Sınıfta hayvan beslemek

Toplu cevap vereyim. Aksamlari veya sürekli kedi sinifta kalmayacak tabiki burada kış şartları çok çetin geciyor hayvanlara eziyet etmekte öğrenciler ve köylüler arasında cok yaygın. Bahcede beslemeye bile karşı bir okul idarem var. Zaten bahceye kulübe koydim diye papaz oldugum icin böyle bir sey yaptım. Neymis baska hayvanlarda okula gelirmis. Dışkı mevzusu ise Okulda zaten inekler keciler tavuklar dolasiyor bahce tezek dolu ve öğrenciler öyle oynuyor. Zaten mevzu benim olmammış yoksa diğer öğretmen arkadaslar gayet okulda kediyi beslediler öğrenciler derse götürdüler vs.. ayrica sinifta alerjisi veya korkusu olan öğrenci olsa ben bilirdim 3 senedir sinif ögretmenleri benim. Yazin ne olacak diyenlere de okulun memuru ve idarecileri var pekala beslenebilir.

Patidostu, onların yaptığı yanlış senin yanlışını doğru yapmıyor. Hayat öyle bir şey değil. Sana izin vermeyen idarenin de yaptığo yanlış. Sen hayatı böyle mi yaşıyorsun? Karşımdaki bana izin vermedi ama onun yaptığı da yanlış denir mi? Sen çocuk musun? Senin idareden farkın yok.

Sınıf içersinde okul beslemek doğru değil. Çocuklara hayvan sevgisi aşılama ve hayvanları korumak için bu yol doğru değil, bunları yapmak için başka yollar deneyebilirsin.

Zaten köy okulları çok kötü durumda, derdiniz hayvanlar mı gerçekten okul idaresi ve öğretmenler olarak? Niye bu çocuklar için bir bağış hesabı açtırıp ya da firmalarla markalarla görüşüp, sponsorluk alıp çocuklara kıyafet, kitap desteği ve okulun fiziki imkanlarını geliştirmek için uğraşmıyorsunuz?

Patidostu, onların yaptığı yanlış senin yanlışını doğru yapmıyor. Hayat öyle bir şey değil. Sana izin vermeyen idarenin de yaptığo yanlış. Sen hayatı böyle mi yaşıyorsun? Karşımdaki bana izin vermedi ama onun yaptığı da yanlış denir mi? Sen çocuk musun? Senin idareden farkın yok.

Sınıf içersinde okul beslemek doğru değil. Çocuklara hayvan sevgisi aşılama ve hayvanları korumak için bu yol doğru değil, bunları yapmak için başka yollar deneyebilirsin.

Zaten köy okulları çok kötü durumda, derdiniz hayvanlar mı gerçekten okul idaresi ve öğretmenler olarak? Niye bu çocuklar için bir bağış hesabı açtırıp ya da firmalarla markalarla görüşüp, sponsorluk alıp çocuklara kıyafet, kitap desteği ve okulun fiziki imkanlarını geliştirmek için uğraşmıyorsunuz?
Ne alakası var simdi dediginizin, ben diskidan pislikten soz eden üyelere olan durumu anlattim. Ayrica dünyadan bihabersiniz galiba öyle ayan beyan para istenmez para toplanmaz valilik inayina bakar bu isler. Ayrıca para toplamak haric digerlerini yapmadigimizi nereden biliyorsunuz ?

Dünya bize ait değil, ne var sanki beslense. Bencillik yapmaya gerek yok. Haftasonu ne olacak o kediye yazın ne olacak diye düşüneceğinize bugun ne olacak kediye, bugun nasıl yemek bulacak diye neden düşünmüyorsunuz. Bugun bitti yarını mı kaldı? Bu da herhalde ben düşünceli düşüncesizim demenin yeni hali. Bu düşünmek olmuyor yalnız, vicdan rahatlatma oluyor.

Bizim üniversitede, bölümde bir bölümde köpeğe öğrenci kartı çıkarmışlardı. Hocalar binaya almıyor diye 🤣 Yani insan şunu duyunca bile mutlu oluyor.
Kedi yavru birkaç hafta beslenebilir en azından bünyesi biraz sağlamlaşana kadar.
Keşke biraz daha geniş çerçevede bakabilsek şu dünyaya.
Hangi birini evimize alacağız? O kadar çok var ki sokaklarda hayvan. Keşke evine al demek yerine dışarıda yaşama tutunmalarına destek olabilseler.
Bana çok vicdansız geldi bahsettiğiniz şahıs da.

Katılıyorum. Aynı şekilde bir bebe sınıfta büyüyüp öğretmenlerden biri tarafından sahiplendi mesela. Ya da sınıftaki çocuklar da alabilir aileleri de isterse. Eğer allerjisi olan öğrenci yoksa en azından soğuklar geçene kadar bakılabilir ayrıca yazın da okullar kaderine terk edilmiyor bildiğim kadarıyla vir görevli, temizlikçi ya da güvenlik illa oluyor. Köy okulunda olmayabilir bilmem ama bir canı soğuklarda sokağa koymaya içim elvermez benim.

