Sinirden içimi dökmek istedim.

150 bine ev olmaz, tek dairenin yapım maliyeti o kadar tutar zaten, ha ilân olur ama o da sahte ilândır, insanları ofislere çekmek için üçkağıtçı emlakçı ilânları bunlar.🤣

Neyse görümceniz hasedinden ölecek bir tip olsa kredi çekip vermezdi. Zorunda bile değildi. Siz kendi kendinize gelin güvey olmaya devam edin. Görümceler yerken iyi oluyor da sonradan çatla patla oluyor.
Anaaam evlerin fiyatları çok ucuz harbiden birde hepsi sıfır 😱 biz küçücük ilçede yaşıyoruz en alt daireler bile 1 milyondan başlıyor 🙈 hele bide bu ilanlar İstanbulda bunlar gerçekse yatırımlık 3-4 tane alak barime 🤣🤣 ama gerçek olduğunu sanmıyorum ya ben geçen ay baktım İstanbul'da ev fiyatlarına da hiç böyle ilanlar yoktu...

Anlamıyor musunuz ya da işinize mi gelmiyor anlamadım yazık cidden . Ödediğim borcun neyin haczi acaba. Plak gibi tekrar edip durmayın ..
Ee3 siz aylarca ödemediğiniz için parasi çok değer kaybetti ya görümcenin söyle güzel bir hediye alın bence. Onun icrasindan bahsediyor.
Şimdi geçen sene biri benden 20 bin alsa sonra onu bu sene odese o 20bij 20bin olarak mı kaldı? Hele taksit taksit verdiyse hiç olmuştur o.
Ben olsam kredi çektiysem alırım dolar altın. Şimdi kaç okurdu kim bilir. Kıymet vermeyene ne verixem.

Anaaam evlerin fiyatları çok ucuz harbiden birde hepsi sıfır 😱 biz küçücük ilçede yaşıyoruz en alt daireler bile 1 milyondan başlıyor 🙈 hele bide bu ilanlar İstanbulda bunlar gerçekse yatırımlık 3-4 tane alak barime 🤣🤣 ama gerçek olduğunu sanmıyorum ya ben geçen ay baktım İstanbul'da ev fiyatlarına da hiç böyle ilanlar yoktu...
İst da değil zaten ....

Kızlar selam.
Sinirden içimi dökmek istedim rahatlamak istedim. Eşimle eski de olsa bi ev aldık yatırımlık ikimizinde tazminatları ve düğünde takılan altınları bozdurduk hepsini olmasa da hayırlısı ile aldık çok şükür. Neyse ; eşim ailesiyle görüntülü konsuurken söyledi ev aldık diye annesi fln hayırlısı olsun fln dedi ama görümcem alla alla hangi parayla aldınız acaba dedi eşimde bilmiyorsun sanki ikimizinde tazminatları fln vardı dedi heee tabi dedi sen olmasan abi zor alırdınız tapuyu kendi üstüne yapsaydın dedi bende dayanamadım farketmez kimin üstüne olması nasılsa ikimizin dedim ikimizin birikmişi nasılsa sen takılma böyle şeylere dedim. Çok biliyorsun sen dedi . Sana ne oluyor dedim ne bu tavır sanane ayrıca dedim eşimde hayırdır tersinden mi kalktın dedi fln en sonunda kv girdi araya susturdu kızını kıskanmasın onunda olur dedim bi sinirle . Sonra bana mesaj atmış kendisi abisinin parasını yiyormuşum, her şeyi çok biliyormuşum bu zamanda bu harcamaya ne gerek varmış zamanımıymış vs vs diye cvp vermedim kendisine eşime şu kardeşini sustur bana msj atmış daha kötü olmasın sonra dedim . Gece tlfnda konısucaz senle yazmış (gece abisi işe gidiyor ) bakalım arayacak mı hanfendi. ..
Tipik görünce.. benim kide her defa tembih eder fisfis kardeşimi borca neyi sokma emi diye. Senin ki aleni yapmış. Benim ki çok uyanık köşede bucakta söyler kimse yokken .. ablan boyle dedi dediğimde ablam bal kaymak asla demez der. Oysa kocasının parasıyla anasının evini dayar doser eksik gedik ne varsa yapar alit kendi parası gibi istediği sekil harcar. .. Allah sabır versin

I

Istanbuldan ev fiyatı atinca insan orda sanıyor. Annemin doğduğu ilçede mesela şu an baktim 80bine bile ev var 2+1 eski biraz. Bari öyle Anadoludan küçük yerlerden atsa da inandırıcı olsa.
80 bin bedava ayol. Bizim burda 2+1 ler 800 binden başlıyor bizde çok küçük bir ilçedeyiz...

Bi akrabamız 2+1 çok eski bir ev aldı 150 bine... Hatta herkes çok şaşırdı meğer içi dökükmüş. içinide baştan sonra yaptırdı çok fazla masraf yaptı ama bu sefer de sığamicaz diye satmaya karar verdiler...

