Sınır bilmeyen kayinvalide ve kayinpeder

Madem oğullarını takmazlar diyosun sen net şekilde cevabını ver onlar da bu cevapla naparlarsa yapsınlar evlerinde sinirden koltukları yesinler isterlerse o kısım seni ilgilendirmiyor. kavga ederlerse de etsinler karşılarında net dur. bu kadar küçükken bensiz bi yere gidemez ben de her zaman sizle gelemem nokta.

Ne yaşadınız, ne yaşattınız, önceden ne oldu vs hiç birine yorum yapmıyorum. Hayat bu hepimiz bişeylerle sınanabiliriz ama küçücük çocuğun anneden ayrı gezdirilmeye çalışılmasına tamamen karşıyım. Çocuğum kendini ifade edebilecek yaşa gelene kadar kendi ailemle bile yalnız göndermem. Zaten zamanında yeterince birbirinize girmişsiniz kötü bir tavsiye olabilir ama gerekirse yine olay çıkarıp sınırınızı belli edin. Beyefendinin boşanma avukatı arkadaşı sizi boşatsaydı torununu bu kadar da göremezdi. Şimdi otursun şükretsin bu kadar görebildiğine. Kanser diye kimseye hassasiyet gösterilmez. Kötü insan kanserken de kötüdür. Tabii ki canına okuyun demiyorum ama yine de tepkinizi belli edebilirsiniz.

"""Eski konularıniza baktim çok kötü şeyler yaşamazsınız.
Hamilelikte, erken doğum riskiyle hastaneye yaptığınızda bile ailesi için kavga rtmis eşiniz sizinle. Kumar borcu, ilgisizlik, ailesinin evinizden çıkmaması, en son bebeğiniz küvezdeyken de alıp ailenize bırakmış, boşanma davası açmış eşiniz.
Siz bu adama ne diye döndünüz, bu kadar şeyden sonra?
Normal bir insan bunları hazmedip evliliğine devam edemez zaten.""""

Eski konunuzda gördüm bu mesajı. Bebeğiniz küvezdeyken, eşiniz boşanma davası mi açtı? Keşke boşanma davası sonuçlansaymiş.

Gecmiş olsun ama sınır cizemeyen, dolduruşa seni döven KOCAN. Bunu idrak edemediğin sürece mutlu olamazsin.
Kimse senin acimana muhtac değil ama torun görmeye sükretsinler ne demek? Cocuğu babanin evinden getirmediysen eşininde cocuğu. O insanlarda eşinin annesi ve babasi
Ağzınıza sağlık. Dolduruşla döven kocanın sanırım beyni olmadığı düşünülüyor. "Kocamı ayarttı" ile aynı mantık.

Ben de evliyim. Kocamın gayet beyni var. İnsanlara kin gütmem, "buna izin veren kocama" kin güderim. Benim kocam sınır çizip, izin vermezse kimse beni incitemez.

Eşinin de çocuğu olduğunun bilincinde değil şu an. Yarın bir gün olur da boşanırsa; başlar ailenin peşinde gezmeye. "Torununuz o sizin" diye çığlık atarak mağdur olur.
Ama evliyken adam sadece donör, diğerleri de dua ederek elini ayağını öpmeliler torun sevdikleri için..

Merhaba hanimlar. Kayinvalidem ve kayinpederim asla siniri olmayan insanlar. Yeni evliligimi de bu sekilde mahvettiler. Hergun tepemizdeydiler. Gelemedikleri gunlerde bizi zorla evlerine cagirirlardi. Her şeydeydi burunlari. Bu sorunu aştık ki bosanma asamasina mi gelmedik esimle, birbirimize mi vurmadik, ben agzima geleni sayip kayinvalidemle kayinpederimi saga sola mi rezil etmedim... Sonunda sinirlarini bildiler. Simdi de kizim konusunda beni zorlamaya baslayacaklar belli. Simdi... Yarin icin kizimi gezdirmek istediler. Ne evet dedim ne hayir dedim. Bebek daha 5 aylik. Benden ses cikmayinca yuz buldular tabii. Hemen ay yaz gelsin de hergun seni gezdiririz demeye basladilar. Simdi ben bu senaryonun sonunu az cok biliyorum. Cunku ayni seyi yakin akrabalarinin cocuguna da yaptilar. ( Ne alakaysa ) Cocugu alip goturduler bizimle kalsin bilmem ne diye dusunun. Kadin istemedigi halde. Simdi ben yarin sirf boyle konustuklari icin kizimin pesinden gidicem. Gidemedigim zamanlarda da gondermicem. Tepkim yeterli bir tepki degil inanin ki. Utanip da istemiyo demek ki diye dusunmezler. Aksine laf soylemeye kalkarlar. Ne yapayim ben bunlari simdi?
Sana hıc bısey yasatmayıp huri melekte olsalar
Hıc bır cocuk bebek vs anne babadan baskasına emanet e Dı le mez. Edilmemeli

