Sınır bilmeyen kayinvalide ve kayinpeder

Konu disarisi icerisi degil. Konu beni yoksayip cocugu alma cabaladi. Sevecek insan evinde de sever, buraya da gelir sever. Cocugu da bizi de alistirmaya calisiyolar bi nevi ayri kalmaya. İstedikleri kadar inkar etsinler iclerindeki temel amac bu. Bugun buna izin vereyim yarin tak tak kapi calacak biz suraya gidiyoruz cocugu almaya geldik olacak. Sonraki gun biz donmedik cocuk burada kalacak olacak. Yani konu gezmek tozmak degil. Halihazirda baska bir cocuga yaptiklarini benim cocuguma yapacaklarina eminim. Ve ben basta tepkimi koymazsam sonrasinda daha cok sinirlerimi bozacaklar. Bu kez cocugu bensiz disariya gondermiyorum da diyemicem.
O yüzden eşinizle kavga etmeye karar verip dediğim gibi "bebeği tek başına dışarı gonderemem, bana yaptıkları şeyler de malum sen de biliyorsun kendim de onlarla dışarı çıkmak istemiyorum, bebeği eve gelip sevebilirler" diyeceksiniz, en mantıklısı

O yüzden eşinizle kavga etmeye karar verip dediğim gibi "bebeği tek başına dışarı gonderemem, bana yaptıkları şeyler de malum sen de biliyorsun kendim de onlarla dışarı çıkmak istemiyorum, bebeği eve gelip sevebilirler" diyeceksiniz, en mantıklısı
Yok esime soyledim zaten ama bu sekilde degil tabii. Cok kucuk daha tek basina birakamam biz de gidelim dedim. Hevesleri vsr istersen ayri takilalim dedi ben de hayir dedim. O da tamam dedi. Konusma bu kadar. Esimin bi daha gecip bana bisey soyleyecegini dusunmuyorum. Sıkıyorsa da soylesin.

Yok esime soyledim zaten ama bu sekilde degil tabii. Cok kucuk daha tek basina birakamam biz de gidelim dedim. Hevesleri vsr istersen ayri takilalim dedi ben de hayir dedim. O da tamam dedi. Konusma bu kadar. Esimin bi daha gecip bana bisey soyleyecegini dusunmuyorum. Sıkıyorsa da soylesin.
O zaman bebeğiniz büyüyene,annesiz bir kaç saat kalabilecek yaşa gelene kadar sorununuz çözüldü

Konu disarisi icerisi degil. Konu beni yoksayip cocugu alma cabaladi. Sevecek insan evinde de sever, buraya da gelir sever. Cocugu da bizi de alistirmaya calisiyolar bi nevi ayri kalmaya. İstedikleri kadar inkar etsinler iclerindeki temel amac bu. Bugun buna izin vereyim yarin tak tak kapi calacak biz suraya gidiyoruz cocugu almaya geldik olacak. Sonraki gun biz donmedik cocuk burada kalacak olacak. Yani konu gezmek tozmak degil. Halihazirda baska bir cocuga yaptiklarini benim cocuguma yapacaklarina eminim. Ve ben basta tepkimi koymazsam sonrasinda daha cok sinirlerimi bozacaklar. Bu kez cocugu bensiz disariya gondermiyorum da diyemicem.
Siz kendinizce kuralları belirleyin ve güzelce söyleyin. Uymadılar mı? Tekrar söyleyin. Sonra bir daha. Gerizekalıya anlatır gibi anlatın çok ciddiyim 😊 hiç de önemsemeyin onların esas amacını. Her seferinde anlatın tekrar tekrar. Anne sizsiniz,dolayısıyla kurallar size ait olacak bunun başka yolu yok. Gezsinler tozsunlar ama sizin belirlediğiniz şekilde yapsınlar.

