Sınıfta hayvan beslemek

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.693
Bugün büyük ögrenciler okula yavru kedi getirmiş, benim ögrencilerde sınıfa almıs bende kıyamadım, aldım biraz sicakta dursun diye sınifta durdu, gozleri iltihaplanmis temizledim biraz besledik. Bizim okulun öğrencileri de sıkıntılı bahçeye savunmasiz yavru kedi koymak öğrencilerin eziyet etmesine davetiye çıkarmak demek. Hic kimsede öğrencilere hayvan sevgilisini asilamaya yönelik bir seyde bulunmuyor. Veterinerle de konustum bugün aşıya götürecektim. Müdür geldi azarlıyor yasak diye bir de bana sınıfa kedi getirmişsiniz diyor sanki sokakta bulup getirmisim gibi. Alıp evime götürmeme karışmazmış, sınıfta beslemem kesinlikle yasakmış bir daha ona sormadan böyle bir sey yapmamalıymısım. Bu arada böyle bir yasak yok. Zaten sosyal medyada da göruyoruz. Ne zaman okulun bahcesinde hayvan beslesem kedi köpek yavru yetişkin farketmeksizin hep idare sıkıntı çıkartiyor. Ben anlamıyorum bu hayvan dusmanlıgını. Her defasında aynı senaryo. "Alın evinize götürün!" Çok yıldım ya. Bölge olarak hayvanlara sıcak bakan bir ilce değil genede diğer okullarda durum bizimkinden daha iyi. Ama sonucta bizler öğretmeniz biraz daha yenilikci değistirici olmamız gerekmiyor mu ?

Sınıfta, okulda hayvan beslenmesine ben de karşıyım. Okul tatil olunca sokağa atılıyor hepsi, ölüme terkediliyor.
Geçen sene çalıştığım okulda bakılan 3 kedi vardı. Yaz tatiline girerken hiç bir öğretmen kabul etmedi yuva bulana kadar canımız çıktı.
Ya evinize alın, ya yuvalandırın ya da bakımlarını tedavilerini yapıp geldiği yere bırakın ki sokakta yaşamayı unutmasın.

Sınıfta, okulda hayvan beslenmesine ben de karşıyım. Okul tatil olunca sokağa atılıyor hepsi, ölüme terkediliyor.
Geçen sene çalıştığım okulda bakılan 3 kedi vardı. Yaz tatiline girerken hiç bir öğretmen kabul etmedi yuva bulana kadar canımız çıktı.
Ya evinize alın, ya yuvalandırın ya da bakımlarını tedavilerini yapıp geldiği yere bırakın ki sokakta yaşamayı unutmasın.
Burasi zaten köy. Ozellikle bulup almiyorum. Bahceye geleni besliyorum. Gene dolasıyorlar serbestce

E haklılar sonucta o hep sınıfta degıldı. Gidiyor gezıyor nerde ne hastalık olacagı bellı degıl
Sokak kedısının tırmaladıgı cocuk ıcın 5 kez igne yapıyorlar
+ kuduz asısı
Yani ben cocugumu sokakta gezen kedılerın ne oldugunu bılmedıgım ıcın bu rıskı almak ıstemem
Sınıftada ıstemem
yani alın evinize götürün ozaman neden yönetimi sucluyorsunuzki . Orası egıtım yeri cocuklar onlara ve size emanet .
Gecen oglumu sokak kedısı tırmaladı
Kıme sorsam götür kesinlikle igne yaparlar dedıler cok korktum
Götürmedim ama aklımdada kaldı

Bugün büyük ögrenciler okula yavru kedi getirmiş, benim ögrencilerde sınıfa almıs bende kıyamadım, aldım biraz sicakta dursun diye sınifta durdu, gozleri iltihaplanmis temizledim biraz besledik. Bizim okulun öğrencileri de sıkıntılı bahçeye savunmasiz yavru kedi koymak öğrencilerin eziyet etmesine davetiye çıkarmak demek. Hic kimsede öğrencilere hayvan sevgilisini asilamaya yönelik bir seyde bulunmuyor. Veterinerle de konustum bugün aşıya götürecektim. Müdür geldi azarlıyor yasak diye bir de bana sınıfa kedi getirmişsiniz diyor sanki sokakta bulup getirmisim gibi. Alıp evime götürmeme karışmazmış, sınıfta beslemem kesinlikle yasakmış bir daha ona sormadan böyle bir sey yapmamalıymısım. Bu arada böyle bir yasak yok. Zaten sosyal medyada da göruyoruz. Ne zaman okulun bahcesinde hayvan beslesem kedi köpek yavru yetişkin farketmeksizin hep idare sıkıntı çıkartiyor. Ben anlamıyorum bu hayvan dusmanlıgını. Her defasında aynı senaryo. "Alın evinize götürün!" Çok yıldım ya. Bölge olarak hayvanlara sıcak bakan bir ilce değil genede diğer okullarda durum bizimkinden daha iyi. Ama sonucta bizler öğretmeniz biraz daha yenilikci değistirici olmamız gerekmiyor mu ?
Kusura bakmayın ama sınıfta hayvan bakmanın nesi yenilikçi?
Haftasonu ve yarı tatilinde vs neolacak o hayvana? Yemini suyunu kim verecek?
Hadi onları geçtim, çocuklardan birinde kedi alerjisi var ise sınıfta kedi var diye çocuk sınıfmı değiştirecek
Hayvan sevgisi vs hepsi tamam ama orası okul, balık yine anlarım ama kedi bu ya? Bizimkini çocuklar ödev yaparken odalarına sokmuyorum çünkü çocukların tepesinde geziyor, kalemleri yere atıp oyun yapiyor vs kısacası dikkat dağıtıyor. Okulda bu olurmu Allah aşkına