Ağzınıza sağlık. Dolduruşla döven kocanın sanırım beyni olmadığı düşünülüyor. "Kocamı ayarttı" ile aynı mantık.

Ben de evliyim. Kocamın gayet beyni var. İnsanlara kin gütmem, "buna izin veren kocama" kin güderim. Benim kocam sınır çizip, izin vermezse kimse beni incitemez.

Eşinin de çocuğu olduğunun bilincinde değil şu an. Yarın bir gün olur da boşanırsa; başlar ailenin peşinde gezmeye. "Torununuz o sizin" diye çığlık atarak mağdur olur.
Ama evliyken adam sadece donör, diğerleri de dua ederek elini ayağını öpmeliler torun sevdikleri için..

Bende bunu anlamiyorum. Konusahibinin eski konularini bilmiyorum ama hep ayni şeyi savunurum. Iş kocada bitiyor.
KV ve KP isterse dünya kötüsü olsun, oğullari izin vermediği sürece asla ezemezler. Kocayi paklayip KV ve KPyi kaka ilan etmek yanliş.

Bu Forumda kadinlar nedense kocalari aklayip hep bir suclu buluyorlar. Neymiş, KP doldurup üstüne salmiş. Boşanmaya yaklaşan yok. Orta sevideye gecinmeye cabalayan yok. Ortada bu curcuna icinde yapilan cocuklar fink atiyor

En son tüp bebek negatif sonucumu aldığımda eşim kardeşinin üzüldüğünü ve sesinin kötü geldiğini söyleyip annesigile gitmek istedi aslında benim yanımda olması gerekti. İnan o günden sonra eşime tavrım o kadar değişti ki zaten yeterince ailesi yüzünden kaç senemiz çöp oldu. O günü asla unutmam. Burada yazanlar kocanı sevmiyorsun falan filan. Evet bazen insanın kocasına karşı sevgisi de bitiyor başına gelmeyen bilemez şöyle yapsaydın böyle deseydin. Herkesin anladığı bir dil vardır kiminin gücü yeter kiminin yetmez yaşayan bilir
Anlamazlar. Bir cogu tın teneke.

Siz şu an farkında değilsiniz ama büyük ebeveynlerin torunlarını alıp gezdirmesi tuhaf bir şey değil. Ne güzel çocuğu açık havada,parkta,sahilde vs bebek arabasında gezdirseler,çocuk hava alsa fena mı? Sizi sevmeyebilirler ama o torunları. Kaldı ki ne yaşarsanız yaşayın etrafa insan rezil etmek nedir? Kocayla dayak nedir? Cennet mahallesinde bunca kepazelik yok. Kocanızla birbirinizi dövüyorsunuz ama cezayı kpe kvye kesiyorsunuz,bu da yanlış. Boşayın o işe yaramaz kocayı o zaman size hak veririm. Gereksiz kocayla oturayım,ama anasını babasını rezil edeyim denmez. Mantıklı düşünemiyorsunuz şu an. O yüzden size ne yazılsa işe yarayacağını düşünmüyorum arkadaşım.
Vay be ne zekisin sen oyle. Ben dusunememistim cocugun hava almasini. İyi akil verdin. İdrak edemiyosun bak anlatayim. Konu bir iki kerelik disariya cikarma degil. Bunu benden izin alma geregi bile duymadan devamli yapma cabalari ve ustelik bizimle kalsin meselelerine yatay gecis. Yazmisim yukarda da fazla zekadan anlayamadin herhalde. Cennet mahallesinde olmayan cirkefligimle bi laf atayim dedim.