Peki sizin patidostu’na bunları derken s
hayvanlarla çocukları kıyasa girmeniz?

Ne alakası var simdi dediginizin, ben diskidan pislikten soz eden üyelere olan durumu anlattim. Ayrica dünyadan bihabersiniz galiba öyle ayan beyan para istenmez para toplanmaz valilik inayina bakar bu isler. Ayrıca para toplamak haric digerlerini yapmadigimizi nereden biliyorsunuz ?

İdare ve öğretmen olarak oturmuş hayvan besleme tartışması yapıyorsunuz. Ve bu yanlış. Hayvanı besleyen yanlış yapar sınıf içersinde. Bunu burada sana kaç kişi sayfalarca yazdı. Neymiş ama idare başka öğretmene izin vermiş kedi beslemek için bana izin vermedi. Bu yetişkin birinin derdi mi sence?

Sınıflarda hayvan besleme kavgası yapacağınıza idare ve öğretmenler olarak, işte artık valilikten onay mı alırsınız, markalarla iletişime geçiş sponsorluk desteği mi alırsınız bilemem.

Peki sizin patidostu’na bunları derken s
hayvanlarla çocukları kıyasa girmeniz?

Çünkü köy okulları, bu sınıfta hayvan besleme tartışmasına gelene kadar çok ciddi fiziki eksiklikleri olan, öğrencilerinin hepsi zor şartlarda, imkansızlık içinde okuyan öğrencilerle dolu.

Bir okulun idaresinin öğretmenlerinin köy okulunda sınıfta kedi besleme kavgası yapması çok gülünç. O kadar sıkıntı var, bunlar sınıfta idare kime izin verdi kime izin vermedi çekişmesi yaşıyorlar.

Burasi zaten köy. Ozellikle bulup almiyorum. Bahceye geleni besliyorum. Gene dolasıyorlar serbestce

Bu arada köy kedileri her yere girer çıkarlar, samanlık, ahır, vs vs, kolay kolay sokakta kalan olmaz genelde
Ve evlere giren çıkan kedi bellidir.

hayvanlara eziyet etmekte öğrenciler ve köylüler arasında cok yaygın.
O zaman sinifta hayvanin guvenligini nasil saglayacaksiniz?

Cocuk zaten farkinda olmadan bile hayvana zarar verebilen, sıkıştırabilen, tüyünü kuyrugunu cekistiren, canini yakabilen bir varlik, bir de sizinkiler kasten kötü davraniyormus.
Bir anlik kontrolsuzluge bakar sınıfta kedinin cocuga saldirmasi veya kedinin zarar görmesi.

Niyetiniz iyi ama cocukla hayvan gozetimsiz bırakılmaz. Hele sinif gibi toplu ve her an hepsini denetleyemeyeceginiz birçok cocugun oldugu bir ortamda.

Valla ben cocuklardan cok kediyi dusunerek sınıfta olmaz diyorum.

İnsanlar dünyayı sadece kendilerinin sanıp başka hiçbir canlıyla münasebetleri olmazsa alerjileri de olurrrr fobileri de oluuuuuurrrr!!!!!
Olmaması için de alışmaları şart. Başka bir canlıyı koşulsuz besleyebilmek, tahammül etmek ve duyarlı olabilmek ancak bir çocuğu geliştirir. Hocam götürün veteriner varsa bir iç dış parazit ve kuduz yaptırın. Yakınlarda bahçeli besleyebilecek birileri varsa götürün. Okulda yazık olur. Hayvan düşmanı dolu bu ülkenin her karışı.

Bugün büyük ögrenciler okula yavru kedi getirmiş, benim ögrencilerde sınıfa almıs bende kıyamadım, aldım biraz sicakta dursun diye sınifta durdu, gozleri iltihaplanmis temizledim biraz besledik. Bizim okulun öğrencileri de sıkıntılı bahçeye savunmasiz yavru kedi koymak öğrencilerin eziyet etmesine davetiye çıkarmak demek. Hic kimsede öğrencilere hayvan sevgilisini asilamaya yönelik bir seyde bulunmuyor. Veterinerle de konustum bugün aşıya götürecektim. Müdür geldi azarlıyor yasak diye bir de bana sınıfa kedi getirmişsiniz diyor sanki sokakta bulup getirmisim gibi. Alıp evime götürmeme karışmazmış, sınıfta beslemem kesinlikle yasakmış bir daha ona sormadan böyle bir sey yapmamalıymısım. Bu arada böyle bir yasak yok. Zaten sosyal medyada da göruyoruz. Ne zaman okulun bahcesinde hayvan beslesem kedi köpek yavru yetişkin farketmeksizin hep idare sıkıntı çıkartiyor. Ben anlamıyorum bu hayvan dusmanlıgını. Her defasında aynı senaryo. "Alın evinize götürün!" Çok yıldım ya. Bölge olarak hayvanlara sıcak bakan bir ilce değil genede diğer okullarda durum bizimkinden daha iyi. Ama sonucta bizler öğretmeniz biraz daha yenilikci değistirici olmamız gerekmiyor mu ?
Okuld atabiki beslenmez. Yazık olur hayvana. Müdürün üslup çok kötü

X