Biraz büyük olsa yürüse falan neyse de 5 aylık bebek öyle alınıp gezmeye götürülmez, bahçeye pusetle çıkartılır biraz hava alsın diye onu da annesiyle birlikte. Çok garip insanlar. Bir de çocuk erken doğmuş.

Boş yere sıkıntı yaratmissiniz kendinize. Bu hergun olacak birsey degil ya sonucta. Sizde onlarla cikar gezersiniz ne var bunda bu kadar buyutecek?

Orada kaliyoruz mesela gece cocukla yatmak istiyolar yine tamam diyorum.
Siz mesafe tavır koymaya çalıştığınıza emin misiniz? Ne diye gidip evlerinde kalıyorsunuz? Bu insanlarla telefonla haberleşmeden görüşmememeniz gerekirken yatıya gidiyorsunuz. Sizinle aynı düşünmeye üyeleri niye azarlıyorsunuz tersliyorsunuz? Herkesin problemle çözüm yolu farklıdır. Bazısı daha ilk anda tahammül edemez herkese haddini bildirir, bildirmeyene de niye diye sorar. Yanlış okumadıysam bu adam sizden boşanmak istemiş babası da avukat bulmuş. Hatalarınızı kabul edin ve bundan sonrası için sağlam adımlar atın.

Sizin sinirleriniz çok yıpranmış, taktiksel düşünemiyorsunuz yanlış hamleler yapıyorsunuz. Afedersiniz don lastiği gibi sünüyor ilişkiniz. Gece çocukla yatmak istemişler tamam demişsiniz hayretle okudum.
Eşimin kaybetme korkusu oluştu diyorsunuz, o korku yeni evliyken olmalıydı geç kalınmış. Bana hayat arkadaşı eş olamayacaksan herkes yoluna diyecektiniz. Ailesi doldurdu o da doldu... beş para etmeyen erkek profili. Karısını korumayan çocuğunu da korumuyor işte. Ben görüşmeyi kestiniz mesafe koydunuz sandım, ki o bile geç kalınmış bir hamleyken üstüne evlerinde gidip kalıyorsunuz.

Millete ters cevaplar verip azarlamanın size faydası var mı? Erken doğum yapmanıza bizler sebep olmadık, böyle ortama böyle adama kocalık sıfatı bile fazlayken baba yapılmış. Anne babasıyla sizi muhatap etmeden çözüyorsa çözsün yoksa gitsin kalsın yanlarında. 5 aylık bebek üstelik prematüre doğmuş annesiz bir yere gidemez, isteyen gelir evinde ortamında görür yok olmaz diyen de foto videolarına bakar. Bunu diyemiyorsa boşanın bu adamdan. Bu insanlar bugün hayatınızdan çıksa ne kaybedersiniz? Bırakın eşinizin ailesi eş ailesi olarak kalsın. Siz değil kocanız muhatap olsun. Artık o gelip anlatıyor annesinin yaptıklarını diyorsunuz. Hayır bunu da yapmayacak, eve gelmeden söyleyecek lafını ve kapatacak konuyu.

Çocuğu alsın gezdirsinler diyenlere katılmıyorum, o kadar küçük bebek gezdirilmez, yarım saat temiz hava aldırılır. Niyeti bu olan her gün gelsin üşenmeden yarım saat bebek arabasında gezdirsin. Eşim bile çıkarırken acaba kemerini taktı mı, korumasını kapattı mı diye içim içimi yerdi.

Babamla dayım aynı anda kanser hastasıydı. Ne kemoterapi aşamasında ne de son dönemlerinde kimsenin kalbini kırmadılar. Bak ben hastayım tedavi görüyorum herkes her dediğimi yapsın demeyi bırak, kimse düzeninden işinden gücünden olmasın dediler. Kimseye yük olmak istemediler.

Peşlerjnden gittim. Bozuldular. Ama hiç umrumda olmadi. Bi daha lafi gecmedi tek goturmenin. Gecerse de acikca konuscam kirmadan.

X