Ceku Bal Ceku Bal dr_yad dr_yad ayol neden güldünüz yorumuma bu kadar :)
Aradaki yorumları kaçırdığınız için konu sahibinin yaptığı davranışı görümce yapıyormuş gibi yazmışsınız ondan:) yorumları ve yorumlardaki eski konuları görürseniz görümce pek de haksız değil. Öyle şeyler dediğine pek inanmıyorum o da ayri

İlanlarda Beylikdüzü yazıyor oyuzden dedim.
Konu sahibinin sorunu kendini çok zeki , görümce ve biz dahil herkesi çok salak sanması... beklediği gibi kendisine inanacak kadar saf çıkmayınca gruplaşiyorsunuz diye kızıyor bı de :-) Biz gruplasmiyoruz balım sen çok yalnızsın

Aradaki yorumları kaçırdığınız için konu sahibinin yaptığı davranışı görümce yapıyormuş gibi yazmışsınız ondan:) yorumları ve yorumlardaki eski konuları görürseniz görümce pek de haksız değil. Öyle şeyler dediğine pek inanmıyorum o da ayri
hee evet sonradan baktım da
kız borcu ödedik demiş ona inandım sonra da :)
ben o yorumu borç verdi aman almasın konusunu okumadan yazmıştım

80 bin bedava ayol. Bizim burda 2+1 ler 800 binden başlıyor bizde çok küçük bir ilçedeyiz...

Bi akrabamız 2+1 çok eski bir ev aldı 150 bine... Hatta herkes çok şaşırdı meğer içi dökükmüş. içinide baştan sonra yaptırdı çok fazla masraf yaptı ama bu sefer de sığamicaz diye satmaya karar verdiler...
Evet ama ben en ucuzu yazdim baya eski tadilat gerekli. Ama 15 senelik 3+1 evler de 210-250 bin arası yazıyor. İlçeye göre değişiyor demek ki. Hayır yatırımlik alayım desem kirası da bir şey değildir bunların. Dur bir de kiralık fiyatlarına bakayım:)

I

Istanbuldan ev fiyatı atinca insan orda sanıyor. Annemin doğduğu ilçede mesela şu an baktim 80bine bile ev var 2+1 eski biraz. Bari öyle Anadoludan küçük yerlerden atsa da inandırıcı olsa.
Oturduğum ilçede de 90 bine 100 bine evler var ama baya kötü benm aldığım evde kiracı oturuyor şuan gayet iyi yani öyle tadilatlık bi durum yok yani illa ki ufak tefek şeyler çıkar ama öyle çok kötü değil

Görümceye olan borcunuzu ödemiş olsaydınız daha konuyu yazarken bu ayrıntıyı belirtirdiniz, eşinizin söylediği cümleyi yazardınız. Sizin amacınız, görümcenin haklı olduğunu bildiğiniz için sinir olduğunuzdan, ki konu başlığından da anlaşılıyor, sanal da olsa görümceye karşı bir cephe oluşturup, insanlar saydırırken içinizi soğutmaktı ama olmadi işte. Tam tersi oldu. Şimdi konuyu okuyup yorumlara bakmadan direkt cevap yazanlarla eğleyin gönlünüzü. Burada sanal bir ilüzyon oluşturabilirsiniz, insanlar inanır veya inanmaz kimse için bir şey farketmez ama siz o gerçeklerle yaşayacaksınız 🤷‍♀️

Evet ama ben en ucuzu yazdim baya eski tadilat gerekli. Ama 15 senelik 3+1 evler de 210-250 bin arası yazıyor. İlçeye göre değişiyor demek ki. Hayır yatırımlik alayım desem kirası da bir şey değildir bunların. Dur bir de kiralık fiyatlarına bakayım:)
Hangi ilçede böyle ucuz evler. Bizim ev 13 senelik bu evi satalım yeni kaloriferli ev alalim dedik biz evi 350 ile ilana koyduk sonra 550 ye kadar çıkardık çünkü bizim evden daha eskileri 500-600 bin. Ve evimizi satsak bile alamayacaktık çünkü 1 milyondan başlıyor Yeni evler 🤦🏻‍♀️ o evlerde kapış kapış satılıyor bizim burda..

Son düzenleme:
Görümceye olan borcunuzu ödemiş olsaydınız daha konuyu yazarken bu ayrıntıyı belirtirdiniz, eşinizin söylediği cümleyi yazardınız. Sizin amacınız, görümcenin haklı olduğunu bildiğiniz için sinir olduğunuzdan, ki konu başlığından da anlaşılıyor, sanal da olsa görümceye karşı bir cephe oluşturup, insanlar saydırırken içinizi soğutmaktı ama olmadi işte. Tam tersi oldu. Şimdi konuyu okuyup yorumlara bakmadan direkt cevap yazanlarla eğleyin gönlünüzü. Burada sanal bir ilüzyon oluşturabilirsiniz, insanlar inanır veya inanmaz kimse için bir şey farketmez ama siz o gerçeklerle yaşayacaksınız 🤷‍♀️
Evet fark ettim o ayrıntıyı yazmamışım .. ama en azından sorulabilirdi ödediniz mi diye inanıp inanmamak sizin bileceğiniz iş burası sadece sizin değil sonuçta sadece sizde yoksunuz.. sormadan etmeden saydırmaya başlamanız bundan .. Bu kadar kolay çunku ... yazık 😏

X