Kedi tüyüne alerjisi olan cocuk olabilir.Bence de sinıfta kedi olmamalı ben bekarken 6 tane kedim vardi hep grip olurdum hic iyileşmezdim kediler hep kucagımda olurdu meğer kedi tüyü alerjim varmış gecen sene öğrendim.Bilmeseler dahi alerjisi olan ögrenci varsa kötüleyebilir her ne kadar kedi aşıgi olsam da bu böyle.Bir de bu yönden bakın

Hayvanseverim ama okulda, sınıfta beslenmesine karşı olurdum. Yukarıda söylendiği gibi iç ortama alışında sokakta şansları olmuyor, tatilde vs öğretmen ilgilenemeyecek ne olacak okul görevlisi mi ilgilensin sanki işi gibi? Ayrıca alerjisi olan çocuk olabilir, her kedi sakin mizaçlı değildir sağı solu belli olmaz kafasına eser tırnak atar, çocuk kuyruğunu çeker gözünü çizer. Böyle bir durum karşısında sorumluluk alsanız bile bunun elde tutulurluğu nedir yani? Okulun dışında besleme yapabilirsiniz. Ona kimse karışmaz, branşınıza uygunsa da hayvanları sevmekle alakalı konuşmalar yapabilirsiniz.

Okulda, sınıfta hayvan beslenmesini bende doğru bulmuyorum bunun yenilikçilikle falan alakası yok.
Yakınımızda bir okul velileri müdürlerini şikayet etti. Birden fazla kedi, temizlik yapılmıyor doğru düzgün.
Çocuklardan alerjisi plan, fobisi olanda olabilir.
Hayvanlar açısından da okullar güvenli yerler değil bana kalırsa.

Bir de su var fobisi.olan cocuklar da olabilir.Bende yüksek derecede köpek fobisi var mesela rahatla kırda gezemiyorum kendi basıma.Cocukken okul servisimizin soförünün köpegi vardı bizimle birlikte servise binerdi aslinda sakin hayvandi ama ben cok sessiz biraz da yabani bir cocuktum hep korkardim hatta okula gitmek istemezdim kac kere bilerek karnim agrıyor numarasi yapmıstım bir keresinde bana hırlamıstı o zamandan beri köpem fobim var gecmiyor asla yavru köpek getirdi kardeşim eskiden onu baktim büyüttüm ama baska köpeklerden yine korkuyorum.Fobi diyip gecmeyin hayati etkiliyor fobisi olanlar da düsünülmeli alerjik durumu demiyorum bile üstte yazdıgim icin.

Okulda sınıf içersinde hayvan beslenmez özellikle kedi gibi aşırı hareketli bir canlı hiç beslenmez. Sınıf içersinde ders sırasında defalarca dersin düzenini bozacak, hop bir sıradan diğerine atlayacak. Aşıları olsa bile bir öğrenciyi tırmalasa sıkıntı olacak, kaç yıllık ev kedisi bile yeri geliyor tırmalayıp, kumu yerine ortalığa tuvaletini yapıyor.

Ben üniversitedeyken, bizim katta kedilerimiz vardı, biz kocaman öğrencilerdik, ama o zaman bile derse geldiklerinde, o katta olmaları bizler için sıkıntıydı. İlgi çekiyor, dersi bölüyordu.

Hayvan severlik, hayvan sevgisini öğrencilere çocuklara aşılama bu şekilde yapılmaz. Ne demek ben zorla sınıfta kedi bakacağım, bahçede köpek bakacağım.

Hayvan severlik şöyle bir şey, sokak hayvanına denk gelirsin, sağlık durumuna bakarsın, okul adına bir sosyal medya sayfası açarsın, bu hayvanın sahiplendirilip, bir yuva sahibi olmasını sağlarsın.

Üstelik korkan çocuk olur, alerjisi çıkan olur. Bu ay çıkmasa gelecek ay alerjisi çıkan olabilir. Artık çocuklarda alerji çok değişiyor.

Sınıf içinde olmaz eve götürüp tedavisi bitince birine sahiplendirin müdür haklı biri sikayt edebilir alerjisi olan olabilir

Sınıfta olmaz,apartmanda olmaz.
Bakın bizim apartmana alıyorlar kedileri gece,hayvan sabaha kadar çişini de yapıyor,geçen haftasonu kusmuş belki hastaydı bilmiyorum,görevli de yoktu pazar diye,sabahtan çöp alınıyor diye çöpleri koyduk ki ben büzgülü poşetle koyuyorum sızdırmıyor,ağzı sıkıca bağlı halde,poşetleri parçalamış çöpler dağılmış herhere,pazartesi sabahı bir baktık her yer pislik içinde. Bunu da insan temizleyecek düşünen yok.
Halbuki kedi evleri getirttik,apartmana alan kişi oraya bir battaniye falan serip,branda vb birşeyle güzel bir hale getirmeye cabalasa hayvanda rahat rahat girer çıkar. (Sizde dışarda bir yer ayarlayın yada sahiplendirin bence.)Hayvana da yazık tüm gece kapalı halde apartmanda.
Siz yokken ne olacak o hayvan içeri alışınca çişini nereye yapacak falan bunları da düşünün.
Yöneticiniz haklı.

Son düzenleme:
Benim oğlumda ilkokulda öğretmeni sınıfa kedi getirmiş sokakta bulduğu, bize sordu çocuklar açısından alerjisi olan yada sizler için sıkıntı oluştururmu diye, hiçbir sorun yok dedik, kedi evi alındı sınıfa hatta.

X