Eski konularınizi bilen biri olarak, eş ailesinin gönlünü yapmak gibi bir zorunluluğunuz asla yok.
Erken doğum yapmıştınız zaten, 5 aylık bebeğin annesi yokken gezmeye çıkarılması da manasız. İzin vermeyin, devamı da gelir diyorsunuz, baştan tavrınız net olsun.
Aynen oyle. Yarin ben de bir kerelik gidicem peslerinden ve duzgunce soylicem cocugumu sokaga bensiz cikarmiyorum.

Kanser olan kim bilmiyorum ama siz ekren doğum yapmışken kimse acımamisti. Eşinize dönmeniz bile doğru değil bence ama o süreçte ailesi asla merhametli davranmadı. Şimdi siz ekstra bir caba, anlayış göstermek zorunda değilsiniz kimseye.
Aynen oyle. Oh be birileri anliyor beni demek ki. Kimse bana acimadi ben neden aciyayim ya? Biz ölümden döndük kizimla onlar yuzunden. Kimse benim yuzumden kanser olmadi ama

Bir şey diyeyim mi? Kanser diye ben de müsamaha gösterip bebeği vermezdim. Bir insanın hasta olması bana yaptıklarını silmez.
Ama toplumda niyeyse hastalık ve ölüm her şeyi temizliyor. Ama benim nezdimde temizlemiyor.
Aynen oyle. Bence de temizlemiyor. İsteyen istedigi kadar bana vicdansiz diyebilir.

Sizin eski konularınızı da biliyorum. Keşke geri donmeseydiniz, eşiniz çok merhametsiz, birbirinize de saygınız yok. Ayrica zaten bebeğiniz erken doğum ve daha 5 aylık, ne işi var siz olmadan disarda. İstemezseniz vermezsiniz bebeği tabi ki, gelip evde görsünler, bir yere ziyaret gerekirse sizle beraber giderler zaten. Torununu görmek isteyen annesine iyi davranacak. İnsanlar kanser olunca otomatik olarak haklı ve püri pak olmuyorlar, sadece bir şeyi söylerken biraz daha hassas davranabilirsiniz o yeterli.
Kesinlikle oyle. Zaten hassas da davraniyorum. Ama bu sacma cabalari iyi niyet suistimali sadece

Hee bekliyorum boyle seyler. Gelsinler opsunler. Hatta sen de gel ajshsjanzn

Vay be ne zekisin sen oyle. Ben dusunememistim cocugun hava almasini. İyi akil verdin. İdrak edemiyosun bak anlatayim. Konu bir iki kerelik disariya cikarma degil. Bunu benden izin alma geregi bile duymadan devamli yapma cabalari ve ustelik bizimle kalsin meselelerine yatay gecis. Yazmisim yukarda da fazla zekadan anlayamadin herhalde. Cennet mahallesinde olmayan cirkefligimle bi laf atayim dedim.
Zaten sizin mantıklı davranmadığınızı söylemiştim, bir iki kerelik olmasın zaten dışarı çıkmaları. Büyük ebeveyn oldukları için zaten sürekli görüşmeliler. Dede ve nine de en azından anne baba kadar önemlidir bir çocuk için. Onlarla kalamaz zaten o yaştaki çocuk. Annesini arar,meme ister vs. Sizdeki bu öfkeyi anlayamadım. Dayak yediğiniz ve dövdüğünüz kocayı affedip hala onunla eş olabiliyorsunuz ama kp kv size batıyor,gerçekten ilginç. Etrafınızda temizlik şart ama buna kocanızdan başlamalısınız. Ben evlat olarak birbirini döven anne baba istemem,dede ve nineyi tercih ederdim herhalde.

