Sinirden içimi dökmek istedim.

Eşinizin kardeşine borcu yok muydu?
Üç ay önce açtığınız konu bu:

Borcunuzu doğru düzgün ödemeden ev alıyorsanız görümceniz yine iyi ses çıkarmamış bile.
Bir de durumumuz yok diye yazmışsınız buraya bile; elbette ortada görümceye geri ödenmeyen borçlar ve maddi durumdan böyle yakınmalar varsa "Hangi parayla alıyorsunuz evi" diye sorar.
Kadının sizi kıskandığı da yok, muhtemelen vaktinde abisine verdiği borcu "Ödemesen de olur" diye öteleyen bir yengesi olduğunun farkında. Sizin para konularına bakışınızı bildiğinden de kendince abisini koruyor.

Olayların perde arkasını bilmeden yaptığımız yorumlar aslında ne kadar yargılayıcı değil mi?

Olayların perde arkasını bilmeden yaptığımız yorumlar aslında ne kadar yargılayıcı değil mi?

Anlatıma göre görümce kuduruk bi şey, durduk yere kıskanmış da atlamış filan falan. :)))

Bakın biraz daha döküvereyim size konu sahibinin mevzuya bakışını:
30 bin borç. Yani 1 yıldır ödüyorduk her ay 500 / 1000 /2000 vs 2 aydır sıkıntı çektik .Bende kardeşinle konus ben işe girene kadr idare etsin sonra tekrar öderiz dedim hem taşınma masrafımız fln kapatırız yavas yavas dedim sen işe girme bakma iş ortama alış bebek yapalım dedi hem bebek hem borç hem asgari nasıl olacak dedim hangisine yetecek dedim ben halledeceğim dedi iyi dedim bende

Para akışı bende zaten maaşını bana verir .. Bende gösteririm bu faturalara bu kiraya vs vs

Birikmiş param var tazminatım var çok şükür yaptık bir şeyler

Ben kendim biriktirdiğim parayı bekarken neden vereyim anlamadım. Birlikte kazanılır ödenir. Evlendikten sonra çalıştık ödüyorduk ne güzel gerekirse kısıp bütçemizden kendi birikimimi babamdan kalan parayı kendi birikimimm için duruyor .. altın kalsa hadi neyse verirdim.

Konu sahibinin birikmişi varmış köşede, hanım evlenirken el sürdürmüyor parasına, kendi parasıymış o. Ama karı-koca bunların evinin eşyası için, düğünü için vs görümce bankadan kredi çekiyor veriyor. :) O da kocasının kardeşine borcu oluyor. Kocasının çalışıp kazandığı "Bizim" paramız, kardeşinden evlilik için aldığı borç "Kocanın borcu" ki görümcenin ihtiyacı yokmuş amaaan sonra ödeyiversinmiş ödemese de bi şey olmazmış. Birikmiş para mı? Ha o konu sahibinin yatırımlık şeysi, kardeşe borç mu ödenir allaseniz onla. Yaaa.
Bi de üzerine canhıraş çocuk için uğraşıyor, geçinemiyoruz kocam asgari maaş alıyor, ben de işten ayrıldım diyor.
Tepki aldıkça "işe girene kadar" filan yazmış işte. Oradan kıvırıyor kendince.

Altın kalsa hadi neyseymiş he bi de, verirmiş.
Bu konudaki altınlar noluyor o zaman o da sır kapısı gibi. Mubarek altınlar bir görünüyor, bir kayboluyor. Borç diyorsun puff. Aa altın yok. Ev diyorsun pufff altınlar gelmiş. :)

