldugu icin gurur duyuyordur..

Canım benim ,senin yaşındayken bunlar herkesin başına gelmiştir emin ol.Lisedeyken benim kilomlada dişlerimlede dalga geçtiler.Şimdi kiloda verdim tel tedaviside gördüm.Onlar dalga geçtiler diye olmadı tabi bunlar,ben zayıf olsamda,dişlerim düzgünde olsa dalga geçecek bir şey bulurlardı eminim.Diyeceğim o ki lise çağında bunlar olağan şeyler çünkü malum ergenlik dönemi.Sen kendini üzme gül geç onlara.Derslerin daha önemli:KK200:

Ya ben sana kıyamam güzel kardeşim. En güzelini yapmış cevap vermemişsin. Seviyelerine inme. Ama zaten sonuçta ismini babanın koyduğunu bilmiyorlar. Sen de o sebeple ekstra üzülmüşsün belki başka bişeyinle dalga geçseler bu kadar üzmezdi seni.

İlk tavsiyem duymazdan gel, takma. Ama gerçekten takma. Çünkü isimle dalga geçmek benim hatırladığıma göre ilkokul seviyesi bir olay yani. Lise 1'e gelmişler kafaları bu kadarına mı basmış. Yani ne kadar zavallı olduklarını anla.. Sen yaşadıklarınla hayata erken başlamış erken olgunlaşmak zorunda kalmışsın. O yüzden onlar senin seviyene anca 35 yaşında fln belki biraz yaklaşırlar :KK48:

İkinci önerim ise cevap ver. IQ nuz bu kadarına mı yetiyor de. Gül onlara sen de. Sinir et. Ama bunu seçersen senle daha çok uğraşacaklar bunu bil. Yine takma ama.

Sevdiğin çocuk eğer senden hoşlanıyorsa sana acımaz merak etme, ortada acınacak bir durum yok. Eğer hoşlanmıyorsa da ne düşünürse düşünsün boşver.

Yaz bize gelişmeleri, içine atma :KK200:

Son düzenleme:
Canım benim üzülme benzer sorunu kızım yaşıyor 5.sınıfta cocuk deriz halbuki ama cok fenalar

Bir grup var aralarında birde liderleri o nedese tüm kızlar ona uyuyor kızim cok sikayetci :KK43:

Bende ne yapmak gerek bilmiyorum her gün eve mutsuz geliyor üzülüyorum

Aldirma diyorum takma diyorum ama zorbalık her yaş doneminde var demekki

Tatlım ben de zamanında yaşadığım bir şeyi anlatayım sana. Çok değil 2 yıl önce oldu üniv 1. sınıftım. Ben başı örtülü bir insan değilim ama açık giyinmeyi de tercih etmiyorum genellikle bol vücut hatlarımı ortaya çıkarmayan kıyafetler tercih ediyorum. Dış görünüme de fazla önem vermem makyajı sevmem doğal olmaktan yanayım. Çirkinsem çirkinimdir makyajla bunu maskelemeye çalımanın mantıksız olduğunu düşünüyorum. Ne çirkin ne de güzel sıradan bir insanım. Yurttaki oda arkadaşım da benim tam tersimdi. Hem allah var çok güzeldi, hemde bunu fazlasıyla yansıtmayı seviyordu. Açık giyinirdi aşırı makyaj yapardı havalıydı ve gecelere kadar gezmeyi tozmayı barlara gitmeyi severdi. Kısacası aramızda uçurumlar var o benden tiksiniyordu ben ondan. Hep dalga geçme havasındaydı benimle konuşurken. Kendime bakım yapmasını bilmediğimi sanırdı aklınca öğretmeye çalışırdı falan. Pantolon alırdım niye dar almadın ki derdi tiksinerek bakardı. Ama zerre umrumda olmadı. Çünkü onu asıl ezen ve ezik duruma düşüren hep ben oldum. Zaafları ortada. Beğenilmemek en büyük korkusu :KK66: O kadar acınası ki... Bir gün konsere gidecek oldu ne hikmetse gidecek arkadaş bulamadı beni zorladı. Kesinlikle hayır diyerek kestirip attım. Bir kız arkadaşını çağırdı. Süslendiler giyindiler kuşandılar selfiler falan çektiler. Ben de bilgisayarımın başında kulaklığım takılı film izliyorum. Bana seslendiler kulaklığı çıkardım. Diğer kız sordu niye böylesin üniv gelmişsin tadını hiç çıkarmıyorsun şu kılığına bak bari saçlarını aç ara sıra dedi. Ben de dedim peki siz niye böylesiniz? cevap veremediler aynaya bakmaya devam ettiler bende kulaklığı geri taktım. Çıkarken tekrar seslendiler nasıl olmuşuz makyajımız olmuşmu cart curt. Sormanız gereken en son kişiye sordunuz bence iğrençç ötesi o kadar iğrenç ki sizi gördükçe kusasım geliyor kevaşelere benziyorsunuz dedim tiksinerek bakarak... O yüz ifadelerini görmeniz lazım. Söylediklerimde de asla yalan yoktu gerçekten tiksiniyordum. Kimsenin yaşam tarzıyla giydiğiyle sürdüğüyle dalga geçip kınamam kınayana da hep kızarım. Ama karşımdaki kişiler benim yaşam tarzımla alay edip ezmeye çalışıyorsa ettiğim muameleyi de sonuna kadar hakeder.

Çok uzattım. Kısacası kimseyi umursama. Bir insanı ne kadar umursarsan alay edip kırıcı davranması da bir o kadar üzücü gelir. Alay mı ettiler. Gözlerinin içine ne utançla, ne üzüntüyle bakma. Sadece boş boş hiçbir duygu kırıntısı barındırmayan gözlerle bak. Öyle bir bak ki gözlerinin içine, ezikliklerini her zerrelerinde hissetsinler. Sen bir dağsın, onlarsa senin yanında böcek bile değil. Bunu onlara bakışınla bile hissettirebilirsin. Ve sonunda sen mutlu olursun. Üzüldüğünü belliği ettiğin an seni ezmeye de devam ederler unutma. Ben şimdi çok mutluyum. Sahip olabileceğim en iyi hayat arkadaşına sahibim. Beni olduğum gibi seven... Hem de deli gibi seven. Ama o kızların lafına gelip halimden utanıp onlara benzemeye kalkışsaydım belki o kızlar kadar itici bir hayat arkadaşım olacaktı. Yüzümdeki tüm boya silindiği vakit benden tiksinecek bir hayat arkadaşı...

X