Hassasiyetinizi anlayabiliyorum ikiz annesiyim ve küçük doğdu benimde bebeklerim bende istemezdim ama bunu kırmadan dökmeden söylemenin bir sürü yolu var size yapılan onların kişiliği bu sizin kişiliğiniz babam kanser hastası ve nasıl süreç olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok yaşayan bilir onun için o sizi kırmış haklısınız ama siz kendinize yakışanı yaparak kırmadan dökmeden sizde onlarla çıkarak bazen bahaneler uydurarak vazgeçirmeye çalışın ben olsam vazgeçmiyorlar sa kayınbabamla konuşmam kayınvalidemle konuşurum istemediğimi söylerim ama babam üzülmesin diye ona söyleyemiyorum derim

"""Eski konularıniza baktim çok kötü şeyler yaşamazsınız.
Hamilelikte, erken doğum riskiyle hastaneye yaptığınızda bile ailesi için kavga rtmis eşiniz sizinle. Kumar borcu, ilgisizlik, ailesinin evinizden çıkmaması, en son bebeğiniz küvezdeyken de alıp ailenize bırakmış, boşanma davası açmış eşiniz.
Siz bu adama ne diye döndünüz, bu kadar şeyden sonra?
Normal bir insan bunları hazmedip evliliğine devam edemez zaten.""""

Eski konunuzda gördüm bu mesajı. Bebeğiniz küvezdeyken, eşiniz boşanma davası mi açtı? Keşke boşanma davası sonuçlansaymiş.
Bilmiyorum neden dondugumu. Hic anlamiyorum. Simdiki aklim olsa donmezdim mesrla. Cocukla baba kapisina donmek mi agir geldi, lihusalik mi ne yasadim bilmiyorum. Neden dondum diye soruyorum ben de hep kendime

Zaten sizin mantıklı davranmadığınızı söylemiştim, bir iki kerelik olmasın zaten dışarı çıkmaları. Büyük ebeveyn oldukları için zaten sürekli görüşmeliler. Dede ve nine de en azından anne baba kadar önemlidir bir çocuk için. Onlarla kalamaz zaten o yaştaki çocuk. Annesini arar,meme ister vs. Sizdeki bu öfkeyi anlayamadım. Dayak yediğiniz ve dövdüğünüz kocayı affedip hala onunla eş olabiliyorsunuz ama kp kv size batıyor,gerçekten ilginç. Etrafınızda temizlik şart ama buna kocanızdan başlamalısınız. Ben evlat olarak birbirini döven anne baba istemem,dede ve nineyi tercih ederdim herhalde.
Ya arkadasim ne bos yapiyosun. Gece kalsin isteyecekler, hergun goturecekler. Bunu acikca soylediler diyorum. Konu zaten bu. Koca dayagidir vir dir zir dir ne konustun ya... Amac yardim etmek degil zaten karsindakini asagilayarak bastirmak.

Hassasiyetinizi anlayabiliyorum ikiz annesiyim ve küçük doğdu benimde bebeklerim bende istemezdim ama bunu kırmadan dökmeden söylemenin bir sürü yolu var size yapılan onların kişiliği bu sizin kişiliğiniz babam kanser hastası ve nasıl süreç olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok yaşayan bilir onun için o sizi kırmış haklısınız ama siz kendinize yakışanı yaparak kırmadan dökmeden sizde onlarla çıkarak bazen bahaneler uydurarak vazgeçirmeye çalışın ben olsam vazgeçmiyorlar sa kayınbabamla konuşmam kayınvalidemle konuşurum istemediğimi söylerim ama babam üzülmesin diye ona söyleyemiyorum derim
Ben de bunun yolunu aramaya geldim buraya. Nasil davrnaayim dedim ama masallah bunun disinda her seyi konustular

Bende bunu anlamiyorum. Konusahibinin eski konularini bilmiyorum ama hep ayni şeyi savunurum. Iş kocada bitiyor.
KV ve KP isterse dünya kötüsü olsun, oğullari izin vermediği sürece asla ezemezler. Kocayi paklayip KV ve KPyi kaka ilan etmek yanliş.

Bu Forumda kadinlar nedense kocalari aklayip hep bir suclu buluyorlar. Neymiş, KP doldurup üstüne salmiş. Boşanmaya yaklaşan yok. Orta sevideye gecinmeye cabalayan yok. Ortada bu curcuna icinde yapilan cocuklar fink atiyor
Kocami aklamiyorum ya. Ama anasinin babasinin sacmaliklarini da aklamiyorum.

X