Sinirden ateşim çıktı resmen

PapatyamsiHatun

Dum spiro spero
Kayıtlı Üye
19 Mart 2015
2.114
1.831
Kızlar ananem susmuyo, durmadan karışıyo işime gücüme. Bide hiç bi şeyi bilmiyo ona bu yaşından sonra bi şey öğretmeyede çalışamam. Kendi aklıca öyle değil böyle yapacaksın deyince sinirlerim bozuluyo.
E ters karşılıkta veremem.
Ondan sonra " papatyamsı neden bize çıkmıyo hiç, gelmiyo...... " bilmem ne diye bi sürü konuşuyo.
Şuan o kadar sinirliyim ki boğazım düğümlendi farklı bi odada oturuyorum yani. Ağlayacağım öyle canımı sıktı benim.
Ya sen bi sus sana soracak değilim karışıp durma bi işime !
Valla anahtarımı unutmuş olmasam bin kere inmiştim evime.
Boğazım düğüm düğüm şuan. Bi gideyim bi daha göremez yüzümü.

İçimi dökmesem ağlayacaktım. Anlatabilmiş olmak için anlattım kızlar :110:

Edit: neden bu kadar kızdın diyenler olmuş. Şöyle söyleyeyim normalde he der geçerim konuştuğunda bu şekilde. Ama bu kez ciddi anlamda canımı sıktı. Kısacası söylemek gerekirse " o zaman evine git " dedi. E şuan gidemeyeceğim için ne salona geçesim geliyo ne bi şey. Oturuyorum öyle başka bi odada.

Son düzenleme:
Benim annemde sürekli konuşur durur başıma kakar hatalarımı...Kuşumun olduğu odaya girip kapıyı kapatıyorum.Karşılık verirsem kavga çıkacak biliyorum...Annedir diye hoş görmek durumundayız...Allah göstermesin ölse falan bu seferde yaşasaydıda her gün konuşup dursaydı dersiniz...Sabır...

Yaşlı başlı kadına ne diye bu kadar kinlenilir ki?
He deyin geçin işte.
Ya şimdi söylemek istemedim açıkçası o yüzden uzatmadım biraz rahatlamış olmak için anlattım ama ciddi kırıcı laf etti saçmalamaya başladı. Normalde severdim ama ne yalan söyleyeyim şuan ciddi sinirlerim bozuldu zerre kadarda sevmiyorum.

Benim annemde sürekli konuşur durur başıma kakar hatalarımı...Kuşumun olduğu odaya girip kapıyı kapatıyorum.Karşılık verirsem kavga çıkacak biliyorum...Annedir diye hoş görmek durumundayız...Allah göstermesin ölse falan bu seferde yaşasaydıda her gün konuşup dursaydı dersiniz...Sabır...
Yok annem değil ananem benimki. Keşke şuan anneciğim olsada evime geçsem. Onun işten gelmesini bekliyorum unutmuşum anahtarımı ananeme çıkarken. Nerden çıktıysam.

kız ne bu sınır :KK66: genelde babannelerden yakınırlar senın kı farklı olmus :) hee de gec yapmak zorunda degılsın kı kırma ama kadının kalbını

o kadar haklısınki.... herşeyi onlar bilir, herşeyi onlar söyler, hiç bilmedikleri konuya iki saat ahkam keserler, onlara yanlışın var diyemezsin, onlarla tartışamazsın, çünkü onlar büyüktür ve saygılı olmak zorunluluğun vardır. ben muhattap olmuyorum kafam rahat.... darısı sana..

Ya şimdi söylemek istemedim açıkçası o yüzden uzatmadım biraz rahatlamış olmak için anlattım ama ciddi kırıcı laf etti saçmalamaya başladı. Normalde severdim ama ne yalan söyleyeyim şuan ciddi sinirlerim bozuldu zerre kadarda sevmiyorum.

Ben de insanları anlık severim-sevmem ama sonuçta bu sıradan biri değil ki, anneanneniz...
Benimki de beni çileden çıkartır çoğu zaman. E
Onlara gideyim diye ısrar eder, gidince çatlayana kadar yemem için ısrar eder, kalkayım diyince kal diye ısrar eder.... Hep bir ısrar hali ki nefret ederim ısrardan. Ama ne yapacaksın, yaşlı başlı kadın. O yaşta de bir söylesen o bin alınır. Ayrıca neye dayanarak hiçbir şey bilmediğine kanaat getirdiniz? Sen bir karışma sana soracak değilim falan çok kırıcı söylemler. İçinizden bile geçirmeyin.
Ben direkt suratına diyorum bak böyle ısrar edince benim hiç sana gelesim gelmiyor diye. Ama şeker şeker söylüyorum, sivri dille değil :KK66:

Allah gecinden versin ama vefat ederse çok üzülür vicdan azabı çekersiniz yapmayın. Yaşlı insanların diline vuruyor maalesef ve değiştiremezsiniz bir yaştan sonra.

Ergenlikte anneme kizdigim herseyi simdi ben yapiyorum.. Anneanne dedigin herseye karisir her konuda yorum yapar. Simdi ne zaman kizacagim bisey soylese ilerde aynilarini soyleyecegim icin tutuyorum kendimi :) kalp kirmamak lazim hayat kisa..

Oooo ne kadar abartmışsınız . Yaşlılar böyle . Siz daha kendi anneannenize tahammül edemiyorsunuz . Evlenince kocanıza kv nasıl tahammül edeceksiniz . Abartmayın bu kadar sinirden ateş basmış pes valla

Bazı ananelerı anlamyrum bu knuda ck sanslıyım ıkı ananemde hıc larsmaz laf sylemez kalbımıkıracaklar dıye odu kpar

X