Son düzenleme:
Kızlar selam.
Sinirden içimi dökmek istedim rahatlamak istedim. Eşimle eski de olsa bi ev aldık yatırımlık ikimizinde tazminatları ve düğünde takılan altınları bozdurduk hepsini olmasa da hayırlısı ile aldık çok şükür. Neyse ; eşim ailesiyle görüntülü konsuurken söyledi ev aldık diye annesi fln hayırlısı olsun fln dedi ama görümcem alla alla hangi parayla aldınız acaba dedi eşimde bilmiyorsun sanki ikimizinde tazminatları fln vardı dedi heee tabi dedi sen olmasan abi zor alırdınız tapuyu kendi üstüne yapsaydın dedi bende dayanamadım farketmez kimin üstüne olması nasılsa ikimizin dedim ikimizin birikmişi nasılsa sen takılma böyle şeylere dedim. Çok biliyorsun sen dedi . Sana ne oluyor dedim ne bu tavır sanane ayrıca dedim eşimde hayırdır tersinden mi kalktın dedi fln en sonunda kv girdi araya susturdu kızını kıskanmasın onunda olur dedim bi sinirle . Sonra bana mesaj atmış kendisi abisinin parasını yiyormuşum, her şeyi çok biliyormuşum bu zamanda bu harcamaya ne gerek varmış zamanımıymış vs vs diye cvp vermedim kendisine eşime şu kardeşini sustur bana msj atmış daha kötü olmasın sonra dedim . Gece tlfnda konısucaz senle yazmış (gece abisi işe gidiyor ) bakalım arayacak mı hanfendi. ..
Görümceye borcun mu var ? Eğer varsa ve ödemeyip ev aldıysanız suçlu ve haksız sizsiniz...

Bende de vardı her b.ku kıskanıp laf atan ben cevap vermezdim hiç en güzel cevabı abisini bosayip her şeylerini ellerinden alarak verdim😁😁

Eşinizin kardeşine borcu yok muydu?
Üç ay önce açtığınız konu bu:

Borcunuzu doğru düzgün ödemeden ev alıyorsanız görümceniz yine iyi ses çıkarmamış bile.
Bir de durumumuz yok diye yazmışsınız buraya bile; elbette ortada görümceye geri ödenmeyen borçlar ve maddi durumdan böyle yakınmalar varsa "Hangi parayla alıyorsunuz evi" diye sorar.
Kadının sizi kıskandığı da yok, muhtemelen vaktinde abisine verdiği borcu "Ödemesen de olur" diye öteleyen bir yengesi olduğunun farkında. Sizin para konularına bakışınızı bildiğinden de kendince abisini koruyor.
Sormuşsunuz cvbı beklemeden saydırmışsınız.
Ödedik görümceye borcu biz . Ödedik ev aldık zaten .. insanların ağzına laf vermemek için. Yoksa borç varken ev almak doğru değil zaten bunu bi tek siz bilmiyorsunuz

Kızlar selam.
Sinirden içimi dökmek istedim rahatlamak istedim. Eşimle eski de olsa bi ev aldık yatırımlık ikimizinde tazminatları ve düğünde takılan altınları bozdurduk hepsini olmasa da hayırlısı ile aldık çok şükür. Neyse ; eşim ailesiyle görüntülü konsuurken söyledi ev aldık diye annesi fln hayırlısı olsun fln dedi ama görümcem alla alla hangi parayla aldınız acaba dedi eşimde bilmiyorsun sanki ikimizinde tazminatları fln vardı dedi heee tabi dedi sen olmasan abi zor alırdınız tapuyu kendi üstüne yapsaydın dedi bende dayanamadım farketmez kimin üstüne olması nasılsa ikimizin dedim ikimizin birikmişi nasılsa sen takılma böyle şeylere dedim. Çok biliyorsun sen dedi . Sana ne oluyor dedim ne bu tavır sanane ayrıca dedim eşimde hayırdır tersinden mi kalktın dedi fln en sonunda kv girdi araya susturdu kızını kıskanmasın onunda olur dedim bi sinirle . Sonra bana mesaj atmış kendisi abisinin parasını yiyormuşum, her şeyi çok biliyormuşum bu zamanda bu harcamaya ne gerek varmış zamanımıymış vs vs diye cvp vermedim kendisine eşime şu kardeşini sustur bana msj atmış daha kötü olmasın sonra dedim . Gece tlfnda konısucaz senle yazmış (gece abisi işe gidiyor ) bakalım arayacak mı hanfendi. ..
Abisinin parasını siz yemeyeceksiniz de kim yiyecekmiş acaba ??? Normal değil mi insanın kocasının parasını yemesi? Ya nolacaktı yiyorum ben yemicem de kim yiyecek desenize :)

Ay ne yüzsüz görümceymiş o
Ararsa açma bence engelle direkt
Yok bi de evi görümcenin üstüne yapsaydınız

(Belki bana da cevap verir diye sevdiği tarzda yorum yaptım)

Buda benden :KK70: gel gel gel güzelim , gel sös acımayacak :ıslık:

X